dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp

MAX to jest nowa wersja
nie wiem czy skład został ulepszony bo nie porównywalam, ale MAX jest aktualnie w formie granulatu
w tej chwili stara secrete jest wyprzedawana a zastępuje ja nowa wersja MAX


własnie doczytałam
http://www.equistro-polska.pl/news,nowa-secreta-pro-max,16,46

Nowa Secreta Pro Max

Z początkiem października 2011 Secreta Pro zmienia się w SECRETA PRO MAX.
SECRETA PRO MAX jest unowocześnioną wersją swojej poprzedniczki w formie niepylących  peletek i lepszą smakowitością, które sprawiają, że konie jeszcze chętniej ją spożywają.

czy to sprawdzony środek (pro lub pro max) czy kupić cos innego? ma działać wyksztuśnie i łagodząco.
Sprawdzony i skuteczny.
Shantowa ja podawałam
hmm, no co mogę powiedzieć
koń jadł chętnie
dawałam mu po ciężkim podbiciu na wzmocnienie ogólne kopyt po tym preparacie zaczęłam regularnie stosować kerabol
więc nie wiem co bardziej zadziałało
ale  koń ma mocne kopyta, bez pęknięć, i sierść błyszczącą
ja polecam
Sprawdzony i skuteczny.


zakupiono 🙂

izydorex,  stosowałaś okresowo czy przy konkretnym wypadku? my mamy stosować do wyksztuszenia i osłony ukladu oddechowego po lekkiej infekcji 🙂 cos jeszcze podawalas razem z tym?
U mnie się jeszcze sprawdza syrop Dodson&Horrell Breath free. Teraz myślę o zrobieniu własnej mieszanki z ziół od p.Podkowy. Ale na razie i tak jeszcze jesteśmy na etapie bromheksyny (flegaminy).

Isabelle a coś z układem oddechowym nie tak?
Podaję okresowo w sezonie jesienno-zimowym, kiedy koń stoi dłużej w stajni. Profilaktycznie. Tylko to.
Martolina,  nie, zdarzyło sie lekkie przeziębienie, nawet bez antybiotyków(z tego co zapamiętałam z wizyty wet, bo zachowanie konia bylo wielce niestosowne i złapał mnie stres większy niż odważną panią wet 😉 ), tylko koktajle witaminowe i wzmocnieniowe. mam dawac ACC plus własnie Secretę (jedno op), osłonowo i wyksztuśnie. dlatego chcę się dopytac, czy faktycznie dziala dobrze, czy cos innego dziala dobrze.
[quote="Isabelle"]czy to sprawdzony środek (pro lub pro max) czy kupić cos innego? ma działać wyksztuśnie i łagodząco. [/quote]
Wykrztuśnie Secreta działa. Ta pro, bo maxa jeszcze wtedy nie było. Bardziej osłonowo to ja daję teraz Pulmomag. Dla mnie bomba! Konsystencja syropu, gęste, a pachnie tak, że cały boks czuć. Koń chyba zadowolony, bo żłób wylizuje i odkąd zaczął to dostawać - ani razu nie kaszlnął. Bardzo przeziębiony nie był, jedynie osłabiony i parę razy kaszlnął.
Sankaritarina,  mogłabyś jakąś linkę wysłać? czyja to produkcja?

u nas też tak, ale, że nie przechodziło i jeden weterynarz mnie nastraszył, to stwierdziłam, ze wolę jednak zeby weterynarz zerknął, secreta jutro będzie w stajni, a moze próbował ktos dawac syrop z prawoślazu czy cos takiego?
http://www.vetena.de/product_info.php/info/p924_1L-Pulmomag---Nutri-Labs-Pferd.html
Prawoślaz też tam jest (jak i kombinacja z ziół, magnez). Weci chyba mają do tego dostęp (ja kupiłam u swojej wetki).
aaa dlateo nie mogłam znalezc tego w żadnym sklepie. mozesz zdradzić ile płaciłaś? żeby mnie wet nie ograbił:P
A kurczę, 110 albo 120 zł. Nie pamiętam dokładnie, bo płaciłam "hurtem" za wizyty i jeszcze pastę, ale jakoś tak to powinno kosztować. Dla mnie cena fajna w stosunku do jakości. Secreta kosztuje podobnie z tego co widzę.
Który olej lepszy ? Lniany czy ryżowy ? Czy można podawać je razem ?
trzeszczki   kto nie miał rudego, ten nie miał najlepszego
04 kwietnia 2012 11:11
słonecznikowy Bartka  😉
Kazdy dobry na co innego 😉
nakarzynka dzięki! 😉

Jeszcze tylko jedno.. co powiedzie o HUMAVecie Kerafortin?
Sanndy   „Czy dajesz siłę koniowi…”
07 kwietnia 2012 12:53
szukam jakiejś paszy energetycznej - dobrej, ale w przystępnej cenie. przejrzę wątek ile mogę, ale całego pewnie się nie uda- więc proszę o świeże odpowiedzi 🙂 może ktoś ma jakieś doświadczenia z nowymi paszami, które chciałby polecić.
szukam jakiejś paszy energetycznej - dobrej, ale w przystępnej cenie. przejrzę wątek ile mogę, ale całego pewnie się nie uda- więc proszę o świeże odpowiedzi 🙂 może ktoś ma jakieś doświadczenia z nowymi paszami, które chciałby polecić.


Szukaj tutaj: http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,25.0.html
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
07 kwietnia 2012 18:29
Shantowa, ja jestem bardzo zadowolona. Podaję od dwóch lat (wiosną i jesienią) i widzę efekt (kowal również). Przede wszystkim udało się podratować kopyta seniora. Dla mnie najlepszy tego typu preparat, a trochę potestowałam.
Sanndy   „Czy dajesz siłę koniowi…”
07 kwietnia 2012 20:18
armara - dzięki i przepraszam za pomyłkę.

swoją drogą chevinal wszystkim serdecznie polecam, wart swojej ceny
Pytałam w wątku paszowym, ale nie dostałam odpowiedzi. Może tu ktoś zajrzy kto poradzi  😉

Kupiłam witaminy Besterly Bestermine (witamina A 1000000 j.m./kg witamina D3 200000 j.m./kg witamina E 10000 mg/kg witamina K3 100 mg/kg witamina B1 300 mg/kg Niacyna 2000 mg/kg Kwas foliowy 250 mg/kg Kwas pantotenowy 900 mg/kg Chlorek choliny 15000 mg/kg Biotyna 5000 mg/kg Miedź 1200 mg/kg Cynk 15000 mg/kg Żelazo 7500 mg/kg Mangan 5500 mg/kg Kobalt 150 mg/kg Jod 75 mg/kg Selen 15 mg/kg Wapń 288 g/kg ).
Konie w stajni standardowo dostają do każdego karmienia drożdże (Białko surowe - 40% Tłuszcz surowy - 1,8% Włókno surowe - 0,9% Popiół surowy - 7,2% Skrobia - 5,5% Cukier - 1,1% Selen - 1,0 mg w 1 kg Cynk - 800 mg w 1 kg Mangan - 400 mg w 1 kg Miedź - 60 mg w 1 kg Żelazo - 480 mg w 1 kg Kobalt - 5 mg w 1 kg).

Mogę obie rzeczy łączyć czy lepiej zrezygnować z drożdży?  :kwiatek:
znowu są problemy z dostępnością chevinala?  🙄
czemu "znowu" ? To raczej norma jest
Jeżeli ktoś chciałby wypróbować Marstall Piano oddam za jabłuszka symboliczne w dobre ręce. Kobyłka niedojada tego, została ponad 1/4 opakowania dużego.

Marstall Piano:

Koń z natury jest zwierzęciem płochliwym. Przy nagle występujących „niebezpieczeń- stwach” takich jak wrzawa, zmiana otoczenia, kolorowe, błyszczące przeszkody, powiewające płachty, koń jest gotowy do natychmiastowej ucieczki. Mózg konia wydaje mięśniom dyspozycje gwałtownej mobilizacji energii i ucieczki.

Podczas tego procesu dochodzi w komórkach mięśniowych do „przeładowania” jonów wapnia. Za pomocą odpowiedniego oddziaływania cząstek magnezu można ten proces ograniczyć i opanować. Istotnie cząstki magnezu poprzez tzw. powiązania organiczne są w stanie znacznie ograniczyć stan stresu.

Dodatek witamin B12 i B1 wzmaga działanie jonów magnezu w komórkach mięśniowych i powoduje dalsze zmniejszenie stresu. Tzw. „wyładowania elektryczne” są za ich pomocą długotrwale neutralizowane.

Nerwowość, która często występuje przed i po zwiększonym wysiłku, jest stopniowo Zmniejszana przy jednoczesnym zrównoważeniu charakteru, podwyższeniu wydajności i wytrzymałości.

Dawkowanie.

Przy koniach bardzo i stale nerwowych Przy koniach czasowo ulegających stresom
1 – 3 miesięcy codziennie.
5 dni przed i 2 dni po wydarzeniu
(np. zawodach).
Małe konie: 20 – 40 g / dziennie Duże konie: 40 – 60 g / dziennie

Skład.
Mg Selen
83.000 mg 12,5 mg
Witamina B12 83.000 mcg Witamina B1 600 mg Witamina E 42.000 mg

Dostarczane w:
wiaderko 3,0 kg

EDIT: Testować będzie Cedryk, więc oferta nieaktualna, Cedryk potem napisze wrażenia 🙂
HELP  🙇
Szukam alternatywy dla Equistro Haemolytan'u
jest coś takiego w ogóle?
HELP  🙇
Szukam alternatywy dla Equistro Haemolytan'u
jest coś takiego w ogóle?


chodzi ci o preparaty ze zwiekszoną ilością żelaza ?
Na pewno Foran wart uwagi 🙂

Polecam też preparaty krwiotwórcze z żelazem
AUDEVARD Redplex
CORTAFLEX Hemogen
EQUINE PRODUCTS UK Iron Plus
TRM IronXcell
EQUIPUR Ferrochel
ABSORBINE Blood Tonic

Wystarczy skopiować nazwy i wrzucić je w wujkowi Google - znajdzie Ci opisy i ceny


edit
podałam w kolejności "polecania"
Szemrana dzięki piękne  :kwiatek: :kwiatek:
Chyba zdecyduję się na Foran, jest w sklepie u mnie w mieście więc będę go miała najszybciej.
Audevard jest fantastyczny - w miesiąc poprawia wyniki krwi i wydolność konia
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się