Puśliska

Magdzior, mam 70 do ujeżdżeniowego i z 15 cm zapasu, do skokówki 55 chyba za krótkie - zważywszy, że masz dłuższe nogi. Regulacja do skrócenia jest potężna - wydłużyć bardziej się nie da 🙁 Zauważ, że potrzeba kilku cm. na wpięcie strzemienia. Dobre jest to, że nawet jeśli sporo paska zostaje, to  puślisko na tyle sztywne, że końcówka nie lata/wisi, tylko spokojnie układa się pod spodem.
Zdecydowałam się na conway - paskudnie się reguluje (patrz ta sztywność paska) ale wydaje mi się pewniejsze - prawdopodobieństwo samorzutnego odpięcia: raczej nie widzę takiej opcji, przy H pewna nie byłam.
Magdzior, ja mam 60 cm przy skokówkach, 70 cm przy ujeżdżeniówce i z zapięciem conway ( Wintec- nie wyciągają się, są przystępne cenowo i wyglądają porządnie po ponad dwóch latach intensywnego użytkowania).
Ja mam z H i ciesze sie ze nie z bolcem. Nie dosc ze wisi ten kawalek i jeszczet a regulacja fuj.
Nigdy sie nic nie rozpielo i chyba nie zamierza. Mam Kentaur.
No właśnie bo wszystkie, które widziałam na żywo są z H i tak się zastanawiam czy to conway jest w czymś lepsze czy nie. To pewnie 60-65 byłyby dobre, bo rozumiem, ze w tych conway to ta reszta paska sterczy pionowo w górę tak jakby, czemu regulacja jest trudniejsza?
Zosia je miala ale sie zepsuly. Moze jeszcże gdzies ma to Ci pokaze.
Ja muszę mieć te z bolcem, bo mi dziurki nie pasują 😉 i muszę mieć w połowie. A żeby dało się dodatkową zrobić to niestety musi być to zapięcie z bolcem. I ja mam je dość krótkie - 60cm do ujeżdżeniówki.
Magdzior, konkretnie w DM przekładanie przez wygiętą sprzączkę jest trudne, bo puśliska dość sztywne.
Zorilla, czyli spokojnie poleciłabyś zapięcie H na kros?
Magdzior, proszę bardzo, DM z zapięciem Conway:



Do skokówki mam ujeżdżeniowe z zapięciem H, od HB Contact i jestem mega zadowolona 😉

halo, tak w moich puśliskach spokojnie pojechałabym kros. Gdyby miały dobrą długość 😉
To następne sprawiam sobie z zapięciem H - nie da się ukryć, że ładniejsze rozwiązanie.
Ale, tfu tfu, zeby nie bylo na mnie 😉
Co ma być? 🤣 Bez strzemion też można 😀
mils   ig: milen.ju
11 marca 2014 20:16
equi.dream mam pytanko, czy te puśliska Kentaura, wyeliminowały Twój problem latającej łydki na wyższych przeszkodach tak zupełnie czy problemu nie ma tylko w tych konkretnych puśliskach? Zastanawiam się czy zainwestować w taki puśliska, czy po prostu jednak dojść do dobrej łydki w skoku porządną pracą...?
Jak najbardziej wyeliminowaly poniewaz mam je w siodle ujezdzeniowym:P Ocenilam tylko jakos zapiecia 🙂
mils jeździłam zamiennie ze zwykłymi, bo w innym siodle takie były i nie chciało mi się przepinać moich i szczerze mówiąc po pewnych czasie już nie widziałam większej różnicy. Na pewno oparcie mam lepsze w tych skokowych, ale łydka przestała latać i w zwykłych.
A ja w puśliskach Daw-Maga ujeżdżeniowych z zapięciem typu H bardzo się zdziwiłam po zakłusowaniu, bo chyba niewystarczająco dokładnie to zapięcie ułożyłam i się... rozpięło  😉
Moona, no, czyli słusznie, podejrzewając siebie o nieuwagę 🙂, (a zaiste mam powody :lol🙂 wzięłam C 😁 Nie rozpinają się jak na razie. Ani na skokach ani w terenie (bo też próbowałam).
ja wzięłam H bo akurat takie były ale mam nadzieję, żę będą ok. W sumie nowe są dość sztywne i łatwo zapiąć je niedokładnie ale jak już się ustawią prawidłowo to naprawdę ciężko je z tego ustawienia 'wyrwac'.
tez mam H, w zyciu mi sie nie odpiely 🙂
A co robicie z puśliskami ujeżdżeniowymi po jeździe/chowając siodło?
Niby jest taka dodatkowa dziurka, pozwalająca na ich maksymalne skrócenie, ale dalej wystają wtedy poza obręb siodła.
Moona, ja sobie stworzyłam dość śmieszny patent, gdyż wycięłam dziury w pokrowcu, na zewnątrz doszyłam kieszonki. Strzemię wyciągałam przez dziury na zewnątrz i wkładałam do kieszonki 😀 Miałam czyste siodło i jak nosiłam je do siodlarni to mi nic nie dyndało 😉
A ja korzystam ze sztywności i długości moich DM 😁 - wolny koniec zaginam i wkładam w szlufkę przeznaczoną na koniec "zwykłego" puśliska. Doraźny patent utrzymuje strzemię na miejscu.
Help !

Szukam cienkich czarnych puślisk- wiecie gdzie dostanę ? nie interesują mnie no name czy pifff itp marki 🙂 Najlepiej miękkie
168 wzrostu mam, 60 kupic?
sznurka, ja mam 160, kupiłam 65 cm i są dobre, i nawet koleżanka 175 jeździ na ostatniej dziurce 😁

Aha, no i ja od razu chciałabym napisać - nie polecam puślisk API SECU - po kilku razach zdążyły się już wytrzeć w kilku miejscach i dziurki się strasznie wyrabiają 🤔
a wymiar puśliska 60 czy 65 to jest podany minimalny wymiar i od tego po prostu mozna zrobić więcej? Ile mniej więcej regulacji mają dawmagi?

sznurka, ciężko mi powiedzieć - ja jeżdżę na 5 dziurce i jest jeszcze kilka (chyba 2-3?) zapasu... No i spokojnie w razie "w" można dorobić.
ale dorobić to raczej można na króćej bo dłuższych to już się nie zrobi, więc 60-65 to sa raczej maksymalne wymiary. Ja w końcu do skokówki kupiłam 65 i też są idealne (na 4 czy 5 dziurce mam).
sznurka, wymiar puślisk to wymiar maksymalny. Do wszechstronnego użytkowania celuj w 65.
halo, winteca pro dressage mam
zmierzyłam puśliska na jakich ostatnio jezdziłam, 58 cm
więc chyba faktycznie 65
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się