Ochraniacze

katija, no i moja odpowiedź jest dokładnie na pytanie "kawa czy herbata"
Bo generalnie co by nie odpowiedzieć wychodzi na to samo teoretycznie, czyli:
czy zbytnio nie grzeją nóg.

"tak, nie grzeją nóg"
"nie, nie grzeją nóg"
Stąd też odpowiednia emotikona oznaczająca lots of laughs
Dobra, a wiesz czy grzeją czy nie grzeją? 😉
wiem
_Gaga, serio Cię to bawi?  🤔
Wiem, że czasami ludzie mają tu nadnaturalne zdolności wyczarowywania rzeczy z podziemi, więc zapytowywuje: Czy ktoś widział gdzieś w Polsce ochraniacze horseware rambo newmarket w kolorze brązowym(chocolate)? Lub ew. szarym (charcoal grey)? Takie jak na obrazku:
[img]https://cdn.shopify.com/s/files/1/0404/0641/products/rambo_7b7e6d4c-8ada-4afc-835f-51d96fcbae36_grande.jpg?v=1409428587[/img]

Znalazłam czarne i granatowe w Polsce, brąz tylko za granicą. Dały rade w transporcie zwierza, nie przekręciły się, ani nie zsuneły, objęły dość grubą nogę, ciepło było, a noga sucha. Nie wiem jak z trwałością, bo zostały przypadkowo znalezione w kupionej przyczepie przez znajomą, już ze śladami używania, więc jak ktoś ma opinie, to też będę bardzo wdzięczna. :kwiatek: Mi spodobało się odszycie i turbo miły materiał od środka. Mam ochotę kliknąć, ale jeszcze szperam, czy jednak nie znajdę innego koloru niż granat/czerń w Polsce, choć i nad ściaganiem zza granicy rozmyślam, bo wychodzą taniej i z przesyłkami powinno się wyrównać kosztowo.

Propo ochraniaczy jarpolowych - reklamacja przyjęta, brak ochraniacza na ogon to błąd pracownika, zapomniał wrzucić. Brązowe są po prostu gładkie, czarne mają kosteczke - mają dołączyć wzornik, żeby nie było rozczarowania i zdziwienia jak u mnie. Kurczaki, no gdyby nie ta lamówka, to nie mam nic do zarzucenia, a zwracam na takie rzeczy uwagę, bo zwierz ma tendencję do obtarć 😉
_Gaga, serio Cię to bawi?  🤔

tak

Życie jest zbyt krótkie, by brać je na poważnie 😀
Mnie też to bawi. Jakoś dziwnie skonstruowane jest to zdanie, aż nie wiadomo, co odpisać. 😉

Wracając do tematu: przyszły dziś moje Horse Guardy w kolorze cayenne i są piękne. 😍 Mam nadzieję, że będą też trwałe. 😉 Tak w ogóle to się trochę obawiałam, żeby nie były przymałe (koń długonogi, jakiejś bardzo suchej tej nogi też nie ma), a tu zaskoczenie - wysoko się kończą (wypadają praktycznie pod samym nadgarstkiem, od stawu skokowego jest ciut więcej miejsca, ale też wysoko), zapinać też muszę bardzo ciasno. No i dobrze, przynajmniej się nie kończą w 3/4 nogi i ostra część rzepa nie wystaje.
Ma ktoś ochraniacze York Vena i ich zdjęcie na żywo?
Ma ktoś Carbony Nortona lub Harry's Horse Elite-R i mógłby powiedzieć jak wypadają z rozmiarówką?
Na konia noszącego Veredusowe M raczej coby czy fulle?
Będę wdzięczna również za opinie o tych dwóch modelach  🙂
Livia   ...z innego świata
13 czerwca 2016 07:04
Foxlater, ja mam Carbony Nortona - to duże ochraniacze, jedne z nielicznych, które dopinają się na nogach mojego konia 🙂 Brałabym raczej Coba w twoim wypadku. Mam te ochraniacze od ponad roku i jestem bardzo zadowolona. Mój koń mocno strychuje, wiec tyły się trochę porysowały, ale poza tym nic się z nimi nie dzieje, gumy w porządku, i odkąd je mam to ubóstwiam kołki 😉
HH Elite miałam na oku, ale ponoć wypadają małe, więc końcowo nie kupowałam.
Mam HH ale w wersji skokowej - rozmiarówka raczej standardowa, fulle mogę dziś zmierzyć 🙂 Łachane na okrągło 6 dni w tygodniu - prócz niewielkich uszczypnięć neoprenu i rysek na skorupkach, u konia który dewastuje ochraniacze w zastraszającym tempie (WW Double Lock poległy po 2 tygodniach użytkowania) wyglądają niemal jak nowe 🙂
Ja podbijam nortona tylko inny model
https://www.gnl.pl/ochraniacze-ujezdzeniowe-norton-pro-dressage.html
Ktoś ma doświadczenie z rozmiarem i wytrzymałością?
Renobiusz , chodzi mi właśnie o te skokowe HH.  🙂 Byłabym mega wdzięczna za wymiary, ponieważ GNL mi odpisał, że Coby są dosyć duże i polecają je wziąć, a ja juz sama nie wiem  😵
Zakochałam się w limitowanej serii ochraniaczy Veredusa, tylko czemu kosztują aż takie kwoty. :/
Klami, rzuć linkiem 🙂
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
13 czerwca 2016 21:26
Ja mam już przody zamówione 😜 💘
lusia722, a idź Ty !!
Ta cena to jakiś horror. Też mam ochraniacze carbonowe Veredusa, al mniej więcej za pół tej ceny … tyle, że ja nie skaczę, więc takich skorup nie muszę kupować.

lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
13 czerwca 2016 21:40
Cena jest kosmiczna, ale ostatnio zmieniamy kolorystykę na czarno-złotą i bardzo nam pasują takie ochraniacze.
Poza tym kobyłka sporo startuje i zasłużyła sobie na odrobinę ekstrawagancji 😁
Na szczęście nie nosi zadnich ochraniaczy i mamy trochę zaoszczędzone 😎

Livia   ...z innego świata
14 czerwca 2016 07:57
Klami, piękne te ochraniacze, ale cena zabija 😲
Eee, nie lubię złotego. 🙂

( OT: Co do cen: złapałam na stoisku cudną koszulek konkursową. Patrzę na metkę, spodziewając się coś koło 500zł - animo- a tu psikus, przeceniona z ponad 1000 na 820 zł 😉)
Livia, ano. Dlatego raczej tylko powzdycham do nich, szkoda mi jednak takiej kasy na ochraniacze.

anai, to się ciesz. 😉 Ja jestem w nich zakochana, ale cena zabija.
Foxlater wczoraj przegapiłam Twój post, a w stajni będę dopiero jutro ... Wytrzymasz? 😉
Wiecie gdzie można kupic paski do ochraniaczy york Cristal? 🙂
Sonkowa, pytałabym u bezpośredniego dystrybutora, tj w Galopadzie, ale szczerze wątpię aby mieli zapasowe :/
Wiem, ze kiedys gdzies były nawet normalnie do kupienia. Znajoma kupowała ale to było baaardzo dawno i nie ma pojęcia co to był za sklep..
Witam,
ma ktoś może ochraniacze z Horze?
Miałam dużo firm: Verdusy, Nortony, York, Waldhausen, Fair Play i wiele innych, a właśnie Horze nie udało mi się jakoś nigdy kupić.
Teraz zamówiłam sobie Horze i zastanawiam się jak tam z ich wytrwałością. 😀
LuntPS, używane przeze mnie Horze bardzo dobrze się trzymają.
Od kilku miesięcy widać, że coś im zaczęło dolegać (neopren na zewnątrz zaczął się przecierać), ale o dziwo to nie postępuje. Także po 2 latach używania nie wyglądają już super, ale nadal bardzo dobrze spełniają swoją funkcję. Sama skorupa i rzepy bez zarzutu.
LuntPS, używane przeze mnie Horze bardzo dobrze się trzymają.
Od kilku miesięcy widać, że coś im zaczęło dolegać (neopren na zewnątrz zaczął się przecierać), ale o dziwo to nie postępuje. Także po 2 latach używania nie wyglądają już super, ale nadal bardzo dobrze spełniają swoją funkcję. Sama skorupa i rzepy bez zarzutu.


O to świetnie, a dużo jeździsz w tygodniu Często wypadasz na zawody? Jaki masz model?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się