Derki

Zorilla, te lycrowe z zalozenia nie sa przeznaczone na padok. W kontakcie z wilgocia szybko nasiakaja i sa malo wygodne dla konia, dlatego zaklada sie je bezposrednio przed zawodami. Zeby utrzymac konia w czystosci, pakuje sie go w to ustrojstwo i laduje do grubo scielonego wiorami boksu.
Pomoże ktoś na szybko? Jak wypadają rozmiarowo te derki?
http://www.decathlon.pl/derka-padokowa-allweather-300-id_8339678.html
Moja ogólnie jest 145 ale to szeerooka baba z dużą klatą, szyjskiem i york sunset 155 jest akuratny.
Co brać z tych? Wejdziemy w 145?
Pytanie podobne jak koleżanka wyżej- ta sama dera, dla drobnego konia, 157 w kłębie ale drobnica w klacie, ogólnie szczuplutkiej budowy. W jaki rozmiar celować nie mam pojęcia 🙁 nie miałam jeszcze styczności z derkami z Deca
Fokusowa dzięki  😉
sumire jakbyś mi mogła pomierzyć tą 145,155 dołem i góra byłoby super bo mam konia który jest pomiędzy rozmiarami  😉
Czyli w sumie ten kondomik tak pomaga troche słabo...
Zorilla, tak słyszałam  od znajomej, że  w sumie niewiele ta piżama  daje. Ale i tak widzę że na każdych  zawodach  jej koń  w niej stoi ; )

W temacie derek mnie zaintrygowala  derka czyszcząca
Działa?
Zwykła bawełna też poleruje  😉
Czyli w sumie ten kondomik tak pomaga troche słabo...


Kondomik, huh?  🤔 😂
Nooo tak 😀
Na prawdę nikt nie ma tych derek allweather z Deca?
Może jednak ktoś poradzi jak rozmiary wypadają?  😵
Euphorycznie ja mam stajenną 200 g i plandekę z Deca i są standardowe wielkościowo moim zdaniem. Zamówiłam 145 allweather na mojego, który wszystkie derki ma 145, jest dosyć wąski w klacie (młodziak) i zapinam prawie najmocniej na nim derki, więc jeśli Twoja jest jakoś mega szeroka to bym spróbowała pożyczyć od kogoś i przymierzyć, a jeśli jest troszeczkę ponad standard to bym brała tą z Deca, zawsze można zwrócić 😉
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
29 listopada 2015 17:24
Pomoże ktoś na szybko? Jak wypadają rozmiarowo te derki?
http://www.decathlon.pl/derka-padokowa-allweather-300-id_8339678.html
Moja ogólnie jest 145 ale to szeerooka baba z dużą klatą, szyjskiem i york sunset 155 jest akuratny.
Co brać z tych? Wejdziemy w 145?


Ja mam - trochę ciasnawa w klacie- mojemu przez to kupiłam 155; mamy z deca tez stajenną 145 i stoi w niej ale ma przedłużkę na klacie.
Czyli lepiej będzie brać 155?
VH Titan mam 145 i ona jest idealna.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
29 listopada 2015 18:17
Myślę, że tak. Na foto właśnie 155
No dobra, przekonałaś mnie bo my mamy nieco więcej klaty...
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
29 listopada 2015 18:45
Zdecydowanie 😉 A dery są rewelacyjne - ma brązową i czerwoną 300 g i za te pieniądze to najlepszy zakup derkowy ever.
Znowu mam dylemat, mam plandeke VH Titan, zawsze zakladalam pod spód polar, ale ostatnio po nocy umarł :p więc zastanawiam sie, czy kupić polar, czy jakaś cieńsze stajenna, zakładam teraz na te koszmarne wiatry, kon nieogolony. Ktoś pomoże? :kwiatek:
Kinia16322, moja "Polska" kobyła też ma plandekę VH. Mieszka w murowanej stajni, jest niegolona. Mam dla niej jeszcze polar i stajennego , spranego Yorka 300g (zakładam, ze teraz to może z 200g) oraz na mrozy padokówkę PE 200g.
Osoba opiekująca się nią nie ma w co ją teraz ubrać i na dniach zaopatrzę Dusię w jakieś 100g.
Nie przepadam za polarami pod spód. Zawsze wydaje mi się, że wylezie, ubrudzi się, nasiąknie wilgocią...
Euphorycznie, zdecydowanie bierz 155, ja na Pamira mam 135, na Sinfe 145 (holsztynka, ok 168cm wzrostu, rok temu na nią była idealna, teraz jak już nie wygląda jak wieszak to robi się ciasna...).
No właśnie Moj polar wyszedł w nocy spod plandeki 😁 😀, kobyla huculska ma zimowke 200G i po nocy była chłodna :/ drugi hucul miał 300g i był akurat. Poszukam jakiejś wzajemnej w takim razie..
Nirv Wzięłam 155 - kurcze, ciężko się ze zmianą rozmiaru pogodzić.  😁
Na szczęście VH Titan 145 pasuje ale ona ogromne są więc...  😂
Szalona😉, w sprzedaży dostępna za tydzień zatem raczej nikt nie ma jeszcze...
Właśnie  chciałam wrzucić z marudzeniem że nie ma lżejszych. 400g to nie wiem kiedy miała bym założyć, chyba na zimę stulecia. Patent bardzo ciekawy.
Dava   kiss kiss bang bang
04 grudnia 2015 20:52
[quote author=Szalona😉 link=topic=43.msg2460678#msg2460678 date=1449184927]
http://www.decathlon.pl/derka-z-czujnikiem-stable-400-id_8360117.html
A ma ktoś ten wynalazek?  😎
[/quote]

A kupujesz? Jestem strasznie tego ciekawa  😎
[quote author=Szalona😉 link=topic=43.msg2460678#msg2460678 date=1449184927]
http://www.decathlon.pl/derka-z-czujnikiem-stable-400-id_8360117.html
A ma ktoś ten wynalazek?  😎
[/quote]

No dobra, ponieważ ogólnie teraz siedzę w temacie projektowania pewnych interaktywnych aplikacji dla koni i do stajni zamierzam miażdżąco pojechać po tej derce 😀iabeł:

Po pierwsze - a opisu wynika, że ten cały magiczny czujnik to bluetooth. A to oznacza, żeby derka powiadomiła o zbyt dużej czy zbyt niskiej temperaturze, musisz stać jakieś 3, no może maksymalnie z 5 metrów od derki. Na francuskim Deca jest film, gdzie się chwalą tym, że może działaś nawet na 10 metrów. O wow! Jak już będę te parę metrów od konia, to mogę sobie podejść, wsadzić rękę pod derkę i sprawdzić wilgotność i temperaturę bez magicznych czujników :P

Po drugie - zasilanie. Takie urządzenia trzeba jakoś ładować. Ten czujnik jest niewielki, a wszelkie bezprzewodowe transmisje są prądożerne. Pewnie zatem co kilka godzin czujnik trzeba wyjąć z derki i podłączyć do ładowarki, albo bardzo często zmieniać baterie.

Oczywiście, gdyby stajnia miała odpowiednią infrastrukturę (nad czym właśnie siedzę, żeby parę kosmicznych rozwiązań zaimplementować u siebie), to takie czujniki by miały sens. Rzeczywiście mogły by monitorować stan konia, wysyłać dane do serwera w stajni, alarmować właściciela, stajennego czy tam inną obsługę. Są rzeczy do zrobienia, o którym nie śniło się filozofom 😉
Ale tak w wersji z Deca? Derkę można wykorzystać jedynie do tego, żeby zapakować na spoconego i zgrzanego konia po treningu i stojąc pod boksem zwijając owijki kątem oka sobie zerkać na telefon, że oto koń schładza się i schnie.
...tylko jak ściurany po treningu koń ma szybko wyschnąć zapakowany w 400 g? 🤣
quantanamera, ale sam pomysł niegłupi. Pod warunkiem, że to nie bt będzie systemem przekazu a np. GPRS, można też dołączyć GPS aby właściciel mógł np. sprawdzać czy koń już wyszedł na pastwisko 🙂
_Gaga, no tak, ale GPS to tylko odbiornik. Żeby koń mógł "nadawać" jakiekolwiek informacje, musisz mieć kartę SIM z opłaconym abonamentem i ta karta musi nadawać do jakiejś infrastruktury, żeby Twój telefon mógł pobierać dane. W praktyce musiałabyś w derce umieścić smartfona, a nie tylko jakiś bliżej nieokreślony "czujnik". No i tym bardziej pozostaje kwestia ładowania - taki nadajnik musiałabyś ładować równie często jak telefon w normalnym użytkowaniu.
A jak sie juz mysli o takich cudach to raczej stajnia ma kamerki i mizna to po prostu zobaczyc :P
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się