Styl western (dawniej kącik)

Magda Pawlowicz, nie będziemy się kłócić mając podobny ogląd? 🙂 Imo jog należy do kłusa - jest taki obraz chodu, sposób przestawiania kończyn. Musiałabym poszukać jaki to chód, to czym idzie Mucha.
Zrozumiałam twój wpis jako usprawiedliwiający, że przód idzie stępem. Uwaga, że jog bez fazy lotu jest oczywiście słuszna.
A w ogóle to polecam taką milą rozrywkę: pootwierać sobie filmiki "dziwnochodów" (typu Teneese walking i innych) i pooglądać oddzielnie przód i zad.
no można tak powiedzieć, że jog to kłus pozbawiony fazy lotu
i oczywiście MUSi być rytmiczny w rytmie na dwa i przekątne nogi maja być stawiane równocześnie
.
Muchozol, pomału sobie coś przypominam, i stąd do ciebie pytanie: Są szanse, że Mucha ma w genach jakieś konie latino? Bo tego typu chody to właśnie u takich, rodem z Ameryki Łacińskiej. np. przydatne do... dźgania dzidą 😉: zwrot na przodzie stępem, a zad okrąża kłusem. Nazwy sobie nie przypomnę za nic.
Coś musi być w genach, bo wszelkie "mutacje" chodów, gdy chodzi o kolejność i takt stawiana nóg wymagają mutacji genetycznej, są teorie, że nawet każdy koń caplujący (caplujący też idzie podobnie) musi mieć "ten inny" gen. I każdy inochodziec, nawet w stępie. Tylko koniom europejskim (wyłączmy islandery) nie sprawdza się alleli, bo niby to cecha niepożądana.
Sory za dygresję, ale to nie musi być tak, że jedziesz za wolno (choć im wolniejsze tempo tym trudniej o rytmiczną czystość chodów), mucha może "tak mieć", jak wiele koni (choć nadal mniejszość). To pewna cecha wyjątkowa, i pewnie dałoby się Muchę nauczyć różnych "dziwnych" chodów, bo takiego "zwykłego" się nie da. A gdybyś w ten sposób spróbowała? Nauczyć muchę "running walk"? Czyli sytuacji odwrotnej, że zad idzie stępem a przód kłusuje? Może, paradoksalnie, byłoby potem łatwiej "skleić" "zwykły" jog? Ucząc chodu odwrotnego odciążyłabyś przód.
.
Muchozol, ale to nie o to chodzi. Koń bez specyficznej genetyki nie będzie chodził w innych rytmach/chodach, żeby nie wiem co, chyba, ze kulawy, ale to rzadko na dwie równo.
Wieści z RR- na paid warm up blisko 50 koni! Czołówka Europy. Bardzo zachęcam miłośników west do wizyty i zobaczenia jak ma west wyglądać. Zawsze dziwi mnie widok pustych trybun. Nie wiem czy w innych dyscyplinach jeździeckich jest okazja na widoki z najwyższej półki?
Livia   ...z innego świata
02 października 2015 08:07
Tania, jak byłam tydzień temu, też zwróciłam uwagę na puste trybuny. Po południu trochę ludzi przyszło, ale i tak to była max. 1/3 trybun po jednej stronie.

Muchozol, na razie nie dziękuję, to już jutro, a dziś jedziemy na miejsce zawodów 🙂
Z całym szacunkiem do zawodów w zeszłym tygodniu, to 4 Spins to jest jednak coś zupełnie innego.
W związku z pytaniem na priv, o jakim ośrodku piszę:
https://www.facebook.com/ROLESKI-RANCH-127675802689/timeline/
Roleski Ranch- Stare Żukowice. Myślę, że warto się wybrać, żeby mieć pogląd na reining na światowym poziomie.
Wstęp bezpłatny, dojazd z autostrady parę kroków, jest co zjeść na miejscu. I plac zabaw, żeby dziecko się zajęło też jest.
Można zobaczyć najnowsze trendy "ubraniowe" dla ludzi i koni. I cudowne AQH.
p.s
https://www.facebook.com/groups/120197331954/?fref=ts
p.p.s
http://www.rh-video.de/powerstream/
p.p.p.s
Cira jedzie!!!
p.p.p.p.s
Jeszcze dodam, że jestem pod ogromnym wrażeniem efektów ciężkiej pracy młodych trenerów Adriana Motyki i Łukasza Czechowicza. Pot wylany w arenę się opłacił.
😅
To pierwsze konkursy w zawodach, zatem proszę się nie dziwić "score zero"- to dopiero rozgrzewanie się na jutro i niedzielę.
.
Dzięki Dziewczyny za odpowiedzi dotyczące jog'u.
Brnę zatem dalej.

Skąd wynika trudność przestawienia konia, który idzie "w górę" a nie płasko? Chodzi o dynamikę, specyfikę ruchu kończyn?
no generalnie tak, bo jog ma byc płaski a jak masz konia niosącego się mocno do góry i podnoszącego łpay to on będzie te łapy podnosił również w jogu. Tzn da się uzyskać że będzie to jog ale zawsze bardziej wyniesiony. Nie bez powodu AQH, zwłaszcza do WP mają ruch płaski, z łopatki. Taki jak folblut. Ale robiłam do western fryzię i nauczyła się jogować łatwo. W ogóle była kapitalna :-) Super koń do ujeżðżenia by z niej był 😵
Czyli tak jak myślałam. Dzięki raz jeszcze.
A ja jutro jadę do RR po oglądać przejazdy,już nie mogę się doczekać  💃
Muchozol, nie, że nie będzie potrafić chodzić jogiem. Oczywiście, że będzie. Podobno nawet inochodźce potrafią kłusem. Każdy koń "ma" rytm/przestawiania kończyn 3 głównych chodów. Ale tylko te z mutacją allelu potrafią chodzić inaczej niż 3 główne chody. To co piszesz, że Mucha potrafi odwrotnie, potwierdza to, że ona jest z "wielochodźców". To jest niby "wartość dodana", nawet nie niby, ale gdy wymogiem są 3 główne chody dokładne rytmicznie, wtedy jeźdźcowi robi się trudno, szczególnie w bardzo wolnym tempie i w bardzo szybkim. Przecież nawet "zwykły" i ujeżdżony koń potrafi zagalopować z kłusa wyciągniętego, a w stępie zebranym i/lub wyciągniętym "wychodzi" na ile jest poprawny rytm stępa.
Co dopiero jak koń genetycznie potrafi chodzić wieloma chodami. Pewnie z użytkowników forum najwięcej na ten temat wie equus, dosiadająca islanderów, urodzonych wielochodźców.
A genetyka jest genetyka: połowa ludzkości potrafi zwijać język w rurkę, a połowa nie 🙂
.
Cira 228!!!!!
smartini   fb & insta: dokłaczone
03 października 2015 16:48
Livia   ...z innego świata
03 października 2015 22:59
Aż głupio mi się wcinać, ale melduję, że wykręciliśmy z Sanderem 2 miejsce w trailu i 1 w horsemanshipie, genialnie mi się jechało 😍 Jestem mega zadowolona, choć wiem, że parę rzeczy zepsułam - ale mamy czas, popracujemy 🙂 Z szybkościówek pojechaliśmy też tyczki, ale to typowo dla zabawy, nie na czas 🙂 Także zakończenie sezonu uważam za bardzo udane 🙂

edit: wymiana słówka 🙂
.
Livia   ...z innego świata
04 października 2015 08:00
Muchozol, bardzo dziękuję! Sama byłam bardzo zaskoczona wynikami, nie spodziewałam się, że aż tak dobrze w horsemanshipie nam poszło 😜 Teraz spokój do maja-czerwca 🙂

Wrzucam jedną fotkę z tyczek i uciekam 🙂

.
Muchozol, nie wnikając w spór, i "który koń czysty", a nieco przejmując się twoją i Muchy wspólną historią radzę ci coś takiego, w kierunku czystego obiektywizmu: dłonią/kartką zasłoń tył Muchy na ekranie, za twoją linią pleców, i tak "jedź" z/za koniem. Co widzisz? Ja widzę stępującego konia. Przody stępują.
Zdaje się, że taki chód istnieje, jak sobie przypominam, jako jeden z licznych "wielo-chodów", ale to nie jest kłus.


Witam sie cieplo ze slonecznego Teksasu  :kwiatek:
Zaczelam studiowac watek westernowy od konca, i znalazlam pytranie o inne chody. Jako wlascicielka Tennessee Walkera, sugeruje, ze to moze byc fox trot:


A tak w ogole to bede tu czesto wystepowac, bo temat jest mi bliski!  🤣
Witaj Planto 🙂
Muszę powiedzieć, ze pierwszy raz widzę taki chód konia 😲
Te konie "tak mają" czy uczy się ich takiego chodu?
.
Witaj Planto 🙂
Muszę powiedzieć, ze pierwszy raz widzę taki chód konia 😲
Te konie "tak mają" czy uczy się ich takiego chodu?


Maja wrodzone, tak jak Babe ma racking, running walk i rocking chair canter🙂
Babe, moj Tennessee Walker, ma z kolei odwrotnosc fox trota, running walk, kiedy tylne nogi stepuja, a przednie klusuja  😀

Livia   ...z innego świata
05 października 2015 09:41
Muchozol, dziękuję, i dziękuję za tą wiarę w nas :kwiatek: Postaram się jeszcze znaleźć jakieś ciekawsze zdjęcia 🙂 Mucha wygląda super! Widzę też, że dużo lepiej siedzisz - teraz to dokładniej widać 🙂

Planta, witamy w wątku 🙂 Ciekawy będzie punkt widzenia osoby mieszkającej w Teksasie, stanie mocno kowbojskim 🙂 P.S. Edytuj posty, nie piszemy dwóch pod sobą 🙂
Livia ależ elegancja   😜
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
05 października 2015 10:18
Livia no bombowo  🤣
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się