jakiego kiełzna używacie/ WĘDZIDŁA - rodzaje, zastosowania, spostrzeżenia

Zdecydowałam się na te ślinianki Acavallo. Tylko pytanie czy naprawdę warto je zamawiać? Koń się obciera na zwykłych śliniankach, a czy na tych nie będzie? Ktoś miał?
plunia, mam i obecnie użytkuje je kuc córki. Jeżeli masz problem z obcieraniem kącików to myślę, że te ślinianki rozwiążą problem. One mają taki "dziubek" (nie wiem jak to nazwać) który wchodzi nieco w kąciki ust no i nie obracają się na wędzidle jak takie zwykłe.  Ale też zmniejszają rozmiar więc jak masz dobrze dopasowane kiełzno to po zamontowaniu może być za wąskie. 🙂
Co polecicie dla konia, który wiesza się na wędzidle, a przy okazji odbija się również od niego? 
Rooficek, dobrego trenera 🙂
Projekt wędzidła jest ale mam małe wątpliwości, gdyż koń preferuje 16mm a ja chcę obszyć skórą, wiec będzie ciut grubsze. Czy rzeczywiście może dziad odczuwać różnice w grubości zwłaszcza, że pewnie wymemła i skóra szybko stanie się cieńsza?
Ja bym obszywała cieńsze jeśli koń na grubszych chodzi gorzej a tak najczęściej jest.
Skóra niekoniecznie musi "zmniejszać swoja objętość"...
Mamy dwa stare skórzane wędzidła co prawda chyba kupne ale na tyle grube, że konie, którym je zakładałyśmy nigdy go dobrze nie przeżuwały i nie lubiły za specjalnie a są juz zmaltretowane zyćiem i nie widać aby chciały zrobić się cieńsze 🙂
BlueHorse serdecznie dziękuję za pomoc  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Kayra   Kucusiowy wariat :P
03 kwietnia 2017 21:52
Frans, mam obszyte jedno w stajni, chyba już z rok. Nic się skóra nie rozeszła. I też bym cieńsze obszyła, bo zdecydowanie wędzidło robi się grubsze.
Tak też uczynię  :kwiatek:
Koszt wydaje się niewielki- 200zł za sporo rzeczy pod widzi mi się  😀
Ponieważ w temacie kupna wędzideł mam generalnie spore braki ładnie proszę o pomoc. Poszukuje wędzidła podwójnie łamanego, plastikowego - czy jest jakaś różnica poza ceną między poszczególnymi firmami? Warto dopłacać, czy nie ma sensu?
Drugie jakiego szukam to puste, ale cienkie, metalowe, również najlepiej podwójnie łamane - i znowu to samo pytanie, czy jest sens dopłacać za droższą firmę, czy raczej nie?
Jakby komuś udało się podrzucić link do polecanego, to już całkiem super 🙂 Bo im więcej sklepów przeglądam, tym bardziej mnie wybór przerasta 😉
keirashara, jaki łącznik w plastikowym? Plastik czy metal? Czy może obrotowe? To samo pytanie do metalu- jaki łącznik i jaka grubość?
Niektóre firmy mają droższe, inne materiały. Czy lepsze to zależy, co koniowi pasuje. Niektóre są lepiej wykonane. Ja bardzo lubię wędzidła feeling, mają duży wybór i są dobrej jakości. Sprengery i stubben też naprawde robią rożnicę 😉
anai, - łącznik w plastiku plastikowy, w metalu taki jak w reszcie, żeby nie było mieszanych materiałów. Kształt dowolny. Żadne obrotowe, najzwyklejsze mają być. Grubość... jak najcieńsze w sumie, muszę swoje pomierzyć. Jesteśmy na etapie kombinacji i zmian, póki co reakcja na plastik była pozytywna i taka, jak trenerka przewidywała, ale obawiam się, że na dłuższą metę mi konisko plastik zagryzie, bo on z tych mocno i chętnie żujących jest 😉 Chwilowo mamy pożyczony plastik, ale kiedyś go trzeba oddać, więc patrze za własnymi.
Ja jeszcze chciałabym po paru tygodniach opisać wam moją skromną opinię o śliniankach Acavallo.
Materiał z jakiego są wykonane jest dobry, bardzo przyjemny. Od kiedy mam ślinianki, kobyła nie obtarła się już wcale.
Cena trochę wysoka, ale warto, jeśli ktoś ma problem z obdartymi kącikami czy obtarciami od wędzidła, polecam całym serduchem    :kwiatek:
Kayra   Kucusiowy wariat :P
09 kwietnia 2017 19:13
Mam pytanko, dziewczyny czy nie wiedzie czy dostane wędzidło PESSOA "Magic system" w rozmiarze 11,5? Czy w ogole takie produkują?
Wędzidło z wąsami dla młodego konia zapobiega wyciąganiu wędzidła na boki i co jeszcze?
Faktycznie stosujecie?
Jaga2015, pomaga w wyrabianiu giętkości bocznej.
Halo, rozwiniesz proszę?  :kwiatek:
Co konkretnie masz na myśli ? Również proszę o rozwiniecie  :kwiatek:
Cóż, łatwiej zbudować korytarz pomocy, zacząć poprawną naukę sterowności, wąsy naciskają na policzek od "słusznej" strony. Młody koń chętnie szuka solidnego oparcia, stąd dzięki wąsom łatwiej jest zachęcić do oparcia na zewnętrznej wodzy i pracować nad wydłużeniem zewnętrznego boku.
Wędzidło (w Polsce) nie jest popularne zapewne dlatego, że nie jest wędzidłem docelowym i jest dosyć "tępe" w odczuciach ręki. Powinno być używane stosunkowo krótko, do osiągnięcia "iścia" na wędzidło po zewnętrznej stronie i wyrównania stronności konia.
Mało kto kojarzy, że jest dopuszczalne na czworobokach.
Oczywiście, jeśli będzie się jeździć ciągnąc za wewnętrzną - kiełzno się nie przysłuży.
ushia   It's a kind o'magic
02 maja 2017 13:38
czy widzial ktoś może wędzidła z łacznikiem jak w pessoa magic  ale bez blokady?
bo łącznik się koniowi podoba, ale mnie nie przekonuje blokowanie kiełzna
ushia   It's a kind o'magic
04 maja 2017 11:44
dziękuję!  :kwiatek:
i nawet tanie jest  😜
A widział ktoś gdzieś wędzidło z  yyy.... rolką i łopatką, ale bardziej... ruchome?
Coś jak tu: -> http://cdn.horseloverz.com/257612.jpg 
Chodzi mi o ten ścięgierz i rolkę. Mój koń na tej "rolce" dobrze chodzi, tylko odnoszę wrażenie, że ostatnio przydałoby się coś bardziej ruchomego, bo zaczął się siłować z ręką i wieszać.
"Problem" jest generalnie taki: potrzebuję wędzidła z takim hmm... korekcyjnym ścięgierzem + "czymś" (rolka, ścięgierz, nie zabawka, nie język - koń przekładał język, na rolce nie przekłada i bardzo dobrze przyjmuje) i lekką dźwignią. I teraz do tego wszystkiego chciałabym, żeby było ruchome. Ktoś gdzieś widział takie cuda?

smartini   fb & insta: dokłaczone
08 maja 2017 06:53
Sankaritarina, a w którą stronę chcesz, żeby ruchome było? 😉 bo to które wrzuciłaś jest ruchome i przy czankach i na porcie
ale chyba na czymś takim koń Ci się nie wiesza...? 😉
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
08 maja 2017 07:53
smartini, Nieee, szukałam tego konkretnego, które mam, ale nigdzie nie mogłam znaleźć, to chciałam zobrazować tylko, co mam na myśli mowiąć "rolka" 😁 chcę, żeby było bardziej ruchome "w środku". Jak podwójnie łamane wędzidło. Ale może nie ma takich wynalazków 😉

Dementek, Też nie - ale w sumie dzięki za cynk, poszperam wśród Trustów. 🙂

Sankaritarina, może coś od Mylera? Oni lubią tam wynalazki np takie czy takie
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
08 maja 2017 08:29
Dużo jest podwójnie łamanych z ruchomym łącznikiem platikowym, metalowym lub miedzianym, ale bez portów. Jak coś znajdę, dam znać. Dużo do obejrzenia masz na stronie beckersport.pl
smartini   fb & insta: dokłaczone
08 maja 2017 08:34
Sankaritarina, wynalazków to chyba akurat pod dostatkiem, czeka Cię chyba przekopanie wszystkich producentów ;D
u nas od groma portów podwójnie łamanych z rolką ale czanka je dyskwalifikuje niestety w Twoim wypadku 😉 powodzenia 😀
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
17 maja 2017 10:19
Szukam wędzidła z wąsami, podwójnie łamane, najlepiej z rolką na środku lub zabawką, 1,5-2,2mm grubości, rozmiar 13,5. Sprawa dość pilna.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się