Styl western (dawniej kącik)

Nie, ta Tari na której siedziała Budynio to Sweet Tari Bandit 😉

Pozdrawiam 😉
.
Livia   ...z innego świata
02 marca 2015 08:58
smartini, ale ciasteczka te konie! Piękne 🙂

Muchozol, a Mucha nie miała grzywy typu mustang? Jakoś mi się zawsze z długą kojarzyła 🙂
.
Livia   ...z innego świata
02 marca 2015 11:49
Muchozol, już wszystko jasne, współczuję przejść i życzę, żeby grzywa szybko odrosła na zdrowej Musze 🙂
.
smartini   fb & insta: dokłaczone
02 marca 2015 12:05
Nie, ta Tari na której siedziała Budynio to Sweet Tari Bandit 😉

Pozdrawiam 😉


Haha, to Ty wiesz a ja nie, wstyd ;D
Chyba jednak musze się pelnych imion nauczyć zeby wiochy nie bylo  🙄
Wiem, bo znam stawkę koni Bogdana. No i znam te konie osobiście, ale przyznaje, że długo się pełnych imion uczyłam 😉
.
smartini   fb & insta: dokłaczone
02 marca 2015 13:17
Ja znam tą stawkę, którą woził dotychczas na zawody 😉
Generalnie nie mam problemow z zapamiętywaniem imion aqh, rzeszowskie znam wszystkie ale tu nawet sie nie pytalam :P
Widzisz, a ja rzeszowskich nie znam wcale. No może poza Hot & Spicy aka "Burito" 😉 i Little Hot Roda, czyli te, które ja - dla odmiany - widziałam na zawodach 😉
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
02 marca 2015 14:35
Pomocy, popręg obciera mi konia, mam dokładnie taki http://dobry-kon.pl/opis/3746936/popreg-neoprenowy-hkm-western-ii.html . Do tej pory było ok. W ubiegłym tygodniu zauważyłam wytartą sierść sprzed 2 tygodni. Założyłam siodło nieco bardziej do tyłu żeby popręg nie leżał w tym samym miescu ale po wczorajszej jeździe znowu zaczerwienienie. Co z tym zrobić, jak zabezpieczyć popręg ?
edit:

obtarcie jest w tym miejscu
rozumiem, że siodło nie chciało leżeć bardziej z tyłu, zjechało do przodu?
jestes pewna że masz dobrze dopasowane siodło? a popręg nie jest za krótki? To nie przypadkiem klamra obciera? Dokładnie w jakim miejscu to otarcie jest?
.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
02 marca 2015 14:47
tak, był czyszczony i do tej pory nie sprawiał problemów, a używam go już ponad rok na tym koniu, a wcześniej na innym. Nie jest zniszczony ani popękany. Nie bardzo mam ochotę na jakieś futro bo jeżdżę w teren i zawsze futro miałam zabłocone.
.
smartini   fb & insta: dokłaczone
02 marca 2015 14:53
A juz mialam pytać jak dlugo byl użytkowany 😉 masz możliwość sprawdzenia, oczywiscie po pełnym wyleczeniu obtarcia jak kon reaguje na inny materiał? Sznurek chociażby?
Moj Budyń po 4! latach chodzenia w neoprenowym padzie nagle zaczął sie nim obcierać i odparzać, reakcja jakby alergiczna.... Skonczylo się zmiana na filc
Masz zdjęcie w popregu? Ktora jego czesc jest w obtartym miejscu? Moze zagiea Ci sie ta 'luzna' podkladka pod klamra? Albo zwinela skore powodując obtarcie?
pokaz zdjecie konia pod siodłem, moze soidłasz jednak za bardzo do przodu
Prymuska też obtarł ten popręg. Normalnie zakładam asymetrycznego mattesa ale akurat futro było w praniu. Teraz mam dwa futra na zmianę.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
02 marca 2015 21:44
przeglądam zdjecia i nie mam takich gdzie konia w całości widać z boku  🤔


ale jak tak patrzę na różne zdjęcia w necie to może i jest nieco za szeroki  🤔

Zawsze sprawdzam czy się gdzieś nie zawinął więc ta opcja odpada. Na ten moment to chyba pozostaje wypróbować inny popręg, i tu pytanie co polecacie z węższych popręgów , a może jakiś profilowany?

edit:
tu jest właśnie filcowy
[[a]]http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/131330?q=popr%C4%99g[[a]]+west&kategoria=&stan=&lokalizacja=&sortuj=0&widok=0&strona=2
warto się zainteresowac?
.
Muchozol to my też taki zakupimy jak tylko się dowiem jaki rozmiar...  🙄
Mogę to sprawdzić tylko centymetrem czy w każdym siodle będzie inaczej?  👀
smartini   fb & insta: dokłaczone
03 marca 2015 09:08
Muchozol to my też taki zakupimy jak tylko się dowiem jaki rozmiar...  🙄
Mogę to sprawdzić tylko centymetrem czy w każdym siodle będzie inaczej?  👀


Ale popreg jest niezależny od siodla 🙂
Pytam bo czysto klasycznie do skokowki ujezdzeniowego nie podepne.  😁
W weście sie nie orientuje dlatego wolalam zapytać czy różne siodła cos zmieniają  😂
smartini   fb & insta: dokłaczone
03 marca 2015 10:14
Latigo (paski, do których dopinasz popreg) są takiej dlugosci, ze powinnaś zapiac każdy. Zmieniając konia zmieniasz tylko długość popregu tak, by dobrze lezal 🙂
Ja pod mojego Cooka podpianalam od 26' po 32' 😉
Super! Chociaż jeden problem mniej. Czyli teoretycznie mogę sobie położyć centymetr tam gdzie idzie mi klasyczny popreg i zobaczyć ile od łokcia do łokcia wychodzi?
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
03 marca 2015 10:46
Super! Chociaż jeden problem mniej. Czyli teoretycznie mogę sobie położyć centymetr tam gdzie idzie mi klasyczny popreg i zobaczyć ile od łokcia do łokcia wychodzi?


a nie ciut powyżej łokcia żeby klamra nie dokuczała?
.
smartini   fb & insta: dokłaczone
03 marca 2015 13:51
klamra na wysokości łokcia to faktycznie kiepski pomysł - uwiera i może też obcierać

ciężko mi znaleźć jakieś zdjęcie, na którym fender nie zasłania popręgu...  🙄
[img]https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t1.0-9/10408695_10201269354774981_2494633518455853379_n.jpg?oh=c9a06f1e421725b29608b0483a8614e2&oe=55935C23&__gda__=1435726684_8e77984be49ad561916f397e7db3391b[/img]

nie patrzeć na Bułę, pokontuzjno-pooperacyjna fotka :P

może dojrzysz wysokość 😉
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
03 marca 2015 13:56
na moje oko na ostatnim najfajniej widać i jest to chyba najodpowiedniejsza dłogość bo klamra nie przeszkadza i nie obciera konia
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się