buty dla koni

Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
13 września 2014 09:46
dzięki dziewczęta, a więc celujemy w Old Macki albo dallmery
No widzisz, nie ma co panikować , nie jest najgorzej, myślę, że po zmianie kowala na dobrego, naturalnego wyjdziecie z kopytami na prostą, tylko potrzeba ku temu czasu i nie kupowała bym większych 🙂
Ja również wstąpiłam tu z prośbą o radę. Czy te Jogging Shoes, do których linka wstawiała AgnieszkaQ są wytrzymałe? Oraz czy bedą pasowały na konia, który ma kopyto szersze niż dłuższe. Czytałam o nich trochę i mają podane tylko wymiary na długość a ,według opisu,szerokość nie ma znaczenia. Czy rzeczywiście tak jest?
Z tego co pamiętam branka chyba miała te buty, sama jetem ciekawa jak z wytrzymałością i śliskością tych butków? I czy pasek z tyłu nie obrabia?
Wrzuciłam linka, bo właśnie wiem, że może być to alternatywa ale nie wiem czy nie tylko po równym (nie stromym) podłożu?
branka mieszkam bliżej Wrocławia, ale w desperacji jestem w stanie podjechać do Lewina.


Nie musisz jechać, w końcu jest poczta czy kurier 😉

Co do butów o które pytacie - miałam na próbę - baardzo fajne, ale - nie dla konia po ochwacie czy z dużym problemem z chodzeniem, nie dla konia z wysokimi piętkami no i nie wydawały się specjalnie trwałe. Ale to wszystko zależy od ilości użytkowania, podłoża, sposobu poruszania się konia itp..
A jesteś w stanie coś powiedzieć co z tą szerokością? Czy jeśli kupię pasujące na długośc to one się jakoś dopasowują do szerokości?
👍[quote author=horse_art link=topic=140.msg2175826#msg2175826 date=1410001963]
Buty po 400 km są super. Generalnie czuje się jak kosmita, buciory sa atrakcja wyjazdu. i na kazdym postoju i na imprezie. Jedyne co to obtarl się tam gdzie sa rzepy. Po 8 h dziennie, kopny piach, kocie lby, luźne kamienie, błoto, bagno, żużel, tłuczeń, asfalt,rzyska itd

To świetnie! ☺ A jak spisały się blaszki?
[/quote]horse_art Super, że buty się sprawdzają. Co do otarć to ja je zasypuję zasypką dla niemowląt, zapobiegając jednocześnie powstawaniu nowych. Wprawdzie mojej buty nie obtarły, ale skrzywdziła ją pętla od podogonia. Co z tego że wcześniej kilkakrotnie smarowałam je olejem i pastą do siodeł żeby zmiękczyć... Od tego momentu profilaktycznie zasypka. A gdzie Ty właściwie pojechałaś na taki dłuuuuuuuuuugi rajd?


blaszki dobrze. przytarły sie troche (a nie buty 😀),  . troche sie  odginały  na noskach- czy od zaczepiania tyłów o przody czy od zaczepiania o rzeczy pod nogami - nie wiem ... jedna nawet sporo - juz wiem gdzie trzeba spawać i ile bo jak byla przytarta i waliłam młotkiem to pekła częściowo na spawie :P noi moze troche wyższe je zrobić (nawet patrzac do jakiej wysokości buty poscierał... )
po 6 czy7 dniach (ok 300-350km) zdjełam błaszki z tyłów (wybralam te z peknieciem/odgiete). reszte szedł bez - nie widać jakis specjalych zniszczeń.
blaszki w tyłach mnie denerwowały bo koniur stukał nimi o przody - bez butów/podków chodzi "na styk" a tak stukał. choć nie zawsze ... pewnie by sie przyzwyczaił...
blaszki uważam za fajną rzecz - szczególnie na sciernym, ostrym podłozu czy kamulcach - taka tarcza 😉


dziękuje bardzo za poradę z talkiem! choć miałam go w sakwach to zaczełam od odkarzaczy, podkładania plastów, futerem itd - ktore wypadały zaraz, potem maści - wszystko bez sensu (no antybiotyk itd moglam - ale tylko na noc np i potem jak tłuste to zmywac) a w dzien talk - i to wlasnei pomoglo. pod paskami zrobily się male otarcia a caly problem byl ponizej - po sierci sływała woda, pot, brud, i lepiki (masci itd) co wlasei odparzylo - zrobily sie takie smierdzace miekkie grudy i az saczące płytkie rany(?) i strupy - a one jak pekały to i ray - az do koronki - tam gdzie nic nie ocierało... jak zaczelam sypac talkiem problem się skoczył... dziś już o tym ze byl problem swiadczy tylko brak siersci (obtarcia+to co wypadło ze strpupami na tych "odparzeniach"😉 i resztki strupków które schodzą pod palcami.
koniur ma b. delikatną, podatną skórę - to już 2 sprawa...
sądzę, ze przy talku "od razu"  nie byłoby żadnych problemów ;/

generalnie mega test butów (wczesniej chodził w nich 2x i to tak po 1 h, a teraz nawet po 10 w kazdych warunkach i podłozach) uważam za bardzo udany i nie widze juz zadnego powodu żeby kuć 🙂

w pogotowiu bede tylko wozić - dobrą srebrną taśmę (zeby zalepiac z kopytam jak beda luzne górą - zeby piach nie wlatywał), talk, no i raczej bede musiała poskracać zapinania (bo na szersza pęcinę są) i powymieniac rzepy - mocno sie złachały...
A jesteś w stanie coś powiedzieć co z tą szerokością? Czy jeśli kupię pasujące na długośc to one się jakoś dopasowują do szerokości?


Jeżeli rozmiarówka uwzględnia tylko długość to tak, mają tolerancję na szerokość, chyba że kopyta są szersze niż dłuższe, wtedy moim zdaniem mogą nie wejść, albo musiałyby by c rozmiar większe.
Dziekuję za wszystkie odpowiedzi- im dalej w las tym ciemniej 🙁 , potrzebuję buty na kopyta o szerokości 145mm i długości 129-130mm, szukam i nie potrafię znależć. Już nie wiem gdzie szukać i jakich. 😵 Czy wybrać takie, które mają pasującą szerokość ale będą za długie? Jak to wpływa na ruch konia? Pomóżcie bardzo proszę ...
Savannah, a one są poprawnie werkowane?
mój ma szer= długośc, jak zetrze to czasem i minimajnie szersze niz dłuższe. ale on wyjątkowy :P
pasują glowe wide - chyba jedyne na okragłe...  ale jak się zrobią bardziej strome to juz troche piachu/kamieni leci (ale nie nie spadają)
Tak sa poprawnie werkowane od 2 lat , kopyta problemowe, jak talerze ,płaskie a wsześniej kute ładnych parę lat.
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
24 września 2014 16:44
a więc jesteśmy po pierwszych przejażdżkach w butach. W końcu zamówiłam cavallo sport, gdyż sprawa okazała się nader pilna.
Kopyta nierówne pp: 13,5 cm na 12,5 cm LP 14 cm na 13 cm tuż po rozczyszczeniu. Wzięłam rozmiar 4, choć wydawał się na górnej granicy dopasowania. Dziś od werkowania minęły 2 tygodnie i buty leżą jak ulał, nic nie obciera, nie lata, nie przekręca się a kobyłka w końcu przestała macać przodami. Kamień spadł mi z serca.
Dzięki wszystkim za pomoc, udało Nam się uniknąć kucia
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
29 września 2014 09:02
jeżeli kopyto ma szer.12cm dł. 12,5-13 cm (3 tyg. po kowalu)  jaki rozmiar wybrać, biorę pod uwagę Glove Normal, Wide i Epic?

Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
30 września 2014 22:00
podbijam bo zależy mi na dobrej radzie  🙄
Euforia_80 ja bym kupiła glove i epic w rozmiarze 1 😉 z resztą taki rozmiar nosi nasz arab o kopytach 12x12 🙂
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
13 października 2014 09:35
ja mam pecha , chyba nie uda mi się dopasować rozmiaru  😵
w każdym razie gdyby ktoś potrzebował Easyboot glove rozmiar 1 to zapraszam na PW  😉
Wide czy normalne?
Nie dało się wrzucić tego ogłoszenia w więcej wątków?
A my z koleżanką zmieniłyśmy kowala i okazało się (jak to ktoś już tu wcześniej pisał), że nasze konie maja mniejsze kopyta niż myślałyśmy i buty zaczęły nam latać.  😉 Mój jeden dzisiaj odbył swój pierwszy samodzielny lot.  😉 No i musimy zamówić mniejsze buty, także za niedługo (jak tylko koleżanka doszyje gaitery do jednego buta z każdej pary, a przyszywa lepiej i mocniej niż fabrycznie :P) będziemy miały do sprzedania dwie pary easyboot epic rozmiar 2 i 3 jakby był ktoś zainteresowany.
Jak stosować opaskę łokciową zamiast skarpety? Kto wie jak ją założyć?
Hej wszystkim. Poszukuję butów na konia, głównie na przody, ale jakby ktoś miał 4 to bym nabyła.
Rozmiar przodów 11,2-11,5 długość, 10-10,3 szerokość. Tyły do zmierzenia po werkowaniu.
Byłabym wdzięczna za jakiekolwiek informacje, najlepiej zdjęcia i propozycje cen na PW 🙂
a to nie rozm 1 glove?  Zobacz, Euforia_80, ma takie. Ja ma na 11 Dos czy12?rozm 1 ale wide(bo szer=dł
Dziewczyny ja mam takie pytanie troszeczkę z innej beczki, a mianowicie gdzie kupić buty na araba w przyzwoitej cenie, bo jak patrzę na ceny nie spadające poniżej 500 zł to delikatnie kręci mi się w głowie 🤔, chętnie nabyłabym nawet używane (póki co bardziej na próbę, bo nie wiem czy się sprawdzą, nigdy nie jeździłyśmy w papciach  😉), w przyzwoitym stanie ale cenowo jest nieciekawie, zastanawiam się już nad sprowadzeniem zza granicy- same buty wychodzą sporo taniej, ale boję się, że przesyłka mnie zje 😉.
[quote author=horse_art link=topic=140.msg2227286#msg2227286 date=1416499487]
a to nie rozm 1 glove?  Zobacz, Euforia_80, ma takie. Ja ma na 11 Dos czy12?rozm 1 ale wide(bo szer=dł
[/quote]
To bedzie raczej 0,5 glov-a też szukam takiego rozmiaru dla konika polnego 🙂
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
09 grudnia 2014 14:10
pomocy, przerobiłam już tyle butów ,że ręce opadają
Glovy rozmiar 1 za ciasne
                        1,5  za ciasne
                        1,5Wide za duże
w jaki sie teraz wstrzelić rozmiar?
a 1,5 normalne - nie wide?
a powiem wam, ze jakos to ,ze sa luze to nie przeszkadza (kupowalam mega ciasne, zrobily sie luzne... przytarlo sie kpyto w mmiedzy czasie, pewie i buty rozlazly) .... ani razu nei spadly ani nic ... jak ciasno - to uszkodzily koroke, spolowaly kopyto, ale te luźniejsze nic....

i wlasnie mi się przypomniało, że przeciez nie muszę się martwić grudą w tym roku 😀 hura! 😀
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
10 grudnia 2014 07:42
czy do butów Dallmer Clog mozna wkręcic hacele od glov-ów?
euforia a masz ten rodzaj butów ? Opowiesz mi o nich bo przymierzam się do kupna 😉

Edit : telefon myślał że wie lepiej do kogo pisze. Przepraszam Euforia  😡
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
10 grudnia 2014 10:34
Euforia_80  nie eufona  😉 , nie mam ale tez się nad nimi zastanawiam bo mam problem z dobraniem rozmiaru Glov-ów, a te podobno maja większa tolerancje jesli chodzi o dopasowanie.
Czy ktoś przerabiał Glovy żeby zamontować w nich hacele  👀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się