kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
04 września 2014 04:59
A macie może zdjęcia tego nachrapnika?
Edit: już mam :kwiatek: http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/115819?
Wiem, że nijak to się ma do wątku, ale może ktoś mi pomoże  :kwiatek:

Szukam kurtek "teamowych", na wyjazdy na zawody. Poruszam się w kolorach czerwień, czerń, biel i ciemny szary. Dobrze, żeby były wersje damskie i męskie, ale niekoniecznie. Muszą też mieć miejsce na nadruk. Polecacie coś? Dodam, że głównie chodzi o zawody zaprzęgowe, więc muszą się nadawać do jazdy maratonowej.
http://www.czempion.pl/sklep/odziez-treningowa/51-kurtka-unisex-tamigi.html

nie miałam lepszej kurtki. niestety nie było rozróżnienia na damskie/męskie, ale wszyscy dobrze w nich wyglądaliśmy. 😉
Dzięki, wezmę pod rozwagę, choć powiem szczerze, że niekoniecznie jestem fanką typu bomber, bo wyglądam w nim jak bombka  😁
🙂 też takich nie lubię ale w tych absolutnie nie było tragedii. a tak jak zawsze marzłam, tak w tej wreszcie przestałam.
halo potrzebuję długość gumek, te co pod butem idą  :kwiatek:
Kahlan Gdybym miała jakiś model do przymiarki, to bym sprawdziła, ale tak nie zaryzykuję 🙂
halo potrzebuję długość gumek, te co pod butem idą  :kwiatek:

nie mzęsz założyć sztylpów i zmierzyć jaka gumka jest potrzebna? 🤔
halo, dziękuje za wyjaśnienia  :kwiatek:
Gaga oczywiście, że mogę, co nie zmienia faktu, że wolałabym jeżeli ktoś by mi napisał jeżeli taką kupował, bo nie do końca wiem czy mierzyć na styk czy przykładowo dodać pół centymetra(nie licząc oczywiście tego kawałka, który "wchodzi" do sztylpy, tam podejrzewam, że około 1,5 centymetra po jednej stronie dodatkowo), ot liczę na zwykłą poradę czy na styk brać, czy kupić nieco większą, bo taka znowu szybko pójdzie.
elle, po pierwsze raczej nie istnieje coś takiego jak specjalne gumki do szylpów
Po drugie długośc zależy od rozmiaru i profilu, nie ma jednej "dobrej" długości...
Może nie ten wątek, w razie czego przepraszam.
Moja mama oglądała w telewizji transmisję z Sidney i zwróciła uwagę na konia pokonującego cross i parkur skokowy na hackamore (Pluto Mio). Podobno komentator strasznie się emocjonował tym, że to takie nietypowe.
Uparła się, że na takim ogłowiu normalnie nie wolno i że na pewno dla tego konia zrobili jakiś wyjątek.
Czy jakaś dobra dusza może mnie poratować odnośnikiem do przepisów dotyczących wędzideł i ogłowi w takich konkursach? Bądź informacją, że to mama słusznie mówi, a nie ja?  :kwiatek:
Murat-Gazon, o rzędzie końskim mówi Art. 539 przepisów WKKW (analogicznie FEI)
W WKKW w próbie terenowej i skokowej można startować w kiełznaniu bezwędzidłowym. Jedynie próbę ujeżdżeniową trzeba jechać na wędzidle.
Gaga dziękuję.  :kwiatek:
Witam

Natknął ktoś się może przypadkiem na porządny artykuł o werkowaniu korekcyjnym kopyt nieprawidłowych w polskiej wersji językowej ?  😁
Liściu, na blogu o-kopytach-naturalnie.blog.onet.pl znajduje się część artykułów Rameya przetłumaczonych na polski, na pewno ten o chorobie linii białej, czy konkretnie o werkowaniu patologii - musisz sprawdzić.
Poza tym w postach użytkowniczki Dea znajdziesz masę linków do dobrych artykułów i ich tłumaczeń.
[quote author=_Gaga link=topic=1412.msg2174820#msg2174820 date=1409835036]
Art. 539 przepisów WKKW (analogicznie FEI)
[/quote]

Byłem pełen podziwu za ilość artykułów w WKKW 😉 ale zerknąłem do przepisów i artykuły zaczynają się do 500! Oszukaństwo! 😉
ushia   It's a kind o'magic
04 września 2014 23:12
elle, powiem ci ze mnie zadziwilas - zero zlosliwosci, zwyczajnie nie ogarniam twojego pytania, nie potrafie zrozumiec w czym problem

gumki w sztylpach wymienialam wielokrotnie i ani raz nie przyszlo mi do glowy inne rozwiazanie niz zwyczajnie przyszyc z jednej strony, ubrac, dopasowac gumke "na czuja" i obciac, po czym przyszyc z drugiej...

Bo chyba nie ma juz w szkolach ZPT, stad takie pytania😉)
Liściu, na blogu o-kopytach-naturalnie.blog.onet.pl znajduje się część artykułów Rameya przetłumaczonych na polski, na pewno ten o chorobie linii białej, czy konkretnie o werkowaniu patologii - musisz sprawdzić.
Poza tym w postach użytkowniczki Dea znajdziesz masę linków do dobrych artykułów i ich tłumaczeń.


Dziękuje :]

No nie mogę się napatrzyć na Twój wcinający awatar  😁
Liściu, 😎

A, jeszcze na hipologii są niezłe artykuły, pogooglaj, coś na pewno wyskoczy 🙂
[s]Mam pytanie dotyczące ubioru na zawodach. Mam białą polówkę, ale nie ma guzików, więc robi się spory dekolt. Mam też drugą która jest niebieska z cienkimi białymi paskami i ją mogę spokojnie zapiąć pod szyję. Myślicie, że mogę jechać w którejś z nich na Mistrzostwa Mazowsza Amatorów? Miałam sobie kupić koszulkę konkursową, ale kompletnie zapomniałam :/[/s]

edit. dobra, głupie pytanie. oczywiście, że niebieska nie pasuje. coś innego wymyślę 🙂
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
06 września 2014 17:04
Hej
Słuchajcie, dzisiaj kompletnie zgłupiałam i muszę się zapytać, bo męczy mnie to okropnie.
Mam mojego konia od prawie 10 lat, ale dopiero dziś zauważyłam, że ma on... dziurkę w nosie. Dokładniej to w obu nozdrzach ma po jednej (na każde nozdrze), symetrycznej dziurce wielkości ... milimetra, może dwóch milimetrów. Zauważyłam je dopiero jak rozchyliłam nozdrza (musiałam odciągnąć lekko kawałek zaznaczony na rysunku na żółto)

mega się zdziwiłam i zaniepokoiłam, bo nigdy wcześniej tego nie widziałam. Ale poszłam do pierwszego lepszego konia w stajni i ten koń też miał takie dziurki w nozdrzach.

Wklejam zdjęcie - na ziolono (i zielona strzałka) zaznaczyłam, gdzie te dziurki się znajdują, a na żółto ten kawałek nozdrza, który lekko odciągnęłam do góry.

Ponieważ to samo ma ten drugi koń ze stajni, wnioskuję, że jest to normalne. ale powiedzcie proszę, co to jest i jaką funkcję spełnia.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
06 września 2014 18:48
A może chodzi Ci o zachyłek nosa, każdy koń go ma 🙂
taggi to jest ujście kanalika łzowego.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
06 września 2014 19:35
Czyli nie ta dziurka 😀
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
06 września 2014 20:23
Biczowa - nie, nie. To pewnie jest to, co mówi jestemzlasu. Bardzo, bardzo dziękuję za informację, bo byłam mocno zdziwiona dziś. :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Ależ proszę  🙂
Ja byłam zdziwiona jak pierwszy raz widziałam płukanie - strzykawka do nosa i koń... płacze  😁
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
06 września 2014 21:24
a płukanie kiedyś mieliśmy robione, ale nie wiedziałam, że tam taki otwór się znajduje🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
06 września 2014 22:26
Wiem, że nijak to się ma do wątku, ale może ktoś mi pomoże  :kwiatek:

Szukam kurtek "teamowych", na wyjazdy na zawody. Poruszam się w kolorach czerwień, czerń, biel i ciemny szary. Dobrze, żeby były wersje damskie i męskie, ale niekoniecznie. Muszą też mieć miejsce na nadruk. Polecacie coś? Dodam, że głównie chodzi o zawody zaprzęgowe, więc muszą się nadawać do jazdy maratonowej.


My robiliśmy kurtki teamowe z softshelli z 4F. Nie najtańsza zabawa ale wszyscy je kochają 🙂

ciepłe, wytrzymałe, oddychające a hafciarni wygodnie się na nich haftowało. W skrócie: strzał w dziesiątkę 😀
mamy też szyte na zamówienie bluzy - w brew pozorom wychodzi taniej :P
[img]https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/s720x720/1557733_662327073853087_8633733252549408219_n.jpg?oh=2ad328c746889d89fbe4faea1adf478c&oe=54899CA6[/img]
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się