Siodło skokowe

pati12318  ja miałam takiego kentaura 🙂 ale mój się wydawał zupełnie inaczej zbudowany, chociaż identyczny model. Ale to było przecudowne siodło, skóra pięknej jakości. Bardzo bardzo wygodne 🙂 - przynajmniej to moje było super wyjeżdżone, w idealnym stanie. Ale z tego co wiem to te modele nie miały całych rozmiarów tylko np 16,5/ 17,5 itd ( byś musiała z właścicielką się skontaktować bo mogę się mylić )  rozm. 17,5 bardzo spory jak dla mnie był.. na codzień w 17 calowych jeżdże i są ok. A te sprzedałam bo faktycznie na większy tyłek pasowało :/ coś jak 18 prestige wypada na moje oko, chodź jest siedzisko bardziej głębokie niż w meredith. Ale ujeżdżeniowo rewelacyjnie, a na skoku tak pomagało, bardzo trzymało 🙂 Ja bym ogólnie kupiła je na Twoim miejscu, oczywiście o ile będzie pasowało dla konia i Ciebie 🙂
Dzięki Bacik90 za odpowiedź 🙂
Znalazłam jeszcze coś takiego:
http://www.allesiodla.pl/lemetex-husar-p-694.html
Firma zupełnie mi nieznana. Ktoś z Was może coś o takim siodle powiedzieć? Będę bardzo wdzięczna (bo cena jak dla mnie na tę chwilę bardzo przystępna)
słyszał ktoś coś o siodłach BHS? co to za siodła, jakiej produkcji, z jakiego kraju?
pati12318 ja jeździłam w nim , nie było najgorsze , skakałam do metra , siodło imo bierne , nie przeszkadza ale ni pomaga. Ale ja miałam używanie , źle wyjeżdżone , więc nie mogę być całkiem obiektywna. Dla mnie najlepsze i tak jest Kieffer <3 Używane do 2tyś można trafić 🙂
Siedział ktoś może w Prestige Roma?
pati to jeden z najstarszych modeli, beznadziejny w moim odczuciu, miałam wątpliwą przyjemność testowania konia na k-s w czymś takim i to była porażka, siodło twarde, siedzisko niewygodne, na skokach powyżej metra dostałam i ja i znajomy po plecach tylnym łękiem. Odradzam. Wywalone pieniądze.
Siedział ktoś może w Prestige Roma?



Ja siedziałem w Prestige Roma VSD - dla mnie było nie wygodne.
A ja się na nowo zakochałam w moim HB Contact. Po kolejnej potrzebie dopasowania do konia, chciałam już sobie wymienić, dołożyć i kupić polecane tak wśród znajomych Stubbeny. Jeździłam w siodle Anai i Klami i w każdym coś mi nie pasowało. HBC wróciło z dopasowania, jeżdżę już od hmm 3 tygodni? I nie jeździłam w tak pasującym mi siodle. Po dzisiejszych zawodach to kocham je jeszcze bardziej.
xxagaxx, nie dziwię Ci się,  bo mi Twoje siodło w skoku pasowało bardzo,  mniej po płaskim, bo ma szerszy twist  niż ja lubię i kolano mi ciut wystawało przed tybinkę 😉
anai, no pamiętam jak mówiłaś. Ja wiem że każde siodło musi być do jeźdźca dopasowane, ale w twoim siodle mi się super po płaskim jeździło, na skoku miałam wrażenie ze latam 😉 w każdą stronę.
Za to siodło Klami w skoku po prostu bosko, za to po płaskim nie byłam w stanie wsiąść w siodło w galopie. Znaczy byłam, ale kosztowało mnie to naprawdę sporo wysiłku...
Czyli każdemu pasuje  co innego i naprawdę powinno się sprawdzić różne siodła przed zakupem 🙂  fajnie, że masz swoje na nowo dopasowane i jest super 🙂
maison   Wiara i wytrwałość to klucz do spełnienia marzeń!
30 kwietnia 2013 10:47
Czy ktoś byłby mi w stanie powiedzieć co to za model Prestige'a?
Prawdopodobnie chciałabym kupić ale dziewczyna nie wie co to za siodło.
Chciałabym sprawdzić czy cena jest odpowiadająca i jakie są opinie na jego temat 🙂
Jakby co mam więcej fotek.

:kwiatek:
maison, jak dostaniesz numer siodła to powinno się dać to sprawdzić w Prestigu.
maison   Wiara i wytrwałość to klucz do spełnienia marzeń!
30 kwietnia 2013 11:05
pantofel świetnie, wielkie dzięki! 💘
Wydaje mi się,ze to to, będę sprawdzać dokładnie zaraz  :kwiatek:
To na 100% Prestige Eventing
maison   Wiara i wytrwałość to klucz do spełnienia marzeń!
30 kwietnia 2013 11:41
Dzięki wielkie!

A ktoś może miał z nimi do czynienia?  :kwiatek:
Mógłby ktoś podzielić się opinią na temat siodeł CWD? Ewentualnie porównanie CWD i Delgrange? Wiem, że ten temat przewijał się już wielokrotnie, ale niestety wyszukiwarka w przypadku Delgrange owszem ujawnia wyniki, natomiast w przypadku CWD uznała że 'nie jest wystarczająco specyficzne'. Chyba, że ktoś wytłumaczy mi jak przekonać wyszukiwarkę, że CWD jest wystarczająco specyficzne?
Delgrange jest na pewno twardsze
Obecnie mam siodło daw mag grand prix. Jest to zdecydowanie najlepsze siodło w jakim jeździłam. Ale siodło muszę sprzedać, bo już na konia nie pasuje.. Chciałabym cos bardziej "skokowego" ale zbliżone do tego siodła. Nie ukrywam, że mam na siodło ograniczony budżet. Myślę raczej o siodle używanym. Może mi ktoś jakieś polecić? 😉
galopada_   małoPolskie ;)
05 maja 2013 20:02
Sonkowa podobne jest prestige paris d. Właśnie jego szukałam, ale nie miałam pod ręką 3tysi więc kupiłam millenium 😉
mam pytanie rozważam kupno tego siodła http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/57122 i nie wiem czy do czegoś mi będzie pasowało? pomóżcie bo resztę sprzętu mam w czarnym i brązowym kolorze i jakie macie zdanie na temat tego siodła.
według mnie , siodło kupuje się do konia i do siebie , a nie pod kolor  😵 jakie można mieć zdania , jak tam nic nie jest napisane , nawet firma...
chodziło mi o to czy może ktoś wie jaka to firma i jaką ma opinie
Dzięki Karla za opinię o tym siodle. Firma zupełnie mi nieznana, więc przy takich kiepskich opiniach nie zaryzykuję z zakupem. Już zupełnie nie wiem na co się zdecydować i gdzie w ogóle szukać siodła. Jeszcze przez ostatnie problemy mojego konia z nogą, trochę mi się budżet uszczuplił i nie mam już na siodło kwoty miedzy 1500- 2000 zł, a max tysiak... Da radę co używanego w tej cenie dostać, w czym będę mogła pojeździć po płaskim i poskakać? Nie lubię siodeł, które mnie trzymają mocno. Przez ostatnie kilka lat jeździłam w prestige meredith i było to dla mnie siodło idealne... No ale teraz mnie na takie siodło nie stać.

Znalazłam coś takiego [[a]]http://www.allesiodla.pl/st%C3%83%C2%9Cbben-colombo-p-710.html[[a]]

Ale 18 cali? Trochę duże  🤔wirek:

Co myślicie o tym modelu?
Ciężko będzie za tysiaka kupić dobre siodło.
Czy ktoś kiedyś kupił jakieś siodło od przedstawiciela Buteta w PL? Od niejakiej pani Moniki Frelek?
czy ktoś jeździł/ma siodło Daw Maga Leopard (krosowe) i podzieli się opinią na jego temat?  :kwiatek:
jankesiara, koleżanka ma takie i jest zadowolona bardzo 🙂
dzięki :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się