Stajnie w Warszawie i okolicach

Cześć!

Wiecie czy w jak ktos jeździ w Aromerze na tamtejszych koniach to
czy czasem pozwalają na nich startować w jakichś zawodach tamtejszych małych?
Bo się zastanawiam...
emptyline :Ja mam przydowowa stajnie.mam 3 prywatne konie Klacz arabska kuca walijskiego i kuca szetlandzkiego.Chetnie przyjme do siebie kolejnego kucola.mamy 2 stajnie ujezdzalnie padok piaszczysty i full zielonej trawki bo wielkie pastwicho jest.kilka przeszkodek.Padok jest duzy i oswietlony wiec spokojnie mozna na nimi smigac po zmroku. bez przesady z tymi informacjami i cena :/ jeszcze by uszlo to co co zostalo, ale prosze nie przeginac. pw mozna wyslac, ogloszenie w odpowiednim miejscu dac.
ogloszenie
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] ogloszenie w niewlasciwym miejscu
emptyline   Big Milk Straciatella
03 października 2011 21:58
Koniec końców lądujemy w Encanto 🙂 Daleko niby jak cholera, ale z uczelni jadę tam 40 minut, a nie ponad godzinę!  😅 No i strasznie mi się podoba klimat stajni.
A ja po raz kolejny poszukuje jakiegoś miłego miejsca dla kucyka, teraz już w zasadzie na gwałt. Do 500zł z sensownym dojazdem, czyli nie 4 km spacer, albo pks 5 razy dziennie, tak do godziny drogi z Centrum. Utknęliśmy w Szarży, ale długo już nie wytrzymamy coś czuję.
Bardzo, ale to bardzo interesują mnie stajnie przydomowe. Może ktoś cokolwiek kojarzy? Tereny, pastwiska, dobra opieka i oświetlony plac. Tyle. Jestem skłonna pomagać w wybieraniu boksów, sprzątaniu stajni etc.

Z tego co wiem to morzesz pogadać w stajni w Borzęcinie
Pretor, gdzie w Borzęcinie jest stajnia do 500 zł? 
Pretor, gdzie w Borzęcinie jest stajnia do 500 zł? 
Słyszałem że potrzebny jest kuc dla dzieci do oprowadzanek
Witam Was,

poszukuję przydomowej kameralnej stajni w pruszkowskim pod Warszawą. Potrzebuję boksu dla młodej arabki. Zdrowa kobyłka, lecz trochę pobudliwa i potrzebuje czasu by zaufać człowiekowi. (Była źle traktowana przez poprzedniego właściciela.) Pracujemy nad tym i są już jakieś postępy. W stosunku do innych koni do tej pory nie przejawiała agresji. Cena do ustalenia. Proszę o wiadomości 🙂

PS.

Dziękuję za informacje o stajniach: Pa-ta-taj, Szarża, TKKF Ognisko "Podkowa"
Przepraszam, że piszę tutaj, ale w wątku o wetach moje pytanie zostało pominięte. Szukam namiarów na wetów, stacjonujących po zachodniej części Warszawy (Ożarów, Pruszków, Zielonki, Zaborów itd.)  :kwiatek:
Może być na PW, żeby tu nie zaśmiecać
dr Łuczak
Przepraszam, że piszę tutaj, ale w wątku o wetach moje pytanie zostało pominięte. Szukam namiarów na wetów, stacjonujących po zachodniej części Warszawy (Ożarów, Pruszków, Zielonki, Zaborów itd.)  :kwiatek:
Może być na PW, żeby tu nie zaśmiecać
www.zdrowiekonia.pl/kontakt / tu jest większość
Przepraszam, że piszę tutaj, ale w wątku o wetach moje pytanie zostało pominięte. Szukam namiarów na wetów, stacjonujących po zachodniej części Warszawy (Ożarów, Pruszków, Zielonki, Zaborów itd.)  :kwiatek:
Może być na PW, żeby tu nie zaśmiecać


z tamtej strony dr Adamowicz
A ja chciałam się zapytać o stajnie w pobliżu Milanówka, Grodziska Maz. i tych okolic. Chciałabym aby stajnia była w miarę sportowa. Tzn ja nie jeżdżę jakoś super (na poziomie L - skoki), zależy mi na zawodach i atmosferze 🙂

Ostatnio się zastanawiałam nad początkiem nauki jazdy west 😀 znacie jakieś stajnie, gdzie prowadzą takie jazdy dla początkujących (nigdy nie siedziałam w takim siodle :P).
I może jakaś z nauką jazdy w damskim siodle (50cm już skakałam w damskim) 😉

Oczywiście stajnie oddzielnie, tzn wiadomo że nie ma stajni z tym wszystkim na raz. Po prostu podajcie jakie znacie. I proszę, żeby ceny nie były kosmiczne... Do 50zł za jazdę 😉
Apropo cen to chyba ciężko będzie znaleźć treningi w damskim poniżej 50 zł.
Nie wiem jak west.
Ale jazda w stolicy to min 45 zł [w karnecie].

Stajnia westowa jest, ale w Jabłonnej. Western camp się zwała, ale nie byłam, a istniała przynajmniej z rok temu.
emptyline   Big Milk Straciatella
04 października 2011 18:01
pretor, mój kuc za cholerę nie nadaje się do oprowadzanek, bo boi się wszystkiego, buntuje, lubi strzelić zadkiem, więc w życiu żadnego dzieciaka bym na nim nie posadziła. 🙂 Zresztą, jak pisałam, przenosimy się do Encanto. 🙂

Ostatnio się zastanawiałam nad początkiem nauki jazdy west 😀 znacie jakieś stajnie, gdzie prowadzą takie jazdy dla początkujących (nigdy nie siedziałam w takim siodle :P).


Skontaktuj się z Eweliną Zoń - instruktorem jazdy western. Stacjonuje w stajni Golden Horse (Koryta k/ Piaseczna). Uczy doskonale od podstaw. Na własnych, dobrze przygotowanych koniach.
Piękna stajnia  😍

Ciekawe czy dożyje takich stajni na północnej cz. Warszawy. I czy kiedyś będzie mnie stać na nie i swojego konia.

W warszawie ceny są strasznie wygórowane :P  W kaliszu (czasami jezdze w weekendy) mam jazde skokowa za 25 zl... 😀
wiciek, i co z tego wynika, że w Kaliszu za 25?
Z tego wynika, że w warszawie jest kilka dych drożej...  🙄
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
06 października 2011 12:31
W Warszawie niestety wszystko jest droższe, taki "urok" stolicy. I albo ktoś się z tym godzi, albo zawsze może zamieszkać gdzie indziej  😉
Green Grass   Beczkowy Trójkąt Bermudzki
06 października 2011 13:07
A ja raczej wątpię żeby ten sam trener brał w stolicy 80 zł a gdzieś indziej 40 zł. W okolicach Warszawy też można znaleźć  trening skokowy za 25 zł, zależy jakiej jakości jest ten trening. Bo rozstawić przeszkody i mówić bardzo ładnie, tylko dodaj łydkę przed skokiem potrafi za te 25 zł zrobić każdy instruktor.
Green Grass, jak ten trener będzie miał zapłacić za wynajęcie mieszkania w Wawie 2000zł zamiast 700zł w przykładowej Bydgoszczy, oraz za paliwo do swojego samochodu na dojazdy zapłaci miesięcznie 1500zł zamiast 500 (bo dalsze dojazdy i w korkach się stoi wiecznie) to i weźmie zamiast 25zł - 80 😉
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
06 października 2011 18:53
epk, a jak pojedzie, dajmy na to, na konsultacje do Bydgoszczy, to znowu wezmie 25? chyba nie 😉

Te kilka lat temu to nawet pod Wawa nie bylo zle - sporo fajnych pensjonatow kosztowalo w okolicach 500-600zl, potem ceny wystrzelily- srednio 2 podwyzki rocznie i mamy co mamy.
Niemniej zadziwiaja mnie rozbierznosci w cenach miedzy stajniami oferujacymi zblizone/niemal identyczne warunki, w podobnej odleglosci od miasta. Roznice siegaja 100% .
szafirowa, weźmie weźmie - chyba, że ten wyjazd do Bydgoszczy będzie incydentalny.

Jak nie będzie miał chętnych na 80zł a trzeba będzie rachunki zapłacić to weźmie i 25zł. Szczególnie jak dookoła będzie sporo ludzi co trenują za 25zł 😉. Na stałe wysokie ceny to sobie mogą znani i poważani trenerzy pozwolić. Reszta się musi do warunków rynkowych dostosować.

Niestety cena usługi jest taka jaką chce klient zapłacić - chyba, że się monopol na coś ma. Jak się ma niskie koszty utrzymania to się niską cenę za własną pracę jakoś przełknie. Ale jak się ma wysokie koszty to ni dy rydy.
[quote author=wiciek link=topic=46.msg1148580#msg1148580 date=1317742539]

Ostatnio się zastanawiałam nad początkiem nauki jazdy west 😀 znacie jakieś stajnie, gdzie prowadzą takie jazdy dla początkujących (nigdy nie siedziałam w takim siodle :P).


Skontaktuj się z Eweliną Zoń - instruktorem jazdy western. Stacjonuje w stajni Golden Horse (Koryta k/ Piaseczna). Uczy doskonale od podstaw. Na własnych, dobrze przygotowanych koniach.
[/quote]

ja rowniexz polecam Ewelinę 🙂
Czy ta pani Ewelina prowadzi jeszcze jazdy? Ponieważ znalazłam stronę jakiejś stajni w korytach (?) (po wpisaniu w google "Golden horse"😉, jednak wyskakuje pensjonat, usługi też tylko pensjonatowe, i nic więcej. Właściciele też inni... A wiecie coś o stajni pod Jaktorowem, w której instruktorem jest pani Beata?  😎
Green Grass   Beczkowy Trójkąt Bermudzki
07 października 2011 16:54
Fajnie, że jest możliwość.

Muszę jakoś uzbierać, bo ceny też nie małe.

Nie wiem czemu ale mi się wydawało, że west jest łatwiejszy- od razu mówię, prawie nie jeździłam west., ani nie mam dużego dośw. w stylu ang.. Takie moje jakieś podświadome głosy tylko.
Może dlatego, że ujeżdzenie wydaje mi się skomplikowane. 👀
Koniec końców lądujemy w Encanto 🙂 Daleko niby jak cholera, ale z uczelni jadę tam 40 minut, a nie ponad godzinę!  😅 No i strasznie mi się podoba klimat stajni.


o... jednak się coś zwolniło - 2 tygodnie temu było podobno full. Napisz po kilku tygodniach jak Wam tam 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się