Naczółek, naczółki

Louisa lekko opadający z cieniutkim rzędem kryształków ?
dzięki za pomysł 😉)) szukam czegoś nowego dla siebie właśnie
moge taki zrobić 🙂 - inne wersje kryształków też 😉 
taki http://briar.pl/pl/p/SCHNEEPFERD-Naczolek-Strass-Model-3/2460 to zupełnie nie problem, a i koszt 1/3 ...
jakby ktoś chciał moge hurtowo 😉

Louisa, ja bym poleciła opadający, ale z podszyciem - żeby był czarny/brązowy pasek podszycia optycznie oddzielający, wyciągający kryształki z odmiany. no i ze 3-4 rzędy.
Louisa jest. szukam czegoś "w tym stylu"
horse_art, a dasz do nich także kryształy Swarovskiego (Strass)? Ja mam naczółek z kryształami Swarovskiego - akurat z BR (także stosunkowo drogi). I miałam z normalnymi. Jakość i wygląd kompletnie nieporównywalna. Cena niestety też, bo same kryształy są duuużo droższe. Ale swarovski po pół roku użytkowania dzień w dzień dalej wygląda jak nowy.
epk, oj tak, Swarovski zdecydowanie inaczej się prezentuje niż zwykłe kryształki. Efekt nieporównywanie lepszy, choć cena również  😉
horse_art robi także ze Strassem 😉
Jak już brać naczółek bling to tylko z kryształkami Swarovskiego. Może i cena trochę wyższa, ale jakość nieporównywalnie lepsza. Po moim ponad rocznym naczółku w ogóle nie widać upływu czasu 🙂
mam już sporo powyżej pół roku swoje. nic na błyszczeniu w porównaniu do nowych na rolkach nie straciły.
mocne (koń ocierając się o wszystko nie oszczędza - a i ja pozwalam - testy w końcu :P). nie czyszczony, nie chuchany, jeżzeony w każdych warunkach i wiszący w siodlarni. nie kupuje, nei robie sprzetu o który trzeba dbać 😉
kryształki kupiłam od producenta z nazwą strass. ma też swarovkie - więc pewnie moje te same- bez licencji 😉
w polsce kupowane też ładne - tez mam ponad rok i sie nei zmieniają, ale nie aż takie ładne jak importowane, a
też z napisem strass i 30 zł za metr... (a na każdy rząd idzie prawie metr (takich zbitych), plus skóra ze 20, kleje itp...no i sporo pracy)
dlatego i mi za materiał na taki szeroki wychodzi np 120 zł (jak importuje), a nie jak sklepowe plastiki np 80 (sie zdarzają, częściej pojedyncze)... ale to i tak nie 400 😉
zdecydowanie zgadzam się z kittajka, lepiej dać więcej i mieć na lata. plastiki to jakaś pomyłka. ani to błyszczy ani wyglada, no i brudzi się, mętnieje i niszczy.

niestety kiepska jestem w fotografowaniu - albo ostre ale błysku brak, albo widac jak na żywo - sam błysk, mieniący się 😉 jakby co wstawie inne 😉
(tu taki duże rozstrzelone i mniejsze zbite kryształki)

horse_art ten naczółek jest naprawdę fantastyczny, zakochałam się w nim... 😵  💘
Dziewczyny, mam pytanie, czy jest szansa, żeby taki naczółek jak na foto opadał na głowie konia? Zmierzyłam mój obecny, lekko profilowany - ma dokładnie taką samą długość (42cm)i ten ma podobno cienkie, giętkie podszycie, może jest szansa, że opadnie?
raczej będzie odstawał, ew. się powywija dziwnie- po czasie może "oklapnąć" jak powygina się na uszach - jeśli to dobrej jakości naturalna skóra (wtedy też można spróbować całość ręcznie pokształtować), ale jeśli kryształki są zbite, całość sztywna, nie ma szans na ładne opadające ułożenie się. 
jesli to taka tandetna szmatka - może i klapnie - jak łańcuszkowe 😉
żeby naczółek (taki na skórze, szczególnie caly w kryształkach) był opadający - anatomicznie do głowy pasujący, musi być na samym początku "produkcji" wygięty (i utrwalone) w 3 miejscach - na środku i tak ok 1/3 z obu stron. dopiero potem doczepia się podszycie - tego same kształtu, jeśli jest podszyty "na prosto" to już same nici/kleje będą trzymać taki kształt.

przyklad - akurat mocno opadający i baza do podwójnego właśnie po kształtowaniu - (ale zasada ta sama)


Malowana dostała ogłowie  😍


i wygląda ślicznie, złoty Swarovski pod kolor sierści

equi.dream lekko opadający z cieniutkim rzędem kryształków  ma jej starsza koleżanka, więc będziemy testować różne warianty  😉
Louisa, mam na kasztana ten naczółek i powiem ci, że robi szał. Ja go w tym uwielbiam, a reszta ludu się zachwyca 🙂
epk doskonale Cię rozumiem i innych zachwycających się też  😍
Trochę sie bałam jak zamawiałam, ale jak otworzyłam paczkę było już tak  😜 😍 po przymiarce wiedziałam że ciężko było by mi znaleźć lepszy
Do mnie przedwczoraj dotarł naczółek od horse_art. Wygląda super  😍
Dodaję dwie fotki (niestety nienajlepszej jakości, ale sam naczółek jest widoczny)



Próbowałam zrobić jakieś zdjęcie na dworze, ale kiepski ze mnie fotograf, a skubaniec tak się świecił na słońcu, że nic z tych zdjęć nie wyszło, więc dodaję tylko takie ze stajni.
Swarovskie cudeńka ze Spogi 🙂









No i wersja full wypas, czyli naczółki w opakowaniu biżuteryjnym.









Oczywiście fotki robione telefonem, w nastrojowym ciemnym świetle, na żywo bling taki, że trzeba oczy mrużyć 😎
wow, widać że muszą dawać po oczach 😀 Ceny pewnie też xD
xxagaxx, to celowo, bo następował efekt zaślepienia i już człowiek za bardzo nie mógł wypatrzeć cenówek 😁 Ale liczą sobie za takie cudeńko koło 100 €, więc to raczej opcja na mocno ekskluzywny prezent 😉
quantanamera, wow, to faktycznie. Ale widać jakość.
Ale wszystko te naczółki w takich cenach czy te wyżej tańsze? Mówię np. o tych z pierwszego zdjęcia.
Miał ktoś bliski kontakt z naczółkiem Fair Play Venezia ?
http://www.gnl.pl/dla-konia/oga-owia-i-nacza-a-ki/nacza-a-ki/naczolek-fair-play-venezia.html
Wszystkie uwagi mile widziane .
quantanamera, tyle błyskotek a ja dalej marzę o tych metalowych ćwieczkach złotych.. 😀
Ja właśnie odebrałam moj naczólek od horse_art i jest absolutnie boski,super bling bling  😍
quantanamera, wszystkie są Br?  Te niebieskie swarki z górnego zdjęcia pasowałyby mi do strzemion 😉 tylko pewnie w brązowej skórze nie ma takiej opcji.
Misia, foty!
Mógłby ktoś podać wymiary naczółków prostych i opadających w wszystkich rozmiarach (pony, cob, full) .? Była bym bardzo wdzięczna 😉
wlasnie...Misia, foty :P
czy oślepłaś od tego bling? hahaha 🙂😉)- zakaz spoglądania przy pełnym słońcu!

emoneverdie, rozne firmy mają różnie niestety (sa jakies standardy (przynajmniej to zauważyłam), ale nie zawsze sie tego trzymają), wiec nie ma pewności co autor mial na mysli, sporo lepszych firm podaje w cm
Poszperałam jeszcze i znalazłam jedynie że: Pony-38cm, Cob-42cm, Full-44cm odnośnie co do zwykłego naczółka. Czy te wymiary mogły by być użyte własnoręcznemu robieniu? I ile +/- trzeba by było dodać cm by lekko opadał.?
emoneverdie, cob raczej 40 a full 42, 44 to xfull
a zeby opadały musisz sobie zmierzyć - jak mocno mają opadac alb o jakiś pasujący ci zmeirzyc i robic na wzór
znajde gdzieś ?  🙁 , może ktoś widział ?
Naciau, naczółek Horze Brighton nie wiem, czy jeszcze gdzieś dostaniesz. Może jakieś sklepy mają pojedyncze sztuki.
Na allegro chyba jakieś są, ale różowego brak.

edit: tu coś znalazłam, ale nie wiem, co to za sklep...
http://pinka.home.pl/pl/p/Horze-Naczolek-Brighton/1473
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się