Styl western (dawniej kącik)

smartini   fb & insta: dokłaczone
15 grudnia 2014 16:01
Na Janiowe warto ;D ale jeszcze lepiej na weekend.
Ja na weekendy dygałam pociągiem z Torunia, 8h... tak więc mówi to samo za siebie  🏇
dorota, na Janiowe warto pojechać, np. na weekend tak jak mówi smartini 😉

W sezonie reiningowym na razie przerwa... ale ostatnio ze smartini już rozmawiałyśmy o wyczieczce na euro-futurity w przyszłym roku 😉 Ktoś też rozważa wycieczkę do Kreuth?

Dorcysia się nie chwali jakiego ma już duuuużego konia to ja wstawię zdjęcie z tego weekendu 😉 Konisko wzrostem goni Budynia (aktualnie ma ok 156cm), masy jeszcze ma duuużo mniej, ale wszystko przed nim haha ma dopiero 3,5 roku i od niedawna biega pod siodłem.

[img]https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/10620697_10204561898240394_5438403088105594133_n.jpg?oh=a62d135aad2a3bfd970a524e74a0f41d&oe=55025BBF[/img]
smartini   fb & insta: dokłaczone
15 grudnia 2014 16:48
Kolejny Mastodont rośnie 😀 <3

Kreuth ma ogłoszoną datę! 19-25.04
My będziemy 24-25, na obu finałach 😀

a nocki z ReininZone wyglądają tak... ;D
[img]https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/10850285_780194655399661_3697593876712053965_n.jpg?oh=0d6a2b48c22b47543a371374f26df1e4&oe=54FC0596[/img]
Livia   ...z innego świata
16 grudnia 2014 08:00
Tuffy, jaki ładny ten koń! 🙂

smartini, ten kowboj w śniegu fajnisty 😎 Wierzę, że takie wiązanie metek może być uciążliwe, ale z drugiej strony - mieć swoje własne produkty, z własnymi metkami, to musi być świetne uczucie 🙂
No to trzeba się wybrać wiosną  🏇
Mam prośbę - mógł by ktoś mnie odesłać na stronę (bo podejrzewam że była o tym mowa i to nieraz) gdzie poczytam o różnicach w sygnałach między klasyką i westem  :kwiatek:
Jak się zastanawiasz nad zmianą stylu, to najlepiej wpakować się w auto/pociąg, pojechać na weekend do dobrej stajni west i się przekonać, czy Ci się to podoba. Ale lepiej wydać trochę więcej i pojeździć na dobrze zrobionym koniu west niż pojechać gdzieś, gdzie konie są klasyczne w siodle westeronowym, bo to Ci nic nie powie 😉



ta wrócę do poprzedniej strony, z pytaniem, polecicie jakąś sensowną stajnie west - polska północna - warmińsko-mazurskie? kujawsko-pomorskie, względnie pomorskie ? znajdę coś? właśnie żeby zobaczyć czy ten styl to dla mnie  :kwiatek:
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
16 grudnia 2014 14:25
czy są jakieś podkładki podnoszące przód siodła?
[quote author=kasia-pala link=topic=27.msg2244839#msg2244839 date=1418735289]
Mam prośbę - mógł by ktoś mnie odesłać na stronę (bo podejrzewam że była o tym mowa i to nieraz) gdzie poczytam o różnicach w sygnałach między klasyką i westem  :kwiatek:
[/quote]

zacznij od poczytania artykułów na wwr.
generalnie również trenerzy westernowi różnią się między sobą w kwestii sygnałów i metod treningowych a już zwłaszcza trenerzy różnych konkurencji.
Może powiesz KTÓRE konkurencje west cię interesują? A o sygnałach dyskutowaliśmy pare razy choćby w tym wątku, na których stronach to nijak nie pamiętam
Euforia_80, z samymi podkładkami to się w Pl nie spotkałam. Ewentualnie pad z wypełnieniem itp, w Pl ciężko z dużym wyborem padów. Na pewno mattesa możesz dostać bez problemu. Jeśli Mattes to pisz do Dorcysi, ona jest zorientowana w temacie 😉


Julina w tych rejonach o których piszesz to baaardzo ciężko z westernem. Jedyne co mi przychodzi do głowy Stajnia Leźno [[a]]https://www.facebook.com/pages/Stajnia-Le%C5%BAno/165390982790?fref=ts[[a]] , Gosia Michalak ma tam swojego Orzecha na którym kiedyś uczyła się w tym stylu, może prowadzi na nim jakieś jazdy? Musisz napisać i zapytać czy jest taka opcja. Natomiast jeśli chodzi o jazdę na koniach profesorach no to może warto wybrać się na dłuższą wycieczkę np. do Eweliny Zoń pod Warszawę https://www.facebook.com/EZRanchOsrodekJezdziecki?fref=ts albo jeszcze dalej do wspomianego BB Ranch lub na Janiowe Wzgorze.
[quote author=Euforia_80 link=topic=27.msg2244872#msg2244872 date=1418739925]
czy są jakieś podkładki podnoszące przód siodła?
[/quote]
Na fotce w poście Tuffy jest pad correction system. Z przodu ma wsadzone po 4 wkładki i po dwie na środku. siodło full quarter a koń młody i szczupłej budowy.
Bez korekcji to siodło leży za głęboko z przodu a tył lewituje.
Dorcysia pokażesz zdjęcia padów? Od spodu i wierzchu, wkładek itd?  :kwiatek:
smartini   fb & insta: dokłaczone
16 grudnia 2014 18:21
[quote author=smartini link=topic=27.msg2243489#msg2243489 date=1418558055]
Jak się zastanawiasz nad zmianą stylu, to najlepiej wpakować się w auto/pociąg, pojechać na weekend do dobrej stajni west i się przekonać, czy Ci się to podoba. Ale lepiej wydać trochę więcej i pojeździć na dobrze zrobionym koniu west niż pojechać gdzieś, gdzie konie są klasyczne w siodle westeronowym, bo to Ci nic nie powie 😉



ta wrócę do poprzedniej strony, z pytaniem, polecicie jakąś sensowną stajnie west - polska północna - warmińsko-mazurskie? kujawsko-pomorskie, względnie pomorskie ? znajdę coś? właśnie żeby zobaczyć czy ten styl to dla mnie  :kwiatek:
[/quote]

Marne szanse 🙂
Uderz do Gosi, jak poradziła Tuffy. Znamy się, i to chyba jedyna sensowna osoba, wprawdzie z końmi rekreacyjnymi westowymi ale na fajnym poziomie.
Ja jestem w kuj-pom, ale jazd nie prowadzę no i jedyne co mogę powiedzieć to to, że pustki tutaj. Jak już ktoś coś, to jest to raczej pseudo-west na zasadzie siodła westowego i czanki na klasycznym rekreancie.
Czyli nic mającego jakikolwiek związek z prawdziwym westernem.
Sama co roku śmigam na południe, jak już wiele razy pisałam. BB Ranch i Janiowe Wzgórze to najlepsze miejsce na sprawdzenie, czy to coś dla Ciebie, bo mają konie po startach w reiningu, na bardzo dobrym poziomie a trenerami są jedni z najlepszych reinerów w PL.
Polecam spakować się i wybrać na weekend 🙂

Livia, prawda. Kupa roboty (właśnie przez ponad godzinę składałam kartony...) ale satysfakcja ogromna 🙂
Euforia_80  ja szukając natknęłam się na takie coś : http://www.ebay.co.uk/itm/ENGLISH-OR-WESTERN-HORSE-WITHER-RELIEF-SADDLE-PAD-BLACK-FELT-/351204904695?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item51c5718ef7
na szczęście okazało się że nie potrzebuję tego, mam dopasowane siodło z Horse Passion   😀


Julina  ja jestem z pomorskiego i jeżdżę na całe ferie zimowe i latem do BBRanch  😉 ,  jak dobrze pójdzie to pojadę teraz na początku lutego

też taka uwaga dla klasyków chcących spróbować westernu : nie zrażajcie się pierwszymi jazdami  😉

ja, gdy jeszcze jeździłam klasycznie szukając konia trafiłam do BBRanch, pierwsze chyba dwie jazdy to była masakra, byłam załamana, zostałam w BB na miesiąc (takie było założenie, ale koniec końcem zostałam na dwa miesiące  🤣 ) i z czasem pozbyłam się tych wszystkich klasycznych nawyków,  do klasyki już nie wrócę, czasem wsiadam na konia siostry (klasycznego) i to jeszcze z siodłem skokowym i też wygodniej mi w ćwiczebnym  😁 - to takie nawiązanie do dyskusji z poprzedniej strony
ale i tak po stokroć wolę western  😍

edit: gdyby jeszcze ktoś przypomniał sobie o jakiejś stajni west w pomorskim  :kwiatek:


pomóżcie proszę (pilne :P bo wlasnie pisze list do mikołaja...

wybieram buty... mam budżet ok 600 zł (a chcialam jeszcze czanke...  )
może ktos doradzi po focie, albo miał?
miałam nadzieje, ze obejrze na żywo, przymierze, ale nie było ich na targach...

http://www.loesdau.de/L-pro-West-Westernstiefel-Sydney.htm?websale7=loesdau&pi=4772A&ci=19-westernstiefel
(na te się mikołaj już zgodził 😉 )

czy w ogóle się nie nadają do niczego i lepiej dopłacić do tych? (tych M nie widział 😉 )
http://www.loesdau.de/Sendra-Roper-Boots-San-Diego.htm?websale7=loesdau&pi=4810&ci=19-westernstiefel

takich zdobnych to raczej nie chce... maja być do jazdy, łażenia przy koniach, rajdy itd...
horse_art ja takie do ciurania mam te:
http://wwrshop.pl/pl/p/Buty-Roper-OLD-WEST-model-1636M-760/934
i po rozchodzeniu stały się bardzo wygodne i baardzo wytrzymałe.
o....super...
tasze i w pl :P
o tym sklepie apommnialam... szukalam a king horse i bylo drogo i fe...


a czym sie roznia od tych? tylko ceną ? 😉
http://wwrshop.pl/pl/p/Buty-western-Billy-Boots-model-Roper-00115/938
albo te http://wwrshop.pl/pl/p/Buty-western-Pro-Tech-model-Roping-00105/939 - tez ladne i gruba podeszwa (czy to ma znaczenie? te 1 maja cienka czy tylko tak wyglada?)
Tuffy, smartini, drey dziękuję za odpowiedzi  :kwiatek:
chyba faktycznie pozostaje spakować się i ruszyć na południe, ale to oznacza że trzeba do wiosny poczekać, wcześniej się nie wyrwę
Ale jeszcze raz dziękuję 🙂
.
smartini   fb & insta: dokłaczone
16 grudnia 2014 20:31
Tuffy, smartini, drey dziękuję za odpowiedzi  :kwiatek:
chyba faktycznie pozostaje spakować się i ruszyć na południe, ale to oznacza że trzeba do wiosny poczekać, wcześniej się nie wyrwę
Ale jeszcze raz dziękuję 🙂


Julina, zapraszamy 🙂
Możliwe, że na wiosnę będę z moim Budyniem na Janiowym znowu więc dawaj znać kiedy będziesz się wybierać, może się akurat spotkamy 🙂
Magda Pawlowicz   reining podoba mi się najbardziej. Mam klacz hc więc do sportu lata świetlne. Użytkowana przeze mnie sporadycznie i zrywami. Koń ma lat zaraz 8 i wychowywałam ją pod kontem łażenia w teren, zajeżdżona na kantarku i nie do końca klasycznie, bo west miałam juz dawno na myśli i wtedy pod wpływem kogoś myślałąm że wiem jakich się sygnałów uzywa teraz zgłupiałam. Finanse zmusiły mnie do uklasycznienia koninki. KOnia chodzi też pod dziećmi sąsiadów 1-2 razy w tyg oczywiście klasycznie. Dobrze reaguje na cofanie  -  jak to opisać - nacisk na strzemiona lub jak na oklep nogi w przód napięte. Poprostu chcę się dowiedzieć czy jest możliwośc pogodzenia tego klasycznego tuptania pod dziećmi z westem a nie tylko klasyczną jazdą w siodle west. Namotałam chyba ale mam tysiąc myśli na minutę  😜 może mnie ktoś zrozumie, a jua znikam buszować po wwr.
ja już kilka razy pisałam że moje konie chodzą dwustylowo jako konie szkolne
tu Nugat w wersji klasycznej

i Prosiakoskoczek
https://scontent-a-cdg.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/1175545_1391774417715856_2011816696_n.jpg?oh=4d1e0862c44d7d707435267efc8ccefa&oe=550E2701
a to są nasze sportowe konie west


Nugat jest 5:30
Magda, a sygnały są te same, czy konie mają magiczny guzik - włącz west, włącz klasykę  😁
sygnały są...dopasowane tak żeby się ze sobą nie gryzły :-)
a magiczny guzik niewątpliwie jest: kontakt i inne kiełzno :-) i po tym koń rozpoznaje co ma robić.
Sygnały klasyczne musiałam troszkę dopasować do tego co robią konie jako konie west ale na tyle delikatnie, że bez problemu ludzie sobie zdają odznaki na Napoleonce więc nie widać nic "nieklasycznego" na tyle żeby sędziemu rzuciło się w oczy. Zdarzało się nam jechać też ujeżdżenie i spotykać się z dobrymi ocenami od dobrych sędziów :-)

tak naprawdę jeździectwo jest jedno i nawet jeśli sygnały trochę się różnią to da się to poskłądac do kupy tak żeby działało :-)
.
Wpadam przelotem, bo kiedyś zadałam tu to pytanie, a teraz nie mogę znaleźć postu Dziewczyny, która dała link z allegro...
Także uwaga!
Poratuj mnie proszę i wstaw go jeszcze raz. A był od odnośnie tanich butów, których śmiało mogę używać.
Pod hasłem "kowbojki" nie nie ma, buuuu.
smartini   fb & insta: dokłaczone
16 grudnia 2014 21:34
[quote author=kasia-pala link=topic=27.msg2245247#msg2245247 date=1418764074]
Magda, a sygnały są te same, czy konie mają magiczny guzik - włącz west, włącz klasykę  😁
[/quote]

Ja trenując reining nie wyobrażam sobie dodatkowo jeździć klasycznie na tym samym koniu. Dwa razy siodło klasyczne ubrałam na Budynia, bo Hunter Under Saddle jechaliśmy i chłopak już zgłupiał.
Już pomiędzy konkurencjami technicznymi a reiningiem są spore różnice w dosiadzie, sygnałach, ramie, programie treningowym itp, stąd All-Around wcale nie jest taki prosty.

Ja tego nie kupuję
ale ty masz konia tylko dla siebie więc najzwyczajniej w świecie nie musisz!

No i my zasadniczo nie jeździmy reiningu
smartini   fb & insta: dokłaczone
16 grudnia 2014 21:50
Ależ oczywiście, że nie muszę. Mówię tylko, że ja tego nie kupuję.
Do zawsze będzie jakaś modyfikacja stylu west, pytanie, czy ktoś chce iść na kompromisy czy nie. Na Janiowym wszystkie konie, również rekreacyjne chodzą west. Niektóre są po startach w reiningu i jak dla mnie nadają się pod dzieci dużo bardziej, niż większość klasycznych rekreantów których poznałam.
Tak więc jeśli dzieci, które na niej tuptają, mogą równie dobrze tuptać west - co może im sprawić nawet większą frajdę, koń 'na dżojstik' zawsze cieszy - to po co kombinować i tworzyć misz-masz stylów skoro można całkowicie kobyłkę na west przestawić.

Wg mnie różnice są zbyt duże więc albo jedno, albo drugie albo pomieszanie z poplątaniem. Zależy kto czego chce

A że hucuł, to nie szkodzi 🙂 swego czasu w PLWiR startował hucuł w reiningu, całkiem całkiem mu szło, łącznie ze stopami
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się