Styl western (dawniej kącik)

Viridila
wybrałaś to samo zdjęcie co ja 😂 chyba jedyne gdzie koń ma trochę zaokrąglony grzbiet pod jeźdźcem 😂

a sprzęt ma prawo się podobać, to jest super siodło!
a koń przez noc nic szczególnego nie wymyslił :-) zaraz będę pisać sprawozdanie!
A ja mam pytanie. Na lato chce się przenieść ( w sumie zmuszają mnie i pójdę na próbę, bo mnie zamęczą ) do prywatnej stajni. Facet ma tam 4 albo 5 koni ( większość agh ), jeździ na wszystkich w siodle i ogłowiach west. Sam z tego co wiem jeździ w kapeluszu itd. Ma tam jeszcze krowę i kury. Z tego co słyszałam mają ogromną ziemię przeznaczoną dla koni i krowy, i zwierzęta łapią na lasso , by zaprowadzić je do stajni. Jak myślicie, ile to miejsce może mieć wspólnego z prawdziwym westernem ?
ja przepraszam bardzo ale czym jest prawdziwy western ja nie praca na ranczo uzywajac koni do zaganiania i lapania bydla😉 wolalabym sie uczyc tego milion razy bardziej niz slidow i spinow 😉
Livia   ...z innego świata
18 marca 2015 06:51
Muchozol, tak napisałaś, że myślałam, że spadłaś 😁 Ale całe szczęście, że obyło się bez gleby.

Viridila, fajnie mieć trenerkę tak na miejscu, wiesz o wszystkim co się dzieje 🙂

Ja dzisiaj też wreszcie wsiądę z moją instruktorką - nie mogę się doczekać po przerwie 🙂
.
ha! poznaje siodlo 😀

🚫
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
18 marca 2015 13:35
Karolass, no ba 😁 A kobyle służy jak widać! Już nawet nie odpadają mi ręce jak je noszę i ją siodłam (przesiadka z lekkiej bezterlicówki do westowego jest ciężka - fizycznie :wysmiewa🙂 Inna sprawa, że u Magdy siodłanie jest łatwiejsze, bo... widać na zdjęciu (było wcześniej w kąciku folblutów, ale chyba się nikt nie oburzy za jednego dubla) 😀
Livia, pochwal się po jeździe! W końcu obie się przestawiamy i fajnie jest móc śledzić drugą parę na tym etapie 🙂
Muchozol, wiadomo coś kiedy trenerka do Ciebie wpada? 🙂


😍
.
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
18 marca 2015 14:16
Ze swojej skrzynki próbowałam, ale... chyba moja waga + siodło to dla niej za dużo, bo nie czułam się najbezpieczniej (czułam jak mi się ugina pod stopami :wysmiewa🙂. Nadaje się do przerywania grzywy lub do siedzenia i podziwiania jak koleżanka czyści swoją siwą (w zeszłej stajni) 😁
.
Livia   ...z innego świata
18 marca 2015 17:58
Muchozol, no to super, że już wiesz nad czym pracować 🙂 No i miałam dziś w końcu jazdę, kolejna w niedzielę, o ile pogoda dopisze 🙂

Viridila
, niżej wrzucam parę zdjęć z dzisiaj, akurat miał mi kto porobić 🙂 Świetny sposób na zakładanie siodła 😜 I Dargana taka wyczilowana 😉

Ja dzisiaj w końcu miałam jazdę z instruktorką i załapałam się też na parę zdjęć - mam nadzieję, że wybaczycie zdjęciowy spam 🙂 Dzisiaj wyjątkowo też na hackamore zamiast na wędzidle. I jest szansa, że tak już u nas zostanie, bo instruktorka sama na chwilę wsiadła i powiedziała, że mój koń chodzi tak samo dobrze i tak samo reaguje na hacku jak na wędzidle 😜

Zwrot na przodzie:


Cofanie:


Próba trawersu:


I luźny galop w przerwie między gimnastyką 🙂
.
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
18 marca 2015 18:33
Livia, ładne te czanki od hackamore - strasznie mi się podoba 😀 Masz może zdjęcie "portretowe" całości? 🙂
Livia   ...z innego świata
18 marca 2015 18:39
Muchozol, dziękuję :kwiatek: Nie wiem, jak z postępami 🙂 ale faktycznie jazda sprawia mi teraz dużo frajdy, tak zwyczajnie 🙂

Viridila, dziękuję 🙂 Te czanki dodają nam parę punktów do "wyglądania" 😁 Zdjęcie mam pod ręką tylko takie:
Viridila niestety nie, ale jak już będzie mogła, to mi da znać 😀.
Fajne zdjęcie 😂. Ja robię podobnie, tylko u nas nie ma takich udogodnień (dwóch westowców na stajnię sportową klasyków), więc kupiłam sobie taką skrzynkę. Zdaje egzamin w 100 %.


to są udogodnienia ogólnodostępne, nie zarezerwowane dla westernowców 😂
Ja już się tak rozleniwiłam, że wszystko i każdym siodłem siodłam z tego murka i jjeszcze wsiadam z niego :-)
smartini   fb & insta: dokłaczone
18 marca 2015 19:19
Udogodnienie fajne, gorzej tylko jak by sie miało wrócić do normalności potem :P ostatnio w Rzeszowie siodlalam z 6-7 koni dziennie, samymi ciężkimi bobsami wiec jakbym sie tak rozpiescila w domu to chyba bym po pierwszym dniu umarla XD
Livia, masz zdecydowanie za głęboko nogi w strzemionach przez co dosiad jest rażąco 'klasyczny'. Wysun nogi, siądź luźniej😉 moze nawet dziurka w dol by pomogla ale trudno stwierdzic 😀
dosiad klayczny bo za głęboko nogi w strzemionach? Jakieś to dziwne stwierdzenie jest. To wg ciebie klasyczny jeździec trzyma strzemię pod sam obcas tak obowiązkowo?
Jeszcze nie siadłam w siodło a już się uczę! Dzięki smartini  :kwiatek:
Mam takie, pewnie trochę głupie pytanie, ale się zastanawiam - jak już usiądę to skąd mam widzieć, że w dobrym miejscu jestem?
Zawsze, nawet jak wsiadałam tylko na chwilkę, w jakieś westówki miałam tam spooro miejsca i nigdy nie wiedziałam czy w dobrym miejscu mam tyłek.
Czy bliżej rożka czy bardziej z tyłu czy centralnie na środku...  😡
smartini   fb & insta: dokłaczone
18 marca 2015 19:48
dosiad klayczny bo za głęboko nogi w strzemionach? Jakieś to dziwne stwierdzenie jest. To wg ciebie klasyczny jeździec trzyma strzemię pod sam obcas tak obowiązkowo?


Jeździłam klasycznie lat 9 i nie, tak głupia nie jestem. Ale obstawiam, ze przez to cala postawa wygląda jak wygląda. To żadna uszczypliwosc, sama walczyłam kilka lat żeby sie wyzbyć klasycznego dosiadu i innych manier.

Zwrocilam uwagę, ze nad dosiadem trzeba by popracować bo nie wygląda to tak, jak powinno. Koniec

Euphorycznie, siodla westowe, te dobre maja to do siebie, ze w nie po prostu siadasz i tylko w jednym miejscu jest wygodnie. A ze są bardzo różne to nie ma złotego środka 'gdzie jest dobre miejscem bo e każdym modelu jest ciut inaczej


Najlepiej obejrzeć zdjecia/przejazdy top zawodników z dyscypliny ktora nas interesuje i porównać swoje zdjecia.

W załączniku pierwsze zdjęcie z brzegu Google
No wygląda to inaczej 🙂
.
smartini bez obrazy dla Livii (bo przecież nie ćwiczy ujeżdżenia), ale mówiąc dosiad klasyczny w domyśle jest:

a ponieważ dosiad należy oceniać w ruchu, to Drogie Panie, Carl Hester i Uthopia- dla mnie ideał dosiadu  😍

[quote author=Volarpia link=topic=27.msg2315340#msg2315340 date=1426455502]
A ja mam pytanie. Na lato chce się przenieść ( w sumie zmuszają mnie i pójdę na próbę, bo mnie zamęczą ) do prywatnej stajni. Facet ma tam 4 albo 5 koni ( większość agh ), jeździ na wszystkich w siodle i ogłowiach west. Sam z tego co wiem jeździ w kapeluszu itd. Ma tam jeszcze krowę i kury. Z tego co słyszałam mają ogromną ziemię przeznaczoną dla koni i krowy, i zwierzęta łapią na lasso , by zaprowadzić je do stajni. Jak myślicie, ile to miejsce może mieć wspólnego z prawdziwym westernem ?
ja przepraszam bardzo ale czym jest prawdziwy western ja nie praca na ranczo uzywajac koni do zaganiania i lapania bydla😉 wolalabym sie uczyc tego milion razy bardziej niz slidow i spinow 😉
[/quote]

No tak, tak. Wiem o tym, ale właśnie chodziło mi o to, czy nie jest to może tylko " na pokaz ". Ja owszem, jak najbardziej uważam, że western to między innymi praca na koniach przy bydle.
Na pokaz sie bydla i zwierzat , u siebie na podworku , nie zagania konno. Tylko z wygody, jak to robili ranczerzy. Kwestia czty to jest zaganianie w dobrym stylu 😉
... No szczerze mówiąc, to ja nie widzę jakichś istotnych różnic w dosiadzie jeźdźca klasycznego (dr R.Klimke)

i westernowego w horsemanship, pomijając fakt, że w stępie swobodnym nie da się siedzieć identycznie jak w wyciągniętym kłusie. Także w przepisach ujeżdżenia i WH opis dosiadu jest niemal identyczny.
Ja rozumiem, że aby nauczyć się porządnie jeździć, trzeba czasem się wyzbyć złych nawyków ( dosiad "pchający" uchodzi za poprawny w jeździe "klasycznej"😉 ale to samo powie naprawdę dobry trener klasycznej szkoły.
sepia   Koń stworzon ku bieganiu, jak ptak ku lataniu.
19 marca 2015 09:47
Jak powinno być dobrane siodło pod nasze szanowne siedziska?
http://www.4happyhorse.eu/pl/ako-vybrat-sedlo/s/13/
Czy to się zgadza? Nie zależy to też od wagi jeźdźca?
Osobie niskiej, ok 160cm, ale ważącej powiedzmy 70kg becie ciężko w 14 czy 15, a chudzielcowi o wzroście 180cm ciężko w jakiejś 17 czy 18... Tak mi się wydaje.
[s]Hahah, jaka bzdura. To ja powinnam mieć między 16-17. Jak ktoś mnie zna to może właśnie wywrócić się ze śmiechu....[/s]

Nie czytać kretynizmów zakręconej baby 😉
Epk, artykułu nie mam jak przeczytać z telefonu, ale tak ogólnie: 16' westernowa to duże siodło. Takie na kawał chłopa/baby. Tu numeracja jest zupełnie inna niż w klasycznych  😉
Jesuuu, dobra, jestem kretynka. Serio. Zapomniałam w jakim wątku jestem 😉
Spoko, tak pomyślałam 😉 Mi jak powiedzieli, że mam kupić 15-15,5" (czasy sprzed 15-18kg) to też mało z krzesła nie spadłam. Teraz mam dwie 16'' i w obu mam miejsce. W jednym mniej, w drugim więcej. Ale pomimo prawie 75kg w tej drugiej kulbace mam sporo swobody. Żeby było śmieszniej, jak na westówkę, to jest bardzo close contactowa. Więc w ogóle plaża 😉  😀

Edit: kiedyś mi powiedziano, że rozmiar klasyczny (np. 18"😉 minus 2" powinno dać rozmiar westowy siedziska -> 18"-2"=16"
Teraz wiem że to tylko tak mniej więcej, bo co siodło, model czy firma to inna numeracja (czyli tak jak w klasycznych), ale jakiś ogląd taki szybki przelicznik daje 😉
Dobrze działają na podświadomość te rozmiary 😉
Napisałabym: najlepiej 😉 Ale prawda jest taka, że jak widzisz swojego trenera w 16 a potem siebie w 16 to i tak porównanie boli 😉 Zupełnie jak w klasycznym, gdzie w 18 elegancko siedzi normalnej postawy długonogi pan a potem ja, taka klucha gdzie nie ma gdzie upchnąć ud i tyłka  😡 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się