Kącik Rekreanta cz. VII (2014)

Anderia   Całe życie gniade
28 lipca 2014 20:02
Dzionka, mils, jeździmy, jeździmy. Jeśli chodzi o zdrowie Dreamola, to chyba zapomniał, co to "słowo na k" oznacza. Przynajmniej, tfu tfu, na to wygląda. 😉 I zmiana stajni się na nim nijak nie odbiła - ja się bałam, że znowu powrócimy do stadium wieszaka, a on chyba nawet jeszcze utył. 🙂 Fakt faktem, że się tu dawno nie odzywałam, ale to z racji braku aktualnych zdjęć. A na sucho to jakoś tak głupio posta dodawać.
Cyśka   Załoga G :D
28 lipca 2014 20:59
faith, genialnie wyglądacie 🙂. Siwa to absolutny paker  😀 .

My się dzisiaj z Giermkiem pojeździliśmy i jestem bardzo pozytywnie zaskoczona 🙂. Sądziłam, że po tygodniu będę totalnie nieogarnięta, a tu wcale nie było tragicznie. Do tego wczoraj jeździła właścicielka pana G., więc był niesamowicie miękki i chodził jak sprężyna  💘 .
Zdjęć żadnych konkretnych nie mam, więc pozwólcie, że wrzucę tylko dzisiejszą fotencję zrobioną już po pracy 😉. Jutro planujemy jakieś skoczki i może uda mi się zdobyć jakieś fotki.



A oto najciekawszy mieszkaniec naszej stajni, który pewnego dnia przybył do nas znikąd i już został 😀. Ma dużo szczęścia, że przy lesie go jeszcze żaden jastrząb nie porwał :P. Poznajcie Kevina:



.
Sankaritarina, drugie zdjęcie mega pięknę! 💘

Isabelle, ale boska dupeczka! Kurcze, aż mi się za moimi grubaskami zatęskniło 🙁 a co z Młodą?



faith, super Siwa, bardzo ładnie jej w tym fiolecie, chyba na mojego też jakiś sobie sprawię 😀

Muchozol, ja przed wyjazdem z Zago wsiadłam na westernowego konika, który jest super zrobiony - ale mega się kręcił 😁

My po zawodach, jestem bardzo zadowolona z Siwka, w mini LL bez wyłamań i bez zrzutek, całkiem miło się prowadził, w LL niestety eliminacja, uparł się, że nie skoczy stacjonaty - nie dziwię się, nigdy nie skakał nic z takiego najazdu i zupełnie zła na niego nie jestem. Za tydzień zawody w Radzyminie 🙂

Taki biały był:

[img]https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-9/s851x315/10527370_739282489462103_809857289853293162_n.jpg?oh=c36abdcc6ccfc22c12f8d21f5a8a0f44&oe=543E339D&__gda__=1414089546_8a40317025182437e8fa87752afd0733[/img]

I taki Siwuszek z pierwszych wyższych skoków  😍 (brak kasku, bo skoki w sumie nie planowane zupełnie były, a zostały w drugim aucie, które stoi u mechanika)
[img]https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/10403529_739853852738300_1201493252344598561_n.jpg?oh=9e7b70c4cba3f78b80296410f188066a&oe=54541006[/img]
.
Muchozol, zimny to ogier z licencją, niestety został sprzedany i nikt jej nie przedłuża, więc boję się, że mój Kary Książę pojechał na wycieczkę w jedną stronę 🙁 ważył z dobrą tonę, kawał konia, ciężko objąć go za szyję było. Przyjechał do nas bardzo przestraszony i przez to dość agresywny, bardzo nie ufny. Po jakimś czasie był mój, chodził za mną potulny jak baranek.
.
A ja wpadam tylko na chwilę przypomnieć się: żyjemy, mimo mojego chwilowego jeździeckiego dołka pracujemy, i generalnie wygląda to pozytywnie na ten moment 🙂



Co do sprawy paszportu, niestety nadal martwy punkt, zabieram się za wyrabianie nowego - na odzyskanie tamtego nie ma szans... Dziękuję wszystkim, którzy kibicowali mi w tej sprawie, podsyłali dobre rady i dopytywali, jak sprawa wygląda, ale nic się nam już nie uda zrobić 🙁 Niestety.

Isabelle naprawdę fajny grubasek! Miłą ma mordkę, widać, że nieszkodliwa 😉

xxmalinaxx, śliczna jest! Straszna kicha z paszportem, wcześniej się tym nie martwiłam i wysyłałam paszport Dina pocztą, ale młody m też niemiecki i chyba po Twojej opowieści teraz będę go sama wozić do Wawy.

Isabelle, Jody jest przecudna!!! Ale chyba też obawiałabym się taaakich gabarytów 😀
Cyśka dzieki!  :kwiatek: zeby jeszcze zaczela chodzic tak jak wyglada to bede happy 😉)
Muchozol dzieki, milo slyszec! ale sie fajnie krecicie 😀
Nirv a to baklazan Jarpola, polecam, to moj ulubiony czaprak jak na razie, chociaz marzy mi sie jakis roz  😀iabeł:
xxmalinaxx o jaka powazna Lila 😀 ciesze sie, ze ci sie lepiej jezdzi 🙂 nie daj sie zdolowac ani sprowadzic do ziemi!😉

a wiecie ze moze bede miala drugie dziecko do jazdy?😉 mlodsze, do towarzystwa dla Manti i do zrobienia dla wlascicieli siwej 🙂 tez siwe 😀
faith, ale super! Jak tylko będziesz miała to dawaj foty nowego dzieciaka! 😀
xxmalinaxx, widziałam na fejsie, super wyglądacie! Trzymam kciuki za pomyślne załatwianie spraw z nowym paszportem... :kwiatek:
Nirv, super grubasek, jakie warkoczyska! 😜 Siwy lata jak samolot, super! 😀
Cyśka, fajny koniuch! Chwal się częściej razem ze zdjęciami! 🙂
Anderia, kombinuj fotografa i też się pokazujcie!

A ja dzisiaj jeździłam na "mojej" nie mojej najlepszej Beczułce 😁 Mamie wcisnęłam aparat, ale mało co z tego wyszło 🤣 Jeździliśmy o kiepskiej porze, skwar, duchota, konie na początku nie chciały w ogóle się ruszyć, ale moja tak się rozbujała po drążkach, że w galopie ledwo wyrabiałyśmy na zakrętach 🤣 Ale fajnie, pod kontrolą, więc tylko sobie dodawałyśmy na długich i skracałyśmy na krótkich ścianach. Zaliczyliśmy też małe skoki-wyskoki, oj tu też było tempo, ale ja u siebie widzę sporo na plus. Po zdjęciach widzę, że kiedyś na każdej przeszkodzie, na której spóźniłam/wyszłam za wcześnie/nie zdążyłam ogarnąć konia przed następną, mam minę czysto durną i zdegustowaną. Teraz po prostu się śmieję i jadę dalej 😀 No, nagadałam się, to teraz pokażę małe co nieco.

Osiołek w kłusie:


Rooooozpędzamy! (coś dalej tych rąk nie ogarniam, szczególnie na zakrętach, trzeba by było więcej regularnie pojeździć...)


Lecimy po skoku-wyskoku, luzik 💘 (kurczę, jak u murzyna, tylko białe zęby mi widać 😂 )


I moje zdecydowanie ukochane zdjęcie, leci na ścianę w dużym formacie 😜 😍 (tylko jeszcze się pobawię i powymazuję te opony i słupki z placu chyba 🤣 )


No, to na razie się żegnam 😁
kujka   new better life mode: on
30 lipca 2014 18:01
Isabelle, przeboska jest zimnioczka!! Trzymam kciuki za Twoj powrot do jezdziectwa!
robakt   Liczy się jutro.
30 lipca 2014 18:37
Nie wiem czy przeczytałam wszystko od ostatniego razu, mam nadzieję, że tak 😉
My z Balzaciem ciśniemy ambitnie, mam nawet filmiki ze skoków i ujeżdżenia:



Dzisiaj rano obtarł dosyć mocno lewy tył, więc dzisiaj dostał wolne, jutro pojeździmy po płaskim, a później ma 3 dni wolnego, bo jadę luzakować Magdzior w Strzegomiu 🙂
Dzionka, Oj, a myslałam, że jeszcze zdążę na was popatrzeć 🙂 Dzieki 🙂
Burza, Dzięki! A Kuc to jest hit sezonu. 😁
faith, Czekaj no 😉 :P Na pewno uda nam się w końcu spotkać. Kurczę, przybyło Siwki! Jak będziesz już jeździła na tej drugiej to koniecznie pochwal się zdjęciami.
Nirv, Dzięki.🙂 Skoki zostały u mechanika? 😁
No, siwek ładny.
xxmalinaxx, Brawo! Tak trzymać. Nie ma co przetrzymywać i kisić jeździeckich dołków. Kiszone to są dobre tylko ogórki. 🙂😉
Isabelle jaka piękność  😵  Wrzucaj zdjęc ile wlezie bo oczu nie można oderwać! Szczególnie piękne to z kucykiem 😍


Ja się już nawet jeździecko na forum nie odzywam bo jak tylko myślę, że jesteśmy w czarnej dupie, to okazuje się, że są jeszcze ciemniejsze odcienie czerni... nie wiem czy w ogóle jeszcze wrócimy.
aa ależ dużo komplementów Buła dostała!
Ramires,  :kwiatek: pamiętam, ze miałaś spore końskie dylematy odnośnie chyba kosztów. Powiesz jak to się rozwinęło?
kujka,  :kwiatek: ja też po cichu trzymam 😉 jedno jest pewne, zaczynam ufać Smoczycy coraz mocniej i dobrze to rokuje 😅 mnie wielkie "jeździectwo" chyba już niepotrzebne, wolę turystykę stępem 😉
anai, na zdjęciach jeszcze nie widać tak mocno "gabarytu". Dopiero jak sie spojrzy na żywo i zobaczy tego wieeeelkiego nochala to człowiek czuje się nieswojo przy takiej kupie mięcha 😉
xxmalinaxx,  oby była nieszkodliwa 😉 Ale jak galopuje po pastwisku to tam gdzie wiecej piachu wzburza kłęby kurzu i tętent słychać aż w domu 😉 Pokaż całe zdjęcie Lili. już nie jest kluseczka?
Nirv, ale byk! masz zdjecie z rozpuszczoną grzywą?
Anderia, :kwiatek: nie wierzę, że już ponad rok jest Dream Team :o
mils,  dziękujemy :kwiatek:
faith, Siwa mimo focha wygląda na coraz bardziej "ogarniętą". Mnie i tak zawsze się z końmi Gagi będziesz kojarzyła 😉
Burza, Dokładnie nazywa się Jody van de Luckyfarm 😉 Wsiądę jak dziewczyna się zaklimatyzuje i ciut ją zmęczę na lonży, bo ja teraz jak pastuszek, nawet pasującego ogłowia na taki kaliber nie mam 😂
Dzionka, dziękujemy! :kwiatek: Byliście w Bogusławicach w końcu?
JARA,  :kwiatek: dziękować! Masz jakieś nowe sesyjne fociszcze?

z kucykiem to naprawdę jest duecik...

chłopak czuje się ewidentnie onieśmielony i przytłoczony gabarytem 😂
z resztą... kto by sie mu dziwił 😉

trochę jakoś tu wyszła mało korzystnie, bo wydaje się mocno krótkoszyja, ale zdjęcie tak komiczne, że nie mogłam wytrzymać 😂

mam zdjęcie z "człowiekiem" z którym się pokochali od pierwszego zdeptania 😉


trochę tu widać jaki maluśki nosek 😂

wzięłam ją na chwilkę na lonżę na kantarze. Ciężko było ją zachęcić do kłusowania 😂 mam nadzieję, że pod siodłem bedzie równie niechętna do ruchu 😉

maiiaF, ale urocza siwa buzia 🙂 piękny portret 🙂

Sankaritarina, ale, że na volcie czy w domu? 😁 kuc wymiata! a czy kuc jest zajeżdżony? 😍

Isabelle, pękam ze śmiechu na widok miny kuca na pierwszym zdjęciu! 😀
A w domu. Tak "ogólnie". Nie dość, że ulubiony koń rodziców, to jeszcze ładna dziewczynka z niej wyrosła. Nie spodziewałam się. 😁 Jeszcze nie zajeżdżona.
Sankaritarina, a ile ma lat? no nie dziwię się, będzie lalka pieszczotka! 🙂
Isabelle, haha oni razem to prawie jak Suchy z jego szetlandzką "kuleżanką" KLIK, KLIK - flip i flap 😀 już się nie mogę doczekać twoich relacji z jazdy i fotek 😉))
Isabelle, umknęło Ci moje pytanie o młodą 😉 masz ją jeszcze?
Isabelle Gratulacje za podjęcie odwaznych decyzji! Oby Gniada się spisywała. Trzymam kciuki 🙂 Z kucykiem boski duet 😂

ceffyl Z brzydkiego kaczątka w łabędzia, piękny jest 🙂

Sankaritarina Coś przegapiłam, co to za zwierz na 2 foto?

faith Siwa w filecie jak cukiereczek 😀 Jeźdźcie z kimś regularnie?

galopada_ Zajeżdżasz jakieś młodziaki w tym roku? Coś zdjęć nie widać, a szkoda 😉

U nas ostatnio zrobiło się mniej aktywnie, głównie ze względu na pogodę i czas urlopów . Nie mam serca ganiać konia codziennie po placu w taki skwar. Dlatego jeździmy często w tereny nad jeziorko, trochę się lonżujemy.
Próbuję znaleźć siodło, z krótszą tybinką, bardziej pasujące do mojego wzrostu, dziś kolejne przychodzi na testy, mam nadzieję, że w końcu znajdę pasujące przede wszystkim na konia.



Isabelle, umknęło Ci moje pytanie o młodą 😉 masz ją jeszcze?


Przyznam, że też jestem ciekawa. Zwłaszcza, że chyba nie tylko Martucha się pytała... Masz jeszcze tą młodą Gniadą, za którą wymieniłaś Rudą? Czy to kolejna podmianka? 😉
ceffyl   Niektórzy ludzie są taktowni. Inni mówią prawdę.
31 lipca 2014 08:41
Minosia dziękuję  :kwiatek:  ja mam słabość do malowanych gniadoszy, ale siwego brałam z powodu charakteru 😉
maiiaF dzięki, dzięki :kwiatek:  ale jaśniutka teraz i fajne ciemne nogi i pyszczysko, ten etap u siwków uwielbiam  😜
Sankaritarina bryk jeden z wielu tego dnia 😉  ale Twój jest piękny i jak cudna równiutka grzywa  😜
siwy swoją tak powycierał, że musiałam obciąć 🙁
mtl ależ on już jaśniutki jest!  😲
Isabelle ależ ona piękna!  😀  i tek zadek!  😍
Hermes gratki!  :kwiatek:
faith dobrze, że już po kłopocie 🙂  i mimo "focha" widać fajną pracę  😀
Cyśka ale ładne konisko  😀  i fajny Kevin 😉
Nirv kare cudo!  😍  masz kontakt z nowymi właścicielami? może jednak nie skończył tak źle jak myślisz 🙂
tuch  :kwiatek:  naprawdę miło słyszeć takie słowa  😀  a Twoje cudo jakich fajnych kolorków od słońca dostało 😀

My obecnie jeździmy wieczorami, zazwyczaj 19-21, bez szaleństw bo upał jednak daje się we znaki, siwy z każdym "treningiem" coraz lepiej współpracuje, a ja powoli ogarniam swoje "rozbiegane" ciało i przestaję demonizować konia  😁

xxmalinaxx, Lilith strasznie dorosła się zrobiła! Powodzenia z paszportem, będę trzymać kciuki  :kwiatek:
Hermes, gratulacje! Koniecznie pokaż zdjęcia 😉 Ja  z kolei przegapiłam zgłoszenia na Legię, nie wiem czy jeszcze przyjmą  👀, a do Karoliny nie ma żadnych propozycji, czy te zawody wgl się odbędą?
mils, może nie z Twoją głową, tylko upały nie sprzyjają i Tesco jest zmęczony? W każdym razie super podejście, trzymam kciuki za dalsze sukcesy  :kwiatek:
Nirv, jaki Siwy czyściutki! Ile ma lat?
Isabelle, ale przeuroczo kucyk wygląda przy Jody  😍
tuch, powodzenia w poszukiwaniu siodła, a upały zdecydowanie nie sprzyjają ..

My, mimo pogody, staramy się pracować w miarę rzetelnie, a Aramis pomimo tego, że jest cały zlany potem, pod napierśnikiem piana, to twierdzi, że on by jeszcze pobiegał  🤔wirek: mam potwora kondycyjnego  😁 Dodatkowo jakakolwiek praca ujeżdżeniowa jest dla niego katorgą, która pali mu styki, także mamy śmiesznie 🤣



maiiaF pochwle sie pochwale, na razie decyzja o zakupie sie klaaruje 😉 a co to to to tkie ladne siwe, przegapilam info?😀
Isabelle a dzieki, to mile skojarzenie jakby nie patrzec 😉
Sankaritarina tez mam nadzieje, ze sie spotkamy jednak 😀
tuch raczej regularnie jezdzimy bez nikogo 😉 od roku sama wlasciwie pracuje z mloda, niemniej jednak niedlugo mam nadzieje zaczac zasiegac konsultacji, jak sie siweusz ogarnie i wroci do formy🙂
ceffyl miganie sie barziej niz prace, choc dzis juz bylo nieco leppiej, troche sie przeprosila z wedzidlem brzydulka 😉
huzarova aaaaaaaaaaale ciaches!! 😜

No troche sie ogarnia kucyk na szczescie😉 duzo lepiej dzis bylo, choc czuje sie jakbym znow zaczynala z 4latka - zaufanie do reki od nowa trzeba wyrabiac😉 no ale byle w dobrym kierunku, nawet kolko przyzwoitego galopu dzis dostalam 😉
Amabilis   Two of us against the world
31 lipca 2014 12:48
To my sie tez pokazemy. Od niedzieli jestesmy w nowym domu.. Lancelot zrobil malo fajne  wrazenie pierwszego dnia jak odpalil rakiety to nie bylo szans zeby sie na nim utrzymac tak wiec kolejna gleba zaliczona...  teraz mamy kilka dni lonzy.. i leczymy pogryzione przez muchy plecy 🙁


Maly w nowym domu




No to i ja dorzucę się z letnimi zdjęciami, tym razem na oklep  😉
Na pozyczonym najkochańszym koniku  :kwiatek:

faith, a to takie siwe ze stajni, w której bywam. Pierwsze zderzenie ze sobą miałyśmy, jak jechaliśmy na rajd nad zalew, dodawałam tu zdjęcia. Potem więcej sobie na niej pojeździłam przez te 2 tygodnie co siedziałam w stajni, całkiem całkiem się zgrałyśmy, na koniec pojechałyśmy nieduży parkurek, koń złoto wszystko ratuje 😁 No i tak sobie czasem wsiadam, a trenerka już wie, na które najbardziej lubię wsiadać, więc najczęściej przypada mi siwka albo siwka 🤣 Drugą prezentowałam stronę wcześniej, jak rozkręcił się temat siwienia, za to ta z tych zdjęć siwa tak samo całe życie, tylko coraz więcej rudych ciapek jej wyłazi 😀 Ładna? Pewnie wpadła Ci w oko przez ten szlachetny pyszczek, jej ojciec to był jakiś arab bez papierów, jej z araba to tylko właśnie głowa została. Koszmarnie krótkie nóżki, brzuch okrągły jak beczka, ale właściciele zadowoleni-spełnia rolę rekreacyjnego konika, poskakać też potrafi, a z niej to taki przytulaśny pysio... 😍 Ja tam ją lubię, mimo tego, że bez papierów, zbudowana trochę komicznie, a jej ulubione zajęcie to szukanie jedzenia i czyszczenie pod żłobami w boksach innych koni 🤣

Amabilis, powodzenia na nowym terenie! Ładne boksy i śliczny sąsiad (sąsiadka?) Twojego gniadego 😜
huzarova, ale przystojniaczek! 😍
Burza, :kwiatek:
ceffyl, ano, już pewnie taka zostanie, dużo nie wyjaśnieje. W zimie będzie fajnie wyglądać, bo pyszczek jej zawsze bieleje wtedy, a nogi raczej zostaną jej sporo ciemniejsze. Chociaż ja to wolę właśnie takie mocno ciemne siwe, ale chyba żaden nigdy nie został taki, jak mi się najbardziej podoba 😂
My z Lindzią jesteśmy od poniedziałku na wakacjach  🏇 🏇
Trenujemy i w sobotę jedziemy LL 😉
Wczoraj skakaliśmy okserki i tak oto latała:
[img]https://scontent-b-mad.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/15188_790082427713991_2993124674864516300_n.jpg?oh=78217a4e234e2a2cb71f96c7dc79163d&oe=543DC85B[/img]

Załuje, że tylko tydzień tu będziemy, bo już widzę w niej progres  😍 😍 😍
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się