Koniki polskie

mały nawet z boksu wyskakiwał jak inne konie wychodziły (jak zabieralam go do ośrodka w trening)- a ledwo łeb wystawiał nad drzwi 😉 miedzy padokami skakał jak ping-pong 😉
na ujeżdżalnię też mi wskakuje jak jeżdżę na innym
ale teraz to pewnie tylko taranowanie mu zostanie..buuu.... ;(
przyszyje im je do głowy żeby nie zrzucały. albo pyski pozaszywam... bo niedawanie treściwej i dawkowanie siana (od zimy - wcześniej nic)to jak się okazało za mało...
Jesień to najgorszy okres w oschudzaniu ras prymitywnych, zwłaszcza tych trzymanych bez stajni. Ich organizm po prostu wie, że musi zgromadzić zapasy tłuszczu. Nam pozostaje już chyba tylko płakać...
one zimą jedzą na zapas na zime, zimą ile jest bo "moze zabraknie?", wiosną żeby nadrobić i nacieszyć że nowe, latem bo jest, jesienią na zapas....
one jadzą cały czas 😉

z ciekawostek, to najstarsza sama ograniczyła sobie spożycie - wały tłuszczy na plecach i za łopatka ma, ale jest znacznie cieńsza i lżejsza. gdy jest goraco, mocniej kuleje dużo leży, stoi w wodzie. mniej je. może dzieki temu chodzi?
Znacie jakieś dobre hodowle tych koników  🙂? Pewnie było, ale nie chce mi się przeszukiwać całego wątku...
W Wielkopolsce np. Kobylniki oraz Sieraków.
Czagarnot dzięki  🙇. I akurat blisko  😀
cranberry   Fiśkowo-Klapouchowo
10 stycznia 2014 19:37
sk Dobrzyniewo też 😉
Dramuta12, u nas są dwie klaczki z 2013 na sprzedaż.
Sisisa szukam już ujeżdżonych i starszych... Mam zbyt małe doświadczenie dla młodziaków  😡
Dramuta12, to niestety nie u nas. Mamy za to bardzo jezdnego ogiera ze sporymi osiągnięciami w sporcie 😉.
Sisisa wiesz... nie chcę Cię czarować, ale na razie tylko szukam... Jestem niepełnoletnia (o zgrozo)no i za konia płaciliby rodzice (co nie znaczy, że byłby zaniedbany). Dopiero na wiosnę-lato raczej byłoby wiadomo czy kupujemy konia czy nie, a do tej pory wszystko może się zdarzyć, a nie chcę wyjść na osobę, która obiecuje komuś kupno konia, a potem tą osobę  wystawia, bo brak kasy  😡
Witam, jakie rozmiary ogłowia noszą wasze koniki? 🙂 Pony czy już cob?
W pony to by się z życiu podgarle nie dopięło 🙂. Mój i te które znam chodzą w cobach i czasem nawet w fullach.
Haffek, cob/full.
nasze cob raczej. jakies male fulle na maksa zapiete ewentualnie.

tylko pręgi dłuższe niż calkiem tłusty małopolak ;]
horse_art, haha, ja doszłam do popręgu 105 cm 😀. A teraz pewnie 115 byłby na styk 🙁.
w 115 sie malopolak mesci 😉

ale najpierw brakuje pare cm, a potem, stopniowo dziurki sie kończą jak podpinam w czasie jazdy ;]
Mam pytanko w sprawie Wszechstronnego Konkursu Konika Polskiego.
Chciałabym kiedyś wziąć udział z moim Burkiem, ale jest pewien problem. W paszporcie został zapisany jako "typ kuc".
Czy to nas z góry dyskwalifikuje?
Jeżeli chodzi o wojnowskie WKKP, to raczej problemu nie będzie. Ja na mojej (w paszporcie koń mały i budowa mało konikowa) spokojnie mogłam startować.
Jak nie masz pewności to najlepiej zadzwonić do Marty lub Marysi. Numer mogę podać na pw. Lub w razie czego mogę zapytać, bo często się z nimi widzę 🙂

Edit. Dobrze gdyby koń był myszaty 😀
Szaaman wielkie dzięki! W tym roku na pewno jeszcze nie pojedziemy, najwcześniej w przyszłym ale na wszelki wypadek numer możesz podać 😉 Konisko myszate i zdecydowanie na kn wygląda.
Już dawno miałam to zrobić ale okoliczności nie sprzyjały 🙂
Jest już oficjalny termin Święta Konika Polskiego w Wojnowie tj. 15 - 16 sierpnia 2014

Startuje ktoś?
Jeżeli mój koń będzie sprawny to startujemy, jak nie to będę tylko sędziować.
Razem z siostrą dołączamy się do wątku z naszym 4,5 letnim księciem Kaspianem 🙂








Oblivion fajny! Piękne ma imię  😍
Prawdziwy konik, taki masywny. Ile ma wzrostu, bo chyba nie jest zbyt wysoki?
Jak wam się grzywa trzyma?, u "naszych" taka długość pewnie by stała irokezem: 🤣
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
10 marca 2014 21:57
Oblivion Bardzo sympatyczny i ładny zwierz  🙂
Shaaman, "masywny" to on był zanim go kupiłyśmy  😉 Aż dziwne jak ładnie schudł przez te pięć miesięcy... tylko brzucho jeszcze zostało, ale nad tym pracujemy.
On ma tylko 132cm. Grzywę  ma akurat wyjątkowo lichą jak na konika polskiego, mało włosa i dość miękki, pewnie dlatego tak wygląda 🙂

Tutaj fotka zrobiona w dniu kupna:
Czy on ma 2 kantary, czy tylko mi się wydaje?
Dwa kantary (sama nie wiem po co). Tak był ubrany na dzień dobry gdy przyjechałam.  Właściciel bał się go straszliwie, śmiesznie wyglądało ja prowadził tego konia z jeszcze jednym pomocnikiem na dwie liny x_x Panowie mieli złe doświadczenia z nim związane, on z nimi też  😉
Otyłość to niestety zmora koników, wystarczy trochę dobrej trawy i robią się pączki w maśle.
Ale przy panu ze zdjęcia wygląda jak szetland 🙂

Co do grzywy, to pokaże wam Niksanę  😉
Olaboga, to dopiero, wygląda bardzo romantycznie 😉 Też właśnie chciałam długą, i próbowałam zapuszczać Kaspiankowi, ale jemu z szyi tylko takie długie wiechcie wyrastały...
Meldujemy się przygotowane na owadowy sezon 🙂
Kolega z padoku sie jej wystraszył
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się