Derki

W ramach ciekawostki, przyszło mi to Horseware Bravo 50g. Derka bardzo fajna, pasuje kucykowi i po przymiarce zostaje. Natomiast co nas zaskoczyło, to jej realny wymiar. Wzięłam rozmiar 130cm, kucu standardowo nosi 135cm, nie jest jakiś długi ale szeroki w klacie. Ta derka po linii grzbietu mierząc od początku lamówki przy kłębie do końca lamówki przed klapą na ogon ma 147cm 😳. Powieszona na boks wydaje się wielka, wrzucona na konia pasuje. Niby jest to derka do podpięcia kaptura ale jest tak wykrojona, że wygląda jakby przód był nieco przedłużony.
Obiś, no to przynajmniej dobrze leży. Moje dwie Busse, z metki 135, jak mnie coś wzięło i je zmierzyłam, bo jakieś takie duże, okazały się mieć obie 148... A ja się dziwiłam, czemu mu z zada zwisają. Obie w końcu sprzedałabym. Byłoby miło, jakby producenci nie traktowali rozmiaru podanego w centymetrach dowolnie.
Słuchajcie szukam padokowej derki z odpinanym kapturem 100g i jedyne co mi wypluwa google to jeden York jedna HKM i Horseware.

Macie coś godnego polecenia?
Zuzu., - hkm winter time jest bardzo w porządku 🙂
Czy ma ktoś derkę kavalkade yukon II w rozm 165cm i mógłby zmierzyć długość? 🙏
Sivrite ja mam właśnie mieszane odczucia bo gdybym wiedziała jaka jest długość po zmierzeniu tej derki to bym wzięła mniejsza i mniejsza byłaby za mała bo derka jest tak skrojona, że niby 147cm a leży super jak właśnie te 130 którym ma być. Tylko pytanie co by było gdyby koń był drobnym suchoklatesem bo być może właśnie tak jak opisujesz.
Ktoś używa BVertigo VANCOUVER treningową (z kapturem na szyję)?
adriena,

Mam te derkę, ale nie pomogę z punktu użytkowego ponieważ kupiłam ją na sezon bez hali ale jednak hala jest 😅
Natomiast jeśli chodzi o wygląd, materiał - wydaje się być bardzo porządna- nie wiem czy miałaś wcześniej derki tej firmy, ale ja sobie je chwalę. Napewno ciężko żeby przemokła, czy też była niewygodna dla konia (przyjemny materiał , wewnątrz 'śliska'). To w sumie tyle co mogę o niej powiedzieć 😅
Monia_lol dzięki za odzew. Zanim przeczytałam Twój komentarz to popełniłam zakup. Nie mam doświadczenia z tą firmą ale koniecznie coś takiego muszę mieć bo jeżdżę dość dużo w teren a konia golę także trochę słabo gonić go przy minusowych temperaturach na "golasa" tzn.tylko z tą dereczką treningową. Miałam zagwozdkę który rozmiar wziąć, wzięłam 165 aby nie był za obszerny. No i zastanawiam się jeszcze jak to założyć w naszym przypadku, na siodło czy uda się pod siodło. Zobaczymy. Ciekawa jestem.
Moon   #kulistyzajebisty
20 listopada 2023 07:38
Zuzu., jeszcze Waldhausen robi padokówki z kapturem, tylko że kaptury są do kupienia osobno, nie wiem czy taka opcja Cię interesuje.
Acz same Waldhauseny są hm... dość specyficzne, nie na każdy koniu dobrze leżą.
Czy ma ktoś może ten kaptur w rozmiarze L i mógł by mi go pomierzyć?

https://sklep.bergo.pl/horsenjoy-kaptur-do-derki-100g-49979
czy do derek Horseware Amigo pasują kaptury innych firm?
Epikea, mi się wydawało że one wszystkie sa na rzepach mocowane, ale w sumie nie widać na fotach... wiesz jakie tam jest mocowanie?
Tutaj widać jak jest zamocowany kaptur.
https://www.horze.pl/jesienne-must-haves/kaptur-horseware-amigo-hero-ripstop--0g/331255.html
I dla mnie wygląda to na rzepy właśnie. Zresztą raczej nic innego nie przejdzie przez to co ma derka wszyte do mocowania kaptura.
Obiś, Hooksowe kaptury będą pasować, tak samo mocnowane.

Ja do takiego przypinałam na karabinki kaptur, poszukam czy może mam gdzieś fotkę.
Przyszłam się pożalić ...
Derka bucasa atlantic turnout 50g , wczoraj drug raz na koniu, ściągam wieczorem a koń prawie do połowy mokry, tyle tam przez "szyję" wleciało ...
Kupa kasy a tu takie coś 😲
W srebrnej tak się nie działo, było odżałować 2 stówki więcej no ale nie spodziewałąm się ...
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
21 listopada 2023 11:49
Tulula, niekoniecznie to może być wina derki tylko tego jak leży na danym koniu, albo jak mocno deszcz zacina😉 przy ulewie cały dzień to może każdemu zaciekać na łopatkach i bez kaptura nie da rady
Pati2012, jasne, że może na innym koniu leżeć lepiej i tak się nie dziać, co nie zmienia, że no nie uszczęśliwia mnie ten fakt, wydane tyle kasy a efekt średni ...
Do tej pory przy żadnej innej tak się się nie zdażyło
Powiedzcie mi proszę jak derki Kentucky wypadają w klacie ? Konkretnie chodzi o ślązaka . Raczej z tych normalnych niż turbo szerokich no ale jednak Ślązak
desire   Druhu nieoceniony...
22 listopada 2023 19:54
Czy ktoś wie może czy są kaptury innych firm (noo tańsze choć trochę) które będą pasować do bucasa? 🙈
desire, każde które mają plaskie 2 rzepy. Ja np. Używam felixa.
desire   Druhu nieoceniony...
22 listopada 2023 20:45
xxagaxx, w tym problem, że ja nie wiem które mają płaskie 2 rzepy (wszystko zamawiam przez neta), a sklepy których pytałam też nie wiedzą 😅🤣 dzięki za polecenie Felixa 🙂
Premier Equine też ma takie rzepy tylko nie wiem czy rozstaw tych rzepów będzie idealnie taki sam - ale to nie powinno mieć znaczenia.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
23 listopada 2023 06:19
desire, horze Lucerne może? 🙂
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
23 listopada 2023 07:56
desire, ja mam kaptur PE do bucasa - daje radę
desire, to felix będzie pasował, tak samo PE (też mam jeden).
Na pewno odpadają Horze (mają na karbinki), Decathlon (karbinki). Hooks ma rzepy, ale takie:

https://pasi-konik.pl/kavalkade-kaptur-do-derki-alaska-iv-100g (czyli Kavalkade też odpada :P )

QHP też ma karabinki (tak wynika z opisu)
Sklep Horze skasował mi zamówienie derki treningowej 😒 takie kwiatki to u nich normalne?
adriena, tak, niestety
Adriena, normalne, szczególnie, jeśli była z dużym rabatem. A jak jeszcze doczekali do końca długiego okresu dostawy, to dodatkowe punkty dla nich.
Na szczęście 3 dni po zakupie. Buuu
Moon, Co masz na myśli mowiąc "Waldhauseny dość specyficzne"? Pytam bez złośliwości 😀
No bo mam obecnie 2 (3 umarła, ale miała prawo po 5 latach...) no i one wszystkie są takie na suchoklatesów. Nie zmięszczę w to mojego małopolaka o szerokiej piersi. Musiałabym mu ogarnąć większy rozmiar... Chociaż i tak nie wiem czy będzie dobrze leżeć.

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się