Kącik Rekreanta cz. X (2017)

Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
01 lutego 2017 18:58
Nirv kobyla ci na filmie kuleje na pp, nie czułas tego z siodła?
wątek zamknięty
flygirl, takie wysokości to kwestia przełamania się, wszystko przed Tobą! 🙂 Ja sama chyba tylko dlatego to skaczę, ze względu na pewnego konia-ratownika i wręcz niezdrową ambicję, aby pokazać wszystkim, że koń umie - wszyscy mają zdanie takie, że to rekreacyjna, niewiele umiejąca szkapa, ogólnie nienadająca się do niczego. Ja sama się przełamuję, Trenerka czasem ustawia mi takie dziwy, że nie wiem, kto jest bardziej przerażony - ja, moja Mama (jeśli jest) czy koń 😁
faith- bardzo dziękuję! Ja za Twojego Ogona ciągle trzymam kciuki 🙂 Moją Małpę kiedyś już pokazywałam, ale no nie zaszkodzi - na zdjęciach wychodzi całkiem znośnie 😀
wątek zamknięty
Windziakowa ja się nie muszę przełamywać, tylko ogarnąć siebie najpierw na płaskim i na małych pdoskoczkach, żeby robić coś więcej. 😀 Ja tak naprawdę odką Samsona dzierżawię uczę się jeździć całkiem od początku. 😉 Ale piękne zdjęcie. 😍

Wstawiam jeszcze dwa takie piękne Samsony. 💘

wątek zamknięty
flygirl to o tyle masz krótszą drogę do wysokości 🙂 Zazdroszczę takiego nauczyciela, dużo bym dała za takiego konia do nauki, bo jednak moja była praktycznie od dzieciaka w rekreacji i niewiele umie 🙁 Ale Samson jest obłędny 😍 i dziękuję!
wątek zamknięty
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
01 lutego 2017 22:02
faith zdrowia dla Urviska  :kwiatek:
flygirl Samsonek zawsze był z tych łapiących za oko 😜 Czekam na jakieś filmiki albo fotki.
windziakowa ładna ta Twoja dziewczyna
Kucyk ostatnio czuje się jak nigdy dotąd.
I to widać i czuć. Zdecydowanie zostałam w tyle  🤬


wątek zamknięty
flygirl Ona ma takie sympatyczne oczy 🙂
lusia722 No to do dzieła, bo dawno go tutaj nie było! 😉

Windziakowa wszyscy mają zdanie takie, że to rekreacyjna, niewiele umiejąca szkapa, ogólnie nienadająca się do niczego Tym powinnaś się najmniej przejmować 😉 Jazda konna to nie tylko rodowód i predyspozycje konia. Ale wyczucie i chęć nauki jeźdźca.

A to dla tych, co narzekają na niemożliwość wyjazdu z hali 🤣

wątek zamknięty
budyń, dziękuję! :kwiatek: nawet nie wiedziałam, że ktoś śledził nasze losy  😡 Tak, xx sprzedany do bardzo fajnych osób. A że życie nie znosi próżni to szybko gniadosz przyszedł na jego miejsce... Mam nadzieję, że bardzie będzie podzielał moje małe bo małe, ale ambicje. 😉
anil22, dziękuję. 🙂 pokazuj swojego, jestem bardo ciekawa Waszych poczynań.  😍 piękny jest. 🙂
faith, od dłuższego czasu poczytuję Twoje losy najpierw z siwą, a teraz z gniadym. strasznie współczuję tak pechowego startu i mocno trzymam kciuki za szybki powrót do zdrowia :kwiatek:
tuch, bardzo przyjemnie wyglądający xx. 😉 zazdroszczę terenów. mnie zmogło ponownie przeziębienie, więc i z jazdą wciąż stopuję. a nowe dopasowane siodło przyjechało, chętnie bym je wypróbowała... :/
wątek zamknięty
Kahlan O rany, "nie poznałam Cię". Zmylił mnie koń 😉 Co to za zwierzątko? Bardziej pod kątem skoków?
wątek zamknięty
Windziakowa a to fakt, trafiło mi się z końskim nauczycielem. A jeszcze odkąd jeżdżę z kimś z dołu, to już całkiem. 🙂
lusia  :kwiatek: Mam nadzieję, że niedługo będą. 😀
tuch haha trzeba stwarzać pozory, że niby taki milusi i kochany 😁 Piękne widoki, ale i tak już by się mogło cholerstwo do końca stopić, ile można. Chociaż w sumie, mając halę, to najbardziej przeszkadza mi taki krótki dzień i temperatura, a nie śnieg sam w sobie. Posiedziałoby się w tej stajni, coś porobiło dłużej, to jest tak ciemno i zimno, że się odechciewa. 🤔
wątek zamknięty
Kahlan O rany, "nie poznałam Cię". Zmylił mnie koń 😉 Co to za zwierzątko? Bardziej pod kątem skoków?


dobrze, "będę bogata" 😉 :kwiatek: zwierzątko niesamowicie przyjazne, misiakowate, baaardzo podobne charakterem do mojego gluta. odrobinę starsze, bo w tym roku 13-letnie, ale z doświadczeniem, a to było dla mnie najważniejsze. aspiracji dużych nie mam, moooooże kiedyś kiedyś P, bo na N mam za cienkie portki i mega strach.  😁

dołączył do mnie jakoś w wakacje (dżizas, czas tak szybko leci, że nie pamiętam dokładnie) i od września pykaliśmy sobie 80-90 cm. W tym sezonie plany na L. troszkę patrzy na przeszkody, ale w skoki wkłada całe serce:

wątek zamknięty
Kastorkowa   Szałas na hałas
03 lutego 2017 14:55
Flygirl cudny jest ten Twój chłopak.

Jako, że mam teraz trochę wolnego czasu wracamy do większej roboty i koniszczami, i byle do wiosny...
Kobyłka się już bardzo, ale to bardzo ogarnęła, choć czasem jeszcze nerwy borą nad nią górę, Senior jak to Senior ciągle młody duchem a tu już 21 lat stuknęło, a z Prosiakiem jak to z nim zawsze raz dobrze raz mniej dobrze.



[img]https://scontent-amt2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/16406679_1370650566329384_5042971100850006566_n.jpg?oh=4734a7b49ce8b723fb28b5050c67abd2&oe=594376D6[/img]
[img]https://scontent-amt2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/16427517_1370678492993258_1508749207958163654_n.jpg?oh=cd753c93cdda91e629a2050a4202a3fd&oe=594623F4[/img]

Pozdrawiamy wszystkich rekreantów i życzymy szybkiej wiosny  :kwiatek:
wątek zamknięty
zwierzątko niesamowicie przyjazne, misiakowate


Potwierdzam! Ekwador to póki co jedyny tak wielki koń, na jakiego wsiadłam od wypadku i powrotu w siodło. Po prostu dobrze mu patrzy z pyska. 😉 A do tego jest obłędnie zbudowany. 😍
Kahlan, Ty wiesz, że ja już zbieram pieniążki na niego? 😁
wątek zamknięty
dairoxroxi, piękne zdjęcia!
Brzask, wesoła ta lonża 😉
brzezinka, zazdroszczę terenów z córą, moje dzieciaki nie garną się do stajni.
martva, dzięki!  (tak swoją drogą, nigdy nie byłam z koniem w terenie na spacerze w ręku, nie odważyłabym się. Nasz las jest pełen znienacka wyskakujących spacerowiczów/biegaczy/rowerzystów/quadowców/motowariatów)
faith, świetne wieści, trzymam kciuki za szybki powrót do sprawności.
Nirv, zdjęcia obłędne, choć nie lubię dębowania na zawołanie, tym bardziej bez kasku 😉 Ten portret w zieleni  😍
tuch, kojarzę tego pana z postów Nirv, podobał mi się 🙂 powodzenia w pracy!
Kahlan, wszyscy czekamy na wiosnę 😉 u nas jest hala, ale marzy się jazda na dworze, tymczasem obecnie gruda i lodowisko. Fajny zwierzak!
Windziakowa, dzięki, no wtedy w BB siwson dopiero pierwsze Lki zaliczał, teraz to pan prawie poważny koń 😉 Nie przejmuj się opiniami innych, ciężko znaleźć osoby życzliwe i uczciwie komentujące w tym środowisku.
flygirl, cudnie wygląda  na tych zdjęciach!

Siwy miał 4 dni przymusowego wolnego (trafiłam z synem w poniedziałek do szpitala i siwy nie miał do roboty nic oprócz chodzenia na zamrożony padok). Dziś udało mi się z pewną obawą na niego siąść. Ok, nie za bardzo mogłam postępować, od razu prawie ruszył kłusem, ale nie chciał się mnie pozbyć. Był tylko trochę 😉 elektryczny. Spodziewałam się szczerze mówiąc większych rozrób po tym, jak zachowywał się podczas dojścia na halę w ręku 😉
wątek zamknięty
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
03 lutego 2017 17:38
tuch no działamy,  działamy.
Trochę kucyka spowalniam, bo ja tak szybko się nie uczę
Ale oboje mamy ogromną radość z pracy. Zdarzają się gorsze dni, chociaż dawno ich nie było. Wiem już, że niektóre jego, zachowania wynikają z nadmiernej chęci zrobienia czegoś lepiej, szybciej. I kiedy nauczy się nowej rzeczy/ ćwiczenia to czasem się próbuje tym chwalić i się gubi.
No jest prze zabawny i wspaniały.
Chciałabym mieć więcej cierpliwości i zdolności, bo on we wszystko wkłada całe serce i bardzo ciężko pracuje na najmniejszy nawet progres.
kahlan fajny zwierzak
anai mam nadzieję, że z Synkiem już lepiej  :kwiatek:
A siwy dobra głowa, chyba?  Nie wiedziałam,  że on taki  elektryczny.  Wrażenie robi bardzo statecznego i poukładanego.
Ale wiem po moim, że pozory mylą.
wątek zamknięty
lusia722, tak, jest już ok, dzięki. Siwy to introwertyk. Głowę ma bardzo ok (ostatnio jak mnie nie było i jeździła na nim trenerka, do stajni sprowadzała go 2,5 letnia córeczka trenerki, dostałam dowód na filmie 🙂😉, ale zimą brak mu ruchu (zmrożony padok, mała hala) i chętnie wykorzystuje okazję, żeby się zawinąć i odpaść w nanosekundę od ściany 😉 natomiast nie bryka, nie wspina się itp, jest bezpieczny, tylko czasem sprawdza mój refleks. Raz jeden rozrabiał, w Sopocie na kwadracie przed startami, ale to też "wina" energetycznej paszy 😉 Masz jakieś nowe zdjęcia księciunia?
wątek zamknięty
anai z Filipem coraz mniej, bo i z czasem u niego kiepsko no i przenieśliśmy się do Borcza co stanowi już całkiem sporą odległość do pokonania.

martva z tego co się orientuję to HH. Dziękujemy  🙂

U nas dziś big day. Oderwałam się od ziemi mimo moich fobii i ataków histerii na widok koperty 40 cm  😁 Ostatnie moje sensowniejsze skoki były ładnych parę lat temu i zakończyły się na 120.. wszystko przed nami  😁 😁

[img]https://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/16299147_1334549343232789_6185277796285339297_n.jpg?oh=d7683a0b08aab29d3cb4c7388dfb0959&oe=593EE70F[/img]
wątek zamknięty
Quendi, super!!! Oby tak dalej, to zobaczymy się na parkurach! 😀
wątek zamknięty
anai dzięki, plany są ambitne  😁 Dostałam dziś mega pozytywnego kopa  😀

Wrzucam jeszcze jedną szarą plamę wyciętą z filmiku i znikam  😉
[img]https://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net/v/t34.0-12/16468650_1334592709895119_806296554_n.jpg?oh=364d7443af40fcf3718d714ac8b176ba&oe=58973E3C[/img]
wątek zamknięty
Quendi super się prezentujecie  😀
wątek zamknięty
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
03 lutego 2017 21:53
Quendi Fajnie to wygląda 😀 Trenujecie z kimś? Czy sama rzeźbisz?
anai takich normalnych nie mam, ale mogę pokazać filmik z panią Trener z początku roku.




wątek zamknięty
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
08 lutego 2017 07:14
Co tu taka cisza, że Kącik spadł aż na 3 stronę?  👀

Flygirl - Samuar jak zwykle zachwycający! Widziałaś jakie są prognozy pogody na weekend? ;>

Tuch - boskie zdjęcie! Aż sama bym tak chciała, a jak powszechnie wiadomo jestem okrutną panikarą terenową  😡

Anai - powiem Ci, że ja się mniej boję chodzenia w ręku w teren niż.. wierzchem 😉 Ale tak jak pisałam wyżej jestem okrutną panikarą jeżeli chodzi o tereny. Do tego Siwa totalnie roztrenowana, pod siodłem pewnie latałabym ja chorągiewka w tej chwili, a żeby nie było zbyt nudno to chociaż spacerujemy po okolicy. Nie mówiąc o wszechobecnym lodzie - zarówno na placu, jak i na leśnych ścieżkach 😉

Quendi - dziękuję za odpowiedź. Noo i gratuluję skoków!  😅

Kastorkowa - zazdroszczę powrotu do pracy! U mnie ostatnio ani czasu ani warunków.. 🙁 Byle do wiosny!


A tymczasem w Szczecinie zimno, szaro i ogólnie to niefajnie  😵 Siwa łazi po padoku, zjada w tak zwanym międzyczasie tony siana i tak patrząc na to, jak wygląda za każdym razem, gdy do niej przyjeżdżam, to chyba bierze udział w konkursie na najlepszą panierkę tej zimy. Tęsknię za normalnymi warunkami, ciepłem i słońcem...

Wczoraj wieczorem usiadłam do tegorocznych zimowych zdjęć i powstało takie coś:


wątek zamknięty
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
08 lutego 2017 08:02
martva jej współczuję przymusowej przerwy i dołączam się do grupy wyczekujących ciepła. Manti jak zawsze  piękne się prezentuje.
wątek zamknięty
Kastorkowa   Szałas na hałas
08 lutego 2017 09:07
Martva chyba sobie wykrakałam i z mojego pięknego słońca i śniegu powstała jedna wielka wodna kałuża, która na domiar złego wczoraj zamarzła  😵 więc dołączam się do grona czekającego z utęsknieniem na wiosnę. A Manti pięknie wygląda, coraz bardziej siwa się robi  :kwiatek:
wątek zamknięty
To i my się chętnie dołączymy do wątku z grubym. Mój pierwszy własny nabytek  🏇  [img]https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/16508307_1106647646128143_4840821225470420546_n.jpg?oh=14e04ab479b8cf3d74717adc124bebe5&oe=593CDCF5[/img]

[img]https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/16649087_1106647649461476_4512476824442880870_n.jpg?oh=f971f783cf57b2f9799485262340fc4f&oe=590A0000[/img]

Mimo że mamy halę też byśmy już chętnie wyszli na powietrze, takie ciepłe wiosenne. W teren u nas narazie nie ma mowy bo udeptany na ścieżkach śnieg zamienił się w lód 🙁
wątek zamknięty
Rudzielec gratulacje  😀

My z Karym wracamy do roboty po 2 tygodniowym urlopie i szykujemy się do marcowych zawodów  🙂


wątek zamknięty
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
08 lutego 2017 10:00
Lusia722 - dziękujemy!  :kwiatek: Co do przerwy to niestety wyższa konieczność, mam nadzieję, że ta fala zimna to już ostatnia 😉

Kastorkowa - no to łączę się w bólu. Najpierw roztopy, a potem mróz... no nie jest to zbyt dobre połączenie. Co do tego, że Siwa robi się coraz bardziej biała to fakt. Jak patrzę na jej zdjęcia z przeszłości to aż trudno uwierzyć, że to ten sam koń! Fakt, że tu:

[img]https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/734547_917493588339524_7292545471480115559_n.jpg?oh=1504820b058932804e29ea52fb75c91e&oe=59496844[/img]

to z tego co podpowiada Faith miała chyba ze 3 lata, zatem młodziutka, no ale i tak 😉

Rudzielc_23 - fajny zwierzak, ładnie mu w tym kolorze! No i haaaalaaaa  😍 😁
wątek zamknięty
Dzięki dziewczyny  :kwiatek:

hala halą ale chłopak i tak robi się coraz bardziej rozbrykany bo nie jest wstanie wyszaleć się na padoku. Jak narazie odważa się brykać tylko na lonży, ale nie wyobrażam sobie co by było bez tej hali. Już raz umyslił sobie że będzie skakać bramkę od padoku, wysoko i wziął pod skosem, skończyło się tak że zawisł na niej jedną nogą. Strachu się najadłam, ale skończyło się dobrze. Także byle do wiosny!!!


wątek zamknięty
martva, oj tak, siwe konie zmieniają się w sposób niesamowity. Manti teraz wygląda przepięknie. :kwiatek:
Rudzielc_23, piękne rude! zawsze marzyło mi się albo rude, albo kare, a po skarogniadym wylądowałam z gniadoszem  😂 i tak, hala halą, ale przy tych pogodach bardzo często i na hali podłoże łapie, więc lipka z jazdą i tak. 🙁 a świstak ponoć przepowiedział kolejne 6 tyg zimy. :/ edit: dobrze, że nic się Twojemu nie stało!  😲
tulipan, piękne to Twoje czworonożne  😍
anai, lusia, bardzo dziękuję. :kwiatek: może w końcu w weekend uda się zebrać tyłek do kopytnego, wsiąść i jakieś świeże zdjęcia zrobić. o ile nie zamarznę.  😁
mundialowa, wiem wiem. 😉 zbieraj, bo tanio nie oddam!  😀iabeł: ale i do tego jeszcze trochę czasu.  😁
wątek zamknięty
Melduje, że mój rekreant wczoraj dojechał  🤣 Zaczynamy oswajanie się z nowym miejscem.
wątek zamknięty
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
09 lutego 2017 12:34
tulipan to już nie jest Szymek tylko Pan Szymon się z niego zrobił 💘
martva jaki uroczy szczypiorek z Manti był.
Rudzielc23 gratulację i powiedz coś więcej o tym Twoim kasztanku 😀
anil22 a gdzie zdjęcia?
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.