Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

z opisu wynika coś innego Od 3 lat jest na moim utrzymaniu, a jego była właścicielka w związku z zadłużeniem po prostu go porzuciła!


hm, nie wiem, jak to w tym wypadku formalnie wygląda, ale jeśli długi właścicielki kucyka u osoby prowadzącej stajnię przekroczyły wartość samego kuca, po czym właścicielka "zniknęła", a koń został... to "na chłopski rozum" ogłoszeniodawca może uważać się za właściciela konika... 
axo, nie nie może. Także na chłopski rozum - dowodem zmiany właściciela konia jest umowa kupna-sprzedaży, darowizny itp. Nie przejmowanie za długi.
axo, nie nie może. Także na chłopski rozum - dowodem zmiany właściciela konia jest umowa kupna-sprzedaży, darowizny itp. Nie przejmowanie za długi.

toteż nie twierdzę, że jest właścicielem, tylko, że mogę sobie wyobrazić jej sposób myślenia i nie uważam go za skandaliczny (choć owszem, błędny)
swoją drogą, nieciekawa sytuacja...
a tak ogólnie i zupełnie teoretycznie, jeśli koń jest w pensjonacie na podstawie normalnej pisemnej umowy, to można w takiej umowie zawrzeć zapis o tym, że w przypadku zadłużenia o określonej wysokości, niespłacanego przez określony czas... etc., koń przechodzi na własność właściciela pensjonatu? jest to w ogóle formalnie możliwe? bywa praktykowane?
wiadomo, że przejęcie prawa własności konia nie jest wcale optymalnym sposobem odzyskania pieniędzy za pensjonat, ale mogłoby przynajmniej chronić przed taką patową sytuacją, jak opisana w ogłoszeniu...
zapytałabym z ciekawości, z jakimi sposobami egzekwowania zaległych opłat pensjonatowych się spotkaliście, ale to byłby już zupełny  🚫 ([edit] za który przepraszam! ale przynajmniej sytuacja dość nietypowa i z nietypowym ogłoszeniem związana ; )
axo  🚫
Spotkałam się już z "przejmowaniem" konia za niespłacony pensjonat. Koń jest porzucony od jakiś 5 lat.
Właścicielka stajni udostępnia go do jazd.
Niestety w tym wypadku nie wygląda to na profesjonalny pensjonat tylko postawienie go do kogoś na plac. Więc wątpię by taka umowa została zawarta, no ale nigdy nic nie wiadomo
Nawet gdyby została zawarta to (bez dodatkowych aneksów w postaci weksla i umowy wekslowej albo umowy KS in blanco) taki zapis jest prawnie nieważny. Przerabialiśmy to już 100 razy na forum. Warto poszukać.
Nie mój koń, nie mój problem  😉
desire   Druhu nieoceniony...
29 grudnia 2014 12:46
http://allegro.pl/walach-malopolski-zdrowy-piekny-grzeczny-i4938044830.html

Cena do negocjacji mimo że koń wart dwa razy tyle.

jaasne.  🙄
http://www.ohoo.pl/kategoria/moda/sukienka-hubertus-velveton
Niby nie końskie, ale z końskim motywem - sklep z sukienkami za parę stówek a na zdjęciu siwy koń wytarzany w gó*** ( szyja ) 😉
udorka, i te oficerki (sztylpy?) za duże o małego kartofla mnie rozbiły 😀 😀 😀 No sorry, ale prestigu to tej firmie nie dodaje  😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
29 grudnia 2014 14:32
I ten ucięty koński tyłek  😂
Co wy wiecie, to wszystko jest celowe, tak jest bardziej "artistic"  😁
ej... akurat ucięty koński tyłek może być bardzo artistic i w ogóle profi! (vide mój avatar  😁 😉 )
Facella   Dawna re-volto wróć!
29 grudnia 2014 14:42
Ale ja też mam ucięte końskie tyłki, tylko to trochę inaczej, kiedy tyłek jest tematem, a kiedy tworzy tło  😁
Zielona Herbatka   Miłośniczka zielonej herbaty! :)
29 grudnia 2014 17:42
desire, to się nazywa skromność. ;P
Ten koń jest reklamowany koń do huntingu. No tak, widać, że już zaprawiony w boju. Kogo obchodzą takie rzeczy, jak bezpieczeństwo przeszkody, czy też podłoże  🙄 🙄



myślisz, że w WKKW masz lepiej ?  😎
Co za debil skacze przez jakąś taśmę.
Facella   Dawna re-volto wróć!
30 grudnia 2014 06:10
myślisz, że w WKKW masz lepiej ?  😎

Myślę, że tak. Widziałeś kiedyś cross z bliska, ale nie na podwórkowych zawodach? Bo piszesz, jakbyś nie widział.
olga96, to jeszcze nic. Hunterzy skaczą również przez drut kolczasty (sama widziałam)
A.kajca   Immortality, victory and fame
30 grudnia 2014 07:49
Tak w temacie drutu...
Rozbraja mnie logika amerykańskich farmerów: ogradzają pastwiska zasiekami z drutu kolczastego. Dochodzi do "tajemniczego" okaleczania bydła? To sprawka ufoludków! 💃 'Murrica 😎
Trochę odbiegłam od tematu jednak musiałam się podzielić taką drobną refleksją na temat "scjentologicznych" show z darmowej telewizji...
Nie tyle ogłoszenie, co odzew. Sprzedaję futro na siodło, dostałam pw o treści "STOP NATURALNYM FUTROM!"
🙇
Ciekawe czy autorka wysyła wszystkim sprzedającym skórzane elementy rzędu "STOP NATURALNYM SKÓROM"?
(Futro jest z barana, bynajmniej nie z norek).
jak już jesteśmy przy odpowiedziach, to ostatnio dostałam uroczą odpowiedź na bardzo typowe ogłoszenie "wydzierżawię klacz...":
"Witam, pisze w sprawie kaczki do dzierzawy..." 😀
axo ciekawe czy dzierżawiona kaczkę można zjeść w rosole 😉 dobre, pośmiałam się od rana
[quote author=korysindex4 link=topic=190.msg2254058#msg2254058 date=1419917915]
myślisz, że w WKKW masz lepiej ?  😎

Myślę, że tak. Widziałeś kiedyś cross z bliska, ale nie na podwórkowych zawodach? Bo piszesz, jakbyś nie widział.
[/quote]

nie nigdy.... zwłaszcza, że co roku jestem w Strzegomiu i Racocie.  W przyszłym sezonie się przywitam, bo musimy kilka słów zamienić.

chodziło mi o konstrukcję przeszkód. ( bezpieczeństwo i podłoże z postu Ikariny) No koń skacze ze sobie przez tasiemkę i bramkę. Olaboga jakie zadziwiające !  😵 
Facella   Dawna re-volto wróć!
31 grudnia 2014 20:24
A to niby na jaki temat musimy?  😲
vissenna   Turecki niewolnik
02 stycznia 2015 13:13
http://olx.pl/oferta/sprzedam-klacz-i-bryczke-CID757-ID6IFjl.html#9bdc9af915
źrebna dwulatka w zaprzęgu. I te kopyta  🤔
Zielona Herbatka   Miłośniczka zielonej herbaty! :)
02 stycznia 2015 17:03
http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/89809 < Nie ma to jak sprzedawać coś, co jest warte dychę, za 60 złotych.  👀
Zielona Herbatka bo marka robi swoje 😉

a może komuś ekologiczne wędzidło? bo bezołowiowe 😉
http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/159315?q=&kategoria=&stan=&lokalizacja=&sortuj=0&widok=0&strona=3
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się