Kącik Rekreanta cz. VIII (2015)

brzezinka jakby był idealny znaczy że sztuczny, musi czasem pokazać rogi  😁  😍
a ja przyznaję że jestem tak oczarowana moim młodym koniem, że to aż jakaś magia się robi  😁

bycie takim grzecznym i jezdnym Dzidziem powinno być zabronione  😍 😍 😍 tak chodzi w nowej stajni, że nie mam prawa się o nic do niego przyczepić  😍, dodam że ostatni raz siedziałam na nim tydzień wcześniej  😁.  Wsiadłam na luzie i bez żadnego problemu ukończyliśmy jazdę.
Właśnie minął rok od kiedy Electro jest mój  😅  😅  😅. I tak myślę, że nie mogłam wymarzyć dla siebie lepszego konia.
W ogóle ten Sierpień to jakiś fajny się okazał, udało mi się zmniejszyć moją osobę o 8kg i serio dużo lepiej mi się jeździ. Niestety siodło skokowe wzięte dla Electro na niego nie pasowało. Dalej zatem skaczemy w ujeżdżeniówce  😁




Precelek, Kary jest uroczy!

duży wczorajszy



Precelek  😜
Galopada twój wielkokoń - do schrupania  😍
brzezinka, rewelacyjne masz maluchy!
Met, Twój  kolorowy  jest naprawdę  prześliczny.
flygirl, gratulacje  🙂
Milla, piękne  zdjęcia,  zazdroszczę.
Precelek, gratuluję  tych 8kg! I wielu  lat tak radosnych jak taen ostatni z Electro!  (Czy my się  kiedyś  doczekamy  uwiecznionego skakania?  😉)
galopada_, zawsze  jak wrzucasz  zdjęcia dużego,  myślę  sobie omg jaki duży!  🙂

Chłopaki leniuchujące
Dino:




I szarak w trawie :
Precelek, powieszę Kolorowemu na drzwiach boksu zdjęcie Dzidzia! Może zdecyduje się chociaż trochę zczernieć 😉
Gratulujemy wspólnie spędzonego roku i walki o figurę (swoją drogą też postanowiłam, że najwyższa pora zawalczyć...). Zdradzisz, jaką taktykę przyjęłaś - bardziej dieta czy ćwiczenia?

brzezinka, dziękujemy :kwiatek:
Dziś moje młode (8 l.) wraca z wakacji i mam plan ją trochę rozjeździć. Konie lubi, ale do tej pory bardzo sporadycznie wsiadała. Może doradzisz z własnego doświadczenia - lepiej dzieciaka na coś mniejszego wsadzić czy od razu na wyższego kuca? Mam do wyboru szetlanda i Kaję. Szetlandzik no... niewysoki. Za to Kaja szeroka. Optymalne byłoby coś pomiędzy 😜



anai, Dino w ogóle nie wygląda na swoje lata! Każdemu pełnoletniemu życzę takiej kondycji. A Szaraczek w tej chwili przechodzi moją ulubioną fazę siwienia 🙂

[img]http://galopada_[/img], łaaadnyyy 😍
brzezinka maluchy jak zawsze zachwycają  😜

Precelek aż zazdroszczę pracy z tak przyjemnym koniem! Oboje wyglądacie kwitnąco, gratuluję zrzucenia aż 8kg! 😉

anai w jakim wieku jest Dino? Szarak jakie jabłuszka  😜

Jeeej dziękuję w imieniu Dzidzia  :kwiatek: Cieszy mnie ten rok szczególnie biorąc pod uwagę baaardzo trudne  jeździeckie początki Elektronka  😁. Na szczęście okazało się że ma to dziecko złoty charakter i wielkie serduszko  🙂
Teraz jeździectwo to po prostu odlotowa przyjemność  😍

breakawayy bardzo dziękuję  :kwiatek:  :kwiatek: i w moim i Dzidzia imieniu !!!!! Czuję się jak nowy człowiek
Met hahaha Dzidzia to ty mu fot lepiej nie wieszaj, bo Elektron spędza na pastwisku po 12h dziennie, w związku z tym troszkę zrudział, nie jest już kruczoczarny (aaale za jakąs chwileczkę będziemy mieć przecież zmianę sierści   😍 )
Met ja tam uważam że trzeba załatwić coś nowego, pomiędzy   😀iabeł: 😀iabeł:
Przepis w moim wykonaniu to 10-12km wybiegane za pomocą orbitreka na siłowni. 5-7 razy w tygodniu, plus pół godziny na maszynach. Plus żadna kosmiczna dieta po prostu odstawiłam pieczywo i słodycze, jem także częściej i mniej.  🙂
galopada dziękuję w imieniu Dzidzia  😁 ile cm ma już twój duży? Potwór normalnie wielkoń!!!!!!!!!!!!  😍  😍  😍

anai hahaha dziękuję 🙂 Co do skakania tak, tylko muszę dorobić się siodła skokowego, niestety daw mag grand prix i prestige roma nie pasowały na Elektrona więc muszę poszukać czegoś innego 🙂 A foty ze skoków w dresażowym siodle to trochę obciach 😀
Dino swoją drogą to jak dobre wino, im starszy tym lepszy i ładniejszy  😍
Dziewierz :kwiatek:
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
28 sierpnia 2015 20:14
brzezinka, twoja młoda jest niesamowita!

anai, dino super wygląda! ja z moim dziadkiem w trakcie leczenia...ale idzie ku dobremu.

galopada, duży wymiata, jest po prostu majestatyczny!

a moja młodzież z póki co mało pracuje. Raczej się wydurnia  😁

Dziewierz, :kwiatek:

anai, duży, ale mi schudł ostatnio. Muszę go znowu doprowadzić do formy ślązak 😁

Precelek, nie wiem ile ma, bo stajenna laska do mierzenia wisi w powietrzu po przyłożeniu mu do kłębu 😁 ale bardzo duzo to nie ma... max 177 może 178 😉

Brzask, ale styki się czasem jarają. Natury nie oszuka 😁
Dzięki dziewczyny w imieniu seniora. Niestety, mimo, że wygląda dobrze, wiek i skoki w nogach swoje robią. Koziniec się powiększył, kopyto daje o sobie znać, jak chłopak nie wyjdzie na padok czy nie ma jazd przez kilka dni pod rząd, sztywny jest jak dyszel 🙁  Dlatego musi się ruszać.
breakawayy, Dino ma 19 lat i 5 miesięcy.

Met, breakawayy, chciałabym, żeby szarak już nie jaśniał. Teraz mi się mega podoba 😉
galopada_, schudł? E tam, dobrze wygląda. Nie czepiaj się 😉
Brzask, jakie fajne zdjęcie!
Precelek, no fakt, skoki w ujeżdżeniówce wspominam ze zgrozą 😉  Niemniej, ze względu na rodowód Electro strasznie jestem go ciekawa w wersji skoczek 🙂


Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
28 sierpnia 2015 21:46
Milla, Averis, jakie piękne foooooty 😍
Moon, Hello jest generalnie śmiesznym koniem, który jest odważny do czasu, aż...sobie nie przypomni, że coś jest mega straszne.. Na przykład ostatnio (dokładnie na zdjęciach tych co wrzuciłam wcześniej) wystraszył się własnego BĄKA. Ale fajnie jest w nim to, że wiem kiedy mogę coś zrobić, odskoczyć itp. Jest bardzo przewidywalny 🙂 A Syncio jak zawsze pięknie i puchnie 🙂
xequus, Duży wygląda jakby był w ciągłej super formie 😉
brzezinka, a Twoja Mała nie ma jakiegoś strachu jak skacze czy ma jakąś swoją :granicę"?  🙂
flygirl, kurczaki, super że wracasz 😅
Dziewierz, strasznie przyjazną mordkę ma ten Twój "kucyś" 🙂
Shantowa, piękne zdjęcie 😉
Met, BOSKI ŁATEK 😍
Precelek, dżisas, Elektro puchnie ze zdjęcia na zdjęci. Czym Ty go karmisz? 😁 wygląda pięknie!!!!!
galopada_, Duży to moje marzenie od x czasu 😍
anai, strasznie fajne jest to, że masz takie podejście do swoich chłopaków, że mają i czas na odpoczynek 🙂
Brzask, to się nazywa porywanie przez UFO 😁

A my szykujemy się na niedzielę.Siwy się zregenerował, po masażu, kilkudniowej labie i powrocie pod siodło regularnie i z pełną robotą chodzi tak 😍 przedwczoraj skakaliśmy i robi się coraz to bardziej uważniejszy, jak się nie zagapi to widzi odległość, robi w końcu foule jak normalny koń, a nie jak piłeczka kauczukowa w miejscu 😁 Mam filmiki jakieś to mogę potem wrzucić 🙂 No i oczywiście prosimy o kciuki na niedzielę :kwiatek:
anai, Hermes :kwiatek:

Niestety póki co tylko raz w tygodniu mogę jeździć. Już siedzę jak na szpilkach i odliczam dni do środy. 🙂
Dziękujemy wszystkim  :kwiatek:

brzezinka, a Twoja Mała nie ma jakiegoś strachu jak skacze czy ma jakąś swoją :granicę"?  🙂

Hermes, często ją pytam czy się nie boi, czy może jakaś przeszkoda jest za wysoko i jeszcze nie czuje się na siłach żeby ją skoczyć ale ona twierdzi, że nie. Myślę, że ta jej pewność siebie wynika to z tego, że kucka generalnie jej nie zawodzi. Tak jak pisałam ma swoje humorki ale są do ogarnięcia  😉 Zresztą ja też staram się nie przesadzać na treningach i nie przekraczać granic jej obecnych możliwości. Skoki mają dwa razy w tygodniu, maksymalnie do 80 cm, dużo gimnastyki i pracy na koziołkach.  🙂

Brzask, super moment uchwycony!
Precelek, powoli więcej się go robi, już nie taki szczypior 🙂
anai, Dinem się niezmiennie zachwycam, piękny jest.

Też mam rocznicę z koniem, w dodatku dostałam słit focię, więc się pochwalę brzydalem, o :P


I jakieś tam hopsy po przerwie.
Precelek, gratuluję rocznicy! no i wytrwałości w zrzucaniu wagi 😀
anai, Dino super wygląda! on zawsze będzie jednym z moich ulubionych koni na re 🙂
Dżastin pokazuj Bandzia a nie pitu pitu! 😤
anai widząc Dina też od razy pomyślałam, że dobrze wygląda :kwiatek:
Losia, oj tam Bandziu, lepiej mów co u Ciebie! nie wiem czy jest co pokazywać, nie mam też zdjęć  😁 Bandziu zaczął już zarastać na zimę  🥂 i dopiero zaczyna nabierać masy po tym, jak miał robione zęby i jako jeden koń na milion dostał bólów szczęki po rozwieraczu więc mało i wolno jadł przez jakiś czas dopóki saszetki przeciwzapalne nie zadziałały  😵 
Dżastin u nas generalnie bez zmian. Rudy dalej kuleje, chociaz mam wrażenie, że po kolejnej dawce nowych lekarstw jest jakby lepiej 😉 Nagrywałam dzisiaj filmiki, żeby wysłać do lekarza prowadzącego i zobaczymy co powie. generalnie to ją lonzuje od prawie 2 tygodni, aby nabudowywała mięśnie górne szyji, do tego masaże i wcierki na szyje plus jest zapakowana w derke 24/h, aby grzać szyje. wydaje mi się, że troche jej to pomaga, ale zobaczymy, co powie lekarz.
aby nie być gołosłownym wrzucam 2 filmiki z "pracy" z dziś. prawą strone ma gorszą i widać miejscami, jak utyka

lewa:

i prawa strona:

polecam oglądać bez głosu 🤣
Losia, kurcze, Ty to jesteś hardkor! szczerze to aż się trochę wzruszyłam, wielki wielki szacun za to że się nie poddajesz i cały czas walczysz o zdrowie tego konia!  💃 Strasznie budujące jest to🙂 Faktycznie widać jak utyka momentami, ale niecałe 2 tygodnie w obliczu sytuacji tej choroby(kulawizny?) to krótko, efekty mogą przyjść jeszcze lepsze 🙂 Mam nadzieje że tak będzie i trzymam kciuki za Was cały czas!
Precelek Cały czas was podziwiam i czekam z niecierpliwością na zdjęcia ze skoków  😉
budyń Jaka duża dzidzia  😍

Ed we wtorek wyrusza do nowego domu  😅 Przed nim całkiem spora droga z Poznania do Rzeszowa 👀
Zdjęcie z ostatnich podskoków chłopaka, mam nadzieję że u nowej właścicielki będzie się rozwijał skokowo.
robakt   Liczy się jutro.
31 sierpnia 2015 08:37
Powracam, teraz mam cały czas dostęp do internetu i regularnie wsiadam na Winera, którego chciałam Wam przedstawić 🙂
Winer, ogier małopolski, 17 lat, całkiem miły zwierzak, powoli się docieramy, wczoraj nawet się przemogłam i coś skoczyliśmy (on super, ja gorzej, ale mam nadzieję, że się oswoję ze skokami, mając takiego doświadczonego konia pod tyłkiem). Pod siodłem koń ideał, mam nadzieję, że dużo mnie nauczy i miło nam się będzie pracowało.
robakt  😅
Baaardzo ladny rudziszon robakt, rozumiem ze nowa droga bez komplikacji?🙂
Losia, wyzdrowieje Ruda 😉 Zobaczysz :kwiatek:
robakt   Liczy się jutro.
31 sierpnia 2015 11:41
faith całkowicie bez komplikacji, miło i przyjemnie 😉
Dzisiaj śmigam w samotny teren wieczorem, na galopy kondycyjne, które mają nadać kondycji mnie, bo Ewce [Chodakowskiej] (takie dostał przezwisko po tym, jak gonił biednego tłustego hucułka i chciał się do niego dobrać) niczego nie brakuje, gorzej z moim zasapaniem 😉
Może w październiku uda się wystartować u nas na zawodach towarzyskich, a w zimie na jakichś halówkach ujeżdżeniowych 🙂
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
31 sierpnia 2015 13:49
dairoxroxi, zawsze możesz podpytać co tam jak tam, bo Ed ląduje u mnie w stajni  🙂
Mozii Serio? Super! 😀 to liczę na ewentualną pomoc dla Oli przy tym łobuzie bo na początku na pewno nie będzie łatwo  😁 a tutaj na pewno będę wrzucać zdjęcia Połyska i naszych postępów w pracy  :kwiatek:
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
31 sierpnia 2015 15:22
Połysk fajny koń, taka sprężynka. Popracujecie solidnie i będziesz miała z niego pociechę  🙂 Mogę zapytać jakie plany z nim związane? Ścieżki? Skoki?
Ścieżki na bank! Znajoma na zimę kupuje też hucka i będziemy śmigać po Polsce  🏇 a tak na co dzień to ujeżdżenie bardziej, jakiegoś trenera sobie zorganizuje i będziemy się bujać, oczywiście jakieś skoczki też ale jakoś mnie nie ciągnie do tego  😉
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
31 sierpnia 2015 15:39
No to super 😀 To zapraszam na zawody do nas jak będziecie jeździły po Polsce 🙂  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się