Siodło skokowe

Dudini, a czy CH&W nie jest czasem dedykowane koniom wykłębionym? Mam bezkłębowego pulpeta i pamiętam, że z tego powodu w ogóle nie brałam pod uwagę tego modelu.
o jak uroczo mowisz o swoim przyjacielu 😀 haha
Tez wrzucilam na luz z tym daw magiem 🙂
Livia   ...z innego świata
08 listopada 2016 07:45
Perlica, Mattes ma chyba kilka długości futra, więc możesz sobie zamówić wersję z najkrótszym 🙂 Dorcysia będzie wiedziała najlepiej 🙂
Livia, dzięki o tym nie wiedziałam  😉
Teraz mam dobre pytanie. Skokówka DawMag czy Kentaur? (Daw Mag raczej GP, Kentaur Titan II, ale bez carbonowej terlicy, lub Triton). Raczej na te 120 na zawodach, bardziej skłaniam się do KenTaur'a, ale może ktoś miał i Daw Maga, i może się podzielić opinią? Dużo osób odradza mi DawMaga, polecają KenTaura. Ktoś podzieliłby się opinią?  😅
plunia, ja wybrałabym DawMaga, dla mnie Kentaur za daleko od konia leży, a w GP bardzo dobrze mi się siedzi (mam 2 takie siodła, przed nimi w życiu bym nie spojrzała na DM 😉)
Ale - wybór siodła to na prawdę bardzo indywidualna sprawa. Warto zatem wypróbować oba i wybrać wygodniejsze dla siebie.
A który rodzaj masz tego GP? Exclusive, Super czy ten ostatni?
Exclusive
A ten "rodzaj" nie wynika jedynie z jakości skóry użytej do produkcji?
Tak, właśnie chciałam się zapytać o to, jak sprawuje się ta tańsza wersja, bo nie chcę wydawać tych 5-6 stów więcej 🙂 Najgorsze jest to, że mam bardzo długie nogi i nie wiem czy DawMag robi coś na wymiar 😀
plunia, nie wiem która jest tańszą wersją... Mam 2 siodła: jedno mocno stare (10 lat?), kupione jako używka, drugie kupione nowe - oba sprawują się świetnie, ale ja bardzo dbam o sprzęt...
Też mam długie nogi i jeździ mi się w tych siodłach dobrze. Jednak - jak pisałam - warto sprawdzić samemu, bo opinii o siodłach będzie tyle, ile tyłków 😉
plunia Ja mam nowe GP. Jestem z niego bardzo zadowolona bo: ma miękkie, wygodne siedzisko (chciałam głębokie), bardzo dobrze trzyma jeźdźca, ale nie blokuje, jest solidnie wykonane, 100% skór importowanych. Zdecydowałam się na wersję super (4200) bo ma zamki sprengera, dostałam przeszycia w innym kolorze (normalnie dodatkowo 5% wartości siodła), uchwyt do podogonia i na sakwy oraz miękkie naszycia na tylnych klockach gratis. Gdybym chciała to w wersji exclusive to wyszło by jakieś 4500 zł. Oczywiśnie to ceny z wełnianym wypełnieniem paneli, z silikonem jakieś 200 zł taniej. Tybinki oczywiście mogą zrobić Ci dłuższe, ale to płatne dodatkowo. Dzwoń do nich i pytaj i się targuj. Wszystko i tak musisz załatwiać przez przedstawiciela, a czas oczekiwania na siodło to jakieś 3 miesiące. Przemyśl droższą wersję, bo tam wiele rzeczy możesz ugrać gratis.
[quote author=_Gaga link=topic=1249.msg2613096#msg2613096 date=1478593203]
plunia, dla mnie Kentaur za daleko od konia leży
[/quote]
Który model masz na myśli? Te typowo skokowe, szczególnie na lateksie w życiu bym nie powiedziała, że daleko leżą. Próbowałam jeździć w GP- dla mnie za głębokie, przeszkadzało mi w skoku. Titan Kentaura nie jest niby dużo płytszy, ale dawał mi więcej swobody. Także wychodzi dokładnie- co tyłek to opinia  🤣
Bombal, GP też zdaje się ma kilka rodzajów siedziska...
A ze skokówek Kentaura siedziałam w chyba Titanie cośtam carbon cośtam (?) 😉 i mi nie pasowało kompletnie
Podobnie kompletnie nie pasuje mi np. Prestige Meridith... Dlatego warto mierzyć, bo każdy tyłek ma inne odczucia 😉
A ja niezmiennie zakochana w CWD <3 chyba już mój tyłek inne siodło nie zaakceptuje. I o dziwo, konisko też nie narzeka.
Jaga2015, Nie jeździłam w żadnej skokówce Euroridinga, tylko we wszechstronnych i były to dla mnie bardzo wygodne i dobrze uszyte siodła. Z racji zainteresowania tematem, jak widywałam skokówki Euroridinga na koniach czy w ogłoszeniach, to większość wygląda mi na siodła z dosyć głębokim siedziskiem (Achat S, Jade S), raczej to nie są "naleśniki" - a czy któreś jest lepsze czy gorsze, to już kwestia preferencji jeźdźca.

plunia, A to też zależy od preferencji jeźdźca... Mnie się w KenTaurze dobrze skakało. Nie mam pojęcia co to było - ale starszy model, płaski naleśnik bez jakichkolwiek "trzymadeł".  Dużo swobody, zero narzucania czegokolwiek i, moim zdaniem, dosyć blisko konia leżało. Być może był to Juraj Hanulay albo Olimpic... Skakałam także w Priamosie (średnio, za głębokie siedzisko jak dla mnie, poduszki spoko), miałam wszechstronną Senecę - i to siodło leżało mega-wysoko nad koniem, więc może od modelu zależy... No, ale w ostateczności na swojego konia mam inne siodło.
Dla mnie najlepiej płaskie, a KenTaur może bez problemu "spłycić" siedzisko. Zobaczę jak u DawMaga, ale posłucham tez opinii znajomych, którzy jeździli i w tym i w tym. Jak na razie Kentaur wygrywa, ale Daw Mag jest dla mnie również super opcją. Cenowo wyjdzie mnie pewnie podobnie.
plunia, dlatego zamiast pytać znajomych wypróbuj sama. Na prawdę każdy ma inne odczucia, warto pożyczyć od kogoś, lub wziąć model testowy od producenta 🙂
Właśnie planuję zamówić usługę pomiaru i testowania siodeł. Tylko właśnie zastanawiam się jak jakościowo stoją te skóry, jakie są odczucia innych itd. Mam znajomą która ma DM, ale Vicky. Jeździło mi się Ok. Sama jeździłam w DM GP, ale 3 lata temu. Nie zwróciłam jakoś bardzo wtedy na nie uwagi, ale powiem, że pamiętam jak mówiłam trenerowi "to siodło Mamby jest tak samo wygodne jak siodło El-Vis'a". Czyli ta mamba miała GP, a El-Vis starego Golden Stara Prestige.
Jeszcze Dopowiem że moje marzenie siodłowe to Devoucoux. Jeździłam ostatnio w 20 letnim modelu, dodam, że w szortach i trampkach. To siodło jest cudowne. Ale nie mam teraz pieniędzy na nie :/
Czy wypełnienie lateksowe w Daw Mag GP jest twardsze niż wełna syntetyczna? Jakimi właściwościami różnią się te wypełnienia?
ekhem, lateks jest twardszy - szczególnie, że nabicie wełny możesz regulować. Wełniane możesz korygować, lateksu nie. Wełna ma właściwości "plastyczne"  - w określonym zakresie - te panele się ubijają co jest zarówno wadą jak i zaletą.
epk, dzięki - tak myślałam.

o braku możliwości korygowania lateksu pamiętam 🙂

Znalazłam jeszcze dwa teksty porównujące typy paneli. Nigdzie jednak nie znalazłam potwierdzenia powszechnej opini, jakoby lateks lepiej amortyzował wstrząsy przez swoje absorbujące właściwości.

http://www.doversaddlery.com/choosing-saddle-panels/a/430/
https://schleese.com/2016/03/21/saddle-fit-panel-stuffings/
Testowałam niedawno siodła Erreplus i wrażenia są bardzo pozytywne. Nowy model CA mięciutki, dla tych, co mają wrażliwe 4 litery rewelacja. I to rozwiązanie SL, czyli wolne łopatki, zwłaszcza dla krótkich koni - super. Mocno zastanawiam się nad przesiadką  🙄
Gillian   four letter word
17 listopada 2016 09:48
Ja poluję na używkę 18-stkę 😉 może się trafi 😉
BaŚ, ja się nie znam na skokówkach ale widziałam ostatnio w Katowicach jeden model - miększego siodła w życiu nie widziałam. No ale ja też przepadałam jeśli chodzi o ujeżdżeniówkę Erre - koń stwierdził, że kocha te siodła 😉
Erre było super dla mnie pod kątem "deptania" strzemienia, ale tragedia jeśli chodzi o twardość.
Muszę obczaić nowy model na Cavaliadzie.
Perlica, dotknij, dotknij - ja się zdziwiłam 😉
epk Perlica ja w bardziej miękkim nie siedziałam  😀  żaden model Equipe nie był tak miękki, Prestige raczej też nie, choć w tych najnowszych nie jeździłam

Gilian Niestety z używkami Erreplus jest bardzo, bardzo trudno, a jeszcze jeśli ktoś ma specjalne życzenia co do rozmiaru/koloru to już w ogóle...
Ja miałam na testy Erre, faktycznie miększe od Prestiga, ale ani mi ani mojemu zwierzakowi nie podpasowało. Ja miałam z półsiadem problem 😉
xxagaxx, ale to nowe model.
Ja testowała JD i było super dla mnie.
JPro nie bardzo.
Ale oba twarde jak dla mnie.
Perlica, ja miałam JD. Nie mówię że było miękkie, co to to nie 😉 Ale lepsze niż Prestige pod tym względem.
Jak się ma rozmiarówka Prestige do Bruno? Szukam i szukam... Klacz ma podobno 28 Bruno, ale jaki to prestige? Pomocy!! 🙇
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się