Styl western (dawniej kącik)

.
Livia   ...z innego świata
03 września 2015 09:22
rosek, o łał, to spore zawody już, jak tyle par 🙂 Konia wypożyczałaś na miejscu? I co to za konkurencja kapelusze? 😁 Fajne to twoje szkolenie z krowami 😎 😉

Muchozol, to dużo zdrowia dla Muchy i szybkiego wsiadania 🙂



Livia tak , wypozyczylam konia na miejscu. Kapelusze to konkurencja w ktorej startuja dwie osoby i maja jaknajszyciej podniesc kapelusz z beczki , objechac pacholek do mety. Jak dostane wiecj zdjec to wstawie 😉
.
A kto będzie pod koniec września na PLQHA w Żukowicach?
My się wybierzemy na 1 dzień. Tania będziesz wtedy?
Livia   ...z innego świata
04 września 2015 08:53
rosek, wrzuć koniecznie 🙂 Musiała być fajna zabawa przy tym!

Muchozol, prawda... a wy z Muchą się bardzo fajnie już zgrałyście, więc nie dziwię się, że nie myślisz o drugim koniu 🙂

kasiakliczkowska, jeśli nic mi w tym terminie nie wyskoczy, to choć na jeden dzień bym się wybrała 🙂 W który dzień będziecie? Może będzie okazja się poznać 🙂
.
smartini   fb & insta: dokłaczone
04 września 2015 12:11
A kto będzie pod koniec września na PLQHA w Żukowicach?
My się wybierzemy na 1 dzień. Tania będziesz wtedy?


Janiowe Wzgóze i Tru House zabierają łącznie 13-15 koni, będziemy od środy zapewne 🙂 z koniem jedziesz?

wstępny program dla zainteresowanych
http://www.plqha.com/images/MPPLQHA_2015_Wstepny_Program.pdf
A kto będzie pod koniec września na PLQHA w Żukowicach?
My się wybierzemy na 1 dzień. Tania będziesz wtedy?

Będę. Spotkajmy się w sobotę, bo w niedzielę muszę wcześnie wyjechać.
ok, fajnie 🙂 czyli Livia- będziemy w sobotę 😉
smartini nie, jedziemy oglądać. Jeżeli faktycznie zdecyduję się na trenowanie Sunnego bardziej w kierunku westu to za rok będę chciała gdzieś z nim pojechać- ale wolałabym na jakieś małe zawody, blisko, a więcej razy, żeby przyzwyczaić konia i siebie do zawodów nie rujnując całkiem portfela. Niestety w okolicy Wwy CHYBA (?) nie ma zawodów west towarzyskich?
edit: Livia znalazłam coś dla Ciebie 😉
Livia   ...z innego świata
04 września 2015 17:51
kasiakliczkowska, 😍 Jakbym trzy Sandery naraz widziała, konkurencja dla nas normalnie 😜 W takim razie postaram się też być w sobotę w Żukowicach 🙂

Jestem tu nowa więc proszę o wyrozumiałość 🙂 Livia mam pytanie: czy od początku jeździłaś w stylu western?
Livia   ...z innego świata
05 września 2015 07:08
Mosewa, nie 🙂 Długo jeździłam klasycznie, westernowo jeździmy od zeszłego roku dopiero - przenieśliśmy się wtedy do nowej stajni i mamy bardzo blisko super instruktorkę westową, więc korzystam, ile mogę 🙂
Jednym słowem -masz szczęście  😀
A odnośnie konia-był szkolony klasycznie a teraz szkolisz go na westa czy masz szkolonego w weście od początku?
Livia   ...z innego świata
05 września 2015 12:20
Z instruktorką mam wielkie szczęście 🙂 Koń był jeżdżony i szkolony klasycznie (choć ciężko mówić u nas o jakimś zaawansowanym szkoleniu 😉), teraz oboje się przestawiamy na west.
Mój Poki był zajeżdżony klasycznie i chciałam się uczyć jazdy w stylu westernowym, ale nie mam niestety instruktora. Dlatego jeżdżę ( a właściwie bujam się w siodle) w stylu klasycznym w siodle prawie westernowym( rajdowym)  🤣
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
07 września 2015 09:05
znowy mam problem z popręgiem , kobyła przytyła i popręg obciera . Potrzebuję jakiś wąski popręg, jaki byłby najlepszy. Zastanawiam sie nad takim najzwyklejszym sznurkowym. Możecie cos doradzić?
Euforia polecam Mattesa. Ja używam na wszystkie konie i nigdy nie było problemów. Jak założę szeroki neoprenowy, to zaraz koń obtarty za łokciami.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
07 września 2015 09:12
Dorcysia zakładasz Mattesa na taki szeroki neoprenowy? Jak z utrzymaniem takiego futra, często trzeba prać?
Livia   ...z innego świata
07 września 2015 09:31
Mosewa, napisz skąd jesteś - może jednak znajdzie się ktoś fajny w okolicy, kto by cię mógł podszkolić 🙂

[quote author=Euforia_80 link=topic=27.msg2416845#msg2416845 date=1441613551]
Dorcysia zakładasz Mattesa na taki szeroki neoprenowy? Jak z utrzymaniem takiego futra, często trzeba prać?
[/quote]
Nie, zakładam cały popręg Mattesa. Ma zdejmowane futro do prania.
https://www.lammfell.net/de/sattelgurte/westerngurte/
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
07 września 2015 13:12
popręg mam z dopinanym neoprenem więc gdybym go odpięła i założyła tunel mattesa to pewno byłoby juz dobrze 🙄
Livia dopiero zobaczyłam wstępny program i raczej wybierzemy się w niedzielę. Te haltery w sobotę w ogóle mnie nie kręcą 😉
Livia   ...z innego świata
08 września 2015 19:52
kasiakliczkowska, fakt, w sobotę haltery, ale potem jest Freestyle, a to chyba warto będzie obejrzeć? 🙂 Jeszcze jest trochę czasu, zobaczymy 🙂

Ja się dzisiaj zgłosiłam jeszcze na październikowe zawody, kończące sezon. Jak szaleć, to szaleć 😜 Potem moja instruktorka mi pokazała schematy traila i horsemanshipa na Mistrzostwa Polski, na które teraz wyjeżdża, i padłam -  bardzo trudne są. Przynajmniej w moim odczuciu, dużo galopów, lotne zmiany i bardzo ciasne galopy na drągach.
Livia mi się freestyle wcale nie podoba więc celujemy na niedzielę- na traila i horsemanship no i pokaz ranch riding (kto robi?) 🙂
Livia, a gdzie i kiedy te zawody?
Livia   ...z innego świata
09 września 2015 15:23
kasiakliczkowska, w sumie fakt, traila i horsemanshipa bym pooglądała, bo to "moje" kategorie bardziej 🙂 Z freestyle'a ciekawa jestem przebrań i inwencji zawodników 🙂

cargo, w Poniszowicach, 3 października 🙂 Będą szybkościówki, horsemanship i trail, a w ramach rozrywki piwny kufel 🙂
Livia   ...z innego świata
10 września 2015 15:07
Jakby ktoś chciał obejrzeć mój przejazd z Horsemanshipa Open z Bargłówki, to dostałam filmik 🙂 KLIK 🙂 (W tle komentuje moja mama, wybaczcie jej 😉)

edit: Mam ogromną nadzieję, że na tym filmiku siedzę już trochę lepiej niż na poprzednim wrzuconym przeze mnie. Jakbyście zauważyli coś, co powinnam poprawić, to chętnie przyjmę PW lub wpis tutaj :kwiatek:
Calkiem fajnie i te zatrzymania , takie "z serca"  🙂
Livia   ...z innego świata
11 września 2015 07:52
rosek, dziękuję 🙂 Co znaczy zatrzymanie "z serca"? 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się