Biotyna

caroline   siwek złotogrzywek :)
14 stycznia 2009 19:00
kopyto zaczęło za szybko rosnąć a jak pisałam nie było mocniejsze.
ale wzmocnione moglo byc dopiero to co uroslo podczas suplementacji - czyli tam wysoko pod koronka
a to co scinalas na dole kopyta, to bylo stare juz "urosniete" i dawanie zadnych witamin nie moglo miec wplywu na jakosc tego rogu...
asior   -nothing but eventing-
14 stycznia 2009 19:10
Caroline - probowalam to wlasnie przekazac w moich postach  😁
Asior w takim razie nie zrozumiałam tego co chciałaś przekazać 😉
Caroline nie twierdzę, że nie. W tym wypadku nie mam żadnych 'wymówek'. Zmieniłam preparat, bo zmieniłam 😉 Wiem też jak zachowywały się kopyta konia koleżanki po stosowaniu tego suplementu o wiele wiele dłużej niż ja, czyli tak jak pisałam, rosło szybciej ale bez zmian jeśli chodzi o jakość kopyta.
asior   -nothing but eventing-
14 stycznia 2009 19:30
Slyszalam kiedys, ze producenci Orlinga twierdza, ze nie da sie zrobic dobrej biotyny w plynie. W proszku, w granulacie, OK, ale podobno ta w plynie nie wchlania sie dobrze. Ciekawe.
Ada   harder. better. faster. stronger.
14 stycznia 2009 20:14
asior, to bardzo ciekawe co mówisz bo ja słyszałam że suplementy z płynie lepiej się przyswajają niż te w proszku. Oczywiście nie wszystkie, z tego co pamiętam wtedy akurat była mowa o elektrolitach.
Jest preparat w płynie firmy farmaceutycznej Derbymed  Keraquin ale nośnikiem nie jest woda a kwasy tłuszczowe.
Farmaceuci mówią, że znacznie zwiększają przyswajalność biotyny.
W sumie podawałam i tę w proszku i w płynie.
Proszek zawsze dodaję do wilgotnej paszy - inaczej zawsze wydaje mi się, że koniuch wydmuchuje nochalem zawartość jedzonka
moja klacz ma kiepskawe kopyta, a na wiosnę chciałam ją wziąć do troszkę cieższej pracy, więc pomyślałam o wzmocnieniu obuwia  😉
w związku z tym pytanie, czy stosował ktoś może biotynę eggersmanna ? czy nie warto nią sobie zawracać głowy ?

http://pasi-konik.pl/pl,product,219820,eggersmann,biotin,plus,1,kg.html

ewentualnie czy mógłby ktoś mi coś polecić, najlepiej w granulacie, w ostateczności płynie ?
Ada   harder. better. faster. stronger.
16 stycznia 2009 20:55
armara, w granulacie z czystym sumieniem mogę polecić Hoof Formułę.
A w płynie biotyne FORANU, efekty były widoczne bardzo szybko, super produkt !!!
Pytanie z innej beczki - jaka biotyna w płynie najmniej śmierdzi lub ładnie pachnie.

Kupiłam swojemu chwaloną NAF pro feet - koszmarnie śmierdzi - jak by ktos wymieszal benzyne z karotką. Koń sie brzydzi, i ja mu się nie dziwie, teź bym nie jadła.
Jakie jest dzienne zapotrzebowanie konia na biotynę? Ma ktoś może gdzieś w super-książce?
biotyna którą podaje (w proszku) nie śmierdzi
klacz je z chęcią - zwykle przy nowym suplemencie wybrzydza ale te biotynę pałaszuje
z tego co słyszałam - biotyny raczej nie da się przedawkować bo organizm pobiera tylko tyle ile mu potrzeba
jednak biotyna raczej nie występuje "pojedynczo" wiec trzeba uważać na dodatki
dzienne zapotrzebowanie dla dorosłego konia 40000 µg - nie więcej
http://www.decathlon.com.pl/PL/biotyna-200-19769822/

a czy ktos stosowal ten wynazalek co o tym myslicie?


to jest słabsza wersja Fouganzowej Biotyny, lepsza to Biotyna 2000 albo Puriny Biotyna Plus
a jak w końcu z tym leovetem? Efka pytała stronę wcześniej, ale nikt nie odpowiedział.
http://www.forans.com/products.asp?Action=Detail&ProductID=78&Type=3
i niech mnie ktoś teraz oświeci skad do cholery na stronie np
http://animalia.pl/produkt,10409,563,Foran_Hoof_Aid.html
wzięły się te "inne" dodatki
i od kiedy to d-pantotenian wapna istnieje (przepraszam napisano pantoteniat )
Ada   harder. better. faster. stronger.
20 lutego 2009 12:16
777, Myślę że po protu Animalia ma błędne dane.
Ostatnio kupowałam dla koleżanki ze sklepu int. preparat na kopyta i była już zdecydowana na zakup, tylko jeszcze wysłałam zapytanie do sprzedającego czy jest w formie proszku czy granulek. Sprzedający powiedział że nie wie i musi zapytać dystrybutora, po czym okazało się że (podczas gdy dowiadywała się owa Pani o forme preparatu) na stronie sklepu są błędy co do składu preparatu i wartości procentowych.
Także stawiam po prostu że to błędy.
http://animalia.pl/produkt,14823,563,Officinalis_Biotin_5000.html
ktoś używał tej biotyny
co to za firma - jakie opinie o niej znacie
produkt nie wiem dla czego jakoś wizualnie nie zachęca ale skład i owszem
.
wiesz Tomku ja to samo zauwazyłam
i uwazam ze 99,9 % suplementów "na kopyta " jest do .....
nie rozumiem jak mozna sprzedawac biotyne z cala masa "dodatków" oprócz wit C która przecież warunkuje prawidłowe wchłanianie biotyny !

teraz podaje biotyne z orlinga jednakze nie rozumiem po cholere tam wpakowali np wit A która jest w kazdym preparacie witaminowym
wiec jesli podaje witaminy i chce podawac dodatkowo biotyne musze zrezygnowac z dalszego podawania biotyny z orlinga bo groziło by to przedawkowaniem owej wit A
777, taki sens, że nie każdy w trakcie podawania preparatów kopytowych daje jednocześnie preparaty witaminowe - te ogólne lub inne wspomagacze
zaś cały pic z biotyną - czy innymi substancjami - polega na tym, że prócz kluczowego składnika w skad preparatu wchodzą inne witaminy czy pierwiastki ułatwiające a czasem wręcz umożliwiają jakiekolwiek wykorzystanie tego kluczowego składnika i optymalne przyswojenie przez organizm zwierzęcia
już nawet omijając kwestie tego, że witamina A ma wpływ na skórę i jej wytwory i nie bez powodu jest zawierana w preparatach o takim przeznaczeniu

no i zastanawiam się czy jest sens jednocześnie pakować w konia n różnych suplementów + jakiś koncentrat witaminowo-mineralny? To już lepiej bardzo ogólne witaminy pokrywające powiedzmy 20% dziennego zapotrzebowania lub zrezygnować na ten czas z dodatkowych preparatów ogólnych - tym bardziej jesli kupije się i zadaje wzbogacane witaminami pasze
asior   -nothing but eventing-
25 lutego 2009 11:21
777 - dlatego trzeba dobrac suplementy odpowiednio dla kazdego konia  😉 A po biotynie Orlinga kopyta rzeczywiscie rosly mocne i elastyczne.
co dla moich koni ma sens to ja dobrze wiem (przynajmniej tak mi sie wydaje)
mlodzież rosnie i zima potrzebuje witamin i minerałów
pasze dostaje ale nie pełną dawkę
a biotny wciąz za mało
a to ze do prawidłowego przyswajania sa potrzebne inne dodatki to ja tez dobrze wiem 🙁 i cały czas własnie o tym pisze
w sumie to problem sie pojawia przy ustalaniu "jadłospisu" dla młodych koni
ja wszystko dokładnie licze od dawien dawna co do mikrograma 😉 takze bez obaw
ech
asior i chyba własnie pozostane przy orlingu bo jeszcze nigdy na zadnym ich suplememencie sie nie zawiodłam a reszte ogranicze do minimum

z tym ze jeśli zechce okresowo dodac troche wapnia to znowu mam problem .......

kurcze czy nikt nie moze wymyslic jakiegoś kalkulatora
.
a mozna jakiś schemat którym to liczyłeś? co w wypadku jeśli nie wszystko ma wage 1kg?
A ktoś ma doświadczenie z biotyna Egersmanna? Jakie były rezultaty?
Dla mnie wyliczenia ile jest biotyny w tych preparatach nie jest do końca słuszne ponieważ sama biotyna wiele nie zdziała.
Liczy sie tez co jest w suplemencie co pomoże ją przyswoić i polepszy efekt.
Tak uważam.

Ja wypróbowałam tyle biotyn różnych ze zwątpiłam bo sierść była ładna ale kopyta nadal takie same aż kupiłam Fortissimo z Marstalla   i to zadziałało na kopyta.
Czysta biotyna choćby jej było 100 % biotyny w biotynie  😀iabeł: i kosztowała 10 zł to wyrzucenie pieniędzy w błoto.
Bez dodatków, które sprawią, że jest przyswajana przez organizm sama biotyna jest niewiele warta.
ciska, szemrana dokładnie, dlatego też jak już napisałam w odpowiedzi na oburzenie 777 obecnością przykładowej wit. A, udział pewnych witamin w preparatach "biotynowych" jest jak najbardziej na miejscu i uzasadniony i cały pic polega na wyważeniu stosunku biotyny (jakby nie patrzeć jest to także witamina) do innych składników a nie sam udział konkretnej biotyny
asior   -nothing but eventing-
27 lutego 2009 22:54
Tomek_J - nie oplaca sie kupowanie Gelapony Biotin H? Calkowicie sie nie zgadzam. Sprowadzalam te wit. z Czech, wyszla mi kuracja 80zl/mies i za ta niewygorowana cene kobyla miala swietne kopyta, bez zadnych pekniec i byly elastyczne. Moim zdaniem, oplaca sie  😉
zadne oburzenie
od dawien dawna pisze własnie o tych dodatkach które sa niezbedne w przyswajaniu biotyny
z tym ze wit a nie wpływa na przyswajanie samej biotyny (bo o to mi chodziło) ale jest bardzo wazna poniewaz wpływa na stan okrywy zewnętrznej konia tj. jej brak moze spowodowac nadmierną suchość kopyt, utratę ich szklistości i powstawanie pęknięć , itp itd
ja podaje inne suplementy wiec szukam czegos co nie bedzie zawierało tej własnie wit .....bo ja juz mam w paszy w suplementach
a na orlingu jeszcze sie nigdy nie zawiodłam
jak dla mnie jest to najlepszy producent suplementów dla koni
testowałam jeszcze z FM  italia Lisimix (oczywiście nie na kopyta) i rówież mogę smiało polecic
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się