Styl western (dawniej kącik)

Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
12 marca 2015 21:39
Praca wstępna, a z drugiej strony - plany na maj w Komarnie są i oby wypaliły! Chodzę od wczoraj w przysłowiowych skowronkach 😀 Tylko ciekawe czy D. przejdzie ze mną ruchomy mostek wzdłuż - pewnie ja będę bardziej przeżywać niż ona 🙄

Euphorycznie, dopiero teraz zauważyłam temat. To chyba przydałby się tam taki film gdzie koń raz ma owijkę za zadem, a raz bez (dla porównania), nie? 🙂
W zeszłym roku ten trudniejszy, "linowy"mostek był w poprzek!
film z in handa mamy tylko z Wrocławia
Jaaaa, znalazłam dyscyplinę dla Kluski!  😂 😵 🏇
Skrycie czekałam aż ten pierwszy konik tam weźmie i zaśnie.  😁
Livia   ...z innego świata
13 marca 2015 08:52
Viridila, Magda, nagrajcie, chętnie obejrzę i waszą pracę, i pracę z owijką 🙂
ciiiii ten pierwszy, zasypiający konik to nasz :-)
a jak myślicie po co Kasia szła z palcatem? To już było SZYBKO! 😂

a tak poważnie to gdzie ten wątek?
a co bedzie z filmem to nie wiem, bo deszcz pada! ale kamera jest!
Boski jest ten konik. Czasem tylko brakuje dymka z "Idiots, idiots everywhere..."  😁 😂
A temat tu: http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,97174.0.html
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
13 marca 2015 19:03
Euphorycznie, bo Prosiak jest słodka i ma własne zdanie na temat "tempa" 😀

Filmik jest podzielony na 3 części i.. nie mam siły tego sklejać xD Jeden się już ładuje na yt, ale podobno zostały "602 min" 😁 Nawet go nie obejrzałam, więc nie wiem co to tam wyjdzie 😡
myśmy właśnie obejrzeli z kamery, myślę że sporo widać jak ta owijka wpływa :-) no i ogólnie pracę widać :-)
Livia   ...z innego świata
14 marca 2015 10:07
Viridila, to jak już się załaduje, koniecznie wrzuć linka tu lub do nowego wątku 🙂

Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
14 marca 2015 22:30
Wrzuciłam film do tamtego wątku 🙂
[url=http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,97174.msg2314459.html#msg2314459]klik[/url]
A ja mam pytanie. Na lato chce się przenieść ( w sumie zmuszają mnie i pójdę na próbę, bo mnie zamęczą ) do prywatnej stajni. Facet ma tam 4 albo 5 koni ( większość agh ), jeździ na wszystkich w siodle i ogłowiach west. Sam z tego co wiem jeździ w kapeluszu itd. Ma tam jeszcze krowę i kury. Z tego co słyszałam mają ogromną ziemię przeznaczoną dla koni i krowy, i zwierzęta łapią na lasso , by zaprowadzić je do stajni. Jak myślicie, ile to miejsce może mieć wspólnego z prawdziwym westernem ?
smartini   fb & insta: dokłaczone
15 marca 2015 22:46
Volarpia, a czym jest dla Ciebie prawdziwy western?  🤣
Prawdziwy...trudne pytanie  😡. Miałam raczej na myśli to, czy nie jest to tylko western z wyglądu , z siodła i ogłowia ? Czy rzeczywiście facet może mieć pojęcie w temacie , bo zaczynałabym od podstaw jeśli by mi się spodobało, a nie chce, tak jak teraz nabyć złych nawyków, bo nie poprawiana do dziś jeżdżę jak jeżdżę....  🙄
.
Prawdziwy...trudne pytanie  😡. Miałam raczej na myśli to, czy nie jest to tylko western z wyglądu , z siodła i ogłowia ? Czy rzeczywiście facet może mieć pojęcie w temacie , bo zaczynałabym od podstaw jeśli by mi się spodobało, a nie chce, tak jak teraz nabyć złych nawyków, bo nie poprawiana do dziś jeżdżę jak jeżdżę....  🙄


sama musisz ocenić,
znasz imię i nazwisko Pana, więc pogooglaj, zobacz czy gdziekolwiek "wypłynie" jako trener czy zawodnik = ale to też nie jest gwarancją, że taka osoba dobrze przekaże wiedzę

zależy też - na czym Tobie zależy - jeśli interesuje Cię sport - jest z 10 trenerów w Polsce, do których musiałabyś się udać, jeśli rekreacja - jest wiele osób mogących pomóc,

dla mnie osoba jeżdżąca w siodle west, w całej stylizacji ale traktująca dobrze zwierzęta i mająca pojęcie o dobrostanie konia = wcale nie jest do "przekreślenia" i nie traktuję tego jak "pseudowest" pomimo "samouctwa" czy braku jazdy z trenerem

znam wiele takich osób i wiele z nich ma lepszy związek z koniem niż niejeden klasyk
sepia   Koń stworzon ku bieganiu, jak ptak ku lataniu.
16 marca 2015 10:05
Miał ktoś kiedyś styczność z Siodłami LAKOTA?
http://allegro.pl/siodlo-western-lakota-00091-promocja-i5162840965.html
http://allegro.pl/siodlo-western-lakota-00091-promocja-i5166010752.html

W dalszym ciągu poszukuję siodła west i mnie to już przerasta. Następny mój koń to będzie AQH
A trafiłam na allegro na te siodła i nie wiem skąd taka rozbieżność cenowa.

Edit: Przepraszam, doczytałam, że to drugie to pools.

Edit2: I jeszce mam prośbę, czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć dogłębnie działanie terlicy equiflex? Kiedyś spotkałam sie w siodle ala rajdowo-australijskim z terlicą która doginała się w rozstawie ławek i po długości doginała do całego grzbietu. Czy tak samo jest w siodłach west? Czy wtedy rozstaw ławek przy wyborze siodła nie ma znaczenia?
Livia   ...z innego świata
16 marca 2015 10:54
Muchozol, fajnie, chętnie te filmiki obejrzę i cieszę się, że Mucha już taka w formie 🙂

sepia, ja o Lakotach nie słyszałam zbyt dobrych opinii, ale sama nie miałam, nie siedziałam.
.
Dodofon, właśnie chodzi o to, że na internecie nie ma o facecie słowa, on też raczej żyje w swój własny " farmerski " sposób, nie bierze udziału w zawodach ani niczym takim. Ja chce jeździć rekreacyjnie, nie jakoś zawodowo, ale chciałabym mieć kogoś, kto mnie porządnie nauczy podstaw.
my mamy takie siodło (lakotę)
całkiem nieźle się siedzi, układa dosiad tak jak powinno-to zaleta
wykonanie takie sobie, np wkręty trzymające skórę przy przednim łęku puszczają. Skóra nie najgorszej jakości. Lekkie
w sumie jak na taką cenę to całkiem niezłe siodło :-)

PS wsiadłam dziś na Darganę :-)
.
Muchozol Muszka turbo-kulkę włączyła?  😎
Jak było nie wiem czy mogę?
Może niech Viridila opowie? Bo ja nie mam porównania...
Czułam się w pierwszym momencie jak na surowym koniu  😂 ale to bardzo szybko minęło. Trochę chyba musi potrwac zanim koń nabierze zaufania do człowieka na górze...
.
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
16 marca 2015 20:14
Muchozol, sliding stop? 😀

Wiecie, ogólnie D. zrobiła w ciągu niecałych 2 miesięcy (z czego nieco ponad miesiąc solidniejszej pracy i treningu z Magdą) ogromny postęp. Powiem szczerze, że patrze na to wszystko i jest tak 😍 A ja się tego konia bałam momentami, a jazda nie była już frajdą i to tak solidnie jeszcze jakiś rok temu (chciałam ją sprzedawać).

Jak Magda wsiadła to faktycznie widać było, że D. nie bardzo ogarnia o co chodzi i dlaczego. Był problem z zakłusowaniem, gdzie cytuje "Iza, gdzie ten koń elektrycznie reagujący na łydki? To nie jedzie!" 😁 Dopiero na cmokanie, łydkę i "kłuuuuus" poskładała to sobie, że "Aha, to ja mam teraz zakłusować".
Prawdę mówiąc - ona była bardzo elektryczna na łydki, ale Magda mi wyjaśniła, że ona się po prostu bała. Zresztą, Magda Pawłowicz - pewnie, że możesz pisać swoje odczucia/opinie, zwłaszcza, że nawet lekkie zgięcia chyba próbowałaś, nie? 😉 Na pewno będą trafniejsze niż moje wnioski z obserwacji 🙂

Tak czy siak plan jest taki, że Magda wsiada na D. i pracuje jak z surówką. Osobiście z D. popracuje jeszcze na lonży, a później wsiadam, ale na bezwędzidłówce - nie chcę swoim ew. nieogarnięciem znowu jej zrazić do wędzidła (a mam złe nawyki z rękami - m.in. wpojono mi działanie "w dół i do tyłu"😉. Zwłaszcza teraz kiedy świeżo koń zaczyna ufać i być po prostu fajny 😀

E: Swoją drogą, koleżanka dzisiaj była ze mną i ogarniała swój nowy aparat i obiektyw.. Robiąc zdjęcie folbutce Magdy uchwyciła D. która musiała zobaczyć zza wiaty co się dzieje 😁 http://re-volta.pl/galeria/foto/134077
mistrz pierwszego planu 😂
i "czysty" Folblut w tle!
A swoje odczucia opisałam na blogu, nie będę kopiować tylko podlinkuję :-)
http://wwr.com.pl/2013-06-30-13-03-44/blogi/122-magda-pawlowicz/trening-koni

a zgięć nie robiłam, po prostu starałam się utrzymać koło :-) Ona sama się trochę gięła na kole chwilami :-)
.
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
16 marca 2015 21:40
Magda Pawłowicz, nie bij za to jedno zdjęcie z sobą, ale ono fajnie pokazuje chyba :kwiatek:




Ten koń się jeszcze tydzień temu "odbijał" od wędzidła (mimo, że w żaden sposób się nim nie działało) i nie schodził aż tak.

Już przestaję się tak "jarać" 😁 A Dargane jutro czeka drugie wsiadania, więc mam nadzieję, że nic nie "wymyśli" w ciągu nocy 😉
Livia   ...z innego świata
17 marca 2015 07:42
Viridila, Magda, super że wasza praca takie efekty przynosi u Dargany 🙂 Wrzucajcie zdjęcia, ja chętnie zawsze poczytam co u was 🙂

Muchozol, czyżbyś musiała ciasto fundować w stajni? 😁 Fajnie, że Mucha tak pozytywnie kombinuje i że słucha 🙂

My mieliśmy teraz parę tygodni przerwy, ale mam nadzieję że jutro w końcu uda nam się znów pojeździć z instruktorką. Może nawet jakieś zdjęcia się uda porobić 🙂
.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się