Westernowa Rewia Mody

.
Livia   ...z innego świata
04 października 2015 07:58
Muchozol, Mucha pięknie wygląda w tym zestawie, a najważniejsze, że pad i popręg się sprawdziły 🙂

Ja mam już kilka zdjęć z wczoraj 😍 My w wersji granatowej, z kocykiem Caballa i koszulą z Allegro 😁



Zbliżenie na koszulę - ozdobioną kryształkami przez moją koleżankę:



I jedno zdjęcie z tyczek w zestawie fioletowym, wrzucę potem lepsze zdjęcia:

.
Livia   ...z innego świata
04 października 2015 12:55
Muchozol, dziękuję 🙂 Mnie się fioletowy golfik bardziej podoba ze względu na zdobienia - wrzucam poniżej zdjęcia 🙂 Granatowa koszula za to jest mega elegancka, i chcę jeszcze na plecach zrobić duży wzór taki, jaki jest z przodu.

Zestaw fioletowy:


I kryształki z tyłu:
Livia najbardziej w tych zdjęciach podoba mi się Twój szczery uśmiech! To piękne widzieć taką radość 🙂
Słuchajcie tak z czystej ciekawości, mając wprawę ile czasu zajmuje Wam założenie owijek na wszystkie nogi konia? i jak to się robi, żeby owijka się nie rozwinęła?
Mosewa, trzeba zapiąć rzep 😉 a wczesniej zawinąć z odpowiednim naciąganiem. no i w dobrym kierunku 😉
ile czasu? zalezy jakie, ale tak pare minut.
o pare za duzó...eh jak ja nie lubie owijek zakladac ;/
Livia   ...z innego świata
06 października 2015 11:04
gocunio, bardzo dziękuję, bardzo mi miło :kwiatek: To był tak świetny dzień, że właściwie uśmiech nie schodził mi z twarzy 🙂

Mosewa, nie mam praktyki w zawijaniu - na codzienne jazdy mam ochraniacze i owijki zawijam tylko na zawodach, ale szybko mi to nawet poszło. Całego konia zawinęłam w jakieś 7-10 minut, nie liczyłam, ale sprawnie poszło. Rzepy mi wypadają różnie 😉 ale jeszcze (tfu tfu) żadna owijka mi się nie rozwinęła. Najważniejsze żeby zawijać "z wiatrem", nie "pod wiatr" - mniejsze ryzyko zahaczenia nogą tak, żeby rzep się odczepił.
.
Czyli nie ma wyższości owijek na ochraniaczami?!  to super( no chyba, ze jestem w błędzie), bo używam ochraniaczy właśnie 🙂 szybciej, prościej, czyściej  🤣
.
smartini   fb & insta: dokłaczone
06 października 2015 16:55
Ochraniacze przewyższają owijki ale - zawsze jest ale - są to bardzo specjalistyczne ochraniacze za grube pieniądze. One faktycznie trzymają ścięgna przy przeciążeniach. Ochraniacze z polki cenowej PC czy innych 'wow' wcale tak sciegien noe trzymają i chronią tak naprawdę tylko przed otarciami czy uderzeniami kopytem - tak samo jak owijki

Ja zawijam na 4 nogi, przody obowiązkowo z podkladkami - schodzi mi moze minuta? Dwie? Zalezy czy mi sie śpieszy, czasem mam 5-10 minut na osiodlanie całego konia na show :P
Jak zawijac to zależy czy zawijasz polarami czy mieszanymi z elastykiem
.
smartini   fb & insta: dokłaczone
06 października 2015 17:27
Ze studiów przyjaciolki, oglądali na zajęciach padania weterynaryjne, ma mi skombinować ten film
.
Livia   ...z innego świata
06 października 2015 17:46
smartini, czyli mając do wyboru zwykłe owijki i takie zwykłe ochraniacze, nie super-hiper - np. jakieś skorupki, wtedy lepsze są jednak owijki?
Livia, jak wam pięknie w tych fioletach 😍
Livia   ...z innego świata
06 października 2015 19:19
harja, pięknie dziękuję! 🙂
SIWA FOLBLUTKA   i jej miedziana arabka
07 października 2015 08:41
Muchozol, Livia pięknie 💘.
Czyli mówiąc o ochraniaczach powinnam mieć jakieś szczególne na myśli czy uwadze? Myślałam, że ochraniacze to tworzywo sztuczne od środka wypełnione specjalna pianką, gąbką czy czymś podobnym. I jedynie to czy bardziej znanej firmy lub mniej ma wpływ na ich cenę. A tu widzę, że nie do końca. Mam takie kupione za około 150zł. Według mnie się sprawdzają, przynajmniej mam taka nadzieję 🙂
[quote author=smartini link=topic=96809.msg2430616#msg2430616 date=1444146924]Ochraniacze z polki cenowej PC czy innych 'wow' wcale tak sciegien noe trzymają i chronią tak naprawdę tylko przed otarciami czy uderzeniami kopytem - tak samo jak owijki
Mogłabyś podać źródło z jakiego masz takową wiedzę? Bo PC podaje wszystko na tacy. Z ich badań wynika, że ich ochraniacze chronią nie tylko przed otarciami czy uderzeniami kopytem, ale także pochłaniają średnio 26% siły uderzenia kopyta o ziemię.
[/quote]
Ze studiów przyjaciolki, oglądali na zajęciach padania weterynaryjne, ma mi skombinować ten film
To fenomen. Obalą badania PC, będzie afera na skalę światową 🤣.


tia... kontakty specjalne do ochrony sciegien (i nie tylko - i badaniami poparte i praktyką...) nie chronia sciegien. nic nie chronią. tak samo jak kawalek polarka.... no proszę. ciekawe studia i badania. moze sponsorowane przez producenta owijek? bo troche jak z maslem i margaryną brzmią 😉
a może jednak koleżanka nie dopowiedziala calosci? może nie badali porzadnych kontaktow (np wymienonych pch) tylko  jakies "yorki" czy inne takie pseudo podroby robione na wizualny wzór? a moze w ogole nie kontakty tylko skorupki zwykle czy takie ktore maja chronic tylko mechanicznie przed uderzeniami (jest cala paleta takich, także takich co tylko wyglądają)? i żeby wiedzieć, że np. taki strychulec to tylko przed uderzeniem kopytem o staw to nie trzeba robić badań naukowych, studentów uczyć zeby dowieść, że ściegna przed przeciążeniem nie chroni...
.
Livia   ...z innego świata
07 października 2015 13:29
Siwa folblutka, bardzo dziękuję 🙂
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
08 października 2015 10:53
możecie mi powiedzieć w jakim celu zakłada się czapsy westernowe?  😡
.
.
Muchozol mam takie podwójnie szyte- chętnie odsprzedam bo mi niepotrzebne 😉 tylko są sporo ciemniejsze po konserwacji.
http://horsepassion.pl/kon-jezdziec/akcesoria-na-zawody/oglowia-show/wodze-western-podwojne-szyte-show-western-imports.html
.
ja chyba też nie 😉
Livia   ...z innego świata
11 października 2015 07:49
Muchozol, show to u nas za dużo powiedziane 🙂 ale wodze mam takie:
http://re-volta.pl/galeria/foto/143874
Tylko to już takie blingi 🙂 I są stosunkowo krótkie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się