Ogłowia

xxagaxx - dziekie za fotki 🙂 Ten jasniejszy braz hooksa przepiekny, ale jakos nie pasuje mi kompletnie do skarogniadej masci. A equipe -  😍 To nowosc u Ciebie?
Angeel, ten equipe to ten sam co na moim zdjęciu co wstawiłaś 😉
Dopiero potem to ogarnelam. Chora jestem, nie mysle 😉 Zmylilo mnie to, ze napisalas, ze przed moczeniem w oleju, wiec pomyslalam ze nowe ;p Jeszcze troche i moze tez sie bede mogla pochwalic equipem w specjalnym wydaniu 😍
Jeszcze troche i moze tez sie bede mogla pochwalic equipem w specjalnym wydaniu 😍

O widzisz, czyli jednak 😉 Udało się go zorganizować z hanowerem w końcu?
Pochwale sie dopiero, jak bede go miala. Teraz nie chce zapeszac 🙂
[s]Nie za bardzo wiedziałam gdzie pytać, więc wybaczcie, że akurat tutaj  :kwiatek:
Ale powiedzcie mi, do nachrapnika lepiej kupić ochraniacz neoprenowy czy z normalnego futerka?
Nie miałam styczność z neoprenowymi, więc nie wiem, czy są skuteczne. Ktoś z was ma porównanie? 🙂[/s]
Jakby ktoś chciał ogłowia z hooksa to pisać do mnie albo w specjalnym wątku bo będe robić zamówienie 🙂
Jak myślicie czy w tym: http://www.hookseurope.com/produktsida/combined-noseband-bridle-hunter-claridge/44278/44279/ dobrze by wyglądał? Czy lepiej szukać czegoś innego? 😉
Strasznie nie lubie wizualnie tych płaskich nachrapników o naczółku nie wspominając :P
O ile nie jesteś wielbicielka tego typu ogłowii to wybierz swojemu konikowi coś bardziej standartowego, w Hooksie maja dużo naprawdę ładnych ogłowii w dobrej cenie 😉
[s]Jak nazywało się ogłowie którego paski miały nie podrażniać nerwów?[/s]
[s]Czy gdzieś można je dostać w sklepie, czy tylko na zamówienie?[/s]
[s]Z góry dzięki za pomoc  :kwiatek: (bo przeszukałam kilkanaście stron tego wątku i się poddałam) [/s]
Ok znalazła  😉 ale czy ktoś z Was używał ogłowia RAMBO MICKLEM? jest jakaś różnica czy to tylko modny bajer dla jeźdźców lubiących mieć coś innego?
bo cena  😵 z pewnością nie dla mnie, a pewnikiem na zamówienie nie jest taniej.

Czy ktoś z Was spotkał się z ogłowiem Shine On lub ma je? Jakie macie opinie? Co sądzicie? Dokładnie chodzi mi o to ogłowie: http://arcus-konie.pl/oglowie-shineon-p-8239.html
Frans, ja używam od blisko 3 lat. Dla mojego wrażliwego i jednocześnie niełatwego folbluta jest ono najlepsze. Jakiś czas temu rozpisywałam się już w tym wątku na ten temat 🙂. To ogłowie nie uciska nerwów twarzowych, nie powoduje odrętwień pyska, ale też w sumie wbrew pozorom może zadziałać mocniej. Mocno stabilizuje wędzidło.
dzięki  :kwiatek:
dla mnie ten klips/pasek przytrzymujący wędzidło działa tak samo jak nachrapnik worcester?
a co do reszty to dobrze dopasowane ogłowie również nie powoduje ucisków.
porozglądam się za tańszą alternatywą ale coś mi się wydaje, że to po prostu moda tak jak był szał na ogłowia z naczółkiem na jedno ucho.
Jak coś jest modne to jest drogie ale nie zawsze lepsze  😉
Lazurowa to ogłowie Kerbla, nie jest to szczyt jakości i wykonania, ale do ciurania na co dzień jak najbardziej ok.
hej dziewczyny mam pytanie do posiadaczy ogłowia daw-mag bez względu na model, chodzi mi mianowicie o żywotność i jakość skóry?? uważacie że warto zainwetsowac w takie ogłowie?
Ja mam styczność z jednym ogłowiem z daw maga od ok. roku. Skóra przyzwoita,po użytkowaniu i przepastowaniu miękka, wykonanie też. W każdym razie na pewno nie jest to ,,mielonka". Jakiegoś szału tam nie ma, bo z tego co kojarzę to oni nie mają zbyt wyboru w milionach nachrapników i naczołków, rurki nie rurki, diamenciki i tak dalej. Powiedziałabym, że taki klasyk dla niewymagających. 😉 Dobre ogłowie do zwykłego, codziennego, rekreacyjnego użytkowania. Jedyny minus po paru miesiącach urwała się szlufka od skośnika.
Dzięki, własnie szukam takiej klasyki, czegos co ma sluzyc a nie wyglądać, do codziennego użytkowania. Na specjalne okazje można kupić coś innego świecącego np 🙂
Ja mam ogłowie daw maga 7- letnie . Używane codziennie .Po wyczyszczeniu wyglada jak nowe . Jakość skóry , moim zdaniem rewelacyjna 🙂.  Na zdjęciu akurat z naczółkiem Horze . Ale już leci blink ,od Horse.art 🙂.

Ja mam dwa ogłowia daw-maga, jedno czteroletnie, drugie pięcio i do codziennego tyrania są super. Fakt, w jednym koń wyrwał szlufkę od skośnika, ale to ogólny ból z tym rozbujnikiem, na 2 sekundu spuszczony z oka i już coś wyskrobie  😁 Wracając do tematu, może wzory mają proste, ale na jakość wykonania nie moge narzekać. W moim 4-letnim tyranym na codzień szwedzie jechałam ostatnio zawody  😉
A jakie ogłowia polecacie tak do 200zł?
Gniade   Czy bycie WWO może być fajne?
02 stycznia 2015 19:20
Ja poszukuje ładnego ogłowia z nachrapnikiem hanowerskim niestety ładnych jest niewiele o ile w ogóle? Rozważam zrobienie skladaka tylko kurcze boje się ze nie spasuje części tak by wyglądało to znośnie
Gniade ja już od dawna choruję na hanowera HKM "Carolin", dla mnie jest piękne no ale to już kwestia gustu raczej 😉
Gniade   Czy bycie WWO może być fajne?
02 stycznia 2015 20:47
Ładne na zawody ale nie wiem czy tak na codzień przez ta lakierowana skórę bym chciała ;p
Oj tam! Ja to lubię być elegancka nawet za stodołą 😁
Ja tam uwazam, ze mam ladne oglowie z hanowerem  💘



Naczolek z kosteczkami, bo na zdjeciu tak dobrze tego nie widac.
Gniade   Czy bycie WWO może być fajne?
02 stycznia 2015 21:19
Angeel Mój problem polega na tym.ze jestem totalnie zakochana w opadajacym bling bling naczolku
To kup zwykle oglowie z hanowerem i wymien naczolek 🙂 To moje oglowie to tez skladak.
Gniade   Czy bycie WWO może być fajne?
02 stycznia 2015 22:09
Jakiej firmy dobre nachrapniki hanowerskie mają? Ja na próbę kupiłam start bo chciałam zobaczyć czy wogole będzie poprawa z koniem i jest strasznie sztywny a potrzebuje już na stałe 😉
Angeel Mój problem polega na tym.ze jestem totalnie zakochana w opadajacym bling bling naczolku

http://br-konie.pl/oglowie-hereford/produkt/17/
http://briar.pl/pl/p/PREMIERA-Oglowie-Novara/3411
http://briar.pl/pl/p/PREMIERA-Oglowie-Savona/3410 (te dwa są też chyba np. w Dobrym Koniu i taniej, o ile pamiętam, ale coś strona nie bardzo działa)
http://briar.pl/pl/p/SCHNEEPFERD-Oglowie-Hannover/4325
Gniade   Czy bycie WWO może być fajne?
02 stycznia 2015 22:35
Sumire dziękuję są boskie :kwiatek: najpierw niestety musze sprzedać ogłowie vh diva które okazalo się za male (planowalam zmienic nachrapnik)  i jak będzie kasa to kupuje bo te naczolki są cudne!!! 
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się