Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

emptyline,  o patrz, a właśnie się nad tym zastanawiałam ostatnio i doszłam to wniosku że to na pewno sama wełna:P
I zgadzam się z Tobą, wielkie halo o konia, a skórzane ochraniacze, skórzane siodło, skórzane ogłowie i (teraz już wiem) mattesik.
zoriczkowa, "futro" to zawsze sierść/wełna ze skórą - jeśli nie syntetyczne. A jeszcze na szczęście ludzie skóry na żywca nie zdejmują  😫, więc trzeba zwierzątko uśmiercić.
halo, dzięki, ja właśnie myślałam, że jak golą owce to potem to po prostu jakoś przytwierdzają do tego materiału (tego takiego wiecie, w środku) i się trzyma po prostu.

🚫
Tak wgl polecam film Samsara m.in. w tych tematach (poza tym świetny film o kulturze, konsumpcjonizmie i ogólnie otwierający oczy), obrzydzenie mnie wzięło po nim na wszelkie mięso i nawet przez moment zrezygnować ze skórzanego sprzętu chciałam, ale po jakimś czasie odpuściłam. Choć wegetarianizm mnie kusi, nie tylko ze względów ideologicznych, ale i zdrowotnych.
zoriczkowa Ja jem mieso tylko raz w tygodniu, a i to ze wzgledu na mlodsza siostre- ona potrzebuje bialka, bo cos tam w sercu musi jej jeszcze urosnac (jakas zastawka, czy cos).  😉
Skutek jest taki, ze jem mniejsze porcje- szybciej przestaje byc glodna i pozniej dluzej moge nie jesc.
Dobra, ale to taki  🚫
emptyline Nie każdego musi to obrzydzać, czy wzbudzać odrazę, we mnie tak ową wzbudziło i chciałam się tym z Wami podzielić, po prostu nie wyobrażam sobie codziennie przechodzić bo dywanie z KUCA bo jednak niecodziennie się to widzi, a co do podkładek np. z Matessa, to owce są golone na wełne i to już całkiem inna sprawa! A no i może dla mnie to takie dziwne, bo takie ogłoszenie widzę pierwszy raz  😉
Jak ktoś sprzedaje konia do handlarza, to do niego dzwoni, a nie wystawia ogłoszenie na tablica.pl. Myślę, że to jest "weź go kto chcesz" i tyle

są handlarze i handlarze. ci ktorzy skupują wierzchowe i pchają je dalej, muszą miec konie czyste i blyszczące. a ci ktorzy skupują tylko na mieso mają to w dupsku jak kon wyglada bo ma duzo wazyc i smakować a nie ladnie wygladac. temu rolnikowi wisi wyglad, podal wage w ogloszeniu wiec wszystko jasne.

i owszem, znam handlarza miesnego , ktory skupuje konie  z ogloszen w necie, bo nawet u mnie byl jak wystawilam ciezkiego na sprzedaz, a tylko na allegro go wystawilam.
oczywiscie nie sprzedalam mu go, bo kon byl pod siodlo, a nie na mieso. nawet sie obrazil  😜
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
22 lutego 2014 12:16
Lusiowata- Przeczytaj post halo- Podkładka z futra owczego jest robiona ze skóry ubitej owcy. Chyba że zrobiłabyś podkładkę wypchaną wełną.
Dementek a no tak, przegapiłam ten post  😡 Ja mam siodło z syntetyku i podkładke ze sztucznego futra i chyba na tym zostane :P
Nie wiem , czy kiedyś widzieliście słynny swojego czasu film na YT jak Chińczycy ściągają futra z żywych lisów.Podobno wtedy futra lepiej schodzą i lepiej się dalej przetwarzają . Lis , żywy , krzyczący , ląduje obok na stosie innych miotających się w konwulsjach zwierząt . Nigdy nic co widziałam, albo o czym czytałam nie wstrząsnęło mną tak bardzo , jak widok tych żywych , zwijających się , obdartych ze skóry stworzeń. I bardzo  zmieniło to mój liberalny dotąd światopogląd w paru kwestiach. Przepraszam,  że psuję nastrój 🙁
dominoxs Niestety prawda czasem bolesna... Ale czy musi tak być? Wątpię..
Również to widziałam, jak wiele innych np. Jak ściągali z lisa futro, a że on miotał się i krzyczał (co chyba normalne w takich męczarniach..) zaczęli uderzać nim o ziemie... To było na jakimś targu, na oczach "zwiedzających"
Dziewczyny mały off topic się nam tu robi...jeśli ktoś jest zainteresowany posiadam filmik-drastyczny,ale zmienia pogląd na nie które rzeczy.

http://alegratka.pl/ogloszenie/mlody-ogierek-rasy-malopolskiej-22781858.html?h=a613ccb2fa1992ca w trakcie rozjeżdżania...ciekawe czy ma w ogóle dwa lata,bo na tyle na pewno nie wygląda.
Jiska, wydaje mi się, że ogłoszenie już było w okolicach wakacji 🙂 na pewno nie ma 2 lat.
Farifelia   Farys 21.05.2008
22 lutego 2014 14:32
2 i 3 zdjęcie od końca.
Bardzo bardzo bardzo BARDZO niefortunnie uchwycone czy te plecy takie są?  😲

http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/11727?q=&plec=&masc=&rasa=&lokalizacja=12&przeznaczenie=&cena=&strona=



Wiem, że z czterech stron wcześniej to jest, ale teraz dopiero zwróciłam uwagę 😉
Co do konia. Znam go osobiście od wczesnych lat.  To koń który należał do mojej przyjaciółki. Miała go od 6 miesiąca życia. Dzieciak z początku rozwijał się normalnie, ale gdy osiągnął 3 rok życia, jego grzbiet wyglądał już w ten sposób. Widać tak się rozwinął, zła genetyka. Nie jest to bynajmniej wada spowodowana zbyt wczesnym zajeżdżaniem. Koń był zajeżdżony w wieku prawie 4 lat, wcześniej odpowiednio do tego przygotowany.

To nie ogłoszenie, lecz kwiatek blogowy. Ale i tak można się pośmiać.

Western pleasure to chyba antyteza klasycznego jeździectwa  🙇
ksan, a mnie to nie śmieszy, dziewczynka się bawi, jak dla mnie fajnie - przynajmniej kreatywnie.
Ile ma lat? 10 ? Nic nietypowego...
Ale fajny ten filmik 💘
Wielki podziw za to,ile pracy ta osóbka włożyła w realizację pomysłu.
Duży szacun  🙂
orjentica, dokładnie 😀
emptyline   Big Milk Straciatella
24 lutego 2014 08:52
ksan, serio? Nigdy się nie bawiłaś w historyjki? Nigdy nie udawałaś np. zwierzątek? Kurcze, jacyś dziwni Ci dzisiejsi ludzie. Filmik fajny, niech Cię dzieciak bawi, tak jak piszą dziewczyny.
Sama sie kiedys bawilam w takie historyjki z moimi siostrami.  🏇  Tyle, ze nie wpadlam na pomysl, zeby zrobic z tego filmik i wstawic do sieci. Moze dlatego, ze wtedy jeszcze nie mialam wlasnego aparatu cyfrowego, a tata nie dal by mi kamery na taki ,,bzdet"  🙄
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
24 lutego 2014 11:35
Fajny filmik 🙂 naprawdę podziwiam kreatywność. Poza tym lepsza taka zabawa niż spędzanie całego dnia przed TV.
Lusiowata- Przeczytaj post halo- Podkładka z futra owczego jest robiona ze skóry ubitej owcy. Chyba że zrobiłabyś podkładkę wypchaną wełną.


no nie wszystkie ;]
są też takie jak pościel z wełny - wełna, czyli zgolona sierść jest przeplatana przez materiał (tkanine) - tworzy się optycznie i prawie funkcjonalnie futro - wygląda jak naturalny skalp.
podkładki też takie są (posiadam, jak i pościel) mattes też takie robi/robił (też miałam)
horse_art Też wydawało mi się że nie wszystkie są razem ze skórą, a jak są to rzadko!
Bawiłam się. Nie kręciłam co prawda filmików, ale bawiłam się. Nie wyśmiewam, śmieję się 😉
http://ogloszenia.re-volta.pl/inne/szczegoly/25689
Co to jest ujedzienie?
Gdyby było wpisane raz - wziełabym za literówkę... ale nie
zdjęcie nr 2 aż boli... brrr
_Gaga, też właśnie przed chwilą na to ogłoszenie zwróciłam uwagę...
Koń do ujedzienia to taki, że na nim ujedziesz. Bo na niektórych nie ujedziesz. O.
aa i po to jest potrzebny "piękny ruch 170 cm"?  😉
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
24 lutego 2014 13:28
[quote author=_Gaga link=topic=190.msg2021568#msg2021568 date=1393247934]

zdjęcie nr 2 aż boli... brrr
[/quote]

Baaaardzo "natural"
No nie wiem, całe ogłoszenie jest bardzo tajemnicze, jak jakimś szyfrem napisane... Może góra 170 cm da się pięknym ruchem ujechać, a potem to już brzydkim albo w ogóle?
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
24 lutego 2014 13:33
Heh wygląda, jakby to ogłoszenie napisało 8 letnie dziecko, albo ktoś tłumaczył z obcego języka. Zero składu, zero ładu. 🤦
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się