Styl western (dawniej kącik)

Livia   ...z innego świata
25 sierpnia 2014 14:50
Pytałaś o łagodne, dlatego poleciłam barrelowe 🙂 Generalnie sprawdzałam na sobie i takie klasyczne, i te barrel - drugie wypadły o niebo lepiej, bo działają większą powierzchnią, nie naciskają tak ostro, punktowo jak klasyczne.
.
Pytałaś o łagodne, dlatego poleciłam barrelowe 🙂 Generalnie sprawdzałam na sobie i takie klasyczne, i te barrel - drugie wypadły o niebo lepiej, bo działają większą powierzchnią, nie naciskają tak ostro, punktowo jak klasyczne.

Ze spokojem :-)  - doceniam.
Po prostu wolę też zapytać o rzecz, którą akurat mam pod nosem. Teoretycznie.

Mucha, dzięki.

Dzisiaj pierwszy kłus w nowym siodle.
Początek standardowy - ćwiczenia rozciągające oraz nauka odpowiadania na bodźce. Kobyła chętna, szybko łapiąca, ale zdarza jej się wyprzedzić sygnał, który jest dopiero 'w trakcie'. Ogólnie widać było, że będzie współpracować.
Pytanie...
Czy koń 'tropiący' w kłusie to TO czego powinnam oczekiwać?

Smartini, pamiętasz zdjęcie, które wysłałam Ci z lonży? Siwa właśnie dzisiaj dotykała chrapami ziemi, zdecydowanie dłuższe wodze nam służą.

niskie ustawienie i nos do przodu to pozycja która pozwala naciągnąć więzadło nadkolcowe "odsuwając" wyrostki kolczyste kręgów od siebie i pozwalając na pracę mięśnia najdłuższego grzbietu- ale musi być przy aktywnym zadzie!. Dlatego jest to pozycja do odbudowy pleców u koni z problemami grzbietowymi,  do pracy dla młodych koni i  podczas rozgrzewki i w przerwach podczas trneingu u koni bardziej zaawansowanych.
ALE nie widząc konia ciężko odpowiedzieć, bo:
- czy zad idzie?
-czy możesz skrócić sylwetkę i zaokrąglić szyję? -Bo nie chodzi o to, żeby koń latał na prostej szyi w dół wyciągając wodze ("na krokodyla" 😉), szyja musi być elastyczna i zaokrąglona
- jeśli nawet nie możesz to może lepiej, żeby ten konkretny koń latał "tropiąc" niż z odgiętym kręgosłupem
Twój instruktor na pewno wytłumaczy Ci, jaką sylwetkę chce uzyskać u konia biorąc pod uwagę jego zaawansowanie (umiejętności, muskulaturę i możliwości budowy) oraz Twoje umiejętności (jeśli jeździec jest początkujący to czasem lepiej, żeby ustawienie konia pozostało naturalne i nad nim zacyzna się pracować z czasem)
Instruktor mi nie wytłumaczyć, bo go nie posiadam, a i szkoda.
Na razie jestem samoukiem, który dużo czyta, ogląda i zadaje głupie pytania.

Odnośnie szyi...
Prosta 'na szczupaka' ona nie jest. Dojrzałabym.
A raczej 'na krokodyla' ona nie jest.
smartini   fb & insta: dokłaczone
25 sierpnia 2014 20:05
''mi się te ogłowia Katinki nie podobają, wyglądają sorry - tandetnie i tanio, jak z mielonej pomalowanej skóry
miałam coś takiego i komuś wydałam

jako, że mam kilka ogłowi (a jeszcze inne miałam i wydałam) wiem, że porządne ogłowie jest z mięsnej, grubej skóry - takie, że nie trzeba oliwić, jest miękkie pachnące skórą'vv

Dodofon, to jak nastepnym razem bedziesz miala na wydanie takie oglowie za 300-400euro to daj znac, wezme w każdych ilościach xP
a tak serio, nie kazdemu musi sie to odobac, ale jej oglowia to na pewno nie jest byle gowno ze sztucznej skory xP ta są geobe skory 'standardowe' westowe ale także egzotyczne jak Np strusiowe czy z krokodyla, do tego prawdziwe srebra... Wiec to nie jest kaszaniarski chlam z Natowy za 100zl ;D
ojej, to pomyliłam z Livią- ona pisała, że ma teraz instruktorkę nową  :kwiatek: To pytanie akurat nie jest głupie, tylko jest bardzo trudne i zależnie od trenera/ jeźdźca, uprawianego stylu jazdy/ czy nawet konkurencji (bo inaczej uczone są konie reiningowe a inaczej np pleasurowe) w obrębie danego stylu i preferencji dostaniesz pewnie różne odpowiedzi 😉
a nie myślałaś może chociaż o kupieniu jakiś DVD? Dużo pomaga jak pooglądasz jak być powinno i poprosisz kogoś, żbey Cię regularnie w jakiś odstępach czasu nagrywał i potem oglądasz siebie z boku. To pomaga na kazdym stopniu zaawansowania, jeśli rzeczywiście nei ma szans na instruktora. A jak Ci się keidyś uda wybrac do westowej stajni i pojeździć na doświadczonym koniu to też będziesz widziała jak chodzi i ktoś Ci wytłumaczy dlaczego co i jak 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
25 sierpnia 2014 20:22
byc, Byt niska glowa tez nie jest porzadana, ale to na pewno lepsza tendencja niż zadzieranie jej 😉 będzie Ci latwiej pracować z nią. Przewaznie konie w reiningu chodza z glowa na rowni klebu lub tak, zeby czubki uszu nie sxhodzily onizej jego linii, ale to wszystko zależy od konia i jego fizycznych predyspozycji. Są konie które są w stanie prawidlowo pracować kregoslupem i zadem mając nos przy ziemi NA DUZYCH SZYBKICH! a są konie, które musza mieć czolo ciut powyżej klebu, zeby prawidlowo pracować i dobrze wyglądać 🙂
Livia   ...z innego świata
25 sierpnia 2014 20:55
Być, spoko, ja bez złości/irytacji pisałam 🙂
Nie ma problemu. :-)

ojej, to pomyliłam z Livią- ona pisała, że ma teraz instruktorkę nową  :kwiatek: To pytanie akurat nie jest głupie, tylko jest bardzo trudne i zależnie od trenera/ jeźdźca, uprawianego stylu jazdy/ czy nawet konkurencji (bo inaczej uczone są konie reiningowe a inaczej np pleasurowe) w obrębie danego stylu i preferencji dostaniesz pewnie różne odpowiedzi 😉
a nie myślałaś może chociaż o kupieniu jakiś DVD? Dużo pomaga jak pooglądasz jak być powinno i poprosisz kogoś, żbey Cię regularnie w jakiś odstępach czasu nagrywał i potem oglądasz siebie z boku. To pomaga na kazdym stopniu zaawansowania, jeśli rzeczywiście nei ma szans na instruktora. A jak Ci się keidyś uda wybrac do westowej stajni i pojeździć na doświadczonym koniu to też będziesz widziała jak chodzi i ktoś Ci wytłumaczy dlaczego co i jak 🙂

Do stajni pojadę, ale nie w tym roku. W następnym mam dość ambitne plany, bo szkolenie na pewno będę chciała zaliczyć.

Stęp mamy na wysokości kłębu, zdarza się i ciut niżej. Kłus 'pod nim' i galop też.
Muszę koleżankę o zdjęcia poprosić, wizualnie łatwiej ocenić.
Kasia, i to jest właśnie forum. Nie mozna miec swojej opini, ani krytykować - trzeba sie zachwycać i wchodzić w d.
Sorry zmieniam zdanie.


Jessssu, jakie te oglowie Katinki są super. Mi sie podoba to pierwsze widac ze zajebiste. Pięknie wyglada na koniu, sama chciałabym takie miec. Powiesilabym w salonie, w domu, bo przecież nie na koniu.
Pięknie zrobione, tak misternie i dokładnie, widac ze fachowa robota.

Moze byc?? Wpisze sobie Ciebie na moja listę - albo właz w d. albo nic nie pisz.
Dodofon, a od kiedy ty taka uległa? nie daj się 😉 ja uważam, że wątek się ostatnio nadzwyczajnie ożywił i to jest fajne 🙂

Zwycięzca wczorajszej I części drużynowego konkursu reiningu.
Fappani jest cudowny. Noszę się z zamówieniem jego dvd, ale te ceny...
Ja widziałam "naocznie" i mam autograf i w ogóle. Zresztą widuję co najmniej dwa razy w roku zawodniczki i zawodników z pierwszej światowej dziesiątki.  😍
Alex Jarmuła ładnie pojechał, szkoda, że drugi zawodnik z polskiej drużyny wyzerował. Jesteśmy na przedostatnim miejscu.
Ale dziś też jest dzień. Trzymajmy kciuki. Dziś Rafał i Bogdan.  :kwiatek:
oj jesteśmy aktualnie przedostatni? .. nie, no ,mocno trzymam kciuki i czekam na relację.
Livia   ...z innego świata
26 sierpnia 2014 08:10
Da się gdzies obejrzeć przejazdy westowców? Chętnie bym sobie obejrzała, jeśli są gdzieś poza FEI TV.
Cira Baeck 221 !! "Nasz" COLONELS SHINING GUN !  😅 Na razie są na trzecim miejscu. Belgia wysuwa się na prowadzenie. No, ale jeszcze amerykańscy mistrzowie przed startem. Bernard Fonck będzie miał trudne zadanie.  😅
Dodofon, a od kiedy ty taka uległa? nie daj się 😉 ja uważam, że wątek się ostatnio nadzwyczajnie ożywił i to jest fajne 🙂


dzisas, to miało być do smartini - nie do Ciebie,
ja naprawdę sobie cenię wszystkie osoby w wątku, smartini również, za jej ciężką pracę i wkład w ten wątek,

ale nie cierpię właśnie tego voltowego poklasku (dotyczącego wielu wątków) gdzie jedna osoba coś powie a reszta boi się skrytykować - i wystarczy później, że jedna osoba powie super i już kolejne jest "poklask"

ale to chyba zależy od wieku, mi jak ktoś powie, że mam tandetną torebkę czy ochraniacze do d.py - to oleję to, ale ja mam lat tyle ile mam - i po mnie 99% rzeczy spływa
domyśliłam się, że do smartini, serio 🙇

Taniu jest i przejazd Fappaniego 🙂
https://www.facebook.com/photo.php?v=10202891379189700
Dzięki! Cudowny. Ja od dawna w tym wątku zachęcam do wizyty a zawodach w RR, bo to czasem jedyna okazja zobaczyć takie sławy. Nie wiem czy w innej jeździeckiej dyscyplinie jest taka okazja? No, ale widocznie daleko do Starych Żukowic.
smartini   fb & insta: dokłaczone
26 sierpnia 2014 11:09
ale Dodofon, ja Ci nie kaze lubic tych oglowi xD zauwaz, ze nie bylas pierwsza ktora napisala, ze jej sie nie podobam 😜
Ale tylko Twoja wypowiedz sugerowala, ze to gowno a jedyne sluszne sa te z czystej, nietknietej skory, wiec sie odnioslam to tego stwierdzenia xD bo podobac sie nie musza ale gowno to to nie jest. Nie probuje dyskutowac z Twoimi gustami 😀

to chyba od tego jest forum, zeby sie odnoscic do wypowiedzi innych ;D i to z oddawaniem oglowi za kupe kasy bylo zartem,spokojnie ^ ^

ogolnie chill

i chyba mnie nie mozna zaliczyc do voltowego kolka wzajemnej adoracji... hihi

no ale wazniejsze dzisiaj sa rzeczy, czekamy na Rafała i Bogdana <3 ogromnie zaluje, ze ostatecznie nie udalo mi sie tam z nimi pojechac :C


[

ale to chyba zależy od wieku, mi jak ktoś powie, że mam tandetną torebkę czy ochraniacze do d.py - to oleję to, ale ja mam lat tyle ile mam - i po mnie 99% rzeczy spływa



no ,nie. Ja jesli kupie byle co i ktos mi o tym powie , to zgoda oleje to zupełnie. Ale jak cos mi się podoba, czasem nawet na to coś odkładam i ktos mi powie ,ze to tandeta to....no nie olewam, czasem jest mi nawet przykro.
smartini   fb & insta: dokłaczone
26 sierpnia 2014 11:27
Faza, to nawet nie chodzi o to,przynajmniej mi. To moze sie nie podobac, moze miec za duzo sreber, rzezbien i wgl. No ale porownywanie tego do tandety z polskich pseudo-sklepow to juz lekkie przegiecie xP
Komus sie tez moze nie podobac malarstwo Michala Aniola ale jak ma troche smaku i poczucia estetyki, to na pewno nie nazwie jego dziel tandeta 😉

no ale najwidoczniej jestem dzieckiem, ktore sie nie zna 😉 coz bywa  😂

Dzięki! Cudowny. Ja od dawna w tym wątku zachęcam do wizyty a zawodach w RR, bo to czasem jedyna okazja zobaczyć takie sławy. Nie wiem czy w innej jeździeckiej dyscyplinie jest taka okazja? No, ale widocznie daleko do Starych Żukowic.

Tania jest mega daleko ;/ ale my się chcemy we wrzesniu chyba do Was wybrać... oby nie tak jak w tamtym roku.
sławy można też oglądać np ujeżdzneiowe- w Polsce już robi się dużo klinik, przyjeżdża mąż i trener Kyry Kurklund - Richard White niestety nie mozna zobaczyć bo konsultacje sa dla zamkniętej grupy jeźdżców ;/ , Ulla Salzgeber, była Isabell Werth i wielu innych topowych trenerów.
Czy w RR bywają też szkolenia z zagranicznymi trenerami?
Bywają. Ty nawet nie marudź tylko przyjedź! Tak dawno nie byłaś.  👿
Dla osób, którym za daleko, jest zawsze darmowa relacja online.
Wyobraź sobie, że spotkaliśmy w EZ Ranch Aleksa. Oczywiście uściski, buziaki i jak tak nagle, że to już rok nas w Żukowicach nie było. I chwila refleksji.. pamiętasz, kiedy byliśmy ostatnio- to już 2 lata! Nie wiem kiedy czas leci.
Wyobraź sobie, że spotkaliśmy w EZ Ranch Aleksa. Oczywiście uściski, buziaki i jak tak nagle, że to już rok nas w Żukowicach nie było. I chwila refleksji.. pamiętasz, kiedy byliśmy ostatnio- to już 2 lata! Nie wiem kiedy czas leci.

No leci. Zobaczysz tegoroczny przychówek. I zeszłoroczny.  😍
I nową Stację Mir. I starych nas. Tylko Aleks to jakiś ma eliksir młodości, bo nie zmienia się wcale.
p.s
O 14😲0 wznowienie konkursu i pierwszy startuje Rafał Dolata. Proszę zaciskać co się da!
smartini   fb & insta: dokłaczone
26 sierpnia 2014 12:54
Kasia, i w RR ina Janiowym Wzgorzu sa kliniki i czesto sa miejsca dla sluchaczy za symboliczna kwote wiec zapraszamy 😉 W RR na pewno byl w tym roku Guy Zeman a u nas Stefano Ferri i Scott McCutcheon. Zawsze tez wrzucamy info tutaj, tylko jakos gina pod natlokiem pytan o dopasowanie siodel 😉 jakby ktos chcial, to 5-7.09 sa zawody NRHA, AQHA i MP PLWiR w Rzeszowie 😉



a we Francji zaczyna sie o 14 nastepna runda dzisiejszych przejazdow!!
Rafal Dolata i Twisters Hot And Spicy pierwsi, punkt 14!


a 19 jedzie Bogdan Czarnik na Final Smoking Gun
[img]https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-9/s720x720/10325218_593452354087160_2225583842896625542_n.jpg?oh=c085e346417dc36e2aebfa9b7620f4b6&oe=547504CB&__gda__=1417336621_45da27ae4416612e8c73e3f2b51ddb1e[/img]

a Stefano u ktorego sie teraz szkolilam pojechal na Rooster Nicu na 215 😀
[img]https://scontent-a-cdg.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/s720x720/10460103_618083298290732_9127662725745322651_n.jpg?oh=79ec38b9fd670d05f26e8bfef70d384d&oe=54730300[/img]

link go live score raz jeszcze http://www.normandy2014.com/live/7/reining
😀
smartini Widziałam ogłoszenie zawodów, ale chyba dla mnie za daleko, żeby jechać tylko zawody obejrzeć- wolałabym właśnie na jakąś klinikę. Wiadomo już kiedy na Janiowym?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się