Biotyna

Biotyna Hovelera zawartość  biotyny 2.000.000 mcg/kg
Eggresman ma zawartość biotyny 2.500.000 mcg/kg.
Sukces - warto oddzielić zera kropkami   😉 i daje nam to 400.000 mg.

A w sukcesie to mg czy mcg - bo to zasadnicza i spora różnica!
pokemon, biotyna sukces ma 400.000 mcg 🙂
Czy prawdą jest, że po Biotynie FOrmula For Feet kopyta faktycznie dużo szybciej rosną ale są słabe? Taką opinię usłyszałam od swojego kowala, który zdecydowanie doradzał NAFA, po którym rosną nie dość że szybko to mocne... to prawda czy chwyt marketingowy? Pytam bo już prawie zamówiłam Formule, slyszalam opinie raczej pozytywne a tutaj od specjalisty dowiaduję się że niekoniecznie..?
mojemu niewybrednemu skaremu nieszczegolnie pasuje ta biotyna nafu 🤔 smialam sie dzisiaj po poludniu do forty, ze moj to na pewno zezre- a tu byl maly foch, lekkie grzebanie w zlobie i jezdzenie na raty- nigdy, przenigdy moj lakomczuch nie jadl na raty!
mój paniczyk biotynę nafu ostentacyjnie ignoruje
asior   -nothing but eventing-
05 sierpnia 2009 23:16
Balajlama - mojej kobyle kopyta nie rosly duzo szybciej, za to nowy rog byl mocny i elastyczny.
..
zawiera 4.000.000,00 mcg w dziennej dawce.

hmmm... bardzo ciekawe... 🙄
to jest dawka obecna w kilogramie tego preparatu.
zdecydowanie polecam biotynę kerabol
pachnie specyficznie, moje żarłoczne trochę marudziło nawet na nią, ale po drugiej butli kopyta ma niebo lepsze, kowal bardzo ją chwalił ostatnio przy struganiu, śmiga baba po wszytskim bez większych problemów, nareszcie  😅
zdecydowanie opłacało się inwestować 🙂
w 1kg jest 1 500 000 mcg biotyny
..
[quote author=zen link=topic=726.msg312186#msg312186 date=1249562716]
to jest dawka obecna w kilogramie tego preparatu.


ano tak
[/quote]

a to różnica🙂 bo dzienna dawka to raczej nie kg🙂
..
A biotyny Sukces?
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
06 sierpnia 2009 21:05
przejrzyj strone😉
Dramka, w biotynie Sukcesa to w sumie niewiele jest tej biotyny. A po drugie nie ma w niej cynku, czyli organizm srednio ta biotyne przyjmuje a raczej "przeplywa" ona przez konia. Szkoda kasy generalnie.
Aha. Rozumiem.

A możecie mi polecić taką tańszą a skuteczną ?
Ja kiedys podawałam mojemu Equistro BIOTIN Forte i była nawet nawet, no i sporo tańsza od formuł i nafów
Dramka, popatrz ceny biotyn i zawartość biotyny w preparacie - to jest główny odnośnik... Czasem zapłacisz więcej, a masz preparat, który w związku ze swoja zawartością zadziała, a kupisz tańszą, nawet kilka opakowań i nic...

Ja się tak zastanawiam...przejrzałam wątek i już w ogóle mam namieszane w głowie 😉 mój koń ogólnie nie ma problemów jakichś z kopytami, ale chciałam tak dla wzmocnienia podać mu biotynę (tak raz do roku opakowanie nie zaszkodzi 😉 ) w zeszłym roku kupiłam biotynę sukcesa. Raczej nic nie dało - przynajmniej ja nie widzę różnicy. Czy ktoś mógłby mi polecić inną w miarę dobrą, ale niedrogą biotynę?? Będę bardzo wdzięczna  :kwiatek:
ja znalazłam coś takiego jeszcze w necie http://www2.biofaktor.pl/index.php?go=produkt&id=224

ktos widział , coś wie ??
In.   tęczowy kucyk <3
17 sierpnia 2009 12:40
Jak ostatnio patrzyłam na moją biotynę Sukcesu to było, że ma cynk...

W każdym bądź razie z zooplus.pl idzie do mnie biotyna eggersmana : )
In.   tęczowy kucyk <3
20 sierpnia 2009 12:45
[s]Wybaczcie, że post pod postem, ale potrzebuję szybko odpowiedzi, więc i zauważalności ; )

Mam biotynę Eggersmanna i tam jest taka skowyrna miareczka. Ile takich miareczek dziennie się konikowi wrzuca do am? Sukcesu były dwie, ale tu bardziej skoncentrowana więc pewnie jedna, no ale nie mam pojęcia... A na opakowaniu po niemiecku... Uczyłam się 9 lat i tyle o umiem, że nawet nie wiem, ile mam dac koniowi biotyny... : / Noo... Więc jakby ktoś mógł pomóc...[/s]

edit: dobra, jestem głupia. znalazłam na opakowaniu. jednak mój niemiecki nie jest taki zły.
In.
Ja też na stronie producenta znalazłam pełną informację o składzie i jest w tej biotynie cynk.
Być może producent wsłuchuje i wczytuje się uważnie w opinie o swoich produktach
i udoskonalił skład.Jesli tak własnie się stało to brawo pan Morawski

http://sukcesinfo1.home.pl/Pasza_uzupelniajaca_Sukces_Biotyna_wiaderko_2_kg-11.html
Kerabol Equistro

Drodzy wszechwiedzący  😎
Czy mozecie prosze wypowiedziec sie na temat skladu tego preparatu?
Szukam czegos, co oprocz biotyny jest suplementem samym w sobie i nie ma za duzo chemii i wypelniaczy. Obecnie jedziemy na Formula 4 Feet, ktore jest rewelacyjne, ale niestety strasznie nieekonomiczne 😕
http://www.equiversum.pl/makana-makana-hufkur-suplement-kopyta-p-466.html
...........
(ze strony equiversum)

Dawkowanie: dla dużych koni 100g dziennie z paszą (do opakowania dołączona miarka). Nie przekraczać dawki 150g dziennie na konia.
Opakowanie: wiaderko 5kg.

Składniki dodatkowe w kilogramie produktu: biotyna 300.000mcg, drożdże Saccharomyces Cerevisiae 50 x 10^9 KBE, ziemia okrzemkowa 110.000mcg, wit. C 10.000mcg, wit. E 5.000mg, cynk 4.000mg, żelazo 1.000mg, miedź 500mg, selen 5 mg.

Skład: mieszanka witaminowo-mineralna 17%, mieszanka ziołowa 12% (pokrzywa , jastrzębiec kosmaczek, rumianek, skrzyp), ziemia okrzemkowa 11%, grysik 8%, siemię lniane 9%, drożdże piwne 8%, algi morskie 7%, wytłoki z winogron 6%, olej słonecznikowy 5%, dekstroza 5%, lucerna 4%, melasa 5%, węglan wapnia 3%.
..........
z gory dziekuje :kwiatek:
Używał ktoś może tego preparatu ❓ Zwraca uwagę bardzo duża zawartość biotyny w kg, chyba największa na rynku z tego co zauważyłam.
http://www.allegro.pl/item726344063_biotyna_5000mgnajsilniejsza_cynk_miedz_na_100_dni.html
ja póki co zadowolona z formula 4 feet, ale jeszcze chwila minie zanim kopytko zrośnie więc ostateczne oceny wydam za jakiś czas, choć mam wrażenie że idzie ku dobremu
to co już widzę, to to że przyrost kopyta się zwiększył
[quote author=k_cian link=topic=726.msg325329#msg325329 date=1251615357]
ale jeszcze chwila minie zanim kopytko zrośnie więc
[/quote]
jak to zrośnie?
masz pęknięcie?
mniej lub bardziej ale zawsze były problemy u nas z kopytami bo ma bardzo słaby róg- nie bez powodu najróżniejsze preparaty kopytowe w konia wciskam 😉 i każde kopyto inne właściwie, na przodzie ma hmmm taką szramę na kopycie jakby ktoś przejechał ostrym nożem, nie rozszerza się raczej, czasami trochę u postawy, na milimetr, półtorej,czasami zrastało, potem jak twardo latem to znów zaczynały się problemy, bo jakoś skątowania kopyta zbytnio żadnemu kowalowi się wyprowadzić dobrze nie udało na trwałe
teraz w stosunku do tego co było jest bajka, znowu wszystko idzie w dobrym kierunku
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się