popręg

somebody, "kompie" jest lepsze 🙂
B.B. jest opcja "sprawdź ortografię". Bez niej, jako dysgrafik, poległabym zupełnie.
Fakt, to drobiazgi, ale nie dziw się, że śmieszą.
Zawsze mnie to zastanawia, który to neoprenowy, bo obydwa opisane jako neoprenowe 🤔

Kiedyś miałam taki jak ten drugi (miękki i "materiałowy"😉 i nigdy mi konia nie obtarł, teraz mam taki jak ten pierwszy i strasznie go obtarł 🙁
larabarson, pierwszy to sympateksowy, drugi to neoprenowy.
Ja mega chwalę bo mam obcieracza i od dwóch lat tylko i wyłącznie neopren- świetnie się pierze, miękki, łatwy w czyszczeniu i właściwie się szczególnie nie niszczy.
Dzięki Burza za wyjaśnienie  :kwiatek:
izkadul, ten drugi miałam - jest super, mięciutki i nie do zdarcia. Praktycznie o niego nie dbałam, czyściłam przed zawodami tylko a i tak wyglądał super. Co było fajne - choć nie wiem czego to zasługa - praktycznie się nie brudził. W sensie nie kleił się do niego ten syfek, który lubi na skórzanych popręgach się zbierać.
No i woda, mydło i zwykły smar powodowały powrót do stanu "jak ze sklepu"
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
04 października 2014 19:51
Izkadul Ja mam ten pierwszy i też jest świetny 🙂 Bardzo solidnie i z dbałością o szczegóły wykonany. Miękki. Kupiłam używany, wygląda jak nowy. I potwierdzam to co pisała poprzedniczka, syf się nie czepia, jakoś muszą magicznie tą skórę impregnować  😁
Dzieki dziewczyny za opinie :kwiatek:
Mam pewną zagwozdkę w temacie popręgów i będę wdzięczna za sugestie.
Potrzebuję otóż kupić ujeżdżeniowy popręg - raczej z neoprenu, bo koń z tych wrażliwych i potrafi się obetrzeć.
Tyle że problemy są dwa - koń niestety okrągły i brzuchaty, a do tego miejsce na popręg naturalnie wypada blisko łokcia i wszystkie popręgi natychmiast tam lecą.
Drugi problem - przystuły w siodle dość nietypowe, czyli każda mocowana osobno, jedna idzie prostopadle do ziemi, a druga wychodzi jakby trochę bardziej z tyłu siodła i idzie nieco po skosie.
I muszę do tego dopasować jakiś popręg...
Poradźcie, w jaki kształt celować, żeby to miało ręce i nogi.  :kwiatek:
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
07 października 2014 19:22
Murat-Gazon Ja polecam ten popręg. Świetny dla koni brzuchatych, które mają mało miejsca za łokciami.
http://www.fourstarbrand.com/product/girths/mattes-crescent-girth-detachable-sheepskin-cover/
Na konia z brzuszkiem będzie dobry AIR TEX Kieffera, taki jak pokazała -bibi22-, dodatkowo sprzączki są wszyte tak trochę skośnie, więc może spasuje do tych ukośnych przystuł.
Dzięki dziewczyny  :kwiatek:
Doszukałam się, że producent siodła poleca do niego popręgi typu "moon", coś podobnego z kształtu do podlinkowanego mattesa, więc będę szukać czegoś w ten deseń i sprawdzać, czy będzie dobrze.
Murat, a możesz podlinkować jakiś typu moon popręg ?  :kwiatek:
Julina takie wygięte na kształt półksiężyca, o tego typu: http://www.hidalgo.pl/norton-zelowy-popreg-anatomiczny-krotki-p-3170.html
murat no witam w klubie  👿 ja mam popreg kieffera, profilowany , airtex i w ogole.... 12 jazd bylo wszystko super, na 13 tej tak mi konia obtarl ze na dwa tyg w odstawke poszedl  🍴 nie wiem co sie stalo, zapinany zawsze tak samo, prany, kon czysty.... i wlasnie szukam tez popregu na brzuchatego arabola z naturalnym miejscem na popreg tuz za łokciami  😫, bo az sie boje zakladac w ogole popreg. kieffer poszedl w odstawke ;(
OBIBOK ja dziś sprawdzałam tego Nortona, nie da się dojść do ładu z tymi końmi... Miałam go do poprzedniego siodła i było ŹLE. Założyłam do tego - jest ok.
Przynajmniej na razie, po jednej jeździe na placu. Tak naprawdę okaże się w pierwszym terenie.
ale ty masz ten asymetryczny tak?

a taki ktos uzywal? http://konik.com.pl/pfiffpopregujezdzeniowy
murat ten podobny chyba do nortona?

a moze kurde trzeba kupic popreg zwykly ale na mini kuca? sprzedaja takie w ogole w polsce? dlugosci 50 , 60 cm ? 😉

kieffer profilowany na wlkp swietnie lezy (tej samej wielkosci z resztą co arab, tyle ze ma meeeega dlugie miejsce na popreg 😉 ) , ale na araba jest jakby za szeroki juz w miejscu profilowania  😵
OBIBOK tak, ten taki "księżycowy".
Ten Pfiff z kształtu wydaje się identyczny jak Norton, ale bałabym się, bo... to Pfiff.
Jestem chyba jedyna osoba tutaj, ktora nie ma totalnie zadnego problemu z popregiem na arabke poza dlugoscia :P musialam sie w 35cm zaopatrzyc 😉 zwykly neopren, prosty, bez gum, ideolo lezy 🙂
Ja też już zamówiłam zwykły neopren tylko taką długość żeby "oplotła" cały brzuch a nie tylko spód.
larabarson ja mam 45 cm i po dopięciu zostają mi dwie dziurki tylko, więc jak najbardziej jest "na całego konia".
Faith skąd ty wzięłaś 35 cm? Już przy 45 wybór robi się ograniczony (przynajmniej w pewnym zakresie cenowym).
Upolowalam na allegro za 50zl  😎
Zdolności myśliwskie level hard.  😁
No chyba żartujecie z tymi długościami 😲 Ja mam 55 cm i jest za krótki. Zakrywa tylko część pod brzuchem ❗
Pytanie brzmi jakie masz siodlo i przystuly😉
Siodło mam bezterlicowe więc popręg muszę mieć krótszy, ujeżdżeniowy. Mam  też taki popręg bawełniany 80 cm, bez gum i jak go zapinam to fakt, jest przydługi, pozapinany na ostatnie dziurki ale od bidy mogę go użyć i tragedii nie ma.
larabarson ja też bezterlicowe, a 45 cm w zupełności wystarcza.
Do Winteca miałam wcześniej zwykły popręg, to było 90 cm i zapinał się na ostatnie dziurki...
To ja do siodła klasycznego miałam popręg 125 cm.
larabarson, a nie uważasz, że dobór popręgu zależy od budowy i konia i siodła?
Ja do skokówki miałam 120 cm... na drugiego konia do skokówki miałam 145 cm...
skokówka ta sama, dziwne, nie? 😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się