KĄCIK PARAJEŹDZIECTWA (kalendarz, wyniki, aktualności, ploteczki)

efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
01 marca 2009 20:25
no właśnie nic nie postanowione ;/ dałyśmy sobie weekend na otworzenie umysłów i szczerze - specjalnie mi się nie otworzył chyba hehehe 😉
Tadam tadam!
Szanowne Voltopiry! Miło mi poinformować, że dzięki Waszemu inspirującemu wpływowi doszłyśmy do konsensusu w kwestii nazwy.
Centauri 😅
Myślałyśmy też mniej więcej o kalendarzu startów. Jest szansa, że ujrzycie nasz team najpierw na regionałkach, a pod koniec sezonu marzą nam się Mistrzostwa Europy.
Dziękujemy i bądźcie dalej z nami :kwiatek:
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
06 marca 2009 12:05
a dokładnie/pełna nazwa: Fundacja Promocji Parajeździectwa "CENTAURI"...

Uff nie było łatwo... ale w końcu ta nazwa zwyciężyła 😉
Gratuluję a nazwa super  😅
Cieszę się, że zainspirowałam. Myślę, że wybrałyście najlepszą z możliwych opcji. Gratuluję i trzymam kciukasy za wszystkie sukcesy, które sobie zaplanowałyście 😀
majek   zwykle sobie żartuję
06 marca 2009 13:49
bardzo ładna nazwa... Gratuluję...
a serio to będzie fundacja?
(potem to chyba warto przerobić na opp..)
Serio.
O OPP będziemy się starać, niestety to trwa ok. 2 lata.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
06 marca 2009 14:44
będziecie występować na zwykłych regionałkach?
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
06 marca 2009 14:51
tak, już niebawem bo w kwietniu będziemy prawdopodobnie w Aro
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
06 marca 2009 15:14
ej to super!
Cieszę się, że też trochę zainspirowałam (to I na końcu). Trzymam kciuki!
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
08 marca 2009 18:18


taaa.. nasz koń parajeździecki 😉 poczuł wiosnę i dziś Anetka przywitała się z matką ziemią :/ oczywiście dzięki dziecku, którego rodzic nie potrafił utrzymać koło siebie i spowodować żeby posadziło gdzieś d.. i nie biegało... wrr..
O, to  🥂
Romeo za to pokazał, że potrafi osiągnąć prawdziwe zebranie w galopie, a nie tuptanie na sztywnych nóżkach. Udało nam się dzisiaj kilka foule zrobić. Mam nadzieję, że to poczułam 😍
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
08 marca 2009 18:30
no pijemy  😁
wczoraj ja otworzyłam sezon poza halowy i Ritek z tej radości i po wciągnięciu wiatru w nozdrza  🏇 posadził kilka baranków  😁 ale za to był naprawdę samoniosący  😜

a w Aromerze moja trenerka wygrała św Jerzego  😅 😅 😅
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
13 marca 2009 09:48
No dobra mamy już zarysowane plany w polskim Para

Zawodnicy z poziomów III i IV, ubiegający się do Komisji Parajeździectwa o poparcie ich startów zagranicznych (reprezentowanie Polski poza granicami) muszą wykazać się wynikami minimum 57% na Ogólnopolskich lub Regionalnych zawodach Ujeżdżenia lub później na X Ogólnopolskich Zawodach Paraujeżdżenia w dniach 15-16 maja 2009.

Najbliższe zawody zagraniczne w paraujeżdżeniu odbędą się w Mannheim w dniach 3 - 5 maja. Komisja udzieli zgody na wyjazd zawodnikom z III i IV, którzy uzyskają najlepsze wynika na zawodach regionalnych lub ogólnopolskich (najbliższe w mazowieckim patrz www.aromer.pl).

Zawodnicy z niższych poziomów musza umówić się z sędzinami Magdaleną Jarmułą (tel.510 287 653) lub Katarzyną Widalską, które przyjadą i ocenią zawodnika na podstawie wykonania testu drużynowego z poziomu klasyfikacyjnego zawodnika.


KALENDARZ ZAWODÓW KRAJOWYCH 2009

TERMIN: 15 - 16 maja
MIEJSCE: Warszawa - Stara Miłosna
RANGA: Zawody ogólnopolskie
ORGANIZATOR: Stowarzyszenie ”Hippoland”
KONTAKT: hippoland@hippoland.pl


TERMIN: 25 - 26 czerwca
MIEJSCE: Włocławek
RANGA: Zawody ogólnopolskie
ORGANIZATOR:UKS „5”
KONTAKT:tel. 054 236 09 15
Uczniowski Klub Sportowy „5” Włocławek, ul. Wieniecka 46


TERMIN: wrzesień
MIEJSCE: Poznań
RANGA: do ustalenia
ORGANIZATOR: Stowarzyszenie ”Lajkonik”
KONTAKT: tel. 693 478 223
Stowarzyszenie „Lajkonik", 60 -687 Poznań O.St. Batorego 2/7


TERMIN:23 - 24 października
MIEJSCE: Warszawa-Stara Miłosna
RANGA: Mistrzostwa Polski
ORGANIZATOR: Stowarzyszenie ”Hippoland”
KONTAKT: hippoland@hippoland.pl

edit: aaaachhhh zapomniałabym! Jeszcze jedno  😁 

Szkolenie w zakresie para ujeżdżenia

- prowadzący pan Nicholas P. Rodgers (GBR)

17 – 19 maja 2009
A w skokach nic sie nie dzieje?
Efka straaasznie fajnie, że to się tak rozwija 😉 Trzymam kciuki, żeby wszystko szło zgodnie z planem 🙂
A w skokach nic sie nie dzieje?

Jeszcze nie (poza tym, że 2 skokówki, jakie miałam na próbę nie pasują i szukam dalej :cool🙂, za mało jest skaczących zawodników w Polsce. W przypadku posiadania brązowej odznaki mozna jeździć regionalki.
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
13 marca 2009 10:09
FirstLight - póki co u nas w Polsce chyba trochę za wcześnie żeby rozegrać cokolwiek na poziomie ogólnopolskim (mało zawodników, mało odpowiednich koni itd.) ale na pewno w tym kierunku też to wszystko pójdzie.

Libella: trzymaj, trzymaj wszystkim nam to potrzebne, naprawdę.. Każdy z nas ma chwile zwątpienia, ale potem spotykamy się niczym sabat czarownic  😁 😁 😁 prawie w nocy w coffee heaven na spiski i nadzieje odżywają (dzięki Anaa za spotkanie  :kwiatek🙂
efka miło mi się z Wami spiskowało😉  🏇
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
18 marca 2009 10:59
ElMadziarra - wpisuj tutaj Wasze plany ale już  🤬
Mam pytanie o literaturę zw z hipoterapią - czy znacie jakieś pozycje o działaniu socjoterapeutycznym hipoterapii?
wydaje mi się, że materiały z tego zakresu nie są przetłumaczone na język polski. Są dwie (o których wiem) książki Barbary Teichman Engel, które składają się z referatów o tematyce róznej. Jednak to druga część "Terapeutycznej jazdy konnej II", a druga to "Terapia zajęciowa w hipoterapii". w "ABC hipoterapii" jest rozdział o kształtowaniu umiejetności społecznych.
a jak bym miała osobę, która nadawałaby się do parajeździectwa, to gdzie może ona się zgłosic?
Jeździ bardzo dobrze, ma protezę. Reszta na pw dla chętnych  🙂
Pinesska, na początek możesz do którejś z nas. 🙂 Napisz do mnie, do efki, albo do paa. Postaramy się pomóc.
Przy okazji,14 maja, przed Ogólnopolskimi Zawodami w Starej Miłosnej, będą klasyfikatorzy z GB, więc rzadka okazja, żeby Twoją znajomą od razu sklasyfikować, czyli przydzielić do docelowego poziomu, taki sprawnościowy handicap. Swoją drogą, to jest propozycja dla wszystkich ukrytych parajeźdźców. Warto skorzystać, i dać się sklasyfikować nawet na zaś, może kiedyś przyjdzie Wam do głowy chęć wystartować. Przy okazji można się dowiedzieć jakie dodatkowe pomoce jeździeckie mogłyby być Wam przydatne, jakich macie prawo używać w trakcie startów. Chętnie opowiemy więcej, podpowiemy, a może i będziemy mogły pomóc. Zapraszam
Właśnie, może dla przybliżenia: wszyscy parajeźdźcy są- właśnie przez uprawnionych klasyfikatorów, podzieleni na grupy, nazwijmy to, sprawnościowe, ze względu na niepełnosprawność i możliwości fizyczne. Tych grup=poziomów jest właściwie 5:
Ia- jeźdźcy poruszają się wyłącznie stępem
Ib- krótkie odcinki kłusa
II- stępokłus
III- stęp, kłus, galop
IV- jw.+ chody boczne.
Przynależność do danego poziomu nie zawsze oznacza, że dany jeździec nie jeździ czegoś więcej, jak chociażby przewijający się przez voltę Lee Pearson http://www.leepearson.co.uk/
Czy ta klasyfikacja dotyczy wszystkich dyscyplin jezdzieckich?
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
19 marca 2009 08:49
Chwilowo tak jak mówiłyśmy nie ma w PL innych dyscyplin oprócz ujeżdżenia (mówię o jeździe wierzchem).
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
19 marca 2009 11:26
ElMadziarra - wpisuj tutaj Wasze plany ale już  🤬


Plany:

Plan jest taki, że Ośrodek Hipoterapeutyczny "PADOK" w Katowicach organizuje WOJEWÓDZKIE ZAWODY PARAJEŹDZIECKIE - termin 6 czerwca.

Planowaliśmy zawody podwórkowe jak co roku, no może z planem zaproszenia tym razem okolicznych podwórek prócz swojego, o wojewódzkich nawet nam się nie śniło, ale wiecie jak to jest - ci co dają kasę wymagają, a kasę dali na WOJEWÓDZKIE.
Przy okazji zawodów parajeździeckich mają się odbyć towarzyskie zawody skokowe.

Zapraszamy chętnych serdecznie ❗

Jeszcze nie rozwiązaliśmy problemu zakwaterowania, gdy przyjadą osoby z dalszych okolic, ale do czerwca jest jeszcze trochę czasu. Tzn. z zakwaterowaniem kadry nie będzie problemu, rzut beretem od stajni jest hotel, gorzej z boksami dla koni. Nasza stajnia "manieńka" 11 koni wchodzi na styk i zostaje tylko miejsce dla kotów  😁

Ale rzuciłam już temat "szefowi" - od wczoraj nad tym myśli.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
19 marca 2009 11:36
ElMadziarra, a nie pomyśleliście o boksach przenośnych? Takowe miała właścicielka stajni na czas obozów. Ale nie wiem czy w związku ich nie trzeba rejestrować jako osobnej stajni.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się