M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

exploited mogła byś napisac coś wiecej o budowie takiego domu? Ekipe wynajmowaliście rozumiem?
wistra powiększenie sypialni i łazienki rozumiem, nie rozumiem zamknięcia kuchni i zrobienia z niej 'pokoju'?
exploited domek wypas  💘
Szukam firmy,która ma w ofercie żyrandole,ale troszkę tańsze...
http://www.lampy-doniec.pl/zyrandole-empire/krysztalowe.htm
Niestety taki,który nam się podoba kosztuje 7 tys a potrzebujemy w projekcie 8 a może uda się zmniejszyć na 6.
Poszukaj po sklepach ze starymi meblami/przywiezionymi z Niemiec i Holandii. One tam zalegają w dużych ilościach, dość tanio, w dobrym stanie, A jak brakuje koralików to można dokupić w Empiku lub innych sklepach z materiałami do robienia biżuterii/szycia. Chyba że mają być prawdziwe kryształy, to wtedy taniej nie będzie. Kiedyś w Wyszkowie koło Warszawy w tej cenie to były prawdziwe z lat 20-tych XX wieku  😎 do kupienia.

edit: Widziałam też podobne w hurtowni dewocjonaliów. Na pewno taniej, trochę brzydsze odlewy mosiężne.
Dekster, ja osobiście znam tą firmę, są z Wrocławia, to produkcja "domowa" - w sensie nie produkcja masowa 😉
http://crystal-light.pl/
U nich można zamówić wszystko i podejrzewam, że dasz radę się dogadać cenowo przy większym zamówieniu.
Do domu weselnego,wiec już pasują prawdziwe kryształy.Niestety też nie znalazłam nikogo,kto by zrobił taniej.
Do ogólnej koncepcji wystroju nic innego z oświetlenia nie pasuje.Na pewno kosztem mniejszych żyrandoli będzie więcej kinkietów.
Zaczynają właśnie robić elektrykę i trzeba myśleć powoli o wszystkim.Modne teraz podświetlanie z podsufitki tylko za parę lat pewnie znowu się moda zmieni i nie wiadomo,robić czy założyć jednak zwykłe kinkiety zewnętrzne ?
epk dzięki,właśnie kogoś takiego szukam,kto zrobi to w miarę solidnie i nie za kosmiczne pieniądze.Szukałam takiego kogucika wskazującego kierunki świata na wierzchołek wieży.Musiał być z mosiądzu.Gotowe na necie od 1-2 tys.Pan od ogrodzeń zrobił takiego za 600 zł.
Kusi mnie okropniaście sypialnia w granacie, ciemnym niebieskim - coś tam w tych klimatach.
Pomieszczenie jest małe - 9-9,5 metra. Ma duże, niedzielone okno i jak słońce po południu przechodzi na tę stronę budynku, to jest tu bardzo jasno (latem wręcz nie do zniesienia, bo słońce trzaska jak na patelni 😉 ).
Planowałabym do tych ciemnych ścian białe meble.

Ale... troszeńkę się cykam przed takim malowaniem, bo jak wspominałam - mimo wszystko to nadal małe pomieszczenie. Przejrzałam wszelkie możliwe aranżacje sypialni w takiej kolorystyce, jakie znalazłam w necie, ale wszystkie pomieszczenia duże.
Jak to widzicie? Jakieś rady? Podpowiedzi? ZDJĘCIA? :P
Dworcika, jedna ściana ciemna, a trzy białe? myślę, że jak w małym pomieszczeniu zrobisz ciemne ściany to może to być... katastrofa 😉
Arimona wynajmujemy mieszkanie 38m, mamy mikro sypialnie, za sciana salon, my + niemowlak 4mce. Drzwi do salonu bylyby zbawienne jak ktos (szczegolnie tez z dzieciem) nas odwiedza, chcialoby sie swobodniej rozmawiac itd. Do tego moj maz czesto siedzi do pozna i gra/gada z kims i jest to dla mnie i dziecka dyskomfort.
Mieszkanie w takim ukladzie jest ok podejrzewam do max 3latka, potem sobie nie wyobrazam. Tyle, ze ja wynajmuje wiec zmienic mi latwo. Jesli mialabym kupic to zdecydowanie wolalabym sie maksymalnie zadluzyc ale miec komfortowe m dla 2+2 od razu, niz potem kombinowac ze zmiana na wieksze.

exploited nie widze zdjecia  🙁

Dworcika mialam pokoj 9/10 m caly granatowy lacznie z sufitem, nie bylo zle ale teraz wolalabym 1sciane tylko granatowa.
Przy dużym, odsłoniętym oknie… ryzykowałabym 🙂 Mam granatowy salon i uwielbiam jego przytulność. Co prawda jest duży ale stoją w nim ciemne drewniane meble, podłoga iroco, meble tapicerowane też są granatowe. Aktualnie, ze względu na niedogrzaną sypialnię, śpię w salonie i budzenie się tu to czysta przyjemność.
Malowaliśmy farbami Flugger. Odcień podobny do tego.
Scottie   Cicha obserwatorka
09 stycznia 2016 12:24
Dworcika, jeśli to prawdziwa sypialnia i tylko w niej śpicie, to dawaj ten kolor! 🙂 Ja mam w obecnej sypialni (nie wiem, ile dokładnie ma, obstawiam coś około 11-12m2, po wstawieniu łóżka 160x200, szafy i jednego stolika nocnego na więcej nie ma miejsca i chodzi się w zasadzie przy ścianach) mam ściany w bardzo ciemnym fiolecie, wpadającym w brąz. Do tego białe meble i ciemne, fioletowe rolety. Sufit jest biały, podłoga drewniana, jasny brąz. Pokój wychodzi na północny-wschód.

I powiem Ci, że spanie w takiej sypialni to czysta przyjemność! Przez to, że w pokoju po zaciągnięciu rolet jest bardzo ciemno, śpi się w nim rewelacyjnie- dopiero teraz czuję, że śpiąc naprawdę wypoczywam. Dla mnie to bardzo duży plus, bo pracuję na zmiany i po nocy w pracy nie muszę w ogóle zakładać opaski na oczy, żeby się dobrze wyspać.
nerechta,
No rozumiem w sumie, może przeszkadzać,
Co do większego mieszkania to wiesz, to na razie daleko mi do dzieci jeszcze. Planów brak, ślubu też więc nie ma co szaleć na zapas z zadłużaniem sie na pól zycia, na większe na razie mnie nie stać. 
Hiacynta, nie, nie, kuchni raczej nie będziemy zamykać, zapomniałam w planie wstawić przejścia  😁
Siedzimy i dumamy, okazało się, że brakuje nam wymiarów - odległości okien od ścian, wymiary kaloryferów. Czekam na odpowiedź od babki zajmującej się tym.

Irytuje mnie ta wnęka w kuchni, ciężko mi dobrać tam pasujące meble.
Wiem, wiem, że środkowy pokój wygląda kiepsko, ale ja naprawdę potrzebuję mieć oddzielną garderobę z szafami.



Może przenieść łazienkę do tego pokoju? Na garderobę potrzeba mniej miejsca niż łazienkę, na korytarzu masz przewidziane miejsce na szafy - jeśli robisz garderobę może zwęzić korytarz, po cholerę marnować miejsce, ale tego bez wymiarów się nie ogarnie.
Takie sobie luźne przemyślenia
W bloku to raczej się tak chop siup łazienki nie przesunie - piony kanalizacyjne. Pod tym względem, podejrzewam, że nie ma dużego pola manewru.
Są piony z kuchni
wistra, z tych dwóch projektów zdecydowanie 2, w 1 ten pseudokorytarzyk jest zupełnie zmarnowany, w drugim zajmują go drzwi i przestrzeń do ich otwierania.

Teraz dopiero zobaczyłam drzwi pomiędzy. Bez sensu są w tym miejscu bo zachodzą na okno.
Myśleliście o takiej wersji z drzwiami przesuwanymi pomiędzy pokojem-garderobą a sypialnią?
Jeśli nie łazienka, to przyłącze dla pralki

edit
Jak się zwęzi korytarz to nic większego do mieszkania się nie wniesie 🙁
Dzięki za wszystkie rady 🙂

yegua, mogą byc przesuwane drzwi ale muszą być koło okna, bo na środku, pomiędzy drzwiami ma być telewizor 🙂
Możemy z nich generalnie całkiem zrezygnować, nie ma ciśnienia
wistra, jeśli w małym pokoju obok sypialni chcesz zrobić garderobę to ja bym poważnie przemyślała wstawienie tam pralki i suszarki lub wydzielenie dla pralki wnęki niedaleko pionu kuchennego.
Dworcika Ponad 4 lata mieliśmy ciemno granatową sypialnię z dużym oknem i drzwiami balkonowymi. Na podłodze była szara wykładzina, a meble były jasne-sosnowe. Było mega przytulnie, nastrojowo i spanie w niej było czystą przyjemnością. Tęsknię za nią.
abre, świetny kolor! Chodzi mi coś podobnego po głowie 🙂
Scottie, to tylko i wyłącznie sypialnia, dlatego właśnie kolor kusi - wydaje mi się, że dobrze będzie się spało (podpatrzyłam patent kiedyś u kolegi, doskonale mi się tam spało).
Dziewczyny, możecie mi pokazać te Wasze ciemne wnętrza? Może być na PW oczywiście 🙂
Teraz doczytała, nada, jeśli masz jakieś zdjęcia tego wystroju, to chętnie rzucę okiem.
U nas jest jasna podłoga, sufit zostałby biały.

ogurek, o ile umywalka i wanna/prysznic to nie tak wielki problem, bo pewnie a się kombinować z kuchnią, to już odpływ z wc byłby... kłopotliwy. Przeciągnąć na taką odległość nie da rady, a w kuchni chyba nic podobnego nie ma.
wistra, jeśli w małym pokoju obok sypialni chcesz zrobić garderobę to ja bym poważnie przemyślała wstawienie tam pralki i suszarki lub wydzielenie dla pralki wnęki niedaleko pionu kuchennego.



Jest to świetny pomysł, choć ona mieści się dobrze w łazience teraz.
Podeślę do obsługi, ciekawe na ile nam wycenią taką zmianę  😁
Dworcika, gdyby wistra to rozważała wystarczy spytać instalatora
a z pralką byłem pierwszy 😉, będziemy to rozwiązanie testować od ... no właśnie obsuwa jak zwykle 🙁
ogurek, no fakt. Jeśli budynek jeszcze nie stoi, to pewnie coś można myśleć (chociaż nie wiem na ile możliwa jest aż taka zmiana w kwestii pionów w dużym budynku). My kupowaliśmy mieszkanie już oddane, nie było wielkiego pola do manewru w kwestii wc.
Nie chodziło mi o przerabianie pionów, tylko o informację czy można do tego pionu wpiąć ubikacje
Od poniedziałku mieli wchodzić z posadzką a tu jeszcze łazienka nie gotowa, atmosfera się zagęszcza  🥂
Mój jest ten kawalek podłogi.........
I kuchni w trakcie przymiarki
Pewnie wistra tego i tak nie zrobi, ale ja bym w życiu nie zrobiła łazienki koło kuchni jeśli to nie jest absolutnie konieczne. Teraz mam wc koło kuchni i jest to dla mnie najgorsze z możliwych rozwiązań. Dosadnie ujmując - ktoś sobie robi jedzenie a druga osoba ma problemy z żołądkiem i idzie sobie popuszczać bąki w toalecie. Obrzydliwe, nie?
magda a jak niezręcznie  🙄 łazienka obok kuchni to najgorsza mozliwa rzecz. unikajcie tego, bo na prawdę jest to uciążliwe  😵
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się