Bielizna do jazdy konnej.

Mój nie zabezpiecza się  😁
Dzisiaj zmarzłam (w ocieplanych bryczesach)  🤔 i jutro naciągam kalesony  🏇
efeemeryda   no fate but what we make.
06 grudnia 2010 13:56
Przejrzałam wątek, ale jakoś nic mi nie wpadło w oko, dużo było o biustonoszach i majtkach, a ja mam pytanie odnośnie skarpetek  🤣
Zakupiłam termooficerki i jak się okazuję są na tyle wąskie w podbiciu (tzn. zasuwak dopiero nad piętą się zaczyna przez co ciężko nogę w cisnąć mimo, że rozmiar stopy pasuje...) i ciężko założyć buta z większą ilością skarpet, a jak już się mi to udało, to skarpety tak ścisneły mi palce (bo się naciągnęły bardzo przy wkładaniu buta), że nie mogłam ruszać palcami, chyba nie muszę mówić jak okropnie mi się jechało  😵
dlatego jedyne co mi pozostaje to skarpeta jedna i jakaś niezbyt gruba... czy możecie mi jakieś specjalne polecić ? myślałam o tych narciarskich, nie wydają się być jakieś grube, ale czy mimo to są ciepłe ? czy są może jeszcze jakieś inne rodzaje cienkich a ciepłych skarpet ?  👀
Są bardzo ciepłe skarpetki fouganza w decathlon
ojjj. mi strasznie upa i uda zamarzaja. dobrze zrozumialam, ze bielizna termoaktywna nie robi cieplo, tylko odprowadza pot?
a z biustonoszami ja mam taki patent, ze pod sportowy, ciasny zakladam zwykly, usztywniany. jak to dobrze upakuje, jeszcze na to obcisla bluzke i dopiero koszulke to nawet nie lata..
kujka   new better life mode: on
06 grudnia 2010 22:46
efeemeryda, nie wiem jakie masz termobuty ale powinny sie po jakims czasie ubic troche w srodku, zmiescisz wtedy do nich grubsza skarpetke 🙂
efeemeryda   no fate but what we make.
07 grudnia 2010 11:55
mam yorki calico,  i one tą stope mają taką sztywną i nieocieplaną zbytnio, więc nie wiem czy tam się da coś ubić, ale oby  🤔
zresztą na moje własne życzenie, chciałam żeby było przede wszystkim ładnie to teraz będę marzła  😡
katija bym umarła  😵 biust mam wrażliwy na ściskanie. Biustonosz sportowy i koszula obciskajaca zdaje egzamin ale mam zaledwie C.

katija termobielizna generalnie oddycha ale jako dodatkowa warstwa daje ciepło. Kup sobie kalesonki wełniane na bazarku  😉
Dramka, ojjj welniane to mnie pogryza w upe strasznie  🍴
upakowanie musi byc, sam biustonosz sportowy nie daje rady. mam jeden top nike, niby zwyczajny, ale on robi cos takiego, ze rozplaszcza biust, nie wiem jak to sie dzieje, ale robie sie plaska i w nim malo lata. ale i tak dziala lepiej jak pod spodem jest biustonosz 😉
Ale takie nie gryzące ala wełniane 😉

Mnie niesamowicie wkurzaja kalesony pod bryczesami. Jutro chyba zdejme. Zastanawiam się nad takimi czapsami na bryczesy (1000zł) ale mija się to z celem chyba jeżeli mam bryczesy z pełnym lejem. Jedynie cieplej w nogi i nie trzeba te kalesony okropne naciągać.
katija to kup getry takie cieplejsze ale  nie za grube ,bo może ci być nie wygodnie. Też możesz je kupić na bazarku, ja w tamtą zimę kupiłam takie, nie gryzą i dupsko mi nie zmarzło 😉 Dwa lata temu miałam jeszcze z poprzednich sezonów właśnie wełniane, były mega wygodne i nie gryzły, niestety już nie mogłam takich znaleźć, więc kupiłam te getry.
Takie getry beda np w lidl za 15zł

http://www.lidl.pl/cps/rde/xchg/SID-0CD4855D-1AEBB710/lidl_pl/hs.xsl/offerdate.htm?offerdate=14995

Ja tam nie widze potrzeby kupowania legginsy oddychające ponieważ uda mi się nie poca.
mi tez sie nie poca. mi zamarzaja i robia sie sine... dzieki za rady, cos wymysle. zastanawialam sie nad termobryczesami, ale to juz wydatek.
katija, ja kupiłam w sklepie Alpinusa "kalesony" termoaktywne  firmy Brubeck. Pierwszą ich funkcją w opisie jest utrzymywanie optymalnej temperatury ciała nawet przy bardzo niskich temp. zewn.
Ostatnio było u nas -20 (na hali namiotowej temp. nie jest jakaś dużo wyższa, sporo poniżej zera było) i jazda w tych kalesonach pod bryczesami (zamiast rajstop, które nosiłam do tej pory pod bryczesami) to super sprawa. Duuuużo cieplej niż w rajstopach - bez porównania, pomimo, że rajstopy grube miałam i takie bardziej grzejące. Ja polecam. Różnica zdecydowana.
ja wogole nie jestem w stanie nosic rajstop pod spodniami jakimikolwiek. no tak mnie to drazni, ze wole marznac. przetestuje najpierw leginsy zwykle, czy tez mnie wkurzaja, i jesli test wyjdzie na plus zainteresuje sie tym co piszesz. jesli to tak dziala to cos dla mnie 😉
Ja też mam problem z ubieraniem czegokolwiek pod spodnie. Duszę się i robi mi się słabo.
Ciekawe czemu tak jest? Kupiłam też te termoaktywne kalesony ale wrażenie podobne jak przy rajstopach .
Wczoraj w desperacji poleciałam do Decathlonu i kupiłam bryczesy szmaciane -takie jakby grubsze gacie bawełniane.
Może się sprawdzą? Rozpatrywałam opcję gatek do biegania zimą , ale kurczę śliskie . Jeździłabym po siodle.
Pod termobryczesy też trzeba zakladać rajstopy 😉

Mnie też okropnie wkurzają kalesony pod bryczesami dlatego kusza mnie takie czapsy, tylko niestety koszt ok 1000zł  🤔  😵
A mnie te kalesony nie wkurzają - one muszą być obcisłe, nie wiszące, więc co tam ma denerwować? Te moje na dodatek są lekko śliskie więc bryczesy bardzo fajnie się na nie zakładają...
Dostałam na próbe podkolanówki jeździeckie FLO

http://moto.allegro.pl/szybki-prezent-podkolanowki-i1378653381.html

Zdam relacje nie długo
a ja i tak uwielbiam podkolanówki (nie)jeździeckie z Croppa kosztują 13zł na przecenie często i niecałe 10 a są rewelacyjne, mam ze 3 pary używane często i wszystkie trzymają się całe, są wygodne, fajne gatunkowo, a szczerze mówiąc nie widzę wielkiej różnicy między nimi a tyopwo jeździeckimi 3x droższymi🙂
Bo pewnie nie ma różnicy 😉

Okolice stóp maja grubsze?
na palcach i piętach są nieco grubsze🙂
Termoaktywna bielizna jest super wynalazkiem 😀
Bez szwów, przylegająca jak druga skóra , miękka i jest ciepło.
Jeszcze skarpety przydałyby się, bo teraz tylko stopy marzną.
Tylko nie wiem, czy skarpety takie produkują?

Ja tam nie widze potrzeby kupowania legginsy oddychające ponieważ uda mi się nie poca.


Oddychające nie maja funkcji  ocieplających.
Termoaktywne to jednak większy wydatek niż 15 zł, ale wg mnie to wydatek sensowny,
Przy -10 i wietrze wreszcie nie miałam zmarzniętych ud - a mówi się, że tłuszcz grzeje 🙄 😉

Tercet , te skarpety narciarskie są dobre do twardych butów narciarskich, bo chronią wrażliwe miejsca, ale one nie grzeją bardziej niż inne grubsze.
Ja najczęściej zakładam dwie pary skarpet, pod spód obcisłe i cieńsze, a na wierzch frotki , ale na koniu niestety stopy nie pracują, więc marzną .
Ja mam termoaktywne legginsy za ok 50zł i nie widze różnice miedzy zwykłymi legginsami z bawełny.
Ja też nie znoszę rajstop czy kalesonów pod jakimikolwiek spodniami.  Odkąd odkryłam bryczesy softshell, nie mam potrzeby wkładania dodatkowych warstw.   
Ja mam termoaktywne legginsy za ok 50zł i nie widze różnice miedzy zwykłymi legginsami z bawełny.

Myślę, że to zależy również od producenta, jego technologii.

Ja widzę różnicę w swoich z firmy Hi-Tec , a męża  z tańszej , za ok 50 zł.
Moje lepiej spełniają swoją funkcję.
Ale naprawdę jak kto woli 😉- napisałam o swoich doświadczeniach, a nie wierzyłam w skutecznosć kalesonów i najpierw kupiłam i przetestowałam podkoszulkę.
rajstopy albo leginsy pod spodniami w zimie mam praktycznie zawsze, ale nigdy pod bryczesami. mam wrazenie, ze mnie ograniczaja, strasznie mnie to denerwuje, poza tym przez ilosc wartsw na gornej czesci ciala i tak ledwo wsiadam na konia, a co dopiero jeszcze z rajstopami. ostatnio jednak tak zmarzlam, ze chyba zaczne ubierac sie cieplej, pupa i uda doslownie mi zamarzly, juz myslalam, ze sobie odmrozilam...na codzien mam leginsy z gatty z polarem w srodku, nie sa grube, ale naprawde cieplutkie, zobaczymy, jak bedzie sie w nich jezdzilo. jak komus dodatkowe warstwy pod spodniami nie przeszkadzaja to polecam, kosztowaly niecale 20zl a zaden mroz w nich nie straszny 🙂
  mam leginsy z gatty z polarem w srodku, nie sa grube, ale naprawde cieplutkie, 


I pod takie właśnie zakładam swoje termoaktywne kalesony 😀
Jedyny problem do ich 'śliskość" na siodle, ale przecież istnieją kleje  😅 😉

Chyba trochę wygodniejsze  na wierzch są polarowe dresy - choć obciachowe .
Ale na szczęście konie nie zwracają na to uwagi 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się