dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp

Co myslicie o zestawieniu:

owies+ EGGERSMANN Horse Vital Plus + EGGERSMANN Knoblauch Plus
Czy nie wyjdzie za dużo witamin? Bo ja zawsze bardzo się tego obawiam że się przesadzi  🤔
Może zamiast tego czosnku (Knoblauch Plus)  taki: NAF Garlic Granules

A może znacie coś lepszego?

Dla konia pracującego średnio w tyg. 3 razy skoki, 3 razy ujeżdżenie, 1 dzień wolny + parkur co około 2/3 tyg.
Gillian   four letter word
17 marca 2012 12:13
mogę jednocześnie podawac Aminoral i Max E Glo?
Nie wiem na pewno czy mozna, ale aminoral to glownie fasola sojowa, chyba sie bardzo nie koleduje z ryzem.
Gillian   four letter word
17 marca 2012 12:53
tak ale oba działają na mięśnie i nie wiem czy nie narobię w nich bigosu podając jednocześnie.
Wybaczcie jeśli to durne pytanie 🙂
Mam zalecenie żeby podawać wit. C (samą) i zastanawiam się, czy kupować taką zwykłą (ale przeznaczoną też dla koni), czy np. taką z Equine America (wydajność podobna, a różnica w cenie to jakieś 150 zł)? Jest jakaś różnica (poza tym, że ta z EA jest o samku wiśniowym :lol🙂?

Zuź, polecam: http://www.podkowa-liny.pl/produkty.php?kategoria=12&lang=pl
(na dole - witamina C )

Podawałam w okresie leczenie z mocnego przeziębienia i świetnie się sprawdziła.
Zuź, Ja dawałam zwykłą ludzką z apteki. Też dawała radę. 😉
Stosował ktoś Equi Life Formula 4 Feet? jakie opinie? 😉
Zuź, Ja dawałam zwykłą ludzką z apteki. Też dawała radę. 😉


ja również 🙂
Ludzką z góry odrzucam, bo jest mało wygodna w stosowaniu, a poza tym taka dla zwierząt wychodzi taniej.
Zuź, No nie przesadzaj. Co jest w tej witaminie niewygodnego w stosowaniu...? 🤔
Tej od p. Podkowy bym nie dawała.
Dzięki za odpowiedzi  :kwiatek:

SankaritarinaNiezbyt wygodne moim zdaniem jest to, że aby dać tego tyle ile trzeba (czyli tak z 3000 mg) to musiałabym podawać z 15 tabletek dziennie. Nie wychodzi to też jakoś tanio, więc wolę się nie bawić i podać coś bardziej skoncentrowanego i w wygodniejszej formie (proszek + miarka/łyżeczka).
A dlaczego nie podałabyś tej od p. Podkowy?
Zuź, Bo... "tanie mięso psy jedzą". Że tak powiem. Bez urazy dla psów. 😉
Hm, no w sumie, co kto uważa za wygodne. Mnie tam było i tak wygodnie podawać podobną ilość tabletek, bo miałam pewność, że koń to zje (proszek lubi opaść na sam dół wiaderka, z płynem trochę lepiej, ale też mi czasem spływało, jak wiadro za długo postało przed podaniem), no ale jak się dobrze proszek wymiesza to też będzie ok.
Znalazłam jeszcze cos takiego, jeśli Cię to ratuje, ale nie sprawdzałam cóż to za potwora: http://www.mksklep.pl/witamina-kwas-askorbinowy-proszku-1000-p-423.html

Większość ludzi chyba i tak, w razie czego, podaje wit C z apteki.
Dlaczego niska cena ma świadczyć o słabej jakości? W przypadku wielu droższych preparatów więcej płacisz nie za jakość, tylko za markę (co się może wiązać, ale wcale nie musi).
Gillian   four letter word
01 kwietnia 2012 08:42
Sankaritarina,  😲 teraz to palnęłaś  😂
izydorex, Bo niska cena = kupowanie najtańszych elementów, żeby w ogóle opłacało się cokolwiek wyprodukować, najtaniej zazwyczaj oznacza "gorszej jakości, z gorszego sortu". Oczywiście, zrobiłam trochę za duży skrót myślowy, bo przecież nie zawsze jest tak, że niska cena = produkt kompletnie do bani, ale... mam prawo nie ufać czemuś, co ma dosyć mgliste informacje o atestach, certyfikatach... więc po prostu nie ufam.
Oczywiście, że w wielu przypadkach płaci się za marżę i firmę, tylko... w których...? 😉 Które są dobrej jakości i warte swojej ceny, a które to"zbyszek&krzysiek" niewiadomego pochodzenia, niesprawdzone i takie, o których można z całą pewnością powiedzieć "oo, tam to na pewno jest wit taka taka i taka!" a nie np. coś innego? Wbrew pozorom... rozróżnienie nie jest takie łatwe.
Biednym człowiekiem jestem, a biednych ludzi nie stać na tanie rzeczy, noo. 🙁

Gillian, Nie sądzę, żebym cokolwiek palnęła, ale skoro tak twierdzisz... masz do tego prawo. 😉
Gillian   four letter word
01 kwietnia 2012 09:27
dobre, polskie myślenie - jak jest tanio, to znaczy że ktoś kradnie 🙂
dziwnym trafem biotyna działa. Witamina E działa. Msm działa. Wow, a to dziwne!
Mnie tam można przekonać do bardzo bardzo wielu rzeczy, bo rzadko kiedy tupię nogą, ale akurat w tym wypadku choćby i skrzydła koniowi po tym wyrosły - nie, tupnę nogą i zostanę przy swoim! 😉 Też dobre polskie myślenie -> ostatni bastion wiary w swoje ideały.
Sankaritarina, a jest jakiś konkretny powód dla którego uważasz, że produkty p.Podkowy są złe? Oprócz tego, że stosunkowo tanie?

p.s bez żadnego wrednego podtekstu, po prostu ciekawość 😉

edit. zawartość kwasu L-Askorbinowego w produkcie od P.Podkowy to min. 99,8% a w tym który podałaś w linku 99,9%. To jedyna różnica jaką widzę.
Sankaritarina, często płacisz jeszcze za ładne opakowanie, kilka zbędnych dodatków smakowych i marketing 😉 Osobiście jestem z suplementów od pana Podkowy zadowolona i mam nadzieję, że ich niskie ceny takie pozostaną.
izydorex,  a czego konkretnie uzywasz?
Magnezu i biotyny z cynkiem i miedzią. Z nie suplementów kupowałam też lucernę.
Gillian   four letter word
01 kwietnia 2012 09:55
no widzisz, a ja mam w du...szy certyfikaty i papierki, mnie interesuje konkretne działanie. Skoro widzę po koniu, że to co mu podaję spełnia swoją rolę to znaczy, że jest dobre i po co mam kupowac coś droższego (plus dopłacac za opakowanie). Pół volty jedzie na Podkowie i do tej pory były nieliczne głosy, że cośtam się nie sprawdziło 😉
izydorex,  ja się zastanawiam czy brac biotynę z cynkiem i miedzią, czy ten kompleks z ziemią okrzemkową. czekam na wyjasnienie mailowe.

powiem Wam, że miałam próbki sieczek od p.Marcina. są naprawdę fajne, mnie sieczki są srednio potrzbne, ale niejadek jadł je aż miło.

na szkoleniu w wawie moje pojmowanie mikro i makroelementów się przewrociło do góry nogami, i chyba byłam szczesliwsza w błogiej niewiedzy i swiadomosci "no płacę krocie to dbam"😉
zulu   późne rokokoko
01 kwietnia 2012 10:15
Sankaritarina, kryterium ceny bywa baaardzo zawodne, bo cena często zależy od kierunku wiatru, plam na Słońcu i kursów walut  😉 Tego ostatniego zwłaszcza... A także polityki dystrybutora.

Dla przykładu, CortaVet HA kosztuje u nas 560 zł, w UK z wysyłką do Polski 480 zł, a kupowany lokalnie ok 380 zł. A to ten sam preparat...

Ogólnie ważne jest to, czy np. kwas hialuronowy jest drobnocząsteczkowy, czy witamina C chroniona a witamina E naturalna, a nie syntetyczna. A nie wyłącznie marka producenta.
zulu, Ano, tak, masz rację. Tylko kto wie czy ta witamina E jest naturalna czy syntetyczna? Śmiem twierdzić, że lud i tak weryfikuje na podstawie marek, a nie składów (fajnie to widać chociażby w paszowym temacie).

Gillian, Z tłumem to ja nie płynę i w dużej mierze sobie wierzę. 😉
Gillian   four letter word
01 kwietnia 2012 10:37
Sankaritarina, przymusu nie ma, więcej będzie dla nas 😉 na zdrowie!
Gillian, Fajnie, fajnie. 😉 No to chlup. 😉
jaka jest różnica pomiedzy SECRETA PRO a SECRETA PRO MAX ?
MAX to jest nowa wersja
nie wiem czy skład został ulepszony bo nie porównywalam, ale MAX jest aktualnie w formie granulatu
w tej chwili stara secrete jest wyprzedawana a zastępuje ja nowa wersja MAX
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się