Derki

Dzięki wielkie 🙂
Ja chce uszyć sama coś tego typu, dlatego tak wypytuje o te mateirały 🙂


Kolor: zebra, tygrys lub panterka
  😁 😁 😁
Gniadata   my own true love
01 grudnia 2014 21:16
Czy dralonowe derki robi tylko eskadron? Czy jest moze jakaś tańsza alternatywa? Jak pytam wujka google to wypluwa tylko eskadrony, a umiem ich wykluczyc.
Gniadata, Equest, ale czy są tańsze?
Jak wypada horze avalanche w klatce?
Kiedyś dawno dawno miałam czarna derke i wydawała sie ogroooomna jak na swój rozmiar. Kon wyglądał jak w sukience i to za dużej...
Teraz czytam, ze rozmiarówka jest względnie normalna. Jak to jest?
Dla drobnej kobylki noszącej normalnie 145 (np. Villa horse leży całkiem dobrze) wybrać 145 czy 135?
Nikas ja uważam , że ten model ma zawyżoną rozmiarówkę , derki są dłuższe i szersze w klatce , jeżeli przeszkadzają Ci sukienkowe derki to wzięła bym mniejszą 😉
Nikas, mam dla każdego z koni po 3 różne modele Avalanche i każdy ma rozmiar 145 - standardowy rozmiar moich koni
Te derki są z zasady dłuższe i generalnie spore, ale na 100% 135 dla moich koni byłoby za mało.
Gniadata   my own true love
02 grudnia 2014 07:20
halo niewiele 🙁 ale i tak dzięki :kwiatek:
Kurczę, szukam czegoś cieplejszego od polaru (co prawda nie wiem na pewno czy te dralony się nadadzą bo w łapach nie miałam, tylko się naczytałam) do wrzucenia pod plandekę, tak w razie czego i niskim kosztem... A tu nawet koce dralonowe wielkości takiej, żeby przykryć moją pannę są dość drogie 🙁 Jest jakaś alternatywa może? Wełna? Może jakaś cienka kołderka?
Przypomnę się: koń niegolony, od miesiąca w boksie angielskim nieocieplanym, w którym pewnie kilka szczelin się znajdzie. Szukam czegoś w razie nastania absolutnej Syberii, czyt. jakieś -30 (no i w razie jakby podczas tej Syberii było jej zimno).
Miałam Avalancza i miał on normalny, prawidłowy rozmiar. Tylko trzeba pamiętać, że to w większości derki padokowe - one mają być obszerne i sukienkowate. Mają jak najwięcej chronić. Stajenne Avalanche są bardziej kuse i bliżej ciała.
Ponawiam pytanie, bo dosyć pilne. Czy ma ktoś Jersey eskadrona?
Słyszałam, że do noszenia na co dzień derka polarowa włożona pod zwykłą derkę się nie sprawdza - zsuwa się, ściąga, napina, obciera. Chyba, że ktoś ma czas lub obsługę, by to 5x dziennie poprawiać. Derka York Eris wydaje mi się dużo cieńsza, niż ta którą nosił do tej pory (jakaś Jarpol, ale bez metki dot. wypełnienia), a raczej nie była to 300g (więc York mimo, że pisze o nim że jest 300, to tak naprawdę tyle nie ma). I zastanawiam się, czy zafunkcjonowało by doszycie do niej na szybko naokoło fastrygą derki polarowej pod spód (mam jedną hand made, nie w użyciu) na czas większych mrozów (poniżej -10)? Jak zrobi się cieplej, to odpruję. Bo dwie derki +/- 300g jedna na drugą to chyba za dużo...
Nie podpinaj polaru- to w ogóle średnie rozwiązanie,bo wyciera sierść i mierzwi ją-mnie też w polarach do boksu denerwuje że wbija się sierść i nie idzie tego oskubać i doprać (wrodzony pedantyzm)- dla mnie lepiej sprawdza się włożenie padokówki z wypełnieniem 100 g czy 200 pod spód.No i jeżeli koń wychodzi na padok/karuzelę to polar się właśnie bardzo obciąga,napina na łopatkach i powoduje dyskomfort,nie wspominając już że jak koń gdzieś się położy to wystający polar nasiąka wodą i ją trzyma
Czyli dwie padokówki na raz?
Ja mam polarem podszytą przegenialną zimówkę Bucasa. Nic nie wyciera, nic nie naciąga wodą - podszyty jest grzbiet i boki dość wysoko. To jedyna derka, w której mój koń faktycznie nie marznie, mimo, że jest cieńsza (300) od drugiej zimówki Horze (400). W tym roku tą Horze także zamierzam podszyć polarem - muszę tylko sprawdzić jak dokładnie jest to zrobione w Bucasie, żeby polar "trzymał się" derki.
Szybkie pytanie. Mierzyłam przed chwilą swoją kobyłę, wyszło jej 125 do rzepa ogona, jednak z tego co przeczytałam lepiej dodać parę centymetrów, bo lepiej za długa niż za krótka. Jednak rozmiarówka następna to 135. Czy nie będzie ona już nieco za duża? Jednak liczę się z faktem, że może mi się koń nieco rozrosnąć. Jak uważacie?
Nie potrzebuje super drogiej derki, wpadły mi w oko te dwie: https://pasi-konik.pl/pl/p/HKM-Derka-polarowa-Colour/8308 , http://konik.com.pl/jacsonderkawkrate , która by była "lepsza"? (Poszukuje najlepiej sklepów gdzie jest jeszcze dzień darmowej wysyłki)
Grettiena, te derki HKM mają zdecydowanie zaniżoną rozmiarówkę i poza zarzuceniem na zad podczas stępowania nie nadają się do niczego. Dorzuć 30zł i kup np. polar z Jarpola 😉
Olson, dzięki wielkie za opinię.
A jak myślicie o tej z Jacsona. Teoretycznie derka mi na gwałt nie potrzebna, bo kobyła stała zeszłą zimę bez niczego i jej się krzywda nie działa, więc raczej tak kupowałabym dla spokoju duszy gdyby jednak mrozy były gigantyczne.
Grettiena, zdajesz sobie sprawę, że polarowa derka służy przede wszystkim osuszaniu konia po treningu? Na padok się nie nadaje wcale, do stajni "beznadzorowo"  średnio. Co więcej derka bez żadnych pasów zostanie na grzbiecie do pierwszego położenia się / tarzania, potem ma spore szanse się rozdwoić, lub roztroić - w zalezności od inwencji twórczej konia 😉
Co do pasów zawsze można dokupić 😉 Ale chyba po Twojej wiadomości zrozumiałam, że nie czuje wielkiej potrzeby derkowania konia, który tego nie potrzebuje. Raczej jak głupia chce na niego chuchać i dmuchać 😀 Więc raczej odpuszczę sobie i nie będę kombinować.
A co do tego, że to derka po treningu zdaję sobie, więc tutaj spokojnie..
Do czego służą kółka przy derce za zadem ?
Do podogonia, lub pasków między nogami. Zależy w którym miejscu...
W equishopie lecą przeceny,kupiłam derkę eskadrona w ciapki za 287 zł zamians ponad 400  😅
To derke można podpiąć między nogami ? Zrozumiałam te kółeczka jako dodatkowa stabilizacja za zadem i związałam tam 😁

Derki używam pierwszy raz w życiu, bo zaszła akurat taka potrzeba ze względu na jednego konia.
Liściu, tak te pasy dodatkowo stabilizują derkę 🙂
Achh rozumiem. Właśnie o to mi chodziło 😀
A ja miałam dołączony sznureczek i związałam do siebie właśnie te dwa kółka widoczne na zdjęciu wyżej 😁
Bo sznureczek też może być do założenia pod ogon 😉
a nie myślał ktoś o "dopełnieniu" wypełnienia w derce watolina ?

mam 220 gr i nie chce kupować dery 300 gr , jak to przeliczyć tej 80 gr watoliny ?
Gniadata, dralon to raczej derka dla... jeźdźca 😉 Cieplutka jak wełniany pled, tylko duuużo lżejsza. Kto owijał się kocem z solidnej wełny ten wie, ile to waży. A dralon nie. Czyli super, żeby okryć konia (i swoje nogi) na zimowym spokojnym spacerze, na stępie przed/po treningu (gdy zimno). Jako taka "lekka pierzynka" ma istotną funkcję - dekoracyjną. Pakowanie dralonu pod spód... 🙁 No i pod spodem się uklepie - czyli straci część własności.
Kup kołderkę/podpinkę.
Jak wypada horze avalanche w klatce?
Kiedyś dawno dawno miałam czarna derke i wydawała sie ogroooomna jak na swój rozmiar. Kon wyglądał jak w sukience i to za dużej...
Teraz czytam, ze rozmiarówka jest względnie normalna. Jak to jest?
Dla drobnej kobylki noszącej normalnie 145 (np. Villa horse leży całkiem dobrze) wybrać 145 czy 135?


Avalanche wpadają normalnie oprócz czarnych - te trzeba brać mniejsze, bo wypadają ogromne.
Mam kilka Horze Avalanche, plandeki, na polarze i teraz czekam na zimówki - według mnie wypadają większe i bardziej obszerne.
Orzeszkowa, bardzo dziękuję! Jacson już u mnie, fajny 🙂 chociaż nieszczególnie piękny 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się