Biotyna

no i się zrozumiałyśmy 😉

btw z orlinga też byłam zadowolona mimo iż nie dawałam suplementów stricte na kopyta
.
no niestety suplementy z orling a sa dosc drogie ale warte swej ceny
testowałam witaminy oraz gelapony baby
k_cian
w sumie to mam problem z tymi suplementami bo moja młodzież (2 lata za miesiąc skończy) jest po "przejsciach " wiec potrzebuje i biotyny i wapnia i całej reszty
........i juz sama nie mam pojecia co podawac w jakich dawkach a moj poziom irytacji wciąz rosnie ...
777 to może warto pomyśleć o sprowadzaniu tych suplementów z czech? tak jak robi to asior, bo wychodzi to znacznie bardziej opłacalnie
a jeśli by jeszcze kilka osób się złożyło.. wiesz sama o ile taniej potrafi to wyjść 😉
z pewnością uzbierało by sie sporo osób
asior   -nothing but eventing-
28 lutego 2009 15:45
Dziewczyny, tam sa duuuzo tansze te suplementy, a za wysylke placilam 50zl na 4 wiadra witamin i jedno opakowanie (albo dwa - juz nie pamietam) wit. w plynie. Wszystko wazylo ok. 7-8kg. Jedynym problemem bylo to, ze nie mialam wtedy PayPala i musialam im kase wplacac w banku (a pozniej jeszcze dodatkowa oplata za przelewy miedzynarodowe), a teraz brat ma PayPala i nie byloby problemu. Ja bym chetnie cos od nich zamowila, moze sie zgadamy?
no to sie zgadajmy bo ja cały czas cos kupuje
tylko musze pomyslec co i sie zastanawiam czy długo by trzeba było czekac na te przesyłkę
no i jaka różnica w cenach
na pewno chce biotyne te w wiekszym opakowaniu a co do reszty to musze policzyc ... co i jak

http://www.orling.pl/orling_formula.html
jakiś czas temu skarmiłam biotynę Hoevelera i Happy Hoof i kopyto, które teraz rośnie na tyłach ma widoczną "falę". To które narasta jest grubsze o parę milimetrów.
Z całą pewnością koń nie kulał w międzyczasie.
To po biotynie czy mam się martwić?  🤔wirek:
asior   -nothing but eventing-
05 czerwca 2009 20:28
To moglo wyjsc takze przy zmianie paszy, przy chorobie konia (nawet bez oznak zewnetrznych). Moja kobyla tak czesto ma jesienia, gdy zarasta futrem i ogolnie troche gorzej sie czuje.
i coś z tym robisz?
badania miał zaplanowane na koniec czerwca- może przyśpieszyć?
asior   -nothing but eventing-
05 czerwca 2009 20:40
Daje jej po prostu teraz kazdej jesieni Secrete Pro Equistro i problemu nie ma, albo jest bardzo maly. Dla pewnosci zawsze mozna zrobic badania szybciej. Biotyna podobno obciaza watrobe, moze tak zareagowal na ktorys z suplementow? Ja podaje z odstepem 2 tygodniowym albo miesiecznym. Efekty takie same a sumienie czystsze  😉
to w przyszłym tygodniu szalejemy i robimy wszystko- zęby, bo przyszedł czas i badania.
W kwestii odstępów też mamy sumienie czyste. Podawałam mu w odstępach dwumiesięcznych.Musli mu się zmieniało, więc może o to chodzi.
Dziękuję za odpowiedź  :kwiatek:
http://www.audevard.com/uk/index2.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=92&parent=92
Ktos zna, widzial, stosowal??
Ja wlasnie mam to "cudo", od dwoch tygodni, i probuje znalezc na ten temat jakiekolwiec info, ale w polskim necie pusto...
Produkt zostal polecony przez dr. Kmiecika...
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
29 lipca 2009 16:34
Ja już od roku chyba stosuję biotynę Sukcesu, ale pomału przestaje mi wystarczać. Fakt, wiaderko starcza na jakieś 2-3 miesiące dla 2 koni.
Szukam jakiejś lepszej w przyzwoitej cenie.

Polecacie NAF Pro Feet
http://animalia.pl/produkt,12612,563,NAF_Pro_Feet.html
czy wystarczy jedno opakowanie by zauważyć porządane efekty?

Hoveler Biotin Plus
https://www.mksklep.pl/hvelerbiotinplus1000g-p-380.html
cena bardzo kusząca, jak z produktem?


Eggersmann Biotin Plus
http://www.zooplus.pl/shop/konie/uzupelnienie_paszy/vitamine_mineralien/eggersmann/31232
jak wyżej
Ada   harder. better. faster. stronger.
29 lipca 2009 16:38
Strucelka, dajesz profilaktycznie czy z kopytamie rzeczywiście coś się dzieje ?
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
29 lipca 2009 16:45
Ada, dawałam z myślą o kopytach, sierści, grzywie i ogonie. Ale kopyta zrobiły się ostatnio kruche i jakieś takie gorsze.
Strucelka
Może Kerabol?Bardzo korzystnie wychodzi  😉
https://www.mksklep.pl/equistrokerabol1000ml-p-1668.html

Ostatnio podawałam Derbymed Keraquin i efekty bardzo,bardzo zadowalajace  😉
https://www.mksklep.pl/derbymedkeraquin1000ml-p-897.html
Ada   harder. better. faster. stronger.
29 lipca 2009 16:54
Strucelka, ja bym przede wszystkim zrobiła przerwę.
Rok to długo jak na ciągłe podawanie biotyny.
Jeżeli rzeczywiście jest jakiś problem z kopytami-kruchością to polecam Hoof Forumle.
Kosztuje 450zł ALE jest 5kg czyli wychodzi tyle samo co preparaty, które pokazywałaś powyżej. (gdzie 1kg=100zł)
Wiaderko starczyłoby Ci na jakieś 3 miesiące przy dwóch małych koniach.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
29 lipca 2009 17:00
Hmm, ten Kerabol kuszący, bo starczy mi na ok 3 miesiące dla dwóch koni. (Bo moje chyba pod pony się łapią? :hihi🙂
od wczoraj formula 4 feet - taniocha to to nie jest, zapowiada fajerwerki 😉 zobaczymy za jakiś czas
Lov   all my life is changin' every day.
29 lipca 2009 19:45
k_cian, my też teraz na formule jedziemy- gdzie kupowałaś? bo ja dostałam od kowala i zapłaciłam 350, a znalazłam w necie za 280...
Jeśli ktoś szuka czegoś w przystępnej cenie,  to ja polecam biotyne equipower, podaje od dwóch tygodni i widzę efekty - sierść, grzywa i ogon są miękkie i lśniące, koń się świeci jak głupi  😜 róg jest bardziej elastyczny. Jak na te dwa tygodnie jestem zadowolona - ale zaznaczam, że "efektu WOW" nie oczekuje  😉

Kusi mnie też biotyna z officinalis, ktoś próbował? Dawka biotyny uderzeniowa, zawiera cynk, miedź i metioninę. No i przekonuje mnie płynna postać, ale raczej podchodzę do tego jak do wynalazku.. Chociaż mam kilka innych produktów officinalis i bardzo sobie chwalę.
Strucelka, szukając biotyny patrz ile jest biotyny w biotynie danej firmy...

Ja zaczęłam podawać biotynę eggersmanna, gdy mój koń był na kuracji antybiotykowej z polecenia weterynarza. Kg starcza mi na 2 miesiące. dzięki temu mój koń nie miał efektów po-kuracyjnych przed którymi ostrzegał mnie wet, no i zauważyłam poprawę sierści i kopyta.

dla porównania:

Biotyna egrs - 2500000 mcg
hovelera - 2000000 mcg
sukcesa - 400000 mcg

😉


Lov   all my life is changin' every day.
29 lipca 2009 21:38
Nie zapomnijcie o tym, że oprócz biotyny ważny jest także cynk- bez niego to nawet mnóstwo biotyny nic nie da 😉
Cynk w hovelerze - 7.000 mg/kg

Cynk w eggersmannie - 10.500 mg/kg

innych składników i ich wartości nie chce mi się już wymieniać, kto będzie zainteresowany, ten sprawdzi🙂
Biotyna Hovelera zawartość  biotyny 2.000.000 mcg/kg
Eggresman ma zawartość biotyny 2.500.000 mcg/kg.
Sukces - warto oddzielić zera kropkami   😉 i daje nam to 400.000 mg. Dawkowanie Sukcesa 50 g dziennie.
10-30 g dla Hovelera i 10 g dla Eggresmana

W Egresmanie mam seln i cynk.
W Hovelerze także.
W Sukcesie nie ma żadnego z tych składników a to one odpowiadają one za przyswajalność biotyny.
Zrobiłam sobie małe wyliczenia i cóż się okazuje - koszt dziennej kuracji w przypadku Suksesa to ok 89 gr.
W przypadku Hovelera ok 1-3 zł. (w zalezności od dawki)
W przypadku Eggresmana 1,19 zł
Eggresman wypada mi najkorzystniej

Jak się okazuje tanio nie znaczy dobrze.
Temat  biotyny był już wałkowany na forum i każdy powinien to wiedzieć że podawanie biotyny bez skladników pozwalających tę biotynę organizmowi przyswoić
przypomina nabieranie wody przez sito.
Konikuchowi jedną stroną wejdzie a drugą wyjdzie bez większych efektów.
Sorki - ja ulubionej rodzinnej kobyłce Sukcesa bym nie podała.
Szkoda mi by było kasy.

Edit
Ups chyba powtórzyłam to co Wy pisałyście  😉 Pisałyśmy jednocześnie
Lov, to Cię kowal orżnął ładnie 😉 ja właśnie mniej więcej tyle zapłaciłam, mksklep
szemrana, mam w ręku aktualny katalog eggersmanna i jak wół jest napisane, że zawartość biotyny to 2.500.000 mcg/kg 🙂
Moniska

to nie moja pomyłka  😀iabeł:
Rączka mi się omskła przy pisaniu.  😉
Racja -  juz poprawiam
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
29 lipca 2009 22:42
Szemrana - wielkie dzięki :kwiatek: już wiem na co się zdecydować 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się