Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

Gillian   four letter word
16 listopada 2015 14:01
monia, dziwnym trafem co zaczyna się szarpanie to koniec ujęcia... koleś może sobie jeździć nawet na olimpiadę, ale tutaj się po prostu siłuje z tym koniem i go szarpie. Nie dziwię się, że koń zapitala i wyrywa wodze, skoro to młody koń a jest sztucznie trzymany w ciasnym i wysokim ustawieniu na trzeciej jeździe pod siodłem. Dotrwałaś do galopu? widzisz co tam się dzieje? w kłusie było łatwiej na chama trzymać za łeb, w galopie już się nie bardzo udało, no ciekawe...
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
16 listopada 2015 14:04
Gillian, nie odzywam się, bo mnie się zwyczajnie... nie chce  😉 Po co się kopać z koniem? U nas jak już ktoś coś jeździ, to nie można się słowem odezwać, bo powinniśmy mu buty czyścić, etc. Nie chcę się kłócić, tylko mnie rozwalają takie teksty 😉 Ja bym konia jeżdżonego w ten sposób nie kupiła w życiu. Bo nie oszukujmy się, ale to nie jest prawidłowy spsób pracy z młodym koniem 😉
Brak równowagi, gdzie ? bo ja nie widzę . Widzę jak koń wyrywa wodze i wtedy jest zaburzenie równowagi na górze .
Jeździec na młodym koniu który który gubi równowagę w siodle przy byle bujnięciu? I to jest Ok wg. ciebie? 😉
Wodzę są oddane normalnie, to koń sam wyrywa. Nawet łydki nie ma dodawanej, wiec znając z autopsji koń zasuwa a wodza go blokuje i uczy tempa  . Tempo bardzo dobre, koń ma iść !
Głupi koń, jeździec oddaje mu wodze a on wyrywa! Na dodatek zasuwa mimo, że łydki odstawione. A i blokująca wodza który UCZY TEMPA. monia, z całym szacunkiem, ale tylu głupot w jednym poście to ja dawno nie czytałam.

Szkoda konia bo przy takiej jeździe szybko zabiją w nim ruch i jego cały entuzjazm.
Mozii  Gillian   Jaki młody koń ? Ten koń ma 6 lat, pisze dokładnie w ogłoszeniu. Ten koń już bardzo dobrze wie o co chodzi, inaczej dawno by chodził pod siodłem.

kajpo Gdzie ja napisałam głupi koń, ten koń bardzo dobrze wie jak się pozbyć jeźdzca . Ja jestem ciekawa ile Ty koni zrobiłaś od podstaw, że masz taką wiedzę na temat młodych koni .

Mozii   "Spełnić własną legendę..."
16 listopada 2015 16:30
monia, a doczytałaś, że filmik jest z jego trzeciej jazdy pod siodłem?  😵 Co to ma za znaczenie kiedy koń jest zajeżdżany w odniesieniu do umiejętności zrzucania? Skąd on ma wiedzieć jak się pozbyć jeźdźca? Przez te 3 jazdy się nauczył?  🤔
kajpo Gdzie ja napisałam głupi koń, ten koń bardzo dobrze wie jak się pozbyć jeźdzca . Ja jestem ciekawa ile Ty koni zrobiłaś od podstaw, że masz taką wiedzę na temat młodych koni .
To, że głupi to ja napisałam - ironiczne sparafrazowałam twój post 🙂
Nadal utrzymujesz, że jeździec gubi równowagę i to jest tylko wina konia? A jazda bez łydek i zblokowanej ręce uczy tempa?


Dla porównania koń który tez dopiero zaczyna pracę po siodłem, zgaduję że to same początki. Mimo że koń nie kuma jeszcze idei kontaktu to jeździec wykazuje dużą większą wyrozumiałość i  kulturę względem konia... Nie sądzę żeby droga do tego prowadziła przez taką szarpaninę i siłownię jak widzieliśmy w ogłoszeniu.
W życiu nie kupiłabym takiego konia. Nie jest to miły widok, żaden koń w żadnym wieku nie powinien być tak prowadzony, a co dopiero świeżak  🤬
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
16 listopada 2015 16:56
kajpo, tutaj nie ma porównania 😉
Jesli bylby to trzylatek, ktory tak chodzi na 3 jezdzie, to bym sie skusiła na niego mimo filmiku, jesli to jest 6-latek, to nie, bo albo cala robota z ziemi schrzaniona od podstaw, albo to złośliwe bydle, ktorego do tej pory nie udało sie ujezdzic. widac komus sie spieszy ze sprzedazą i brak mu czasu na prace, czasu, albo chęci, bo np kon trudny i wymagający.
Dodam, ze do galopu nie dotrwałam...
Mozii Zobacz papier, ktoś by trzymał tego konia do tego wieku. No nie wierze, na 99% ten koń jest powtórnie układany, facet inne konie jeździ na długich wodzach . A czemu tego trzyma tak za łeb, chyba logiczne ? jak popuści to się nakryje koniem . Koń ma tendencje do dębowania, pokazuje to nawet film jak jest ucinany.
Ogólnie i tak mi się koń podoba.

kajpo Proszę cię połącz fakty, prześledź faceta, zobacz jak jeździ. 
Znowu przekręcasz to co napisałam, zablokowana ręka a blokująca to dwa inne światy. Od kiedy jeździsz młodego konia na kontakcie ? Chyba tylko lekko przytrzymujesz wodze (blokujesz ) i upominasz konia, że tempo za wysoki. Działanie łydki też nie występuje jak u konia zrobionego, działasz tylko jak trzeba.
Dopiero jak koń złapie równowagę to możesz wprowadzić pracę łydki i szukać kontaktu na wodzy. Dopiero na końcu możesz pracować nad uczeniem konia reagowania na dosiad .
Potwierdzam, jedynym wytłumaczeniem "zajeżdżania" 6-letniego wałacha i to z jakimiś predyspozycjami do sportu jest albo porażka za pierwszym podejściem/podły charakter albo kontuzja. Ten 3-ci raz pod siodłem to między bajeczki na dobranoc można wsadzić.
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
16 listopada 2015 18:59
lillid, miałam u siebie ogiera 6 lat do zajeżdżenia. Ani wcześniej nie zajeżdżany, ani nie miał kontuzji. Po prostu właściciel nie miał wizji, czasu i człowieka który by go zajeździł 😉 Dlatego dla mnie akurat zajeżdżanie od zera bez wcześniejszej pracy nie jest szokujące, bop takie przypadki się zdarzają 😉
Chryzantema   Sięgamy dna, po to by się od niego odbić.
16 listopada 2015 19:01
[quote author=Mozii link=topic=190.msg2450470#msg2450470 date=1447678250]
Chryzantema, mnie to wygląda na pokazywanie na siłę, że koń do ujeżdżenia. A jak koń do ujeżdżenia, to i strzemiona ujeżdżeniowe  😁 A, że Pan ma problemy z równowagą to już insza inszość  😎 Koń ogolony, strzemiona długie, głowa bez kasku- znaczy się jest PRO, + 10 do lansu  😎


Jestem ciekawa kto siądzie na zajeżdżonego konia w normalnych strzemionach ? Ja sama zawsze wydłużam, jest bezpiecznie !. Brak równowagi, gdzie ? bo ja nie widzę . Widzę jak koń wyrywa wodze i wtedy jest zaburzenie równowagi na górze .

[/quote]

Hm... a na zajeżdżania konia bezpieczniej nie jest wsiąść w KASKU, a nie wydłużyć strzemiona?  🤔
Chryzantema A powiedz co mnie interesuje jego głowa ? Jego życie nie moje  😉

Mozii Zobacz film do końca, czy tak się zachowuje normalny koń w stępie . Jeżeli robisz konie to chyba łatwo zobaczysz, że z tym koniem już nie jeden kombinował .
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
16 listopada 2015 19:23
monia, na pewno ktoś kombinował nie tak jak powinien. I z ziemi i z siodła. Ale nie ukrywajmy, sposób jazdy z filmiku nie zwalczy problemu tak jak powinien być zwalczony, to raz. A dwa ja bym takiego filmu sprzedażowego nie dała, bo wywołuje taki efekt jak tutaj widzimy. Rozumiem wasz punkt widzenia, ale do mnie taki sposób jazdy i pracy z koniem, jakkolwiek nie byłby trudny nie przekonuje. Moje subiektywne zdanie 😉
Dava   kiss kiss bang bang
16 listopada 2015 20:09
Konia przede wszystkim powinno sie jezdzic z mocna lydka i miekka reka, a ja tam ani jednego ani drugiego nie widze.
Polowa znanych mi koni chcialaby isc do gory jakby ktos ja tak 'poprowadzil' jak na tym filmiku  😀iabeł:
Dla mnie zenujacy poziom 'filmikowy'...
Mozii oczywiście, że od każdej, nawet nie tylko z pozoru logicznej reguły są wyjątki, nie trudno zgadnąć dlaczego. Nie twierdzę, że tak się nie zdarza, ale na pewno nie jest to ten przypadek. I na pewno warto zachować pewien dystans do ogłoszeń z końmi, które jako 5-, 6-latki a nawet starsze są świeżo zajeżdżone, albo w ogóle surowe. Gdzieś tam może i są ludzie, którzy nie mieli czasu, a wydawanie co miesiąc kupy kasy im nie przeszkadzało, ale miażdząca większość to historie bez happyendu, które trzeba omijać szerokim łukiem.
monia tak tez wlasnie mi sie wydaje ze konie jezdzi sie raczej tak jak opisala dava ale co ja tam wiem... 😉
emptyline   Big Milk Straciatella
16 listopada 2015 22:24
monia, ty tak na serio?
Gillian   four letter word
16 listopada 2015 22:27
emptyline,  obawiam się, że niestety na serio 🙁
Film jest straszny i w ogóle nie powinien się pojawić w internecie jako film sprzedażowy, bo to nie jest żadna ani ładna ani dobra jazda, ale ja się poza tym zgadzam z monia. Ten koń to niezły harpagan, jest silny, a wodzami potrafi targnąć tak, że dorosłego faceta wybija z siodła - i dobrze wie, o co chodzi. Równowagi nie ma za grosz, pędzi, a co do galopu, to aż dziwne, że się jeździec odważył zagalopować nie mając ani sterów ani półparady. W stępie dzieje się coś strasznego - koń jest na maksa ponapinany, przednie nogi idą sztywno, zady również i nawet w tym chodzie koń nie szuka kontaktu, tylko sobie popyla pozwijany albo się rzuca na wędzidło.
Nie wierzę w bajki o konisiach, co to sobie rosły na łące, a potem ktoś w trzy jazdy je biedactwa popsuł. Koń jest trudny i silny, ja bym się z takim nie podjęła pracy.

To może w takim razie ktoś z forumowych ekspertów pełnych dobrych rad o tym, jak jeździć młodego konia wybrałby się zwierzaka obejrzeć, wsiąść i nagrać filmik z tą miękką ręką i prawidłową łydką? Jeśli będzie chodził tak samo jak wklejony na filmie kajpo 2,5-latek, to zwracam koszty podróży 😉
Trzeci raz pod siodłem i już galopujemy ? 

To po tygodniu pewnie już skacze parkury  🏇


edit


Duży poprawnie zbudowany chwytający za oko wałach świeżo zajeżdżony filmik z trzeciej jazdy pod siodłem bardzo szybko się uczy robi duże postępy z treningu na trening . Posiada kapitalny ruch oraz bardzo dobry charakter .Bezproblemowy w obsłudze :golenie siodłanie kowal transport .Polecam szczególnie do ujeżdżenia .Więcej informacji pod nr tel.

😂
Dava   kiss kiss bang bang
17 listopada 2015 06:53
Q -> jesli ktos nie umie jezdzic mlodych koni, to nie powinien tego robic, proste  😀
Nie uwazam, ze jest na forum ktos kto doskonale sobie radzi z mlodymi trudnymi konmi (przynajmniej oficjalnie) ale prywatnie takie osoby znam. I zawsze jesli ma sie mocna reke to powinno sie miec jeszcze mocniejsza lydke 😉

To, ze sa konie trudne, silne, niemile itd. to prawda, ale tez kazdy trener z duzym doswiadczeniem Wam powie, ze niebezpieczny kon to na 90% wina pracy czlowieka przy nim i 10% dolegliwosci zdrowotne (czy neurologiczne czy inne).
Czyli jak to zawsze bywa, zostal popelniony gdzies blad...

W PL czesto sie zapomina, ze jesli sobie czlowiek nie radzi z koniem to zwyczajnie jest dla niego NIEODPOWIEDNIM jezdzcem. Nie jestesmy supermenami z wszystkimi umiejetnosciami swiata 😉
Quanta, monia... Popieram 😉
tez chciałabym zobaczyc filmik z odważną, ktora jedzie go w łydkach i odpuszczoną ręką 😉
Dava   kiss kiss bang bang
17 listopada 2015 07:35
Myslalam, ze w tym watku rozmawiamy o zasadnosci ogloszen i ich tresci (czesto strasznej), a nie tym kto umie to zrobic lepiej albo 'zrobilby' 🤣
Zawsze znajdzie sie tysiac wytlumaczen dlaczego dane ogloszenie wyglada jak wyglada  😉
Dava, ale Ty nie rozumiesz, ze niektore konie reagują na łydkę tak jak ten koń? Szczególnie na początku zajażdzki? I dopóki sie konia nie nauczy poprawnego odbierania łydki, to ma jej być jak najmniej? Łydka ma być przykładana z taką siłą (i w takie miejsce) z jaką w danej chwili jest potrzebna.
Co to jest wg Ciebie silna łydka? Młodego konia jezdzisz zakleszczonego tak, ze go stępiasz na sygnały?
Sorki za OT...  :kwiatek:
Quanta zaraz tam ekspertow... podstawowa wiedza teoretyczna. W praktyce widac ze to silne i charakterne bydle, ale wlasnie na takiego wsadza sie silnego i dobrego jezdzca. Nadal ciekawi mnie metodyka pracy moni. chyha glownie do tego pijemy. Nikt nie napisal ze zrobilby to lepiej.
edzia69   Kolorowe jest piękne!
17 listopada 2015 08:14

To, ze sa konie trudne, silne, niemile itd. to prawda, ale tez kazdy trener z duzym doswiadczeniem Wam powie, ze niebezpieczny kon to na 90% wina pracy czlowieka przy nim i 10% dolegliwosci zdrowotne (czy neurologiczne czy inne).
Czyli jak to zawsze bywa, zostal popelniony gdzies blad...

Davo każdy doświadczony trener powie Ci, że pewien nieduży % koni jest zły z urodzenia, a pewien jest ekstremalnie trudny do jeżdżenia jak ten z filmu. Uważam, że puszczenie tego filmu było błędem, ale to już nie nasza decyzja.
Wybacz też, ale filozofia złapania konia w łydy i wtedy "można" za mordę do mnie nie przemawia zupełnie.
Czemu tu tak jest trzymany? Pewnie jakby go puścił to by się na plaży nadbałtyckiej zatrzymał.
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10151145205309073&id=584419072
przypomnialam sobie ze ten film krazyl po internecie swego czasu, to dopiero jest szatan 😀iabeł:
Dava   kiss kiss bang bang
17 listopada 2015 09:01
Nie pisalam nic o zlapaniu konia lydami, tylko o lydce mocniejszej niz reka  😉
Filmik jest dla mnie tragiczny i kompletnie niesprzedazowy, bez wzgledu na umiejetnosci jezdzca i 'zlego konia'  😉

Kazdy dla mnie robi jak uwaza i jesli taka jazda na koniu jest dla ludzi akceptowalna i zrozumiala to z pewnoscia kon zostanie szybko sprzedany. Dla mnie nie jest i tyle  😁

Kajpo -> doskonaly przyklad, kon z filmiku to tez nie misio pysio, pan na koniu rewelacja, doskonala rownowaga i spokoj i jakos ma przylozone lydki (zdecydowanie bardziej niz jezdziec na filmiku wczesniejszym)
😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się