Co mnie wkurza w jeździectwie?

Orzeszkowa Normalnie, masakra. A weź coś powiedz!  🙄
Hitem są bolesności grzbietu - nie ugina się? To można wsiadać!
Napięcie? Jakieee napięcieee....  😜
Murat Ciekawi mnie co ten koń ma w pysku i ta luźna wodza też.  😎
Euphorycznie zwykłe, pojedynczo łamane, grube i ciężkie metalowe wędzidło. Za grube moim zdaniem na niego, ale cóż.
Tu trochę widać.
klik

skróciłam link
Murat-Gazon, wkurza Cię, że ktoś złapał moment, w którym koń rzucił głową?
No straszne, no - koń ma ruchomą szyję... masakra 😉
Nawet jakiemuś super guru naturalsowemu można takie zdjęcie zrobić i potem się tym jarać, tfu - wkurzać 😉

Mnie wkurza, jak rozjeżdżasz forum linkami... 😉
_Gaga, ale tu  chyba chodzi o to, że ta osoba z FB się tym chwali. Nikt normalny nie wrzuca gorszego zdjęcia, gdzie koń machnął głową i całość nie wygląda ok z podpisem
"Nie poszly na marne nasze nauki"
Milla, nie pierwszy dzieciak (jak sądzę) i nie ostatni...
Wolę takie obrazki, niż dzieciaki ochoczo wymachujące sznurkowymi kantarkami bez pojęcia ile krzywdy można tym zrobić... tak sporo więcej, niż wędzidłem... tylko - hm - niemodnie byłoby o tym na głos mówić...
Gaga dokładnie, chodzi mi o to, że ona uważa takie coś za dobry, pozytywny efekt pracy i do tego dąży.
Gdyby to była pechowo uchwycona chwila, a ona miała świadomość tego, że to nie jest fajne, to by się takimi fotkami nie chwaliła.
Każdy chyba ma zdjęcia, na których wszystko wygląda totalnie "nie tak", ale świadomy człowiek nie pokazuje ich publicznie.
(akurat dziewczynę i konia znam osobiście)

Przepraszam za rozjeżdżanie forum  😡
To nie przepraszaj, tylko skracaj  😀iabeł:
No kiedy ze skracaniem mam wieczny problem, nie umiem zapamiętać, jak się to robi. Beztalencie techniczne  😡
Ale następnym razem się postaram.
Murat-Gazon, masz, tak na następny raz

http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,21614.0.html
Murat-Gazon, czyli wkurza Cię czyjaś niewiedza i brak świadomości, tak?
Niewiedza i brak świadomości mnie nie wkurza, bo każdy ma prawo nie wiedzieć.
Najbardziej chyba wkurza mnie, jak się zastanowię nad całą sytuacją, fakt, że nieraz widziałam tę parę podczas jazdy w stajni - i nie robią takich rzeczy, kiedy ktoś starszy (i/lub właścicielka konia) widzą. Wszystkie takie fotki pochodzą z jazd, na których ona jest sama z koniem poza stajnią + koleżanka fotografująca.
Może by porozmawiać z właścicielką konia...
Murat-Gazon, czyli uważasz, że dzieciak celowo i w pełni świadomie robi koniowi krzywdę?
Czy świadomie, to nie jestem do końca pewna. Może nie wiedzieć, że to koniowi szkodzi. Ale może też wiedzieć i zwyczajnie to olewać, "bo ładnie wygląda". Taki wniosek nasuwałby się z robienia takich rzeczy, jak nikt nie widzi.
Tym bardziej chyba pogadam z właścicielką konia, żeby ją o to zapytała.
Dobór kiełzna po zdjęciu jest średnio rozsądny. Tak samo wniosek, że koniowi dzieje się krzywda...
Wodza jest luźna - koń rzucił głową. What's the point? Co do chwalenia się efektami pracy -
kto jest bez winy, niech pierwszy rzuci kamień. Innymi słowy - jesteś pewna, że Twoje zdjęcia powinny ujrzeć światło dzienne?  👀
Nie piję bezpośrednio do Ciebie no ale sorry, każdy miał moment, że mu się wydawało, że wie....  🙄
Dlatego po przemyśleniu sprawy doszłam do wniosku, że porozmawiam sobie z nią i zapytam, czy na pewno to, co myśli, że robi, jest tym, co robi  😉
(konia znam, widzę go kilka razy w tygodniu, także akurat dobór kiełzna widzę na żywo)
Murat A co widzisz na żywo? Co ten koń robi, że uważasz kiełzno za niewłaściwe?  👀
Zdarza się, że je gryzie, podrzuca głową i wyciąga ludziom wodze z rąk.
Może chodzić oczywiście o ręce jeźdźców, a nie o wędzidło samo w sobie, ale ponieważ takie zachowania nie mają związku z określonym jeźdźcem, to stawiam raczej jednak na wędzidło.
BTW to nie jest koń "dobrze ujeżdżony" w klasycznym tego słowa rozumieniu, ot tuptuś terenowo-placowy.
To źle obstawiasz.
Możliwe. Nie twierdzę, że na 100% mam rację.
Murat No to, idąc, dalej, bladego pojęcia nie mam o czym Ty chcesz z nią rozmawiać?  👀
Jeśli ani Ty ani ona nie macie wystarczającej wiedzy to?  🤔
Takie objawy moga swiadczyc o milionie problemow, od kiepskiego jezdzca, przez problemy zdrowotne roznorakie, az po braki w ujezdzeniu konia.
[quote author=Murat-Gazon link=topic=885.msg2440737#msg2440737 date=1445948020]
Możliwe. Nie twierdzę, że na 100% mam rację.
[/quote]
Nie no masz rację. Wkurzają Cię czyjeś zdjęcia na FB... każdego mogą czyjeś zdjęcia wkurzać , o - mnie na przykład wkurzają zdjęcia Quanty, bo warunki do treningu i umiejętności ma takie , że szczęka opada. No a mierząc to wszystko moją własną miarką, to mi się tak przenigdy tak nie uda. No i mnie to wkurza. I tyle...
Aa Quanta - jakby co - to nie będę z Tobą na ten temat rozmawiać
Ot strzelę czasem focha   😁
Kocham was, re-volto  😍
Człowiek sobie coś wrzuci, bo go wkurza, i finalnie sam obrywa bóg wie za co.
Dobra, idę sobie stąd, w końcu wkurzanie się szkodzi na nerwy... jak widać.  😀
Jeezu Murat-Gazon, toć piszę, że ma Cię to prawo wkurzać...
A Ty focha strzelasz jak nastolatka...  🤔wirek:
Nie strzelam focha, raczej mnie cała sytuacja trochę rozbawiła  😉
Jak cie wkurza, a okazuje sie, ze nie ma generalnie o co sie wkurzac, to chyba dobrze?😉 ja tam sobie nie lubie mnozyc powodow do wkurzania, no ale co tam kto uwaza 😉
Nie wiem czy to mnie może wkurzać w tym temacie ale serdecznie dość mam ludzi,
którym się zdaje, że jak zawołają masażystę raz na trzy miechy a kompletnie nic nie zmienią
w treningu/prowadzeniu zwierzaka to co najmniej uchronią go od ognia piekielnego... 
Like, for real?  😵

Euphorycznie, welcome to my world! Jadę do konia rekreacyjnego z konkretnym problemem. Badam, znajduję przyczynę problemu, tłumaczę właścicielowi, co i jak, że siodło należy zmienić, bo konia boli grzbiet. "No ale na niego ciężko znaleźć siodło! To pasowało najlepiej". Siodło leżało naprawdę źle, dobraliśmy inne spośród dostępnych, które szału nie robiło, ale leżało jakoś, mówię, co należałoby w nim jeszcze zmienić, żeby leżało poprawnie. Mając świadomość, że te zmiany nie nastąpią... Koń jeszcze miał zrobiony masaż, po wszystkim wysyłam mailem wnioski z badania i kupę zaleceń, bez których wykonania problem nie ustąpi (no, objawy tego problemu). Pisałam to wszystko wiedząc, że raczej nic z tego nie zostanie zrobione... Czekam, kiedy zadzwonią z powrotem, bo koń zacznie się buntować nieco dosadniej. 🙄
To mnie wkurza w jeździectwie. Że boli-nie boli, rekreant ma chodzić. Koń zaczyna sadzić barany, ewidentnie mające na celu pozbycie się jeźdźca, ba, sadzi te barany głównie pod nieco cięższymi jeźdźcami? Trudno, teraz wolnego nie może dostać. Mimo, że problem jest bezdyskusyjny, a koń przy badaniu próbował mnie kopnąć. Zęby do zrobienia? Jakie zęby? Jak dobrze uczyć na takim koniu? I zero logicznego myślenia, że na dłuższa metę to się nie opłaca, bo nikt nie będzie na tym koniu chciał jeździć i się traci klientów w ten sposób.

_Gaga, odnośnie sznurkowych kantarków: klik. Z tego samego podwórka (szukałam pierwszego zdjęcia, które wrzuciła Murat-Gazon, bo mi wyskakuje, że zawartość niedostępna, i przy okazji znalazłam to). 😉
Przeglądając galerię dalej... klik 😲

edit: dodałam cytat. i link do zdjęcia...
Uważam (obecnie, od niedawna), że Murat ma rację. Że byłby czas na odrobinę polityki "zero tolerancji", i właśnie w taki sposób jak proponuje Murat - delikatnie ale jasno i w oczy powiedzieć obiektowi zastrzeżeń. Tak, konfliktogenne i wymaga odwagi cywilnej. Ale polityka "moja chata z kraju, niczewo nie znaju" i "nie moje małpy nie mój cyrk" prowadzi do gigantycznych wypaczeń, na których cierpią konie, a w rezultacie wszyscy jesteśmy przegrani.
sumire, w internecie nic nie ginie 😉

edit. Porozmawiałam z nią, mam nadzieję, że konfliktu z tego nie będzie, przynajmniej nic tego nie zapowiada.  🙂
halo, rozumiem, że Ty na wszystkich zdjęciach w siodle jesteś w 100% poprawna politycznie? I przenigdy Ci się koń od muchy nie odgonił w taki sposób, jakbyś mu łeb wodzami właśnie urywała...?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się