własna przydomowa stajnia

Ja mam taki sam jak Twój. To Ty wcześniej pokazywałaś co kupiłaś? Nie mylę się chyba. Mój kopie aż z butów wyrywa. Może masz słabe uziemienie i coś tam nie bangla. A jeżeli w części ogrodzenia prund jest a w części nie ma, to musi być jakaś przerwa, musisz szukać.  🙁
Uziemienie mam ciągle takie samo - zostało po poprzednim pastuchu który na początku kariery kopał jak złoto hehe
Metalowy drut w ziemi na ok 90cm jak dobrze pamiętam.
Boję się, że gdzieś poszły małe druciki w plecionce bo mają tak w zwyczaju, i teraz nie dojdę gdzie ehhh
Weź  kabel, taki żeby był dłuższy niż odległość między palikami Twojego ogrodzenia i po kolei pomijaj każdy odcinek pastucha, łącząc Twój przewód z pastuchem przed pominiętym odcinkiem i za, wtedy powinnaś zawęzić sobie poszukiwania.
Cobrinha,  a miernik napięcia? kosztuje 15-20 zł taki najtańszy a znajdziesz szybko "dziurę".
Misiek69, słupki mam co 10m hehe więc kiepsko będzie ze znalezieniem takie drutu a i teraz bardzo duży 😉
Isabelle, o tym nie pomyślałam... masz na myśli jakiś konkretny? jak się tego dokładnie używa? jedzie się nim po lince i patrzy na wskaźnik?
Ktoś może jakiś polecić?

Znalazłam taki, ale nie wiem czy dobry.
http://www.panfarmerek.pl/product-pol-1218-Bezdotykowy-1-zakresowy-tester-wysokiego-napiecia.html
Sprawa o tyle fajna, że przy długim bardzo ogrodzeniu, nie muszę co chwila wbijać tego metalowego elementu w ziemię tylko sobie maszeruję spokojnie z tym w ręce.
o, fajne.

ja miałam na myśli taki normalny. urządzenie, dwie paleczki i tyle. jak się mierzy - nie powiem, bo mężczyzna mój działał. Ja się prądu boję 😉
A.   master of sarcasm :]
25 października 2014 08:07
[quote author=monia link=topic=19013.msg2208192#msg2208192 date=1414100628]
U nas siano 30 zł za balot, 15 zł za słomę . Podstawowe utrzymanie konia kosztuje mnie 49zł na miesiąc + różne dodatki, witaminy, tego nie liczę bo już w setka a nawet w tys.  🤔wirek: 

edit. 49 zł to 2 baloty siana i 1 słomy, tak mnie wynosi zrobienie moim sprzętem .

Piszesz o balocie o wadze 150 kg?

U mnie rolnik sprzedaje za 50 zł, stawka i tak najtańsza z możliwych, bo drugi krzyczy już 70 zł. Oczywiście zdarza się i taniej, ale siano ma wtedy "defekt" w postaci obniżonej jakości.

[/quote]


Od sąsiada biorę siano, po 35 zeta za balot, słoma po 30, i dwie przyczepy owsianego luzu dostałam gratis. Już się dogadałam z innym sąsiadem że oddam gnój za słomę bo przy tych moich produktywnych ciężarówkach idzie zbankrutować, słoma droższa niż w Anglii  😵
Jeszcze jedno mnie zastanawia, próbowałam sprawdzić impuls bezpośrednio z elektryzatora przykładając domowy wskaźnik napięcia do kabla wychodzącego z urządzenia - impuls jest ale nie powiedziałabym że z papci wyrywa... jak dla mnie znośny na tyle, by mieć ciągle przyłączone urządzenie przez które czuję kopnięcie...
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
25 października 2014 09:26
Misiek69, słupki mam co 10m hehe więc kiepsko będzie ze znalezieniem takie drutu a i teraz bardzo duży 😉
Isabelle, o tym nie pomyślałam... masz na myśli jakiś konkretny? jak się tego dokładnie używa? jedzie się nim po lince i patrzy na wskaźnik?
Ktoś może jakiś polecić?

Znalazłam taki, ale nie wiem czy dobry.
http://www.panfarmerek.pl/product-pol-1218-Bezdotykowy-1-zakresowy-tester-wysokiego-napiecia.html
Sprawa o tyle fajna, że przy długim bardzo ogrodzeniu, nie muszę co chwila wbijać tego metalowego elementu w ziemię tylko sobie maszeruję spokojnie z tym w ręce.


Ja biorę kawałek drutu/plecionki/taśmy (obojętnie) łapię kombinerkami jedną końcówkę a drugą przydeptuje do ziemi, kombinerki przytykam do ogrodzenia i patrzę czy iskra się pojawia. Na początek posprawdzaj plecionkę na łączeniach, tam najprędzej mogą druciki się nie stykać i impuls nie idzie dalej, trzeba trochę najpierw rozplątać i duciki posplatać ze sobą dokładnie.
[quote author=maluda link=topic=19013.msg2208717#msg2208717 date=1414170271]
[quote author=monia link=topic=19013.msg2208192#msg2208192 date=1414100628]
U nas siano 30 zł za balot, 15 zł za słomę . Podstawowe utrzymanie konia kosztuje mnie 49zł na miesiąc + różne dodatki, witaminy, tego nie liczę bo już w setka a nawet w tys.  🤔wirek: 

edit. 49 zł to 2 baloty siana i 1 słomy, tak mnie wynosi zrobienie moim sprzętem .

Piszesz o balocie o wadze 150 kg?

U mnie rolnik sprzedaje za 50 zł, stawka i tak najtańsza z możliwych, bo drugi krzyczy już 70 zł. Oczywiście zdarza się i taniej, ale siano ma wtedy "defekt" w postaci obniżonej jakości.

[/quote]


Od sąsiada biorę siano, po 35 zeta za balot, słoma po 30, i dwie przyczepy owsianego luzu dostałam gratis. Już się dogadałam z innym sąsiadem że oddam gnój za słomę bo przy tych moich produktywnych ciężarówkach idzie zbankrutować, słoma droższa niż w Anglii  😵

[/quote]
Mam tyle kup na wydanie, a żaden nie chce. A jak bierze to i tak w zamian nic nie ma, bo nie kosi itd. Czasem wpadnie waluta do portfela, innym razem marchewki dla koni i na tym korzyści się kończą. Gdybym rzeczywiście natrafiła na osobę rzetelną i dogadałabym się w kwestii takiej wymiany to byłabym w raju.
A.   master of sarcasm :]
25 października 2014 13:32
maluda na szczęście na Podlasiu nadal stosuje się gnój na polach, sztuczne nawozy z upodobaniem uzywa tylko jeden w okolicy, co ma dużą ilość ha 😉
U mnie również, aczkolwiek rzadko który rolnik nie ma swojego gnoju. Zwierzęta mają, hodują to i "obcego" nie chcą. Na wsi mieszkam, a taki problem z wydaniem kupy.
Od rana działałam z ogrodzeniem, został mi jeszcze kawałek ale on powinien być ok.
Znalazłam kilka usterek, ponaprawiałam, powymieniałam fragmenty bo drucik w niektórych miejscach był przepalony... prawie skończyłam ale dalej bez rewelacji.
Pod stajnią prąd już jest ale dalej bardzo delikatny - w ogóle słabo coś ciągle kopie bo nawet w miejscach gdzie impuls jest najsilniejszy, mogę spokojnie ręką trzymać plecionkę i da się wytrzymać - ot troszkę poskaczę 😉
Najbardziej mnie zastanawia, dlaczego równie słaby jest impuls na końcu kabla biegnącego bezpośrednio od elektryzatora a podczepionego do ogrodzenia - zgłupiałam już... może kabel coś nie halo... choć z drugiej strony w ogóle by nie przewodził a nie to że słabo...  😵
To ja swojej taśmy nie chwycę, bo chyba bym do Księżyca doleciała...
Cobrinha, A może jednak sprawdź uziemienie? Może jest w tym miejscu za sucho? Podlej wodą na wszelki wypadek i sprawdź czy wszystko jest dobrze połączone.
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
25 października 2014 15:42
ja obornikiem się na razie nie przejmuję, jest sobie dość duży już ale z czasem opada, czasem kolega dziadka przyjedzie i weźmie trochę, jakaś pani też brała. Małe ilości ale zawsze coś  🙂
A.   master of sarcasm :]
25 października 2014 16:19
U mnie również, aczkolwiek rzadko który rolnik nie ma swojego gnoju. Zwierzęta mają, hodują to i "obcego" nie chcą. Na wsi mieszkam, a taki problem z wydaniem kupy.


Ano własnie, a u nas pogłowie niskie, a w dodatku rolnik chętny na nawóz to nauczyciel historii  😁
unawen, uziemienie na pewno jest dobre - za sucho u mnie raczej być nie może... w prawdzie to nie pływa w błocie ale nie podejrzewam że to kwestia tego że za sucho, tym bardziej że na starym elektryzatorze działał - to akurat najprostszy elementy w ogrodzeniu 😉
Z ojcem go jakoś rok temu z hakiem montowałam, nie pamiętam na jaką głębokość był ale na pewno co najmniej 50cm jest w ziemi.
Możliwe że kabel (składa się z kilku części), nie oddaje całej mocy elektryzatora i impuls jest osłabiony?
A może to ja przesadzam z tym jaką moc bym chciała heheh
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
25 października 2014 16:49
Cobrinha a co to za elektryzator i ile ma mocy? Może po prostu wymagasz od niego za dużo  🙂
Ponoć kopie jak złoto... tylko nie mój hehe
[img]http://img05.allegroimg.pl/photos/oryginal/47/27/98/28/4727982827[/img]
Cobrinha Ten elektryzator wymaga jako uziemienia dwóch prętów o długości około metra wbitych w ziemię. Poza tym sprawdź czy kabel zasilający ogrodzenie nie ma sczerniałych ( utlenionych) końcówek, tak samo kabel od uziemienia. Jesli ma, to poobcinaj, żeby były świeże. Każde łączenie taśmy, plecionki, kabla, to utrata mocy, tam na węzłach mogą być przepalone druciki, to wszystko trzeba posprawdzać. Twój elektryzator powinien kopać tak, że przy dotknięciu do ziemi powinno głośno trzaskać. Na pewno gdzieś Ci prąd ucieka..
Dorcysia, nie wiedziałam, że wymaga dwóch palików uziemiających.
Możesz podlinkować jakiś obrazek jak to zrobić? bo do elektryzatora bezpośrednio jest jedno przyłącze uziemienia. Będę musiała jakoś drugi palik obok wkopać ale nie wiem jak to połączyć.
Ogrodzenie całe sprawdziłam jest już ok. Jak jest przebicie to faktycznie głośno strzela 😉
Będę jeszcze kabel zmieniać bo być może tu jest problem.
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
25 października 2014 17:29
👍 za to, że same podłączacie prąd, ja raz że nie umiem a dwa że się boję (z resztą z moimi "zdolnościami" nie trudno o wypadek  :hihi🙂
[quote author=maluda link=topic=19013.msg2209200#msg2209200 date=1414240623]
U mnie również, aczkolwiek rzadko który rolnik nie ma swojego gnoju. Zwierzęta mają, hodują to i "obcego" nie chcą. Na wsi mieszkam, a taki problem z wydaniem kupy.


Ano własnie, a u nas pogłowie niskie, a w dodatku rolnik chętny na nawóz to nauczyciel historii  😁
[/quote]
Jeszcze nie trafiłam, ale jestem w dobrej komitywie z ludźmi, którzy posiadają działki i swoje ogrody. Naprawdę poświęcają im mnóstwo czasu, a kiedy o nich mówią to zaraz wiadomo, że to prawdziwi pasjonaci.

A właśnie, dojechałaś już do Polski czy jeszcze nie?
Nie jestem na bieżąco.  😉
A.   master of sarcasm :]
25 października 2014 17:38
maluda na bloga zapraszam, link w podpisie  😁
Cytat ze strony pomelaca:
Uziemienie jest bardzo ważną częścią obwodu, która pozwala na powrót impulsów przechodzących przez zwierzę podczas zetknięcia z przewodem. Kiedy zwierzę dotknie ogrodzenia, impuls „dostępny” w tym punkcie przejdzie przez zwierzę, ziemię oraz uziemienie, zamykając w ten sposób swoją drogę powrotną do elektryzatora. Uziom należy podłączać zawsze do odpowiedniego zacisku elektryzatora. Przy stosowaniu elektryzatorów o sile impulsu powyżej 4J zaleca się stosowanie dodatkowych uziomów, aby zwiększyć skuteczność odbierania impulsów.
W okresach suszy skuteczność krótkich uziomów spada, najlepiej instalować więc uziomy o długości około 1 m.
maluda na bloga zapraszam, link w podpisie  😁

A ja Ci PW wysyłam, bo coś mnie niezmiernie ciekawi.  :kwiatek:
Dorcysia, dzięki. Już wiem jak - jutro podziałam i zobaczę czy wykopie mnie z gumofilców 😉
Dorcysia, dzięki. Już wiem jak - jutro podziałam i zobaczę czy wykopie mnie z gumofilców 😉


No i sprawa się rypła!!! Ciebie dla tego nie kopie, że w gumofilcach jesteś i masz izolację od ziemi  😎  Spróbuj na bosaka.  🙂

EDIT:

Ja mam jednak inny model, choć z tej samej firmy:

Hehe no chyba muszę  tak spróbować :P
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się