kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

bardzo przepraszam za dwa posty jeden po drugim, to się więcej nie zdarzy, 😡

co do plew, skoro to nic nie wniesie w życie koni to zostane przy małej garstce owsa, za wszelkie rady i uwagi bardzo dziękuje

[quote author=_Gaga link=topic=1412.msg2206905#msg2206905 date=1413978685]
kaktusowe, jakie plewy?
[/quote]

Gaga_ myślałam że nie wiesz o co mi chodzi 🙂


Do czego służy ta płaska część na środku?
kaktusowe, jest kilka rodzajów plew - podobnie, jak kilka rodzajów zbóż...
Nancy, do skrobania błota / piasku z kopyta
Jak mogę "zabezpieczyć" ogłowie przed pierwszym używaniem?
Mozna zwyczajnie nasmarowac czyms do pielegnacji skory albo zamoczyc w oleju.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
23 października 2014 17:37
Jak mogę "zabezpieczyć" ogłowie przed pierwszym używaniem?

zamknąć w pace na kłódkę  😁
faith, dziękuję  🙂
zembria, haha, nie do końca o to mi chodziło  😀
ushia   It's a kind o'magic
23 października 2014 18:27
nie mocz w oleju roslinnym - to nieodbrze robi skorze

rozłóż na czynniki pierwsze, nasmaruj smarem/olejem do skór, porzadnie wcierajac
potem zasmaruj na grubo, mozesz owinac workiem zeby wszystko wkolo sie nie tluscilo i zostaw na dwa dni
jak wchlonie smar bez sladu zasmaruj znowu
jak bedzie niewchloniety to wpoleruj jeszcze raz
Namoczyc mozna tez w oleju do skor 🙂
ja mocze zaleznie od 'wartosci' oglowia 😉
ushia   It's a kind o'magic
23 października 2014 18:53
slabe w roslinnym drogie w dedykowanym?

ja wlasnie smaruje oglowie olejem do kopyt, bo ten ktorym mam jest akurat z tluszczy zwierzecych, a do skor nie bylo pod reka  - w dodatku z dodatkiem lisci laurowych i mi sprzet pieczenia pachnie 😉
Dokladnie, HKMa moczylam w roslinnym i zniosl to prima sort, a skora wyraznie bardziej miekka 🙂
Czy są jakieś zalecenia dotyczące kastracji? Np. czy koń powinien być na czczo? (tak słyszałam)
Z góry dziękuje za wszelkie informacje  :kwiatek:
Pialotta, zabieg przeprowadza się w sedacji, jelita powinny być możliwie puste. Koń ma głodówkę co najmniej 12 godzin przed kastracją.
A co do reszty zaleceń - jest na forum bardzo duży wątek na ten temat.
Jak mogę "zabezpieczyć" ogłowie przed pierwszym używaniem?



Ja swoje rozłożyłam na czynniki pierwsze, umyłam mydłem glicerynowym i smarowałam 2x olejem. Jakoś po tygodniu je pierwszy raz założyłam. Mam je od dwóch lat i trzyma się super 😉

W oleju roślinnym w życiu bym nie zamoczyła w obawie, że skóra się zniszczy, bo czytałam o wielu takich przypadkach  👀 a szkoda sprzętu na testowanie  😜
To zależy od produktu - miałam kiedyś takie najtańsze puśliska z Amigo, strasznie papierowe, twarde i potwornie rysujące siodło, a że potrzebowałam je zmiękczyć na cito to zamoczyłam je w zwykłym kujawskim zmieszanym pół na pół ze smarem do siodeł, podgrzanym uprzednio w mikrofali (b. ciepły, nie gorący). Puśliska poleżały w nim przez całą noc, nasiąknęły na wylot i to aktualnie najfajniejsze puśliska jakie mam 😍 Owszem, wyciągnęły się konkretnie po tym zabiegu, ale są mięciutkie, gładziutkie, nie rysują nawet delikatnych tybinek 🙂
LatentPony   Pretty Little Pony :)
24 października 2014 13:42
Tak mnie natchnęła na rozmyślania dyskusja w wątku o dopasowaniu siodeł, jednak myślę, że kluczowe pytanie lepiej pasuje tutaj...

Czy mógłby mi ktoś opisać (miło by było razem ze zdjęciami  :kwiatek🙂 różnicę w kształcie paneli/poduszek w siodle? Chodzi mi o te popularne banany, panele klinowe, francuskie...
Mógłby ktoś wymienić je wszystkie i przybliżyć czym się różnią?  :kwiatek:
Banany / francuskie


Klinowe

LatentPony   Pretty Little Pony :)
24 października 2014 14:09
O, tak mało ich? 🙂 Dziękuję  :kwiatek: myślałam, że naprawdę jest ich więcej 🙂
Nie, są różne nazwy no i nie zawsze są identyczne. Tu pokazałam ekstremalne przykłady. Ale np. Prestige wszystkie chyba siodła ma na bananach, ale nie aż tak "ostrych". Ja za to mam Sommera Opusa (czyli to siodło co powyżej wkleiłam) ale nie ma aż tak mocno wysuniętych tych poduszek.
Zielona Herbatka   Miłośniczka zielonej herbaty! :)
24 października 2014 19:57
Znalazłam dziś w sieci taki filmik:

Ktoś się orientuje skąd wziął się tam koń wyścigowy i co się z nim potem stało?!  😲
Czy trawokulki z lucerny trzeba moczyć ?Chcę je podawać dosłownie jako dodatek do owsa- po małej miarce do karmienia, czy to ma sens jeśli normalnie koń dostaje siano(dobrej jakości)?
Facella   Dawna re-volto wróć!
24 października 2014 20:06
Zielona Herbatka, pewnie nawiał z toru, co się zdarza. Widać akurat niedaleko była autostrada. O ile nie poleciał pod prąd i nic go nie potrąciło, to pewnie w końcu gdzieś się zatrzymał...
Zielona Herbatka   Miłośniczka zielonej herbaty! :)
24 października 2014 22:30
Facella, ucieczki z torów są częste?!  😲
Czy trawokulki z lucerny trzeba moczyć ?Chcę je podawać dosłownie jako dodatek do owsa- po małej miarce do karmienia, czy to ma sens jeśli normalnie koń dostaje siano(dobrej jakości)?

Lucerna ma sporo białka. Dodatek ma sens, o ile potrzebujesz takiego dodatku... Co do moczenia - to już zależy od konkretnych trawokulek. Twarde trzeba moczyć, miękkie, rozpadające się teoretycznie nie - ale ja wolę dmuchać na zimne i jednak moczyć (trochę puchną)
Dodam, że "mała miarka" to raczej słabo podana ilość. Dla jednego mała miarka to będzie objętość szklanki, dla drugiego - małego wiaderka...
Facella   Dawna re-volto wróć!
25 października 2014 11:02
Facella, ucieczki z torów są częste?!  😲

Nie napisałam, że częste, napisałam, że się zdarza 😉 Na pewno rzadziej niż zgubienie jeźdźca, najczęściej wtedy koń leci za resztą, ale jak go zboczy z trasy, trafi na dziurę w płocie i jeszcze coś go wystraszy, to już tak łatwo się nie zatrzyma. To nie pierwszy taki filmik, który widzę, niekoniecznie z koniem w pełnym odzieniu wyścigowym.
Zielona Herbatka   Miłośniczka zielonej herbaty! :)
25 października 2014 12:36
Facella...  🏇
Dzięki za info. 🙂
Jak myślicie, co z nogami konia po takim biegu? (chodzi mi o konia z filmiku na autostradzie)
Zora90, a co ma być? O ile nie wpadł pod samochód czy do jakiegoś rowu to przecież twarda i równa powierzchnia na ściegna jest idealna.
Bardzij bym się bała czy mu serce wytrzyma, czy jakiś mieśniochwat go dopadnie.
Jakby była idealna to wyścigi by się odbywały na asfalcie 😉

Mnie zawsze mówiono, że po asfalcie najlepiej stepem ...
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
27 października 2014 14:54
Mnie też 🏇.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się