M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

amnestria, w sensie to urządzenie wyglądające jak pralka odpada tak???
Ja mam takie urządzenie suszące
http://allegro.pl/elektryczna-suszarka-do-prania-bielizny-100w-fvat-i5075340506.html
Przy bieliźnie i drobnicy mojego dziecka 2 - 3 godz i suche
Przy rzeczach większych całą noc.
Co prawda zajmuje miejsce ale krócej bo nie schnie tydzień.
amnestria, jak coś wymyślisz to daj znać, u mnie tez w jednym pokoju stoi - tyle, że ja tego pokoju nieczęsto używam 😉

Ale ja też do was z prośbą. Potrzebuję porady co do zmywarki. Mój 10-letni Bosch padł i chyba nie chce mi się go naprawiać - głównie dlatego, że boję się, że zaraz znowu coś padnie. Potrzebuje zmywarki najlepiej do zabudowy, 45cm. Zużycie wody A++, czyli maks 9l, na 10kpl.
Co ważne dla mnie - nie musi mieć miliona bajerów, ale ma być nieawaryjna i dobrze domywać. Mój Bosch to był kiedyś totalny wypas, ale 90% funkcji nie używam, więc nie widzę za bardzo sensu. Przy 45 nie używam też funkcji eco czy połowa wsadu - tego nie musi być. Kompletnie nie wiem co obecnie na rynku jest bezawaryjne i godne polecenia. Kwota tak do 1500zł
U nas są dwa pokoje 🤣 Ale fajne i boli mnie serce, że łachy psują cały wystrój 🙁
amnestria, moja stała przez rok ponad w salonie - ale miałam jej dość i wywaliłam. Nie zmienia to faktu, że jeden pokój zamienia mi się w graciarnie - i najchętniej to bym zrobiła suszarkę... za oknem :P
epk, rok temu wybraliśmy Boscha, działa bez zarzutu i jest cichy, ale mamy szerokość 60. Znam boscha co działa od kilku lat prawie codziennie i bezawaryjnie, dlatego skłaniałam się ku tej marce. Rodzice mieli Siemensa i też był ok.
Na OleOle masz fajną wyszukiwarkę produktów.
edit: Znalazłam niemiecki test zmywarek
[url=http://haushaltsgeraetetest.de/geschirrspueler/test-vergleich.html?cat=geschirrspueler/vollintegrierbar/45cm#tab]test 45[/url]
o właśnie, dobra zmywarka 45 - też czekam na opinie
używa ktoś pralki Samsunga? [url=http://www.ceneo.pl/21721753#mh=K8C11RJT23007samsungHh5l9Umzv6Gwx2LPJounuyEkyhOQpTqyspg4S3SrqPLIzMjgbnMPIlVvxLBtH46KWoP08uMwLtQgk2nbK1QEs1zBAfKkjUvh1H4EjvuFHjsjM316W6O6kq6O7Hlsfo9WsaLLjg95TVD_v8y_6DhPvQEsmFzY_MFF_MbN7Mq6qvIKkisFXv5iaTbxatbrReLX0]KLIK[/url]
ogurek, używałam Samsunga u przyjaciółki (nie znam modelu, nowa była). Trudno mi wyrazić opinię o jej podstawowej funkcji, bo miała tak denerwującą melodyjkę po skończeniu prania, której nie umiałam wyłączyć, że od razu mnie do siebie zniechęciła.
Mam w domu pralkę samsunga od ok 5 lat jak na razie bezawaryjna, przeżyła nawet pranie derek i czapraków 🙂
Epk mam kupowanego dwa lata temu Boscha 45tke, funkcje podstawowe bez zbędnych bajerów, kosztowała cos kolo 1300 wtedy. Polecam, śmiga bez zarzutu. Do tej kwoty na pewno coś wybierzesz.
ash   Sukces jest koloru blond....
05 stycznia 2016 17:22
epk, ja mam 60cm Beko. To podobno jedna fabryka z Samsungiem.
Jestem bardzo zadowolona, używam 4-5x w tygodniu.
Mamy tu kogoś, kto mając rzut mieszkania potrafiłby fajnie rozplanować pomieszczenia?
o właśnie, dobra zmywarka 45 - też czekam na opinie
używa ktoś pralki Samsunga? [url=http://www.ceneo.pl/21721753#mh=K8C11RJT23007samsungHh5l9Umzv6Gwx2LPJounuyEkyhOQpTqyspg4S3SrqPLIzMjgbnMPIlVvxLBtH46KWoP08uMwLtQgk2nbK1QEs1zBAfKkjUvh1H4EjvuFHjsjM316W6O6kq6O7Hlsfo9WsaLLjg95TVD_v8y_6DhPvQEsmFzY_MFF_MbN7Mq6qvIKkisFXv5iaTbxatbrReLX0]KLIK[/url]


używam dokładnie tej od kilku miesięcy. pierze 😉
yegua, wiem o której melodyjce mówisz.. brr, na szczęscie da się wyłączyć.
ekhem, bardzo cenna uwaga odnośnie wyłączania melodyjki, dziekuje  :kwiatek:
Dobra, to Wam pokażę, bo kredyt powinien "się dostać"  😉

6p, 54,28m2.

wistra, to całkowity  🚫 ale tym linkiem przeniosłać mnie na forum, w którego pierwszych chwilach życia czynnie uczestniczyłam. Booosz, kiedy to było  🙄, aż mi się łezka zakręciła - ciekawe czy uczestnicy z jego początków jeszcze tam są  😜

A bardziej w temacie - niegłupie mieszkanie, można fajnie pokombinować - pytanie czy możesz jeszcze niektóre ścianki usunąć lub zmienić? Dla ilu osób ma być to mieszkanie?
No właśnie mogę kombinować ze ściankami i  nie mam pomysłu! 😀
Dla 2 osób i co najmniej 5 kotów  😁

Ja w ogóle nie mam wyobraźni, nie będę planować tam aranżacji, bo nie umiem. Będę musiała to komuś zlecić, eh.
I muszę jeszcze tam wcisnąć dużo półek na puchary  😁
wistra, gratulacje!
Też zupełnie nie mam głowy do aranżacji.
Z drugiej strony rozwalają mnie rysunki na projektach, np. wg Twojego myjąc zęby musiałabyś się wcisnąć w dość niewielką przestrzeń przy wc. Podobno takie zabiegi są dość powszechne.
wistra, trudno cokolwiek kombinować jeśli Ty nie podasz jakichkolwiek wytycznych.
Typu:
- nie lubię aneksów kuchennych / nie chcę zamkniętej kuchni
- chcemy mieć sypialnię i pokój dla dziecka / nie planujemy dzieci
- chcę mieć wannę / chcę mieć prysznic
- potrzebuję kącika do pracy
- lubię oglądać filmy, zależy mi na kąciku audio-video
- lubię gości, chcę mieć spory stół
itp, itd
Jakieś punkty odniesienia, które są dla Ciebie istotne.
Pomocy kochani Revoltowicze ....Biorę się za kibelek.
Nie dość, że stary klop ma lekkie pęknięcie to jeszcze mi chłop rezerwuar własnie "zreperował".
W efekcie ...z wiaderkiem latamy.
Chcę zrobić podwieszany kibelek na stelażu. Obudować karton-gipsem.
Zmieniam też podłogę.

Jakieś uwagi, miny na które mogę się nadziać, sugestie, polecane bezawaryjne zestawy ?
Chętnie poczytam.

Widziałam taki i podoba mi się sam kibelek - bez zakamarków i innych zbieraczy syfu
https://strefalazienek.pl/stelaze-podtynkowe/6410-roca-gap-stelaz-podtynkowy-duplo-miska-wc-podwieszana-gap-clean-rim-a89009000r.html
Ascaia, dzięki!
No to tak, łazienka jest mała faktycznie i chciałabym jakoś przesunąć ściany, żeby była choć ciut większa. Pralka może być w kuchni, bo nie będziemy mieć zmywarki.
Chcemy wannę.
Chciałabym mieć sypialnię tu, gdzie balkon, ale cholera, tam się mieści tylko łóżko i 2 szafki nocne (albo i nie)'.
Kuchnia jest idealna i dokładnie taką chcę mieć.
Nie planujemy dzieci, stół nie musi być duży, bo gości miewamy rzadko i mało.
Z pewnością gdzieś musimy wcisnąć w biurka z komputerami.
Ten pokój pośrodku pomiędzy sypialnią a kuchnią chciałam przeznaczyc na garderobę, pomieszczenie przechowujące, bo mam dużo pierdół, kocich rzeczy itp


Ale ja też do was z prośbą. Potrzebuję porady co do zmywarki. Mój 10-letni Bosch padł i chyba nie chce mi się go naprawiać - głównie dlatego, że boję się, że zaraz znowu coś padnie. Potrzebuje zmywarki najlepiej do zabudowy, 45cm. Zużycie wody A++, czyli maks 9l, na 10kpl.
Co ważne dla mnie - nie musi mieć miliona bajerów, ale ma być nieawaryjna i dobrze domywać. Mój Bosch to był kiedyś totalny wypas, ale 90% funkcji nie używam, więc nie widzę za bardzo sensu. Przy 45 nie używam też funkcji eco czy połowa wsadu - tego nie musi być. Kompletnie nie wiem co obecnie na rynku jest bezawaryjne i godne polecenia. Kwota tak do 1500zł


Ostatnio miałam dylemat i wybrałam Hotpoint bardzo cicha, super oszczędna i wszystko domywa.  Kuchenkę tej firmy też ma i też chwale . Nie mogę określić żywotności  bo mam od niedawna . 
Ściągnęłam sobie dzisiaj SketchUp żeby sobie podłubać jakiś dekor do nowego mieszkania powymyślać.
Jakie to cholerstwo nudne, doszłam do etapu ścian, ale już okien nie dalam rady zrobić dzisiaj. To naprawde trzeba kochać żeby to wszystko wymierzać, dłubać. Ogólnie łatwy program, jak ktos bardziej cierpliwy ode mnie 🙂 , ale ja sie chyba poddaje.
Mam jakieś zero pomysłu, co prawda jeszcze z co najmniej 4 miesięcy do odbioru, a ja jeszcze w lesie zupełnie.
wistra,bez sensu ta łazienka, a słabo się daje powiększyć przez to że pokój ma tam wejście, ale na stówę szła bym w większą. optymalnie byłoby zachować trzy pokoje, ale mnie nie starcza wyobraźni. Chyba żeby w pokoju przy łazience z balkonem była sypialnia, a w tym przy kuchni gabinet, pokoje w amfiladzie.
Czemu nie chcecie zmywarki?
To jest jedyny rozkład dostępny z metrażem takim w tym bloku?
wistra, a masz z wymiarami ten projekt, bo to się można czasem zdziwić 😉. Ja bym szła w połączenie tych małych pokoi i zrobienie tam sypialni z szafami dużymi i kącikiem z biurkiem.
ovca   Per aspera donikąd
06 stycznia 2016 10:29
Arimona jak Cię nudzi SketchUp to na stronie Ikei jest w miarę przyjazny program do zabawy w projektowanie, jedyny jego minus to że można wstawiać tylko meble Ikei 🙂
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
06 stycznia 2016 10:29
wistra, srodkowa sypialnie bym jeszcze ciut 'odchudzila' i zrobila z niej tylko garderobe z miejsem do przechowywania wszystkich szpargalow(lub opcjonalnie 'koci pokoj'- poleczki do wspinania, drapaki, legowiska, trofea. Na funkcjonalny pokoj to i tak jest malutka klitka, a wtedy sypialnia wlasciwa moglaby sie powiekszyc. Do garderoby moze byc wejscie przez sypialnie, a lazienka moze wejsc wtedy 'glebiej'. Problemem tego rozkladu jest przedpokoj ktory zjada ogromnie duzo przestrzeni, tam trzebaby umiescic szafe(y) takie  duze garderobiane (ikea?) zeby miec miejsce na wszystko, wtedy w sypialni wystarczy Ci komoda na bielizne i wejdzie stolik z komputerami/jakis regalik.

Jesli macie mozliwosc przemyslenia jeszcze raz i ponownego wyboru, to powiem Ci, ze w tym metrazu mozna miec naprawde w pelni funkcjonalne M3 (ja mam 1m2 wiecej i mam dwa spore pokoje, salon z aneksem, wystarczajaca lazienke i jeszcze garderobe w przedpokoju + wrazenie duzej przestrzeni zostaje, a nie zagracenia)
Dlatego ja jestem ciekawa realnych wymiarów, bo myślę, że z tym przedpokojem da się zakombinować. Zresztą wg mnie da się także salon nieco optycznie powiększyć.
Wg. mnie przy przestrzeni 58 m2 szkoda zjadać pokój na tylko 2. Ja miałam 4 na podobnej przestrzeni i naprawdę wszystkie się przydały... i ułatwiły sprzedaż mieszkania w przyszłości. Ale to było w starym bloku i małych możliwościach kombinowania ze ścianami. Tutaj da radę sporo zmienić - problemem faktycznie jest przedpokój który z od wschodu trzeba skrócić, powiększając wówczas łazienkę. Doprawdy nawet na 2 osoby 2 pokoje to nie jest dużo - inaczej z salonu robi się graciarnia sypialnia... wszystko. Mieszkanie w planie prostokąta może być trudne do aranżacji - za to ma dwa balkony, dobre ustawienie- słoneczne. Powiem, że jak patrzyliśmy na dostępne nowe budownictwo w tym metrażu, to rozkłady też nie zachwycały. Nieraz okna tylko po jednej stronie, salon z aneksem kuchennym (ja osobiście tego bardzo nie lubię), długie przedpokoje czy.. no właśnie 2 pokoje w takiej przestrzeni  🤔
Mam wymiary, wrzuce je z kompa 🙂
Najsensowniejszy na ten moment jest dla nas pomysl z wejsciem do garderoby z sypialni.
Tak czy siak ciesze sie z niego strasznie  😍
szczerze chyba nic bym nie zmieniala 🙂

czym uszczelnic okna? Ktos je kiepsko zamontowal i wieje na granicach okno-sciana...  🙄
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się