Co mnie wkurza w jeździectwie?

Ale żeby się tak kłócić o jedno zdjęcie? Ktoś ma filmik z całego przejazdu?
[quote author=kama_85 link=topic=885.msg2429021#msg2429021 date=1443785167]
A mnie wkurza, że usprawiedliwiacie jeźdźca nie znając sytuacji. Dar po zdjęciu oceniła, że koniowi dzieje się krzywda, Wy z kolei, że wszystko jest w porządku i że to normalne. Jedno stwierdzenie drugiego warte. Nie znacie dokładnie sytuacji, nie widzieliście na żywo- nie oceniajcie ale też nie usprawiedliwiajcie za wszelką cenę.
[/quote]
Święta racja! 😵 Skoro odmawiacie Dar prawa do oceniania sytuacji po jednym zdjęciu, to sami tejże sytuacji po jednym zdjęciu nie oceniajcie.
Luz dziewczyny, Dar napisała, że ją pewne obrazki wkurzają i takie jej prawo, nie ma się o co kłócić.

Mnie na ten przykład akurat wkurza fanatyzm  😉 W obie strony  😉 Zarówno w kwestii użalania się nad konisiem bo dostał batem, jak i usprawiedliwianie wszystkiego "bo to jest sport". Strasznie irytuje mnie "bo to jest sport". Luzakowałam kiedyś na niższego szczebla zawodach i dałam sobie spokój, bo jak widziałam co ludzie robią "swoim ukochanym konisiom" w imię "bo to jest sport" (czasem żeby wygrać owijki i ogłowie) to mi się odechciało... Kogoś to nie razi i ma do tego prawo, mnie akurat się nie podobało i nie zamierzam się wdawać w dalsze dyskusje na temat słuszności/poprawności moich odczuć w tej sprawie.

O i wkurza mnie też jak widzę osoby, które dają się wozić koniowi w prawo i lewo "bo mają partnerstwo" a jednocześnie wkurzają mnie nieodpowiedzialni ludzie którzy nadużywają (podkreślę, zanim ktoś życzliwy zinterpretuje jako "używają"😉 siły i różnego rodzaju sprzętu bez potrzeby oraz bez wiedzy na temat tego co robią. Sorry, ale moim zdaniem między dwoma skrajnościami jest jakiś "złoty środek". Jeździectwo to sport skomplikowany i nie ma jedynej i słusznej opcji, więc przekonywanie jeden drugiego o mojszej i twojszej prawdzie mija się z celem.

Powtarzam, rozumiem, że może kogoś coś wkurzać. Nie rozumiem, że inni tego nie akceptują, w tej i wielu innych dyskusjach na forum

Dzięki, jakiś rozsądny głos w tej dyskusji...
Każdy ma prawo do własnego zdania, ale jeśli kogoś coś wkurza, bo nie ma o tym zielonego pojęcia to sory.
Nie wiem czy jestem ślepa,  ale ja nie widzę, ani cierpienia konia, ani jakiegokolwiek nadużycia. Ręka podniesiona, ale na kontakcie, nie ciągnie za ryj. Użycia ostogi w ogóle nie widać, więc skąd wnioski, że koń dostał kopa? Nie da się tego ocenić. I od kiedy koń z bólu zamyka oczy?  🤣

Chainsy zostało wcześniej napisane jaki element jest wykonywany na zdjęciu i co i dlaczego jeździec robi, więc nie oceniamy po jednym zdjęciu.
Cóż nadal ma prawo do własnych odczuć... Mnie też kiedyś wkurzały pewne rzeczy, które teraz rozumiem, akceptuję i nawet stosuję, bo najzwyczajniej w świecie zaczęłam czytać książki "z przeciwnych obozów" oraz celowo jeździłam u różnych instruktorów, co znacznie poszerzyło mój margines tolerancji i poukładało trochę w głowie. A co najważniejsze-  do pewnej wiedzy (którą wcześniej bym pewnie odrzuciła) po prostu "dorosłam". Oczywiście, w miarę nabierania wiedzy zaczęły mnie także wkurzać pewne rzeczy, które kiedyś mnie nie wkurzały a nawet czasem mi imponowały... 😉
Serio nie byłyście nigdy w sytuacji "jeździeckiej" że coś Was wkurzało a lata później okazało się, że niesłusznie? Albo odwrotnie, robiłyście coś co później okazało się średnio mądre? Oczywiście nie oczekuję odpowiedzi na to pytanie  😉
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
05 października 2015 14:11
Pominąwszy całą dyskusję(podczytuję, ale jakoś nie widzę głębszego sensu wypowiadania się 😉 ) to trochę się wkręciliście z tym kopaniem. Bo to nie Dar napisała, że koń dostał kopa, tylko DressageLife że czasem i zadziała mocniej ostrogą i kopa zasadzi 😉 Lekka nadinterpretacja i dopisanie Dar słów, których nie napisała wcale 😉 Ok, wracam do swoich zajęć 😉
A co Twoim zdaniem miał innego zrobić? To zawody. Liczy się tu i teraz. Jak koń nie będzie pod kontrolą, skupiony na zadaniu i jeźdźcu, to nie ujedziesz. Jak rozkojarzony koń nie odpowiada na subtelny sygnał, to trzeba użyć dobitniejszego na już! bo nie ma czasu na cackanie się.
Ale nie. Niech się gapi, niech rozgląda i podziwia budki, ludzi, szuka strachów, nie patrzy pod nogi/na przeszkody. A najlepiej jak z tego braku skupienia się wpierdzieli po całości w okser. Ważne, że jeździec nie użył widocznej i mocniejszej pomocy by przywołać go do porządku, bo kilka osób bez pojęcia się skrzywi w niesmaku. To je git!


coś w tym jest bo dobro konia, dobrem konia ale jeździec też chce żyć 😉
Do tego niestety trza przyznać, że często nie ma czasu, kasy na przygotowanie konia do zawodów, tzn jechanie treningowo gdzie indziej aby konia w podobnych sytuacjach jak na zawodach móc po rzeźbić bez stresu że tu i teraz. oczywiście nie da rady wszystkiego przewidzieć ale dużo sytuacji można [s]wytresować[/s]. edit. wytrenować

moja kumpela zawsze powtarza, że najlepsi zawodnicy zasiadają na trybunach  😉
tak,a jak się tych gwiazdeczek zapytasz o ich starty to zalega cisza.Na czworoboku nie ma miejsca na próby i błędy.Brak reakcji to kopniak i już,koń musi być w pełni skupiony na mnie.Ale nie,to moje chore ambicje :-D (Dawno się tak z siostrą nie pośmiałyśmy)
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
05 października 2015 18:44
Ja uważam, że "niewygodne" zdjęcie można zrobić KAŻDEMU - od rekreanta po olimpijczyka. Każdemu zdarzy się coś zrobić na koniu, co nie wygląda dobrze, jednak nie zawsze jest to obrazem całości. Wiadomo iż to niemiłe obrazki, ale się ich nie uniknie w życiu. Nie ma o co bić piany.
Do wzmocnienia sygnału nadawanego przed łydkę.
Okej, a wiesz co mi jest powtarzane, że jest ważne ?
Pewnie się nie domyślisz to od razu powiem - WYCZUCIE.

Kombinując dalej to może kopanie też jest dobre ?
Soczysty kop albo kuksaniec ostrogą, ciekawe co na to te uśmiechnięte koniki (no naprawdę nie widzicie często tych szeroko rozdziawionych mordek? one się przecież uśmiechają, suszą ząbki.. tak no. przecież tak właśnie jest - ironia.)

Tylko znów powtórzę - widziałam, jak wystarczy przyłożyć ostrogę, musnąć nim bok koński i wiem, że to działa na przykładzie mojej trenerki, która na takich wysokich zawodach nawet nie startuje.. Nie trzeba obijać tego konia. I wciąż mówię, że po prostu na zdjęcie, które wstawiłam wyżej mi się przyjemnie nie patrzy.

Jeśli ktoś napisze tu coś konkretnego to odpiszę a póki co widzę, że nie ma dyskusji tylko prześmiewki.

Edit: zamknęłam nawias.



Czyli ty nie jesteś zawodniczką , nie masz bladego pojęcia o czy mówisz , trenujesz jazdę w zastępie z instruktorka rekreacji po kursie wakacyjnym i oceniasz wyrwane z kontekstu zdjęcie . Czyż nie tak  😎
Jakie to typowe na re-volcie, gdyby to zdjęcie wstawił ktoś inny mający poważanie na forum, to większość by przytaknęła, poszło by kilka postów i zakończono by temat, ale że wstawiła to Dar, to przez kilka stron jeździ się po niej jak po psie. Mało było takich zdjęć komentowanych przez dziewczyny z większą wiedzą? Na końcu jeszcze Smok dowalił, no litości.
[...] ale że wstawiła to Dar, to przez kilka stron jeździ się po niej jak po psie. [...]


A kim takim jest Dar? Kto taki jest na zdjęciu? Bo ja nie mam pojęcia. Skomentowałam wypowiedź, a nie autora. Jakby to napisała jakaś revoltowa szycha to napisałabym to samo.
Dar zabłysnęła już nie jeden raz swoją "wiedzą".
Sivens, najlepiej udawać, że się nie wie o co chodzi. Za  długo jestem na tym forum, żeby nie widzieć jak to działa. Z resztą nie chodzi tylko o ciebie, kupe  stron postów, i co rusz ktoś się tym nakręca. Nie ma innych tematów? 
A ja mam wywalone kim jest DAR bo nie mam bladego pojęcia . Ja zawsze tylko oceniam fakty  😉
Smok10,  jaaasne. Naprawdę nie możecie dać sobie spokój.
Watrusia, od dzisiaj mianuję cię Strażnikiem Revol... tfu, Teksasu  🏇

😉
Bo tu nie chodzi o to, kim Dar jest... tylko kim nie jest... 😎
ikarina, haha  tylko nie zapomnij mi wysłać odznaki, bo co to za strażnik bez odznaki  😀
Poprawiłaś mi humor, bo mam doła, łeb mnie boli, kobyła chora, jutro wet. Dzięki  :kwiatek:
ikarina, haha  tylko nie zapomnij mi wysłać odznaki, bo co to za strażnik bez odznaki  😀


Boję się pomyśleć co będzie jak zrobi brązową , wtedy to już będzie  expert Galopu .  😁 😁 😁
Smok10, czep się tramwaja, piszesz tak, bo sam byś chciał taką mieć

ikarina,  dzięki, śliczna 😍
Smok, trafiłeś jak kulą w płot.

Smok, trafiłeś jak kulą w płot.


Bo nie jest Teksas Reńdżerem, dlatego.
A może jestem Chuckiem  😎
Smok10, jak jesteś Chuckiem, to pokaż, jak skaczesz na bungee bez bungee
Też chcę to zobaczyć.
Ja też ,  🤣
Kapitalne!
Aleście pięknie pociągnęli offa... Gdzie jest mode... a, też tutaj. 😂
Ten filmik jest mega. Nigdy w życiu bym tego nie zrobiła, ale... mega. 😲
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
06 października 2015 01:27
Oczywiście że każdemu, nawet topowym zawodnikom, da się zrobić zdjęcie czy nawet serię zdjęć pt. Naczelny Męczykoń.

Z tym że szanujący się DOBRY  fotograf wie, jakie ujęcia odrzucać i NIE publikować.
Była już jedna taka pseudo profesjonalistka  co wstawiła specjalnie zrobione i opatrzone komentarzem zdjęcie .  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się