Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

Dava Ja naprawdę Cię nie rozumie, po co ma być mocna łydka ? A później co ? żelazna łydka, ostrogi 5 cm.
Koń ma sobie wyrobić reakcje na łydkę, mocna łydka jest potrzebna do  wzmocnienia kontaktu do figur, zmian tempa itd. Na temat dosiadu już nawet nie będę pisać, chyba znasz działanie.

kajpo Ty pijesz o moje umiejętności ? sama nie umiesz wyciągnąć wniosku z danego filmu.
Dava   kiss kiss bang bang
17 listopada 2015 09:11
Monia -> lydka mocniejsza od reki, zawsze  🙂 jesli ktos ma miekka reke to nie potrzebuje zelaznej lydy. A miekka reka to dla mnie nie brak kontaktu itd.
A kto tu napisal, ze ten styl pracy jest akceptowalny? Piszemy tylko, ze sie zdarza w niektorych przypadkach na początku pracy, z trudnymi konmi,  itp. Facet nie robi nic złego, tzn odpowiada na odpały konia i nie daje sie poniesc, zrzucic, stara sie jechac go do przodu.
Filmik zachęcający nie jest, ale ile oszczedzi ludziom czasu i pieniedzy na podróżowanie w celu oglądania konia?
Skoro wszyscy uwazamy ze styl nieakceptowalny i film nie powinien trafic do internetu jako sprzedazowy, ale w sumie kon wyglada na cholernie trudnego i pewnie z tego wynikaja problemy to wlasciwie o czym jest dyskusja skoro wszysy sie zgadzamy? 😀
Poza tym ze to swietna okazja na uwagi personalne ktore mozna bylo sobie darowac.
edzia69   Kolorowe jest piękne!
17 listopada 2015 09:42
Dava , ale Ty serio nie widzisz, że to kompletnie dwa różne w zachowaniu  konie? Ten brykający i nieidący do przodu, a ten "polski" uwalony na ręce i prący na przód?
Edzia69,  no jak widać, nie widać  😍
Hihihi
Chryzantema   Sięgamy dna, po to by się od niego odbić.
17 listopada 2015 09:45
Ile ludzie na świecie, tyle sposobów by sobie poradzić. Nie ma tylko jednej, dobre drogi, ale nie mówię że każda jest odpowiednia. Chodzi mi o to, że każdy ma jakiś swój sposób i będzie uważał go za najlepszy, więc po co się spierać?
ogłoszenie usunięte, swoją drogą, ten sam koń, sprzedany pare miesięcy wcześniej
Ruszał się świetnie i wyglądał kapitalnie 🙂
To jest ten sam kon z filmiku sprzedazowego?  😲
Dava   kiss kiss bang bang
17 listopada 2015 11:47
To ten sam kon?  😉 🤣

Jesli zgadzamy sie z faktem, ze jazda pokazana na filmiku jest nieprofesjonalna, to po co ja tlumaczyc? Zawsze mozna 'wytlumaczyc wszystko' 😉
Ale fakt, nikt nie bedzie teraz tracil kasy na benzyne zeby obejrzec cos co moze choc byc zblizone do obrazka pokazanego.

Dla mnie w ogole filmiki na ktorych kon od pierwszych 'krokow' jest zlany potem laduja w koszu.
To ten sam kon?  😉 🤣




ten sam, niestety.
Trochę mu się urosło 😉
naovika, no i co w tym dziwnego? Mój 7/8 latek urósł przez rok 5cm 🙂
kajpo, jaka niewiedza??? Bezczelne liczenie na frajera. I tego nie pojmuję. Nikt chcący kupić sportowego konia nie jest frajerem. Jeśli nie ma wiedzy ma kogoś kto wiedzę ma.

Ja tak tylko wyciągnę post halo sprzed kilku stron.
Otóż, ktoś chcący kupić sportowego konia MOŻE być frajerem.

Na moim do niedawna własnym podwórku zdarzyła się historia, gdzie osoba X przekonana o własnej wiedzy i doświadczeniu (jazda na poziomie bardzo podstawowym, nawet na Brązową Odznakę by umiejętności nie starczyło), "wspierana" odpowiednio przez osobę Y ponoć z wiedzą i doświadczeniem - a w rzeczywistości, oszusta przez wielkie O - dała sobie wepchnąć "sportowego" konia, którego najszybciej można określić jako "3 razy nie". Koń jest nie do końca zdrowy, niewiele umie, osoba Y radzi sobie z niedostatkami jego umiejętności metodami siłowymi. Osoba X? Zachwycona. Wreszcie ma szkoleniowca-profesjonalistę i profesjonalnego konia. A przynajmniej tak do niedawna było - teraz być może jest już mniej optymistycznie, bo słyszałam, że koń zaczął pokazywać swoje wady, w tym zdrowotne.
Oczywiście, że osobie Y zależało na pieniądzach, jakie dzięki transakcji i jej skutkach mogła zarobić na X, być może także był tam układ z byłym właścicielem rzeczonego konia. Świat jeździecki jest mały, przeświadczenie o własnej wiedzy - zgubne, "trenerzy" - przekupni, a wszystko opiera się na tym, jak najlepiej zarobić. 🙂 I nie trzeba na frajera czekać, sam się znajdzie. Niestety.
xxmalinaxx, nikt nie broni być frajerem. Niestety, nikt też nie broni być oszustem.
Ale... po co frajerowi pod wodzą oszusta sportowy koń??? Dostanie to czego chciał i jak wybierał. Nikt nikomu nie przystawia pistoletu, żeby kupił danego konia.
Nie da się zabronić bycia oszukiwanym.

Zadziwiające, że gdy sprzeciwiam się próbom nabijania w butelkę, np. TY atakujesz... nie oszusta. Mnie atakujesz.  🤔wirek:
To naprawdę zadziwiające.
Cały proceder nabijania w butelkę jest zadziwiający. I kwitnie.
Chryzantema   Sięgamy dna, po to by się od niego odbić.
18 listopada 2015 14:40
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
18 listopada 2015 14:53
To już nie pierwszy raz takie ogłoszenie o tej firmie 😉
xxmalinaxx, nikt nie broni być frajerem. Niestety, nikt też nie broni być oszustem.
Ale... po co frajerowi pod wodzą oszusta sportowy koń??? Dostanie to czego chciał i jak wybierał. Nikt nikomu nie przystawia pistoletu, żeby kupił danego konia.
Nie da się zabronić bycia oszukiwanym.

Zadziwiające, że gdy sprzeciwiam się próbom nabijania w butelkę, np. TY atakujesz... nie oszusta. Mnie atakujesz.  🤔wirek:
To naprawdę zadziwiające.
Cały proceder nabijania w butelkę jest zadziwiający. I kwitnie.


Ja nikogo nie atakuję. Jeżeli po moim poście poczułaś się atakowana, to weź trochę na luz 😉 Napisałam bardzo spokojnie, w czym rzecz, przedstawiając inny punkt widzenia. Nic innego nie miałam na myśli.
Chryzantema   Sięgamy dna, po to by się od niego odbić.
18 listopada 2015 17:34
Ja tam firmy nie znam, nie wiem czym sie zajmują i co zawinili. Kto, coś wie?  👀
xxmalinaxx, szczerze wątpię, czy ktokolwiek z nas powinien być wyluzowany w tym temacie. W temacie oszustw i nabierania "naiwnych".
Wg mnie powinno się właśnie bezlitośnie i bezpardonowo atakować. Oszustów. Kłamców. Cwaniaków. Nie ich ofiary, ani tych, którym nie podobają się oszustwa.
asds   Life goes on...
18 listopada 2015 19:46
To ten sam kon?  😉 🤣

Jesli zgadzamy sie z faktem, ze jazda pokazana na filmiku jest nieprofesjonalna, to po co ja tlumaczyc? Zawsze mozna 'wytlumaczyc wszystko' 😉
Ale fakt, nikt nie bedzie teraz tracil kasy na benzyne zeby obejrzec cos co moze choc byc zblizone do obrazka pokazanego.

Dla mnie w ogole filmiki na ktorych kon od pierwszych 'krokow' jest zlany potem laduja w koszu.


To o tym koniu wcześniej pisaliście?

http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/31560
asds tak
Ircia   Olsztyn Różnowo
18 listopada 2015 20:00
No co? Uczciwie i szczegółowo 🙂 Znajdą się i tacy, którzy uznają wychowanie tego konika za punkt ambicji 😀
[quote author=Luna_s20 link=topic=190.msg2452028#msg2452028 date=1447881621]
No co? Uczciwie i szczegółowo 🙂 Znajdą się i tacy, którzy uznają wychowanie tego konika za punkt ambicji 😀
[/quote]

Poważnie  😲 Dla mnie cena do opisu to ...  🤔 Poza tym pisze to jakaś nastolatka i albo nie chce, żeby jej konik został sprzedany albo całe ogłoszenie zamieściła dla zabawy  😎 A najciekawsze jest to, że pisze o 3 letnim koniu który ma swoje prawa i jeżeli jest tak jak pisze (w co wątpie) to brakuje tam kogoś z doświadczeniem kto by troche poukładał w głowie konikowi i przypilnował dziewczynki.
http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/31598  😉

Edit
[s]Było kilka stron temu: http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,190.20400.html
Dla mnie to jest najlepsze ogłoszenie ever. 😁[/s]
Pochrzaniło mi się. To nie to samo ogłoszenie, miałam na myśli że to http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,190.20610.html jest najlepsze ever.
Chryzantema   Sięgamy dna, po to by się od niego odbić.
19 listopada 2015 11:31
😂 Tego jeszcze nie widziałam, ale mistrzowskie!  :wysmiewacz22:
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
19 listopada 2015 11:42
ogłoszenie usunięte, swoją drogą, ten sam koń, sprzedany pare miesięcy wcześniej



Bardzo szkoda, że ten koń trafił tak a nie inaczej. Byłam w Witkówkach oglądać konie - i muszę przyznać, że ta hodowla bardzo mnie urzekła. To co widać na kolejnym filmiku sprzedażowym to zmarnowany koń :/
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się