Bielizna do jazdy konnej.

ja teraz obowiązkowo w jakiś rajtach, legginsach, pod bryczesami. W ogóle, odkąd zaczęła się porządna zima, chyba nie wyszłam na dwór bez czegoś pod spodniami 🤣 A jeśli ma się wygodną bieliznę pod spodem, wcale nie ma się wrażenia ograniczenia ciała.
Ja po kilku godzinach w stajni i w drodze do niej, mimo cieplejszego ubierania się, czuję się, jakbym była tak w "środku" zimna. Skórę może mam normalnej temperatury, ale dalej mam wrażenie, że jest mi zimno, jakby w kościach. Dopiero po dłuższym czasie w ciepłym otoczeniu się całkowicie rozgrzewam. A gdybym nie miała nic pod bryczesami.. Nie chciałabym chyba tego przeżyć. 😉
Guli-to Ty w nich jezdzisz, tak? nie, ze bryczesy jeszcze na wierzch? hmm, to jest mysl, mogloby byc calkiem wygodnie, w sumie z wygladu i tak nie roznia sie duzo od czarnych bryczesow. sprobuje, mam tylko nadzieje, ze nie trzasna w kroku 😉
a ja nienawidze czegokolwiek pod spodniami/bryczesami i którąś z kolei zime juz przechodze/przejezdze bez rajstop czy getrów pod spodem i nie narzekam🙂 idzie sie przyzwyczaić i na pojezdenie 1-2 koni nie jest mi za zimno może inaczej gdybym musiała caly dzien w stajni spędzać, a tak to jest ok, a bryczesów też ocieplanych nie mam🙂
Guli-to Ty w nich jezdzisz, tak? nie, ze bryczesy jeszcze na wierzch? hmm, to jest mysl, mogloby byc calkiem wygodnie, w sumie z wygladu i tak nie roznia sie duzo od czarnych bryczesow. sprobuje, mam tylko nadzieje, ze nie trzasna w kroku 😉

Bryczesów zimą nie używam 😀
Najlepsze miałam zimowe , puchowe spodnie- tylko jakoś wyrosłam z nich 😜 😀
Też  zakładałam pod nie rajstopy i oczywiście nie zsiadałam z konia w terenie pod żadnym pozorem 🤣
Narciarskie też mocno ograniczają wsiadanie 🙁
Leginsy polarowe są dosyć rozciągliwe- da się wsiąsć .. ja  z podwyższenia oczywiście 😀
Z czystym sumieniem mogę polecić:
podklanówki jeździeckie FLOE
http://www.siodlarnia.com/index.php?page=produkt_info&produkt_id=3456

ktoś w końcu wpadł na pomysł grubszego obszycia okolic kostki, dzięki temu przeżyłam w nowych oficerkach  💃
są ciepłe, nie zsuwają się, dla mnie rewelacja. No i jakościowo wypadają lepiej niż Pikeury które zeszmaciły mi się po kilku praniach  😫
za taką cenę warto

guli
dajesz radę w takim zestawie jeździć? Nie ślizgasz się po siodle? Ja zawsze bryczesy wkładam tak, żeby były warstwą zewnętrzną, w termo-spodniach, się ślizgam strasznie  😡
Otrzymałam podkolanówki FLOE na próbe.  🤣

Obszycie przy kostkach mnie uratowało przed męką  :zemdlal

Ostatnio odkryłam że kupiłam niechcący kalesony męskie  😤 i dlatego nie leżą  😁
Dramka floe są super, mnie też to uratowało  😁
haha nic dziwnego że nie leżą  😂  🙂
kalesony spadają w trakcie chodzenia  👿

podkolanówki floe też mi się zsuwają..
Ma ktoś te legginsy termoaktywne?
http://sklep.bergo.pl/leginsytermoaktywne-p-1342.html
Ewentualnie polećcie, proszę, jakieś inne w tanie.
8 godzin w stajni w takie mrozy, więc muszę się dobrze opatulić 😉
Odkad mam bryczesy softshell nie musze zakładać pod legginsy  💃

Mi polecano getry GATTA  😉
Polecam bieliznę BRUBECK na górę i dół.
Niekoniecznie w tym sklepie, bo chyba można znaleźć jakieś przeceny:
http://www.sport-shop.pl/spodnie-termoaktywne-damskie-vela-brubeck-czarne-p-6957.html
a ja używam coś takiego i do tego bryczesy wersja zimowa i już
http://www.gatta.pl/PL/Collection/GattaActive/Default.aspx
Trista, ja mam, polecam. od srodka milutki polarek. zamiast kupowac softshelle, mozna sprawic sobie takie cus pod zwykle.
Dzięki za pomoc.
Nie wiem czemu nie wpadłam na to, że Gatta może mieć takie gatki 😉
Coś wybiorę na dniach, bo bez tego ani rusz.
Póki nakładam grube rajstopy ale nie daje to za wiele 😉
Ja kupiłam sobie ostatnio spodnie termo w Decatlonie 😉 I jest dużooo lepiej 😀 Jakoś wytrzymuję te -15 😀
Gillian   four letter word
04 lutego 2012 12:50
czy ktoś ma doświadczenia z dopasowaniem Shock Absorberów? postanowiłam dac im trzecią szansę... czy rozmiar chomąta, jakie noszę na codzień przekłada się na rozmiar S.A. czy trzeba brac mniejszy? jak to jest?
Dostałam w prezencie termoaktywne legginsy Grene.
Krój mają brzydki- szwy dokładnie, ale są jednak trochę cieplejsze niż rajstopy, a pod bryczesami przeciez nie widać, że takie brzydkie 😉
Gillian, zależy jaki chcesz - ja mam tylko level 4. Tam bierzesz dokładnie taki rozmiar jak masz stanika - są mało rozciągliwe. Z miseczką jest różnie - ja mam jeden rozmiar mniejszą. Ale specjalnie tak chciałam - trochę muszę poupychać, ale przy rozmiarze 75F to jest co 😉 - SA mam 75E i pasuje
Gillian   four letter word
05 lutego 2012 00:09
pfff... ja mam 70 J/K. To lepiej wziąc J? kurde, i tak nie wierzę że to coś da ale męczy mnie zakładanie dwóch sztywnych, cyc boli po jeździe i strasznie mi to krępuje górę ciała, ciągle jeżdżę pochylona :/
Gillian, moim zdaniem da - ale na serio weź level 4 😉. I to ten najbardziej pancerne.  Żadne tam wciągane przez głowę tylko porządne, z podwójnymi zapięciami z tyłu. Mi najbardziej pasuje ten: http://www.bestpricesportoutdoorsonsale.com/Shock_Absorber_Womens_Run_Sports_Bra
Trzyma wszystko. 🙂 - I tak, miseczkę wzięłabym tą mniejszą.
Ja tylko gatta leginsy i koszulki, nieprzerwanie od 2-3 zim, nie ma nic lepszego, rajt nienawidze, zsuwaja sie ciagna okropnosc, a tego nie czuc. i termobluzy i jest super.
Gillian mi natomiast pani w sklepie powiedziała,że sportowy lepiej mieć o rozmiar większy niż normalny,tak było w przypadku S.A,Napisałam ma na kartce,że normalne mam kupować 65gg,a S.A. 70gg albo H.
iga07, Ja tak posłuchałam kiedyś Pani w sklepie - mam taki jeden nieużywany, bo nie spełnia funkcji żadnej.

Rozmiar pod biustem taki jak jest (a jak jest 70/75 to raczej 75) a rozmiar miseczki nie większy niż się ma. Ja mam przetestowane, że nawet mniejszy się sprawdza.
Gillian   four letter word
05 lutego 2012 09:19
no to będę próbowac... bo już serio mam dośc :/
epk dziękuję za radę :kwiatek:
Ja jak na złość nie mogę wychaczyć na allegro mojego rozmiaru,też się czaję na S.A L4,bo mam dość już moich dyndających wymion 👿 i żyjących swoim własnym światem 😵
Gillian   four letter word
05 lutego 2012 09:49
iga07, napisałam do babki z aukcji i powiedziała, że sprowadza inne rozmiary 😉
http://allegro.pl/sklep/19964334_magdalena
Ja od roku na konie uzywam tylko tego stanika:


Ramiaczka nie zjezdzaja, biustu nie splaszcza jak ssportowe staniki, extra trzyma, uwielbiam je , nie wyobrazam sobie jazdy w innych
Zna któraś z Was jakiś sklep wyposażony w staniki w rozmiarach 60, 65 pod biustem? Wszędzie +75, 80  🙄
Gillian dzięki :kwiatek:,również do niej napisałam.Zależy mi na czasie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się