Zdjęcia Naszych Koni cz. VIII (2015)

kitty, nie chcę Ci psuć humoru ale chyba wam ktoś dach w stajni buchnął 😁

anai, też mi senior.. 🙂 wygląda i śmiga jak 5 latek! 🙂

Coco, dziękuję 🙂
Burza, na szczęście świetlik jeszcze odcina nas od deszczu i śniegu :P
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
04 kwietnia 2015 09:16
Amazonka - miło słyszeć takie słowa, tym bardziej od Ciebie🙂 Ja się w Twoich koniach połapać nie mogę, bo chyba się zatrzymałam na etapie Ramiszowa. Ale widzę, że dzielnie śmigasz na kolejnych. No i - znając efekty Twojej pracy - mają te konie farta, że w takie ręce wpadły 😁
Anai - Zazdroszczę formy Dinka. Wygląda, jakby był w kwiecie wieku. A ostatnie zdjęcie (portret) to w ogóle koń z pocztówki. 😍
Kujka - o jak się cieszę że nas kojarzysz mimo, że w zasadzie rzadko się odzywam 😀 Wersja ujeżdżeniowa też mi się podoba, choć po zdjęciach widzę, że muszę jeszcze mocno popracować nad dosiadem i przywyknąć do ujeżdżeniówki 😉 Ale co tam... Na razie mam tyle powera do treningów, że myślę, że będzie dobrze 😉
Wrzucam więc jeszcze kilka zdjęć z tamtego deszczowego dnia, bo nie wiem kiedy załapię się na kolejne






kitty ależ ona jest wielka!
taggi piękny koń, baardzo w moim typie!

Skorzystałam dziś z pięknej wiosennej pogody, pojeździłam w słoneczku więc są i fotki. Blood niezbyt cieszyła się z tej sesji. 😁




znów mi obróciło zdjęcia 👿
srokate - bardzo fajne zdjęcia! i oczywiście niezwykle urokliwy podpalany pyszczek  😀

Myśmy dzisiaj pobawiły się delikatnie z Czarną ;]
Trochę w słońcu.


Trochę bez


Ale grunt, że bez deszczo-śniegu, który padał jak jechaliśmy i wracaliśmy ze stajni  😀
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
06 kwietnia 2015 19:21
armara piękne zdjęcie i psiak (podobny do naszego Chestera, który niestety zaginął pół roku temu)
Pan Prezes
lusia722 Pan Prezes rządzi  🙂 Śliczny kantarek!  😜
armara my pozdrawiamy poświątecznie - piękne zdjęcie i cudny psiak 🙂
srokate a Ty zawsze uśmiechnięta, takie pozytywne foty. A koń super 🙂

A my w Wielką Sobotę z Vimto zaliczyliśmy nasz pierwszy test Cross Country podczas Hunter Trial w Munstead (zawody towarzyskie polegające na przejechaniu crossu w normie czasu, przepisy jak przy XC w WKKW).
Vimta trzecie podejście do krosówek w życiu, jestem z niego bardzo dumna bo udało się przejechać wszystko - a przeszkody były dość różnorodne, tzn nie tylko "kłoda z korą lub bez kory" 😉
Chłopak cieszył się po każdym oddanym skoku, do nr 7 jechało mi się ciężko a potem jak złapał ciąg, to hu hu hu... aż do końca (nr 19) fajnie było i najważniejsze, że nawet jak już pociągnął to dalej był czekający na mnie.

Edit: A jakby ktoś chciał zobaczyć brytyjskie 80cm czyli takie LL które jechaliśmy, to wyglądało to tak.

Zajączek Wielkanocny Vimto:
czeggra1, jak ci zazdroszczę łatwego (w miarę) a długiego krosu! Takiego właśnie, żeby debiutant zdołał "złapać fazę".
Będziesz miała z V. pociechę! Już masz!
Mamo mamo! Takie to G. by śmigał - z BE 100 włącznie 😕
czeggra1 Fajnie się na was patrzy.  Gratuluję fajnego przejazdu .

Alek z dziś po przerwie, nawet nie pamiętam kiedy ona chodziła pod siodłem .
Wpadam ze zdjęciem z bardzo rzadkiej serii, czyli ja i koń. W końcu nic już mi nie przeszkadza żeby regularnie wsiadać  💃
lusia, czeggra
Dzięki 🙂 A piesek to znajda, przybłąkała się do nas 5 lat temu i już została 🙂

lusia
Prezes jest boski, a jaki ma piękny warkocz!  😜
halo, monia, armara - dziękujemy bardzo 🙂.
halo, no właśnie... uważam, ze u nas już na starcie ma się podcięte skrzydełka - nie ma gdzie trenować, nie ma organizowanych wydarzeń sportowych pod młode konie, wszędzie daleko i drogo 🙁. A w takim Munstead stoi bardzo przyjemnie i jest ono świetnym miejscem do startów treningowych dla młodych koni. Nie straszy, zaprasza, jest w miarę płasko itp. W okolicy mamy dwa takie miłe miejsce dla młodziaków, a do reszty to juz trzeba mieć przygotowanego i  obskakanego, opatrzonego na krosówkach konia, ale też jest gdzie jechac na trening.

Tak szczerze mówiąc BE100 bywa najczęściej trudniejsze technicznie od naszych CNC*...  Stoi w około 80% na pełnym wymiarze ( na wysokość mierzone w prawidłowo wypadajacym miejscu odbicia oczywiście), dobrze jest wykorzystane ukształtowanie terenu, przeszkody, kombinacje są różnorodne. Jest niby odpowiednik naszej P klasy w której akurat byłam juz trochę objeżdżona, ale zrobiło spore wraaaażenie ( ikarina ostrzegała mnie i miała rację :hihi🙂 😉.
Konie brytyjskie są do tego przygotowywane i selekcjonowane w dwóch niższych klasach. Dzieje się tak, bo tutaj sport jeździecki jest bardzo popularny i w takiej klasie na zawodach ( regionalnych) startuje zazwyczaj ze 150 koni. Trzeba jakoś dokonać selekcji 😉. Nic dziwnego, że później najlepsi brytyjscy jeźdźcy i ich konie są generalnie tymi jednymi z najlepszych na świecie. Tutaj nie wystarczy być jeźdźcem czterogwiazdkowym aby być w kadrze. Tych trzygwiazdkowych już jest wielu, a u nas dla porównania kilku...

A poniżej już emeryt Orfik sprzed kilku lat w BE100 :
Zeave urocza!
armara jakie sympatyczne to foto 💘
lusia na Pana Prezesa to ja się napatrzeć nie mogę!
monia uroczy ma pyszczek 🙂
dairoxroxi uwielbiam siwe! 😍
czeggra podziwiam Cię ... w ogóle podziwiam ludzi, którzy wyjeżdżają na cross. 👍 Popatrzałam na to BE100 i jestem przerażona. 😁

moja mała ♥
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
10 kwietnia 2015 13:20
czeggra1 - oj zazdroszczę tych skoków. Świetnie wyglądacie i zdjęcia do tego też bardzo przyjemne
srokate - dzięki za miłe słowa - przekażę Pannicy
dairoxroxi - ale macie fryzurki podobne 🤣
armara - nie tylko "Świątecznie" ale i "rodzinnie" 😉. super
Monia - nie wygląda jakby była po jakiejkolwiek przerwie. Drugie zdjęcie super!
czeggra1, krosy w PL bardzo się zmieniły w ciągu ostatnich 3 lat. Kłopot w tym, że w zasadzie wszystkie (a ile by ich nie było jest za mało). Fajne są, ale debiutanta nie ma gdzie naskakać. Mini LL to w ogóle zabawa, LL są (bywają) mało zachęcające i... za krótkie na fajną, rozwijającą galopadę. Coś takiego zaszło z krosami, co x lat temu z parkurami - wtedy nagle najniższe parkury zrobiły się najtrudniejsze (optycznie, "pułapkami", krętością - a już 120 było spoko. Na parkury wpłynęła... ilość startujących w niskich klasach.
Dziś fajny przykład, że parkur parkurowi (na tej samej wysokości) nierówny można znaleźć np. w Bogusławicach. Konkurs towarzyski na 100 a konkurs "profi" - bez porównania, zupełnie co innego.
W sumie, że się zmieniło w PL na krosach, to bardzo dobra wiadomość. M.in. dowodzi rosnącego zainteresowania konkurencją. Do Sopotu zgłoszone... 230 koni! Że trzeba i jest co przesiać - to super. Problem jest z debiutującymi końmi (jak wtedy był na tych dziwnych parkurach LL i L, wtedy bywało tak, że młodego konia trzeba było jakoś tak naskakać prawie bez zawodów, żeby można było niemal od razu jechać z 5-latkiem na ZO - tam stało fajnie dla młodych; w WKKW taki zabieg jest niemożliwy). Wiele z tych koni, które dziś zrażają się w pierwszych startach, po fajnym wprowadzeniu (jak w twoich linkach ta 80 i 90) mogłoby zacnie kontynuować karierę.

Przepraszam wszystkich za OT, ale zdjęcia czeggry są... dość wciągające w temat 🙂
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
10 kwietnia 2015 22:22
czeggra1 w końcu ma kantarek jak nomen omen Książę
Czadowe u Was te krosy i bardzo mi się Wiesiek podoba w wersji WKKW 😜.
armara niestety tylko chwilę po zapleceniu tak wygląda potem mniej elegancko.
srokate dziękujemy :kwiatek:
Ja oczywiście na zawodach, a Księciunio się padokuje...znowu 🙄.
Srokate-jestem zakochana w Blood, jest przepiękna 🙂
Pozwólcie, że ja i Danio dołączymy 🙂
Tak na szybko moje dzieciaki  😉
monia ale leniwce 😍, aż mi się spać zachciało 😉
lusia, przekażę Wieśkowi Pimpusiowi wraz z marchewką 🙂. Kolejne podejście do tematu mamy jutro 😜. A kantarek rzeczywiście jak dla Księcia - sliczny jest ( kantarek i Książę oczywiście :icon_razz🙂!
taggi, dziękujemy bardzo 🙂.
srokate, nie przesadzaj ... Spróbuj z Blood stałych przeszkód. Lojalnie uprzedzam wciąga i uzależnia 🙂. A Wy jak zwykle optymistyczne zdjęcie 🙂! Fajnie z tym swiatłem wyszło - bardzo wiosennie.
halo, być może jeszcze w tym sezonie opatrzę się jeszcze z polskimi krosami 🙂. Póki co widziałam zeszłoroczny Sopot ( mówię o poziomie LL-P) oraz Kwieki i niestety nie zachwyciły. Łatwe do przegalopowania, złapania pewności siebie u konia i jeźdźca, ale wiele nie wnoszące.
Sopot mówisz ma 230 zgłoszeń ( a ile w tym polskich koni?) i super - niech ten zrewitalizowany obiekt w końcu zacznie coś robić. Warunki ma przednie. Strach się tylko bać jaki bałagan tam będzie, bo z tego co pamiętam to akurat Sopot ma zawsze problem z ogarnięciem choćby 150 par. Przepraszam za  🚫.

lusia722  😍 😍 😍

a ja znowu z Dzidziulkiem swoim  😀 Powoli uczymy wszystkiego, w końcu trzeba będzie się na nią wdrapać  😂
Windziakowa niezmiernie mi miło! Podrzucam dla Ciebie jeszcze jedno foto Blood.  :kwiatek:
monia świetne ujęcia!
czeggra okok, kiedyś spróbuję - przy okazji zdradzę, że właściciel stajni ma nam wkrótce odnowić cross. 😉
kitty coraz bardziej mi się ta Twoja dzidzia podoba!

smartini   fb & insta: dokłaczone
12 kwietnia 2015 15:07
oh, cudne te Wasze wszystkie koniska 😀 i zazdroszczę Wam trochę, ja wywiozłam swojego gnoma przed świętami do Rzeszowa i jeszcze nie miałam możliwości do niego pojechać  🙁 ale mam informacje na bieżąco i nawet filmik dostałam 😀 dopiero 2 tygodnie w systematycznej pracy (od października miał dłuuugie wolne) ale chyba idzie wszystko w dobrą stronę 😀 w środę na szczęście jadę a za 2 tygodnie zawody  😍

Moja mała jeszcze raz 🙂
Dziś się doczekałyśmy znajomego fotografa  🤣 wiem, że już zaczynam zaśmiecać wątek, ale ja jestem z niej taka dumna  😅

edit: literówka
smartini   fb & insta: dokłaczone
12 kwietnia 2015 21:07
kitty cudo *_*
kitty ale ogromny 😲 moje rude pewnie wyglądałoby przy nim jak pies 😂
kitty, jaki  słodki  szkrabik  😉
smartini moja wiedza o wescie jest na baardzo niskim poziomie, ale podoba mi się to! 😉
Klaudynka_K1 fajna ta Twoja młoda, przypomnij jak się nazywa?
kitty 😍 😍 😍 !

podrzucam rybkę z przed tygodnia
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się