Koniki polskie

Sisisa, cudowna ta Wasza Tamarka, mały cudak 😍

a ja wstawiam zdjęcie porównawcze katastrofy, na dole zdjęć są daty.
Solaoke, fuj, cholerne miejsce, bardzo łatwo się brudzi i wiecznie rozrywa... Ale już widać jak ładnie się goi!



Ja zdjęcia zazwyczaj z fotobloga wstawiam, ale on też psuje jakość. W rzeczywistości dużo lepiej wyglądały :P.
Solaoke  Już o wiele lepiej wygląda.... Rok temu też jeden młodziak (nie konik polski) mi się rozciął na pęcinie, ale bardzo szybko wykurowałam maścią cynkową. Obyło się bez weta na szczęście. Teraz ani śladu  😉
Życzę szybkiego powrotu do zdrowia  🙂
desire   Druhu nieoceniony...
13 czerwca 2013 15:43
Solaoke, o matyldo !! :/  dobrze, że się goi, szybkiego powrotu do jazd. 🙂 :kwiatek:

Sisisa, ciesze się, że nie tylko ja, taka wysoka jeżdżę na koniku polskim  😀 
chociaż czasami dobijają mnie teksty, że mój konik jest dla mnie za mały.. a w Bieszczadach np. faceci po 2m zapierniczają na hucułach.  😉
desire, mi też tak mówili, ale przestałam się przejmować. Takiego mam - na takim jeżdżę 🙂.
Spokojnie, ja mam 175cm , kobyłka 135cm  🤣  I jakoś się nie załamuje pode mną  🏇  Fakt, że ważę 45kg ...

Ostatnio Mela miała dużo wolnego. Swój czas spędzała w taki oto sposób:





Ale teraz się do treningu bierzemy ;] Głównie wytrzymałośc  😀
Dakarowa, wiesz, jak chce się jeździć "sport", to wzrost niestety przeszkadza, nie chodzi tu nawet o wagę, bo koniki są silne i uniosą wiele, ale raczej o proporcje. No i o to, że nie czasem nie możesz dać koniowi łydki adekwatnej do sytuacji :P.


Kucynek z wczoraj (ja wyczyniam dziwne rzeczy, wiem, ale to pierwsze zawody w tym sezonie i jeszcze nie ma co oglądać):
Solaoke, - czym leczyłaś? Bo u mnie jedna kobyła się podcięła i ma dużo dłuższe rozcięcie. Długo już jej to trwa, w sumie nic złego się nie dzieje, bo ma czyszczone i smarowane maścią od weta, trochę ją ruszam, bo nie kuleje, ale goić się też nie chce.
marysia, u nas trwało gojenie 3 tygodnie. Wet zalecił maść Tribiotic i sól fizjologiczną, ciągłe oczyszczanie, codzienne opatrunki i to na tyle. Jeszcze troszkę i wracamy do poprzedniej formy 🙂
Sisisa, to L? 😉
Nirv, hehe, wszyscy o to pytają. Nie, to 90, nasze pierwsze w sezonie, którą ukończyliśmy w ten sposób:

Sisisa  oj...  My pierwszy przejazd w tym sezonie zakończyliśmy podobnie, tylko bez upadku. Trzy wyłamania... No, ale to pierwsze zawody moje i kobyłki 🙂 A na rozprężalni cud, miód, malina.  🤣
U nas wszystko w najlepszym porządeczku. Rana na pęcinie się zamknęła i Pinio szaleje z małą, także mamy wesoło 😁
Solaoke Świetnie razem wyglądają  🤣  Cieszę się, że rana się szybko goi  😉

A u nas plaga much końskich i komarów... Totalna masakra. Psikamy, smarujemy itd. . Niestety nic nie działa.....
desire   Druhu nieoceniony...
26 czerwca 2013 13:20
u nas też plaga much i komarów i mój miałby to w poważaniu, gdyby nie jego mega wiszące puzdro. najgorzej jest, gdy mu dziady pogryzą tą część ciała, oj niezadowolony i nieźle się wkurza w terenie, więc gdy jest super pogoda to się senior relaksuje 😉

Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
28 czerwca 2013 09:04
wybiera  się  ktoś do Wojnowa w sierpniu ?
Ja i Natura 😉
galopada_   małoPolskie ;)
07 lipca 2013 15:41
mój szarak  😀




emptyline   Big Milk Straciatella
08 lipca 2013 12:05
zozol, ale super szaraczka! Ile tam było ustawione? A zdjęcia aż się proszą o wrzucenie do galerii szmatocholików. 🙂

galopada, twój jak zwykle świetny, bardzo szlachetny. Naprawdę śliczny koń.
Dzięki 😉
Na ostatniej 120cm 🙂
zozol111, super 🙂.
galopada_, Twój to chyba dosyć duży jest...?

My w poprzedni weekend znowu startowaliśmy, a wczoraj byliśmy na pokazie koni 🙂.

Pursat   Абсолют чистой крови
13 lipca 2013 19:24
Ktoś sobie chyba "pożyczył" zdjęcie z wątku:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=488943174514889&set=a.411130878962786.95782.411115675630973&type=1&theater


komentarze  :/ "Jeszcze kilka takich skoków i opo stawach konia ...;c"

strasznie mnie wkurza jak dzieciaki kradną zdjęcia (z tego forum, szmatoholików to notorycznie) i jeszcze wypisują takie bzdury w opisie czy komentarzach
wydaje im się, że nikt tego nie przeczyta czy jak?  😤

moje stare zdjęcie profilowe kiedyś się znalazło bez mojej wiedzy na jakimś fanpage "tylko princess jeżdżą konno" czy jakoś tak, musiałam ok. 10 wiadomości wysłać, w tym już praktycznie że groźby, żeby w końcu usunęły

zozol111 a konik piękny  😀 nie mogę wzroku oderwać i jeszcze ta kolorystyka idealnie zgrana z kolorem przeszkody  😉
zozol111 świetnie skaczecie  😉

galopada_  ależ on ma szlachetną główkę 😉

Muszę mojej Myszatej zdjęcia porobic, bo ma nową fryzurkę  🤣  W sumie tylko przycięta grzywa i grzywka na prosto, ale wygląda całkiem inaczej  😍

I jeszcze zdjęcie z zawodów:

A my po 52 dniach rekonwalescencji wracamy do gry!  😅
desire   Druhu nieoceniony...
19 lipca 2013 11:31
Solaoke,   o jaaacie, mega zdjęcie !  😍 😍 

my kulejemy.. 🙁
Ja tylko na chwilkę!  :kwiatek:

Dakarowa Toż to zdjęcie z zawodów w mojej rodzinnej miejscowości! 😀 W życiu bym się nie spodziewała, że przypadkowa wizyta w tym wątku zaowocuje takim "spotkaniem"! Przejrzłam wszystkie zdjęcia, które ja robiłam, ale niestety nie mam Cię na żadnym... 🙁 Musiałaś jechać zaraz po 11, albo po 14😲0. Ja byłam gdzieś tak między 12-14. Będę wiedziała na kogo polować w przyszłym roku! 🙂

Salaoke PIĘKNE ZDJĘCIE!  😍
sandrita  O widzisz jaki przypadek  🤣 Tak, jechałam chwilę po 11 😉  To wpadaj do nas do stajni obfocic Myszkę jak chcesz  🤣 

Sorki za off.
Pierwsze galopy po ponad 3 miesiącach rekonwalescencji  😅
Solaoke Gratulujemy i cieszymy się razem z Tobą  🏇 Moja dzisiaj się trochę pokaleczyła... Na szczęście nic poważnego. No i przy okazji zepsuła płot.. Ale to już u nas normalne  🤣 Mycha wbiega gdziekolwiek, żeby tylko coś zepsuć  😀iabeł:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się