ciąża, wyźrebienie, źrebak

kaktusowe najlepiej o takie rzeczy pytać w wątku o reproduktorach i kryciu 😉
kaktusowe miałam Ci odpisać i mi wyleciało  😵 w każdym razie inseminację świeżym nasieniem możesz zrobić u siebie w stajni ja tak zawsze robię potrzebujesz tylko weta z USG , jeśli mrożone to klinika . Myślę że inseminacja jest bardziej wskazana dla kobyłki w tym wieku 🙂 I chyba nawet niższe koszty jak wieść klacz do ogiera chyba że masz gdzieś niedaleko . Znam firmę przewozową która jeździ do Niemiec i Holandii .
Dzięki Dziewczyny 🙂  :kwiatek: :kwiatek:
kaktusowe najlepiej o takie rzeczy pytać w wątku o reproduktorach i kryciu 😉


Myślę, że kaktusowa ma rację, już kilka stron temu spytałam się, czy ktoś ma zdjęcie, lub posiada egzemplarz smółkogrzebu Masha, i do tej pory nie ma odzewu. W wątku o ogierach, powinno być czym się kryje, co byście/ śmy polecali, co jest na topie. W tym wątku , tak jak powyżej, tylko się chwalimy, i żadnych konkretów :/
Dlatego odpuszczam ten temat :/

Kaktusowa!
A tak na marginesie, co to za klacz kuca ?  I czym chcesz ją kryć ?  Bo jak naszymi, w Polsce, to nie warto unasieniać, ani świeżym ,ani mrożonym ( o ile w Polsce istnieje takie nasienie polskiego kuca), to są koszty, które nigdy się nie zwrócą, a i efekt może być nikły. Rozejrzyj się raczej ,za jakimś fajnym pony w swojej okolicy, i kryj na żywo. To tak moim skromnym zdaniem, opartym  na wieloletniej praktyce hodowlanej.  😉
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
28 kwietnia 2015 08:16
titina, kaktusowa, chyba teraz taki moment, że wyźrebienia i się wszyscy na maluchach skupiają 😉
titina ale kaktusowe pyta o krycie klaczy stricte, o to czy bezpiecznie itp, moim zdaniem to podchodzi idealnie pod wątek o tytule "krycie [...]". W wątku "ciąża [...]" chodzi już o klacze pokryte, a więc nie o samo ryzyko krycia. Tak wynika z tytułów obu wątków 😉
ok. nie będę się spierać  😉
Dzięki dziewczyny, znalazłam ten drugi wątek o kryciu, wcześniej nie wiedziałam, że taki istnieje 🙂

titina chciałam kryć kucem felińskim, znalazłam dwa fajne ogierki, ale nie wiem czy można od nich pobrać nasienie, a Ty zajmujesz się kucami?
Dzięki dziewczyny, znalazłam ten drugi wątek o kryciu, wcześniej nie wiedziałam, że taki istnieje 🙂

titina chciałam kryć kucem felińskim, znalazłam dwa fajne ogierki, ale nie wiem czy można od nich pobrać nasienie, a Ty zajmujesz się kucami?

Ale po co ? Kryj naturalnie, to jest starsza klacz , po co Ci dodatkowe koszty ?
Mam jedną klacz Kuca wierzchowego ,taką 147 cm, i jedną walijke, ale ciężko powiedzieć ,że zajmuję się kucami. Głównie hoduję sp-eki  😉
Louisa ostatnie zdjęcie kipi matczyną miłością 😍
Ale duży, fajny chłopak 🙂
Szalona😉 matka akurat przesadnie uczuciowa nie jest 😉 ale zdjecie słodkie

ansc kawał klamota z niego jest i siła spokoju na dodatek. 
Miał ktoś sytuacje, że kilka dni po wyźrebieniu z klaczy jeszcze się lało [żółta wydzielina, trochę jej pokapuje, to 4 źrebak ]?
tak, to fizjologiczne , oczyszcza sie macica w ten sposob. u mnie lalo sie dobrze ponad tydzien
Ja bym to sprawdziła co rozumiesz przez "leje" żółta wydzielona to moze być ropa i stan zapalny  wtedy najlepiej podać antybiotyk .
Wczoraj o 22 urodził się ogierek po Carlos DZ

I mam po wyźrebieniach  💃 Teraz pracujemy nad przyszłym rokiem 😉
My czekamy do 17maja na jednego Justusa, nastepnie dwa Sentki wrzesniowe 🙂
Galopada, ale to będą źrebięta z terenu, czy Wasze?
Louisa, dawaj fotki 😉
Megane jak nie będzie padać to wieczorem spacer i sesja
Megane, nasze, nasze 😉 Sentki od Juraty po Przedswit XIII-4 i jej corki Juturny (po Hegemon). Justek od Mirandy (po Barok), jest jeszcze zrebna Delia po Bajt, Dropia po Cyborg xx i Druzja po Baryt ale nie wiem dokladnie na kiedy maja termin. Jakos luty/marzec.
Louisa, koniecznie podrzuć zdjęcia ogierka!

U nas jeszcze cicho, cyc się ciągle trzyma. Tak sobie liczę, że jeszcze chyba góra 2 tygodnie. Zobaczymy, nie mogę się już doczekać!
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
30 kwietnia 2015 09:01
Chrupeczka z poniedziałku, korzysta ze słoneczka i dobroci wiosny


Fot Anna Przybył
Zairka cudna  😍, a jak u was zielono!
Piękne zdjęcia, a maść taka jakby stalowa, bardzo rozjaśnione cremello 😉 Wygląda tak jak mój rozrabiaka tylko przefarbowany 😉
Mój Magnum nieźle poczyna, wczoraj narobił mi stresa, postanowił sie wykompać w rzece  🤬 Dobrze że byłam w pobliżu i słyszałam rżenie koni bo chłopak chyba by tam zamarzł. Potem zaliczył pierwszy roundpen z mamusią dla rozgrzewki  😵
Bischa   TAFC Polska :)
30 kwietnia 2015 11:04
Przepiekna jest! 💘
Louisa, nie będzie padać  :kwiatek:
Galopada, strasznie jestem ciekawa Sentków, tak wiec czekam z niecierpliwością na szczęśliwe wyźrebienia 😉
Zairka, Chrupeczka przepiękna 🙂 można by ją schrupać  😁

A któraś z was robi tak?  😉

na zdjęciu jest minikucyk i chyba facet ma go na rękach po prostu. Z dużym koniem raczej bym tak nie robiła, nie lubie jak mi dorosły koń zakłada łapy na ramiona!
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
01 maja 2015 16:47
Zairka niesamowity maluch!

a u nas wczoraj przyszła na świat kolejna dziwczynka:





Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się