Jakie pasze dajecie swoim koniom?

które pasze waszym zdaniem można uznać za tzw "weterynaryjne" ?
u kotów i psów jest to Hills i rzeczywiście działa na wszelkie schorzenia - jest to karma na prawdę godna polecenia
a czy w przypadku koni jest coś takiego ?
dotąd testowałam pavo dodsona hovelera i st. hippolita
i szczerze przyznam ze chyba jedyną firmą która ma specjalistyczny asortyment diet jest hippolit z którego jestem mega zadowolona ale
czy jest "coś" jeszcze ?
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
11 sierpnia 2010 21:21
ja też mam specjalistyczne pytanie o specjalistyczną paszę - czy jest coś dla 20+ chodzących w sporcie?Dziadzia dziś robił taki czworobok na treningu,że powiedziałam,że zapłacę za każdą paszę,która podtrzyma go w tej formie  😵


na poważnie,chciałabym polecić startującym w kilkudniowych zawodach skoczkow Competition Concentrate D&H,do niedzieli koń świeży,choć muszę inaczej ustawić dawkowanie,bo w niedzielę był bardziej wesoły niż w sobotę  😉
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
12 sierpnia 2010 07:34
moze bylo ale watek ma tyle stron ze spytam. uzywa ktos spillersa Response Slow Release Energy? dziala? jakie skutki? jak przy koniach nerwowych?
[quote author=Ktoś link=topic=25.msg673660#msg673660 date=1281558098]
na poważnie,chciałabym polecić startującym w kilkudniowych zawodach skoczkow Competition Concentrate D&H,do niedzieli koń świeży,choć muszę inaczej ustawić dawkowanie,bo w niedzielę był bardziej wesoły niż w sobotę  😉
[/quote]

potwierdzam! mój zwierzak trzeciego dnia na AMPach był aż za "świeży", a szedł skoki i ujeżdżenie, i przed zawodami również nie odpoczywał 😉
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
12 sierpnia 2010 08:10
Dodson to chyba w ogóle jakieś magiczne składniki musi wrzucać w te pasze 😉 A ja jestem mega happy bo według ichniejszej miarki do ważenia wychodzi, że Grom schudł 60kg 😜
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
12 sierpnia 2010 09:33
http://dodsonhorrell.pl/product/index/87/seaweed

czy ktoś stosował te algi? zastanawiam się nad kupnem...
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
12 sierpnia 2010 10:15
domiwa, Ponia chyba używa/używała.

Koniczka, tak głosno Dodson krzyczy,że ich pasza nie zawiera substancji zakazanych,że chyba jednak zawiera 😉 najciemniej pod latarnią...ważne,że działa  😜
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
12 sierpnia 2010 11:55
Ktoś z Ponią juz gadalam. chcialam jeszcze pare opinii 😉
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
12 sierpnia 2010 12:00
http://dodsonhorrell.pl/product/index/87/seaweed

czy ktoś stosował te algi? zastanawiam się nad kupnem...


Piglet je chwaliła:
Zu: jak chcesz mieć efekty na sierści (o ktorych pisałaś w kąciku żółtodziobów) to kup algi np z dodsona:http://dodsonhorrell.pl/product/index/87/seaweed nie są drogie a efekty są spektakularne  😉 uzupełniają niedobory minerałów i mają dbd wpływ na sierść i skórę

🙂


edit.
które pasze waszym zdaniem można uznać za tzw "weterynaryjne" ?

a jakie schorzenia masz na myśli?
Dodson ma np Safe&Sound (konie otyłe, z ochwatem, po kolkach) oraz Equine Sensitive (wrażliwe, z wrzodami itd)
Blue Grass oferuje ReLeve (wrzody, ochwat, kolki, alergie) czy ReSolve (problemy z układem pokarmowym, alergie, ochwat)
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
12 sierpnia 2010 12:06
:kwiatek:

bardzo dziękuję🙂 własnie kupiłam 4 kg na dwa potwory

i jeszcze paszę którą poleciła Ktoś

ja przez was zbankrutuje 👿
Edytka dziękuje serdecznie 🙂
ale chodziło mi o coś innego
wśród karm dla kotów też jest cała gama producentów oferujących karmy specjalistyczne np na kamienie nerkowe
z tym ze mój kot jak dostawał purine "na naerki" i nic innego to choroba sie odnowiła
jak dostał purinę odkłaczająca - to go odkłaczyło ale od zewnątrz i do tego kot mi schudł
jak dostaje hillsa na nerki tzw cd - wygląda jak kulka - nie za gruba ale sierść ma jak z 5 kotów i nic jej nie dolega

z tymi końskimi paszami to sie obawiam ze duzo z nich jest jak takie whiskas chappy czy pedigree - nestety nasłuchałam sie o tym jak niektórzy producenci robią granulaty  🤔wirek: i teraz dumam i zastanawiam się głośno
Czy ktoś zna godziny otwarcia MARSTALL? Na stronie nie ma informacji.. 🤔
Dramka, chodzi Ci o Marstalla przy płochocińskiej? Trzeba zadzwonić do dystrybutorki (Agnieszki Morawskiej) i się umówić na odbiór pasz, bo oni mają wszystko w magazynie i muszą pasze przygotować dla klienta, nie mają pojedynczych worków w sklepie.
uważam, że to bardzo dobre produkty, sama stosowałam otręby ryżowe i algi, na moje konie bardzo fajnie działały. Bardzo poprawił się stan ogólny, sierść błyszcząca, kopyta mocne.
.
Vanilka, Wiesz co - Besterly A Besterly B nierówna -> herbic i coldmix są pakowane w 15 kilogramowe worki i kosztują trochę ponad 50 zł, więc pewnie gdyby były pakowane w 20-kilowe czy 25kilowe worki, cena kręciłaby się wokół 60-70, może i 80 zł - czyli standardowo, że tak powiem.
Dochodzi jeszcze do wszystkiego kwestia marży.... na pasze niektórych firm narzucone jest naprawdę spore oprocentowanie co owocuje koszmarną ceną w PL - podczas gdy taka pasza tak naprawdę nie działa "adekwatnie do ceny".
poza tym z tego co wiem Basic i jeszcze 2-3 granulaty Besterly są pakowane w Polsce - to znacząco wpływa na ich cenę
I tu moje pytanie : czy za to czterdzieści złotych da się dobrą paszę wyprodukować, sprzedać i jeszcze na tym zarobić ❓


Hm, powiedzmy, że tona owsa kosztuje 400 złotych. Czyli kilogram owsa płacimy 40 groszy, ergo 20 kilowy worek czystego owsa kosztuje 8 złotych. Przy czym jeśli tych ton owsa kupię kilkadziesiąt, albo kilkaset, na pewno zapłacę jeszcze mniej.
A gdyby tak wziąć owies, kilka innych zbóż, olej, koncentrat witaminowy, trochę przetworzyć, zapakować w papierowe worki i zamknąć się w koszcie nie 8, tylko dajmy na to 20 złotych za worek, to da się jeszcze zarobić? Daj Boże, żeby każda branża miała miejsce na produkty, które mają po 200% marży 😲
Paszy dla koni nie robi się z kawioru, ze zbóż 😎

Swoją drogą, jeśli weźmiemy sobie na tapetę taki np. D&H. Competition Concentrate. Worek 20kg kosztuje w sklepie online na terenie UK 12.5 funta, czyli jakies 61.5 pln. Mamma mia! Czyli jednak zarabiają? 🤔wirek: Przy okazji - jeśli sugerujemy się tylko cenami, to Besterly Herbic, za 20 kilo kosztowałoby 66,5 pln. Ja nie widzę różnicy.
Zawsze trzeba patrzeć na składniki paszy, analizę odżywczą, opakowanie i cena to jest naprawdę cecha wtórna.

Tak z ciekawości - Vanilka, a co to za pasza Competition Mix Besterly?  😎
Dramka, chodzi Ci o Marstalla przy płochocińskiej? Trzeba zadzwonić do dystrybutorki (Agnieszki Morawskiej) i się umówić na odbiór pasz, bo oni mają wszystko w magazynie i muszą pasze przygotować dla klienta, nie mają pojedynczych worków w sklepie.


Tak. Dzwoniłam. Magazyn w weekend zamkniety. Ale pasza ma zostać do domu mojego dostarczona w poniedziałek rano. Pani Agnieszka bardzo miła..

PS. Kupiłam VITO
Wojenka   on the desert you can't remember your name
14 sierpnia 2010 21:53
Akurat dzisiaj przeglądałam sobie produkty w moim ulubionym sklepie w US i patrzyłam na ceny...
Przykładowo Weight Builder u nas kosztuje ok. 225 zł, w US 27$,witaminy Red Cell w US 20$ u nas 162zł.Import kosztuje...
[...}PS. Kupiłam VITO


Daj znać jak efekty, bo też się namiętnie zastanawiam nad tą paszą🙂
Czy ktoś sprawdzał ile waży miarka (typu Pavo) granulatu Pavo Condition Extra?
.
ja jestem bardzo zadowolona z pasz Havensa 🙂 głównie Green-vet, ale jak brakuje wtedy zwykły Coolmix. polecam 🙂
D&H Mobility- rewelka z tym że lepsze zioła niż płyn (mniej zalatuje spirytem)
ale generalnie ziółka itak przyżądzam sama ;P
czym najlpeiej karmic konia tlusciocha?
Jakie pasze uważacie za najlepsze dla alergików?
Muszę uderzyć w jakąś markę i nie wiem od czego zacząć - wolałabym już coś sprawdzonego 😉
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
17 sierpnia 2010 21:38
srebrna a z jakim założeniem chcesz karmić tego tłuścioszka? chcesz go po prostu odchudzić?

olek na co ma alergie? bo od tego zależy wybór i firmy i konkretnej paszy
czym najlpeiej karmic konia tlusciocha?

a może to http://sotesklep.animavet.pl/go/_info/?user_id=2937&lang=pl
Edytka, wszelki kurz, jakieś pyłki.
Generalnie koń z problemami dróg oddechowych - specjalnej troski  😉

edit:

Próbował ktoś Hartoga Balance w takich przypadkach? - cena zachęcająca  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się