żel, żele, podkładka, podkładki, futerko pod siodło

Czy ktoś wie gdzie mogę znaleźć wymiary podkładek memory foam z Acavallo? Producent nie raczy odpisywać na maile.. Potrzebuję coś grubego i jednocześnie z korekcją tyłu. Nie zdecydowałam jeszcze, którą chcę podkładkę, bo jest ich z 10 rodzai 😵 Jednak najbardziej istotne jest ile ma zwykła podkładka i ile ma ta z korekcją tyłu. Czy dodają dodatkowe centymetry z tyłu czy ucinają nieco z przodu? I myślicie, że ta wersja "close contact" robi różnicę w odczuciach z jazdy?

edit: jeszcze może ktoś zna grubość memory foam z YOOI? Bo też nie odpisują. Na razie wiem, że Horss i Kentucky mają 4 cm.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
13 listopada 2017 20:09
Z zaciekawieniem  czytam wasze opinie o podklace Winderen. Generalnei jestem nastawiona scepytycznie do jakichkolwiek podkladek jezeli mam dopasowane siodlo. Wkladacie ja pod dobrze lezace? Druga sprawa to moj bardzo wrazliwy kon, ktory kazda podkladke czuje doskonale i od razu ma fochy jak cos jej nie pasuje. Probowalismy juz wszystkiego od zeli, mattesa , memory form i nie wiem co jeszcze. Na mattesie chodzi chyba najlepiej ale majac monoflapa chcialabym byc blizej grzbietu. Dalabym Oskara gdyby w koncu mojej, wymagajacej zolzie cos przypasowalo 😵
Ale jaki jest sens wkładać pod pasujące siodło podkładki z futrem czy memory, przecież one mają jakąś tam grubość i mogą spowodować, że siodło jest za ciasne. Osobiście uważam, że warto coś pod siodło pasujące podłożyć, ale coś cienkiego. Winderen ma podkładkę w opcji pod idealnie leżące siodła, jest dużo cieńsza od standardowej, która tak czy siak gruba nie jest. Co ci szkodzi wziąć na test? Wsadzisz na grzbiet, wsiądziesz, a koń ci powie czy mu pasuje czy nie 😉
Ja wkładam pod siodło o łęku 34 (rozmiarówka Prestige) na konia który ma 33 (lub ociupinę więcej).
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
13 listopada 2017 21:45
Akurat moje jest ciut za szerokie wiec szukam rozwiazania 🙂 Chetnie bym wziela na test ale wylozenie nawet na test takiej sumy jest dla mnie ponad mozliwosci. Moze jak ktos ze znajomych zakupi to sie uda na kilka dni pozyczyc i zobaczyc co zolza powie🙂Pozostaje mi poczekac. Gorzej jak sie jej spodoba to bede miala dopiero zagwozdkę czy obrobic bank czy jeszcze nie 🤣
Cześć. Używał ktoś "nowszej" wersji podkładki Acavallo podnoszącej tył ? (Acavallo Respira Air Release)
Zastanawiam się na kupnem tej „nowszej” wersji lub „starszej” wersji - (Acavallo Special Rear)

Czy wie ktoś ile cm podnosi tył ta „ nowsza” ?
Czy bardzo się różnią od siebie?

Dodam, że z „starszą” miałam styczność więc wiem jak to wygląda, ale mało jest informacji dotyczącej tej "nowszej".
Pytanie do użytkujących Winderena. Jak one wypadają "grubościowo". Zastanawiam się którą z dwóch wersji grubości powinnam wybrać. W tej chwili mam Veredusa Top Riding z kulkami i siodło było pasowane z myślą o obecności tej grubości żelu pod siodłem. Help... 😉
Pytanie do użytkujących Winderena. Jak one wypadają "grubościowo". Zastanawiam się którą z dwóch wersji grubości powinnam wybrać. W tej chwili mam Veredusa Top Riding z kulkami i siodło było pasowane z myślą o obecności tej grubości żelu pod siodłem. Help... 😉


Jak grubszy żel. Natomiast pod wpływem ciepła stają się o wiele bardziej plastyczne niż żel jeśli chodzi o grubość. Przynajmniej ja mam takie wrażenie.
Dance Girl, dzięki za odpowiedź.

Ech.... dylematy. Już miałam zaraz kupować jak będzie trochę wolnej gotówki, a teraz się zastanawiam czy kupić czy jeszcze chwilę poczekać jednak na więcej opinii. :/ Sama już nie wiem.
No i która wersja. Cienka czy grubsza. Aaaa... ratunku.
Klami, myślę że to kwestia tego, jak masz dopasowane siodło. Jak jest idealnie spasowane to grubsza podkładka może nie być potrzebna lub pożądana, tylko cieńsza lepiej. Ja jeżdżę w siodle trochę większym niż koń, bo koń się rozrośnie mam nadzieję. Siodło mam 34, konia 33+ stąd u mnie grubsza jak najbardziej.
Dance Girl, siodło mam spasowane z myślą o tym, że między siodlem a koniem jest zel. Miara była brana z założeniem, że jest to Veredus top riding, a więc raczej z tych grubszych.
Klami, żel Veredusa jest grubaśny, więc ja bym celowała w ta grubszą zdecydowanie 🙂
Moon   #kulistyzajebisty
24 listopada 2017 07:18
Klami, mając porównanie grubości Winderena (macałam, jak xxagaxx testowała) tej standardowej, i żelu Veredusa, wręcz powiedziałabym że Winderen standard będzie jeszcze za cienki 😉
Puma, Moon, dzięki za pomoc. Jeśli jest minimalnie cieńsza to nawet super.
Zobaczymy co na to Smocze plecy. 😉
Ja po Cavaliada też się piszę na Winderena.

No nie wytrzymałam, bo zobaczyłam że jest BF i kupiłam 18mm.
Zobaczymy jak przyjdzie  🙂

Edytuj posty!
Gdzie?
Perlica, ja też tak gdybałam i gdybałam no i skusiłam się jak zobaczyłam to -15%.
Klami, nieźle.
No nic zobaczymy, napisali że wysyłka 24h to zobaczymy.
somebody, no na ich stronie, a można kupić to gdziekolwiek? Chyba tylko bezpośrednio od Winderen?
Pomocja była od piątku do niedzieli.
Perlica, u mnie było w moim lokalnym sklepie jeździeckim.
Kurczę... odebrałam właśnie paczuszkę i jakaś grubaśna mi się ta podkładka wydaje. Co prawda bardzo fajnie ustępuje pod naciskiem, ale hmm... zaczęłam mieć pewne obawy czy jednak nie powinnam była brać tej cieniutkiej. :/ Ech... niestety na 100% dowiem się dopiero za niemal tydzień, bo w przyszły poniedziałek jak w końcu będę miała jak dotrzeć do stajni. Ech... jak kupiłam za grubą, to się chyba załamię. :/
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
28 listopada 2017 17:20
Klami spokojnie, myślę że będzie ok 😀
Klami, daj znać, bo ja moją odbiorę w piątek dopiero.
lusia722, mm nadzieję. Jeśli po tych wszystkich moich dywagacjach i zastanawianiu się kupiłam za grubą, to .... no chyba się załamię.

Perlica, ja moją sprawdzę dopiero w poniedziałek. Dam znać oczywiście. Ech.
Klami, mam nadzieję, że będzie ok. Moje skokowe idealnie nie leży, choć rozstaw łęku wydaje się być ok i też miałam dylemat czy cienka czy grubsza. Wzięłam grubszą i siodło poleciało mi w tedy do tyłu. Dla mnie to sygnał, że zrobiło się z przodu za wąsko. Siodłam jednak trochę inaczej, podkładkę kładę nisko i nie robię z niej "dziubka", w tedy jest ok 😉 Podkładka bardzo ustępuje od nacisku pod wpływem ciepła, czyli kiedy koń pracuje.
Klami, ona pod wpływem ciepła robi się bardziej plastyczna i hmm.. ustępliwa 😉 Będzie ok!
Czy ma ktoś może tę podkładkę i mógłby się podzielić opinią? http://www.acavallo.com/ac_product/spine-free-gel-memory-foam-half-pad/
Mam konia z problemem z kręgosłupem i szukam czegoś co trochę zdejmie mu z niego nacisk. Bo jak patrze na wszystkie inne podkładki w tym i Winderen to one jednak na tym kręgosłupie są. Mimo, że producent twierdzi,że zdejmują nacisk, to trochę nie widzę tego jak to robią. Ale z drugiej strony te połączenia w acavallo jakoś mnie nie przekonują trwałością. W sensie połączenie jednej i drugiej części.
Zastanawiają mnie też użyte  materiały, w sensie, w jakim stopniu amortyzują wstrząsy, oraz czy jednak memory form trochę bardziej nie poprawia dopasowania siodła(siodło mam możliwe najlepiej dopasowane, jednak konia o trudnych plecach,a memory się tak jakby układa i w miejscach gdzie nacisk jest większy jest jej po prostu mniej).
I jeszcze jedna kwestia w skoku wiadomo podkładka z siodłem się podnosi i czy jak jest ten moment jak wraca na grzbiet, to czy winderen nie"walnie" mocniej, niż bardziej miękka acavallo?
ushia   It's a kind o'magic
05 grudnia 2017 11:42
ale wiesz ze zeby bylo "spine free" to odleglosc miedzy tymi czesciami podkladki powinna wynosic jakies 7cm "na bide"? 😉
Na zdjęciu wygląda na przynajmniej 5, ale co mogę po zdjęciu powiedzieć. Chciałam się dowiedzieć konkretów, ale producent nie raczy odpisać
Ma ktoś zdjęcie podkładki Acavallo podnoszącej tył pod siodłem ? 🙂
Chciałabym zobaczyć jak to wizualnie wygląda, a ciężko mi znaleźć coś w internecie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się