Derki

Averis   Czarny charakter
25 listopada 2015 08:01
W jaką gramaturę ubieracie swoje konie teraz? Do tej pory Karson miał 150 g, teraz dołożyłam mu do tego polar, bo zaczynał być chłodny i tu pojawia się pytanie. Kupić teraz 250 i w razie czego dawać do tego polar, czy już od razu 300 g? Czy 150 plus polar to gramatura równa 250? Koń oczywiście golony.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
25 listopada 2015 08:12
U mnie derka Yorka, nie jestem pewna jaki model, ale ta sama gramatura, też dwukolorowa (tylko inna kolorystyka) poszła po górnym szwie cała. Znalazłam ją w dwóch częściach...

Derkę z Deca, stajenną, miałam. Kupiłam za grosze używaną dobrych kilka sezonów, ja sama używałam ją 2, albo i 3 sezony. Pewnie dalej bym jej używała, gdy by nie fakt, że lekko jej się umarło po tym jak padokowy, mocno zdesperowany kolega Pamira próbował go rozebrać, zębami 😁


Dery z Deca są nie do zdarcia. Naszą stajenną mordujemy już od 11 lat - i chyba tej zimy dam jej odejść na 'emeryturę'.
ash   Sukces jest koloru blond....
25 listopada 2015 08:51
Averis, nasze stoją w 150g ale odrosły już i bede golić pewnie raz jeszcze za tydzień-dwa.
Wtedy wsadzę je już w 300g (prane kilka razy)
bjooork, dlatego jestem na etapie sprzedawania nie-decathlonowych i wyszukiwania decathlonowych w to miejsce 😁 te derki padokowe 300g są również fenomenalne i nie do zdarcia - i Pamir i Sinfa mają takie. 400g też są wyczesane 😍

Moje golasy stoją od dawna w 300g, Pamir ogolony z 'pól derką', Sinfeczka po całości. Sinfa golona dwa razy już, bo odrosła, Pamir odrośnięty czeka na wenę do golenia. Fakt faktem - mamy mocno chłodną stajnię.
No to moja niunia chyba faktycznie jest jakimś gorącym typem, bo nie idzie jej ubrać w nic grubszego niż plandeka, momentalnie gorąca się pod derką robi 🙄 rano było -6, stwierdziłam że na dwór założę jej te 150g, nie dało rady, po chwili koń był gorący...
Czy pisząc o derkach z deca macie na myśli jakieś konkretne?? 🙂
A ja mam taką nową derę 😀
Tylko skąd taka rozbieżność w grubości? Decathlon 200, York 280 g. 😉




A stąd, że w 150g już mojemu zimno się zrobiło, więc postanowiłam jednak postawić na coś cieplejszego niż 200 😉
A no chyba że tak 😉
Cejloniara, na pewno
http://www.decathlon.pl/derka-stajenna-stable-200-gran-id_8216105.html
http://www.decathlon.pl/derka-padokowa-allweather-300-id_8339678.html
Ja mam jeszcze na kucyka tę
http://www.decathlon.pl/derka-padokowa-allweather-200-id_8278088.html

I tez jest super, dodatkowo ma koleczka do dopięcia kaptura 🙂


do super-deca derek na pewno należy dodać jeszcze tą:
http://www.decathlon.pl/derka-stajenna-stable-400-id_8339693.html

Ja właśnie upolowałam ją dla kobyły, więc moje czempiony mają czerwone wyprzedażowe 300g, oraz jeszcze 400g, więc jestem w niebo wzięta 😁
Nirv, ja mam jedna derke 400gr i jeszcze jej ngdy nie użyłam. Jak ubieram 300-350gr z kapturem to moje paskudy nie marzną. Az sie zastanawiam czy jej nie sprzedać bo 4 rok będzie leżeć w szafie
xxagaxx, wow, moje obecnie lekko odrośnięte stoją w 300g (tej z deca właśnie), Pamir ma zostawioną półderkę + dość mocno odrósł, Sinfonia cała ogolona, troszkę odrośnięta. Którąś zimę jak było minus milion to Pamir stał w 300g z kapturem, a pod tym stajenna 200g, przy czym stał w dość mocno wietrzonej + padokowany od rana do zmierzchu. Obecnie jak jest mu zimno to stoi przy drzwiach stajni i czeka aż go ktoś sprowadzi, ewentualnie do tego trzęsie się jak osika na wietrze. On jest wyjątkowy zmarzluch, Sinfa mniej, ale też nie lubi jak jej dupka marznie.
Nirv, no moje stoją w stajni gdzie woda zamarza w poidłach i trzeba zloby wieszać :P i tez wychodzą na padok na kilka godzin, ale jak jest zła pogoda to wychodzą na krócej. Wiadomo, wszystko zalezy od konia, moje widocznie nie marzną  :P
olciiik   `Dzień dobry, kocham Cię`
26 listopada 2015 11:15
Mój jeden stoi w 300g z kapturem i jest chłodniejszy od drugiego, który stoi w 150g... Co koń to opinia jak widać 😉
asds   Life goes on...
26 listopada 2015 18:31
Ja dopiero zaczęłam kobyłę ubierać w derkę polarową z Deca na noc. I tak jeszcze usłyszałam komentarze że za gruby polar jest ( stoimy w stajni angielskiej).
asds - ale ogolona czy zarośnięta?
Mój niestety stoi w korytarzu, gdzie ostatnio przeciągi jakieś hulają i w 150g miał chłodną szyję, a uszy po prostu zimne. Teraz w 300 g uszy letnie, więc wcale za gorąco mu nie jest. I widzę, jak już odrasta  😵 A dopiero co go goliłam.

A stajennego HKMa ktoś miał?
http://www.gnl.pl/dla-konia/derki/derki-stajenne/derka-zimowa-hkm-300d-24h.html
Wygląda całkiem solidnie i niedrogo 🙂
Gniadata   my own true love
27 listopada 2015 09:15
Szybkie pytanko: jeśli kobyła ma długą i gęstą sierść, stoi w ciepłej stajni i wychodzi na padok od rana do zmierzchu, to zostawić jej do zakładania na deszczowe dni plandekę, coś grubszego czy nic nie zostawiać? Jak jeszcze zarastała to mi się trzęsła po deszczu, potem się już nic takiego nie zdarzyło, ale tryb nadgorliwej pańci pozostał do dzisiaj 😁
Czy wiecie moze co to za derka Bucasa? Jakie wypełnienie albo coś?  Stajenna, dość gruba  :kwiatek: nie wiem po prostu jak ją traktować
Moje od wczoraj zapakowane w sredniej grubosci derki z zimowymi kapturami. Na zewnatrz -10 z porywistym wiatrem, na przemian z zamarzajacym deszczem, wszystko oblodzone. Konie wygladaja i czuja sie dobrze, sa caly czas na zewnatrz, odkad wykopaly drzwi od stajni angielskiej  🤔


Nie podoba mi sie kaptur na Jerrym, za bardzo rozchyla sie na dole, nie ma tam juz karabinczykow. Moze zaloze dodatkowy sciagacz gumowany  ❓
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
27 listopada 2015 16:52
Planta czy ten drugi ma maskę na oczy? Oszalałam 😜
Oba mialy kaptury odstaniajace oczy i uszy. Maski na oczy nie zakladam, bo zaraz by lod ze sniegiem zakleily.
Wlasnie zmienilam Jerremu derke na najgrubsza. Ta czerwona byla pokryta skorupa lodu, a kaptur zarzucal poly na jego leb przy silniejszych porywach.
W tej chwili zalozylam ochraniacz z lycry, ktory konczy sie na tulowiu za przednimi nogami, taka:
http://www.ebay.com/itm/HORSE-MANE-TAMER-SLINKY-LYCRA-MESH-ZIPPERED-HOOD-BRAID-SHOULDER-GUARD-ALL-SIZES-/351274196092?var=&hash=item51c992dc7c:m:m2N1Aw0Bqkn8rS_HWp_xAOg
a na to dluzsza derke 300g
Taka: http://www.ebay.com/itm/NEW-TOUGH-1-1200-D-HEAVYWEIGHT-TURNOUT-BLANKET-FULL-NECK-300-G-PURPLE-SZE-81-/121505453354?hash=item1c4a4a152a:g:PI0AAOSw2XFUfe36


Biedak mial sople na uszach!
Potem sprawdze i podam, jakiej firmy kaptura nie kupowac, chyba ze sie samemu doda sprzaczki na okolo polowie dlugosci...
heh myślałam że ten ochraniacz to dla siwków, żeby się nie brudziły :P
A tak ciągnąć temat - to działa? Przecież jak sie wytarza w błocie albo kupie to to są mokre brudzacze, i ten mateirał nie nasiąka i moczy konia - wciąż na brudno? Intryguje mnie to 😀
Jak derki z deca wypadają rozmiarowo ? Są szerokie w klacie ?
Misia powiedziałabym, że są standardowe, a może nawet odrobinkę węższe 😉
Zorilla, te lycrowe kombinezony zaklada sie w boksie i to zazwyczaj przed i w trakcie zawodow. Pomagaja utrzymac w czystosci i "przyklepuja" grzywe.
Misia, a jaki rozmiar potrzebujesz? Mogę Ci podać wymiary 145 i 155 tej z wypełnieniem 200 g, to sobie porównasz z jakąś pasującą. Choć u nas nieco szersze w klacie konie się też spokojnie mieszczą.
Za to polar (ten za 109 zł) to jakaś wymiarowa masakra... 145, kupione na konia 173 w kłębie i 150 po grzbiecie. Liczyłam się z tym, że będzie odrobinę za krótka. No i była. Jakieś 20 cm. 😂 Derka okazała się idealna na drobną klacz 155 cm w kłębie. Która derki ma 135, jeśli się nie mylę...
Sa tez lycrowe ochraniacze lopatek jak na zdjeciu. Sprawdzily sie u mnie bardzo, gdy Babe pod derkami zaczela sobie wycierac siersc na lopatkach. Ten ochraniacz z lbem kupilam, gdy bylam zmeczona wyskubywaniem wiorow drzewnych (sciolki) z jej grzywy przed kazda jazda. No i kon byl o wiele czystszy  🤣

Jerremu nalozylam tymczasowo z kilku powodow;  zeby nie mial sopli w grzywie, zeby lopatki mu sie nie wycieraly i zby troche oslanialo w tej dziurze miedzy polami na karku. Jerry przyjechal pare miesiecy temu z poludnia stanu i zajmie mu adnych pare miesiecy zeby sie dostosowac do temperatur tutaj, no i wyhodowac futro  😁
Wiem kiedy sie je zakłada ale pytam o to o co zapytałam :P
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się